Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
N 133 від 14.02.2000
м.Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національної комісії регулювання електроенергетики України
від 29.11.2007 N 16
62)

Про затвердження Регламенту Національної комісії
регулювання електроенергетики України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної
комісії регулювання електроенергетики
N 424 від 19.04.
2000
N 456 від 27.04.
2001
N 1364 від 09.12.20
02 )

Відповідно до Указу Президента України від 14 березня 1995 року N 213 "Про заходи щодо забезпечення діяльності Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України (із змінами та доповненнями, внесеними Указами Президента України від 21.04.98 N 335 та від 01.02.99 N 108 Національна комісія регулювання електроенергетики України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Регламент Національної комісії регулювання електроенергетики України (додається).

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Комісії "Про затвердження Процедури розгляду питань на засіданнях НКРЕ" від 14.06.96 N 16.

3. Привести у відповідність до зазначеного Регламенту нормативні акти Комісії.

В.о.Голови Комісії О.Гридасов

Затверджено
постанова НКРЕ від
14.02.2000 N 133

Регламент
Національної комісії регулювання електроенергетики України

Розділ 1. Загальні положення

Цей Регламент розроблений згідно з пунктом 11 Положення про Національну комісію регулювання електроенергетики України, затвердженого Указом Президента України від 14 березня 1995 року N 213 (в редакції Указу Президента України від 21.04.98 N 335 "Питання Національної комісії регулювання електроенергетики України").

Регламент визначає: порядок підготовки матеріалів до розгляду на засіданні Комісії; порядок проведення засідань Комісії; порядок розгляду питань на засіданнях Комісії; функції посадових осіб Комісії; основні правила етикету на засіданнях Комісії; особливості діловодства в Комісії; інші питання внутрішньої діяльності Комісії.

Комісія вирішує питання відповідно до вимог Конституції ( 254к/96-ВР ), інших актів законодавства України в порядку, передбаченому цим Регламентом.

Гласність засідань Комісії

1. Засідання Комісії є відкритими і гласними, за винятком випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної або комерційної таємниці, та в інших випадках, передбачених чинним законодавством та цим Регламентом.

2. Гласність роботи Комісії забезпечується шляхом відкритого обговорення питань, що належать до її компетенції, у присутності суб'єктів підприємницької діяльності, які подали заяву на видачу ліцензії, ліцензіатів, суб'єктів, які користуються їхніми послугами, інших заінтересованих осіб, представників державних органів, громадськості та засобів масової інформації; публікації у засобах масової інформації рішень Комісії та пояснень з приводу їх прийняття.

3. За рішенням Комісії, яке приймається більшістю голосів після обговорення, можуть проводитись її закриті засідання для розгляду конкретно визначених питань, а також розгляду адміністративних питань, що стосуються повсякденної роботи Комісії.

4. У закритому засіданні Комісії мають право брати участь особи, присутність яких визнана Комісією необхідною для розгляду відповідного питання.

5. Комісія наприкінці закритого засідання приймає рішення щодо публікації, поширення протоколу та інших матеріалів цього засідання.

Колегіальність розгляду питань

6. Розгляд питань, прийняття рішень проводяться Комісією колегіально.

7. Рішення приймаються тільки тими членами Комісії, які брали участь у розгляді питання на засіданні Комісії.

Рівноправність членів Комісії під час розгляду питань

8. Всі члени Комісії є рівноправними під час розгляду питань та прийняття рішень на засіданні Комісії.

9. Головуючий на засіданні не має права обмежувати членів Комісії у можливості задавати запитання учасникам засідань, знімати поставлені членами Комісії запитання, коментувати висловлювання та запитання членів Комісії.

10. Члени Комісії під час засідань повинні утримуватися від коментарів та реплік, від втручання у дії головуючого.

Мова засідань Комісії

11. Мова, якою проводяться засідання Комісії, визначається статтею 11 Закону України "Про мови в Українській РСР" ( 8312-11 ).

12. Особам, що беруть участь у розгляді питань і не володіють українською мовою, забезпечується право ознайомлення з матеріалами та участі у розгляді питань через перекладача, а також право виступати на засіданні рідною мовою. Витрати, пов'язані з оплатою роботи перекладача, несе особа, заінтересована в його участі.

Розділ 2. Засідання Комісії

Пленарні та робочі засідання Комісії

13. Основною формою роботи Комісії є засідання.

14. Виключно на засіданнях Комісії розглядаються питання:

ліцензування;

стосовно проектів законів та інших нормативно-правових актів і пропозицій щодо вдосконалення законодавства з питань енергетики;

затвердження щорічного звіту про діяльність Комісії;

застосування санкцій до ліцензіатів у разі невиконання умов ліцензій та порушення чинного законодавства;

прийняття постанов та розпоряджень;

планування роботи Комісії.

