Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ
N 13.1/13.1-1996-ЕП від 13.06.2002

Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць

До уваги: Відділ тарифів та митної
вартості

( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної
служб
и N 25/1-15-38/3247-ЕП від 31.03.2005 )

Щодо можливих знижок з ціни товару

На виконання рішень семінару "Актуальні питання митно-тарифного регулювання" надаємо інформацію щодо знижок з ціни товару, які можуть мати місце при здійсненні зовнішньоекономічних операцій.

При визначенні контрактної ціни сторонами контракту можуть бути враховані різноманітні знижки: проста знижка, знижка "сконто", прогресивна, бонусна, дилерська, спеціальна, сезонна, експортна, прихована знижка.

Проста знижка надається з прейскурантної або довідкової вартості товару.

Знижка "сконто" - це знижка при готівковому розрахунку. У тих випадках, коли у довідковій ціні передбачено короткотерміновий кредит, а покупець згоден розрахуватися за товар готівкою, йому може бути надана така знижка.

Прогресивна знижка надається за умови попередньої домовленості на придбання серійної партії виробів.

Бонусна знижка або знижка за обіг, надається продавцем своїм постійним агентам за реалізацію певної кількості виробів.

Дилерська знижка надається виробником своїм постійним представникам або посередникам, які займаються питаннями реалізації товару.

Спеціальна знижка надається привілейованим покупцям, у замовленнях яких найбільш зацікавлений продавець. Такі ж знижки можуть надаватися у випадках реалізації пробної партії товару.

Сезонні знижки надаються за придбання товару поза сезоном. Розмір знижки залежить від характеру товару.

Експортна знижка надається продавцем при продажу товарів зарубіжному покупцю понад діючих знижок для покупців внутрішнього ринку.

Прихована знижка надається у вигляді знижок на фрахт, пільгових та безпроцентних кредитів, шляхом надання безкоштовних послуг.

В окремих випадках знижка, як така не згадується у тексті контракту, а у процесі переговорів визначається кінцева ціна з урахуванням знижки, і ця ціна фіксується у тексті контракту.

Крім того слід зазначити, що при визначені митної вартості врахування знижок взагалі і їх розміру зокрема повинно проводитись в кожному конкретному випадку для кожного конкретного товару.

Встановлення митними установами граничного рівня знижок не є можливим, оскільки суперечить вимогам статті 5 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 ) та статті 11 Закону України "Про ціни і ціноутворення" ( 507-12 ).

Начальник Управління контролю митної вартості та номенклатури А.Войцещук