Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 29.10.2002 N 5

Про порядок застосування пункту г) статті 10
Закону України "Про господарські товариства"

Відповідно до п.23 частини другої статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" ( 448/96-ВР ) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку роз'яснює порядок застосування пункту г) статті 10 Закону України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ) у частині одержання учасниками акціонерних товариств інформації про діяльність товариства.

Відповідно до пункту г) статті 10 Закону України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ) учасники товариства мають право одержувати інформацію про діяльність товариства. На вимогу учасника товариство зобов'язане надавати йому для ознайомлення річні баланси, звіти товариства про його діяльність, протоколи зборів.

Надання акціонерам інформації про діяльність товариства є обов'язком виконавчого органу акціонерного товариства, відповідно до ст. 47 Закону України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ).

Для отримання можливості акціонеру ознайомитись з офіційними документами товариства йому необхідно направити до виконавчого органу товариства інформаційний запит (далі - запит). Запит може бути індивідуальним або колективним. Він подається в письмовій формі.

Під запитом щодо надання письмової або усної інформації розуміється звернення акціонера (акціонерів) з вимогою надати письмову або усну інформацію про діяльність товариства.

У запиті повинно бути зазначено прізвище, ім'я та по батькові акціонера, документ, та письмова або усна інформація, що його цікавить та адреса, за якою він бажає одержати відповідь.

Термін вивчення та задоволення запиту щодо надання виконавчим органом товариства інформації визначається ст. 33 Закону України "Про інформацію" (2657-12).

Акціонери при ознайомленні з документами про діяльність товариства відповідності до ст.35 Закону України "Про інформацію" ( 2657-12 ) мають право робити виписки з наданих їм для ознайомлення документів, фотографувати їх, записувати текст на магнітну плівку тощо.

Оскарження дій виконавчого органу щодо ненадання, несвоєчасного надання та надання інформації, що не відповідає дійсності, здійснюється в судовому порядку.

Голова Комісії О.Мозговий

Протокол засідання Комісії
від 29 жовтня 2002 р. N 26