15. Засідання Комісії є: пленарні та робочі.

16. Пленарні засідання Комісії скликає Голова Комісії, який визначає питання до розгляду.

17. Виключно на пленарних засіданнях розглядаються такі питання:

видача, переоформлення, продовження дії ліцензії, зупинення, відновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії;

розгляд справ про порушення умов ліцензій та чинного законодавства та справи про адміністративні правопорушення;

застосування санкцій до ліцензіатів у разі невиконання умов та правил здійснення ліцензованої діяльності та порушення чинного законодавства;

захист прав споживачів електричної та теплової енергії, газу, нафти.

18. Інші питання на розсуд Комісії можуть розглядатися як на пленарному, так і на робочому засіданні.

Кворум та порядок вирішення питань Комісією

19. Засідання Комісії є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як три члени Комісії.

20. Якщо розгляд питань неможливий у зв'язку з відсутністю необхідної кількості членів Комісії, головуючий відкладає засідання на одну годину або переносить засідання на наступний за розкладом засідань чи визначений Комісією день.

21. Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від загального складу Комісії.

22. Член Комісії, не згодний з прийнятим рішенням, може письмово викласти свою окрему думку, яка приєднується до справи.

23. Рішення вважається не прийнятим, і розгляд питання відкладається на наступний за розкладом засідань чи визначений Комісією день, якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів або при рівному розподілі голосів "за" й "проти".

Графік проведення засідань

24. Пленарні засідання Комісії проводяться, як правило, не рідше двох разів на тиждень.

25. У разі необхідності Комісія може прийняти рішення про зміну свого місячного або тижневого розкладу роботи.

26. В разі необхідності Комісія може більшістю голосів прийняти рішення про продовження своєї роботи наступного дня після дня засідання.

27. В період між пленарними засіданнями Голова або члени Комісії скликають робочі засідання.

Розділ 3. Підготовка питань до розгляду на засіданнях Комісії

Порядок підготовки питань до розгляду на засіданнях
Комісії

28. Винесенню питання на розгляд засідання Комісії передує його підготовка у центральному апараті Комісії.

Під час підготовки питання до розгляду на засіданні Комісії для обговорення найбільш важливих питань у разі необхідності можуть проводитися відкриті слухання.

Для участі у відкритих слуханнях залучаються особи, заінтересовані у розгляді питання. Інформація про місце і час проведення відкритих слухань публікується в пресі чи повідомляється іншими засобами масової інформації.

Відкриті слухання проводяться під головуванням Члена Комісії або відповідального працівника апарату Комісії за дорученням Голови Комісії. Обговорення проводиться шляхом заслуховування доповідей, виступів учасників відкритих слухань. Під час відкритих слухань Комісії ведеться протокол.

За результатами відкритих слухань вирішується питання щодо можливості включення розглянутого питання до порядку денного засідання Комісії або необхідності подальшого його розгляду центральним апаратом Комісії. ( Пункт 28 в редакції Постанови НКРЕ N 1364 від 09.12.2002 )

29. Голова розглядає підготовлений центральним апаратом проект порядку денного засідання Комісії і передає його іншим членам Комісії для попереднього затвердження ними до того, як цей порядок денний буде передано для загального ознайомлення.

30. Члени Комісії мають право з власної ініціативи включати до порядку денного інші питання, що належать до компетенції Комісії.

31. Інформація про місце і час проведення пленарних засідань Комісії публікується в пресі чи повідомляється іншим засобам масової інформації.

32. Кожен член Комісії не пізніше ніж за два дні до пленарного засідання отримує матеріали засідання та довідкові матеріали з питань, які включені до порядку денного.

Порядок денний засідання

33. Порядок денний засідання Комісії включає два розділи: перший питання, які повністю підготовлені для розгляду на засіданні Комісії, другий - питання, підготовку і доопрацювання яких Комісія доручає здійснити центральному апарату.

34. До першого розділу порядку денного засідання включаються лише ті питання, матеріали щодо яких підготовлені згідно з вимогами цього Регламенту.

35. Пропозиції щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного засідання, або щодо затвердженого порядку денного засідання, вносяться поданням або проектом постанови чи розпорядження, який пропонується прийняти за цією пропозицією.

36. Проект порядку денного засідання Комісії затверджується в цілому більшістю голосів членів Комісії та оформлюється розпорядженням про винесення питання на розгляд Комісії.

Розклад засідань

37. Розклад засідань Комісії повинен містити інформацію про день і час проведення засідань не менше ніж на двотижневий термін, про порядок денний кожного засідання.

38. До порядку денного засідань Комісії щотижня під час її роботи включається не менше 30 хвилин для обговорення питань, які потребують термінового розгляду, або питань, розгляд яких був відкладений або перенесений (різне).

