Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 31 грудня 1993 р. N 1092
м.Київ

( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 300 від 13.03.20
02 )

Про затвердження Положення про порядок
встановлення рівнів шкідливого впливу фізичних
і біологічних факторів на атмосферне повітря

Відповідно до Закону України "Про охорону атмосферного повітря" (2707-12) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Положення про порядок встановлення рівнів шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря, що додається.

2. Міністерству охорони здоров'я і Міністерству охорони навколишнього природного середовища в першому півріччі 1995 року:

установити порядок розроблення та затвердження нормативів гранично допустимих шкідливих впливів фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря;

за погодженням з Міністерством фінансів і Міністерством економіки подати Кабінетові Міністрів України пропозиції про порядок встановлення нормативів плати і стягнення платежів за шкідливий вплив фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря.

Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Ю.ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ

Міністр Кабінету Міністрів України I.ДОЦЕНКО

Затверджене
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 грудня 1993 р. N 1092

Положення
про порядок встановлення рівнів шкідливого
впливу фізичних і біологічних факторів на
атмосферне повітря

1. Це Положення розроблене відповідно до Закону України "Про охорону атмосферного повітря" ( 2707-12 ) і визначає порядок встановлення рівнів шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів техногенного походження на атмосферне повітря.

2. Рівні шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря встановлюються з метою введення плати за шкідливий вплив фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря.

3. До фізичних факторів належать шум, ультразвук, інфразвук, електромагнітні випромінювання, електричні та магнітні поля, лазерне, інфрачервоне, ультрафіолетове випромінювання, іонні струми, електричні заряди, видиме світло, всі види іонізуючого випромінювання, аероіони.

До біологічних факторів належать окремі види живих або вбитих дріжджових пліснявих грибів, бактерій, бацил, вірусів, інших одноклітинних організмів і продукти їх життєдіяльності (білки, амінокислоти, ферменти, антибіотики, токсини).

Крім того, до фізичних і біологічних факторів належать інші фактори техногенного походження, наявність яких в атмосферному повітрі за певних рівнів може негативно впливати на здоров'я людей та об'єкти навколишнього природного середовища.

4. Встановлення рівнів шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря спрямоване на поступове досягнення нормативів гранично допустимих шкідливих впливів фізичних і біологічних факторів, що визначаються для кожного джерела їх утворення з урахуванням забезпечення дотримання у даному районі санітарно-гігієнічних норм, на основі яких прийняті нормативи екологічної безпеки.

Під санітарно-гігієнічними нормами розуміються гранично допустимі рівні, гранично допустимі концентрації та орієнтовні безпечні рівні впливу на атмосферне повітря.

5. Рівні шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря, заходи і терміни їх досягнення визначаються підприємствами, установами і організаціями, що мають в експлуатації стаціонарні джерела шкідливого впливу, або спеціалізованими організаціями на їх замовлення під час розроблення проектів нормативів гранично допустимих шкідливих впливів на атмосферне повітря і подаються на затвердження органам державного санітарно-епідеміологічного нагляду Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя (надалі - органи державного санітарно-епідеміологічного нагляду).

Порядок видачі завдання і розроблення проектів нормативів гранично допустимих шкідливих впливів на атмосферне повітря встановлюються МОЗ разом з Мінприроди.

Рішення про затвердження нормативів гранично допустимих шкідливих впливів і рівнів шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря приймається органами державного санітарно-епідеміологічного нагляду разом з відповідними місцевими органами Мінприроди за погодженням з місцевими органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у частині термінів виконання заходів щодо зниження впливів фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря до нормативних рівнів.

6. У разі невідповідності проектів виданим завданням або (і) необгрунтованості термінів досягнення нормативів гранично допустимих шкідливих впливів і рівнів шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря під час здійснення заходів, запропонованих у цих проектах, вони можуть бути повернуті на доопрацювання із зазначенням терміну повторного подання на затвердження.

7. Після затвердження нормативів гранично допустимих шкідливих впливів на атмосферне повітря і встановлення рівнів шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря органи МОЗ за погодженням з органами Мінприроди видають підприємствам, установам і організаціям дозвіл на експлуатацію стаціонарних джерел шкідливого впливу із зазначенням його встановлених рівнів.

8. Рівні шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря встановлюються у відповідних одиницях по кожному фактору окремо.

9. Перегляд встановлених рівнів шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря провадиться у терміни, зазначені в затверджених проектах нормативів гранично допустимих шкідливих впливів на атмосферне повітря або у разі зміни номенклатури, обсягів виробництва чи технології.

10. Рішення про встановлення рівнів шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря можуть бути оскаржені у МОЗ.