Розділ 4. Розгляд питань на засіданнях Комісії

Відкриття засідання

39. У призначений час головуючий на засіданні, за наявності кворуму, відкриває засідання Комісії і оголошує порядок денний на весь день роботи. Питання розглядаються, як правило, в тій послідовності, в якій їх включено до порядку денного засідання.

40. Секретар засідання доповідає про явку учасників засідання та про результати перевірки їх повноважень.

Відкладення розгляду питання

41. При наявності обставин, за яких рішення Комісії з питання, включеного до порядку денного, не може бути прийняте або не прийняте на даному засіданні, розгляд питання відкладається. Зокрема, такими обставинами є:

неявка на засідання учасників засідання, якщо їхня присутність на засіданні є обов'язковою;

неподання витребуваних матеріалів;

необхідність витребування нових матеріалів;

призначення експертизи;

залучення до участі в справі інших заінтересованих осіб;

у випадках, визначених пунктом 23 Регламенту.

Учасники засідання

42. Учасниками засідання є: особи, які звернулися до Комісії із заявою про видачу ліцензії, ліцензіати, суб'єкти, які користуються їхніми послугами, інші заінтересовані особи.

43. Учасниками є також особи, залучені Комісією до участі у розгляді питань (свідки, експерти, перекладачі).

44. На засідання Комісії можуть запрошуватися службові та інші особи з метою з'ясування обставин, що мають важливе значення при розгляді питань і потребують спеціальних знань у відповідній галузі науки, техніки, ремесла. Службові особи запрошуються через керівників відповідного органу, установи, організації.

45. При розгляді питань щодо видачі ліцензії, продовження терміну дії ліцензії, справ про застосування майнових санкцій до ліцензіатів у разі невиконання або ухилення від виконання умов ліцензій та порушення чинного законодавства, присутність на засіданні учасників засідання є обов'язковою. (Пункт 45 в редакції Постанови Нацкомелектроенергетики N 424 від 19.04.2000)

Права та обов'язки учасників засідання

46. Учасники засідання мають право знайомитися з матеріалами, давати усні та письмові пояснення, викладати свої думки з питань, що розглядаються, задавати з дозволу головуючого запитання іншим учасникам засідання, подавати письмові пояснення, які приєднуються до матеріалів, оскаржувати рішення Комісії.

47. Учасники засідання, присутність яких на засіданні обов'язкова, зобов'язані з'являтися на засідання Комісії, давати правдиві пояснення, надавати документи, матеріали і інші відомості, необхідні для всебічного розгляду питання. Відмова від їх надання та умисне приховування тягне за собою відповідальність в установленому законодавством порядку.

Наслідки неявки учасників засідання

48. Учасники засідання зобов'язані повідомляти Комісію про причину неявки на засідання Комісії.

49. У разі неявки без поважних причин на пленарне засідання учасників засідання або відсутності у них належно оформлених повноважень, головуючий ставить на обговорення питання про можливість розгляду питання. Якщо Комісією буде визнано неможливість розгляду за обставин, зазначених у пункті 41 Регламенту, розгляд питання відкладається за протокольним рішенням Комісії.

50. У разі повторної неявки учасників засідання, Комісія може прийняти рішення за їх відсутності, крім розгляду питань про видачу ліцензії.

Головуючий на засіданні

51. Засідання Комісії веде Голова Комісії.

52. У разі відсутності Голови Комісії або неможливості здійснення ним своїх повноважень функції головуючого виконує один із членів Комісії на підставі доручення Голови Комісії.

53. Головуючий на засіданні Комісії:

відкриває, закриває, оголошує перерви та неупереджено веде засідання, спрямовуючи розгляд питань на забезпечення повного, всебічного і об'єктивного з'ясування обставин;

повідомляє Комісію про осіб, присутніх на засіданні за офіційним запрошенням і за викликом;

організовує розгляд питань;

надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;

створює рівні можливості для участі в обговоренні питань;

ставить питання на голосування, оголошує його результати;

забезпечує додержання вимог цього Регламенту всіма присутніми на засіданні;

вживає заходів до підтримання порядку на засіданні;

здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.

Дисципліна та етика засідань

54. Учасники засідання дають пояснення, відповідають на запитання лише після надання їм слова головуючим на засіданні.

55. Присутні в залі засідань учасники засідання, представники преси, громадськості зобов'язані:

вести себе шанобливо по відношенню до членів Комісії, учасників засідання та один до одного;

виконувати розпорядження головуючого та вказівки секретаря щодо додержання порядку в ході засідання;

утримуватися під час засідання від пересування по залу, розмов, реплік у будь-якій формі;

не створювати інших перешкод для нормального ходу засідання.

56. У разі грубого порушення дисципліни або перешкод у проведенні засідання порушник дисципліни за розпорядженням головуючого може бути випроваджений із залу засідання. Головуючий може також оголосити перерву або закрити засідання.

57. У разі закриття засідання з цієї причини Комісія збирається на засідання у визначений Комісією день.

Початок розгляду питання по суті

58. Розгляд питання починається з виступу представника від центрального апарату або територіальних органів Комісії (представник Комісії), який доповідає по суті питання, що розглядається.

59. Представник Комісії зобов'язаний:

доповісти Комісії підстави прийняття питання до розгляду, коротко викласти зміст питання та представити проект рішення з викладеного питання;

відповісти на запитання членів Комісії.

Пояснення учасників засідання

60. Після доповіді питання представником Комісії заслуховуються учасники засідання.

61. Учасник засідання повинен виступати лише з того питання, з якого йому надано слово. За звичайних обставин його виступ не переривається.

62. Після пояснень учасників засідання запитання задають члени Комісії, а з дозволу головуючого - також представники Комісії, інші учасники засідання.

63. У разі необхідності дослідження фактичних обставин справи на засіданні заслуховуються особи, запрошені на засідання як свідки, експерти тощо.

Закінчення розгляду питання і порядок голосування

64. Після закінчення обговорення питання головуючий на засіданні оголошує про закінчення розгляду питання і перехід до голосування.

65. Рішення Комісії приймаються відкритим фіксованим (поіменним) голосуванням.

66. Перед кожним голосуванням головуючий формулює зміст рішення, що ставиться на голосування, та пропонує провести голосування щодо нього.

67. Кожний член Комісії, який бере участь у розгляді питання, має право подати власний проект рішення або перелік питань, які визначають суть рішення.

68. Після оголошення головуючим початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.

69. У разі порушення порядку голосування або виникнення перешкод під час його проведення негайно проводиться повторне голосування без обговорення.

70. Після закінчення голосування головуючий оголошує його повні результати та рішення, прийняте за наслідками голосування.

Протоколи засідання

71. Засідання Комісії протоколюється. Ведення протоколу засідань Комісії здійснює Секретаріат Комісії. Протокол засідання Комісії підписують головуючий на засіданні і секретар.

72. У протоколі засідання зазначаються: рік, місяць, число засідання; найменування і склад Комісії; прізвище секретаря, учасників засідання та інших заінтересованих осіб; питання, що розглядаються; короткий зміст пояснень учасників засідання; посилання на факти, які учасники засідання просили відобразити у протоколі; результати поіменного голосування; протокольні рішення; проголошені рішення (постанови чи розпорядження); 73. Протокол засідання Комісії повинен бути остаточно оформлений і підписаний протягом трьох днів після закінчення засідання.

74. За зверненнями учасників засідання їм надається витяг із протоколу засідання для ознайомлення.

Закриття засідання

75. Коли розгляд питань, внесених до порядку денного, завершено, головуючий оголошує засідання закритим.

Розділ 5. Прийняття рішення

Рішення, прийняті на засіданні

76. Рішення, прийняті на пленарному засіданні, оформлюються постановами; рішення, прийняті на робочому засіданні, - постановами і розпорядженнями.

77. Рішення Комісії оформлюються протягом трьох днів після закінчення засідання та підписуються Головою Комісії або членом Комісії, який виконує його обов'язки на момент підписання рішення. ( Пункт 77 в редакції Постанови НКРЕ N 456 від 27.04.2001 )

78. На розсуд Комісії з деяких питань рішення приймаються протокольно.

79. Рішення Комісії набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо більш пізній строк набрання ними чинності не передбачено в цих актах, за винятком рішень, які підлягають державній реєстрації в Міністерстві юстиції України.

80. Рішення Комісії після їх прийняття у встановленому порядку публікуються державною мовою у друкованому виданні Комісії - "Інформаційному бюлетені НКРЕ України".

Прийняття рішень з процедурних питань

81. Рішення з процедурних питань приймаються більшістю голосів членів Комісії після обговорення або без обговорення у випадках, зазначених у Регламенті. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні Комісії, а також ті, що визначені у Регламенті як такі. Процедурні питання не потребують попередньої підготовки. Якщо виникає сумнів, чи є запропоноване до розгляду питання процедурним, рішення про це без обговорення приймається Комісією більшістю голосів.

82. Прийняття рішень з процедурних та організаційних питань роботи Комісії, спрямованих на одноразове відхилення від закріплених у Регламенті положень, можливість прийняття яких зазначена в Регламенті, здійснюється без обговорення, більшістю голосів; такі рішення можуть прийматися без попередньої підготовки. У разі, коли можливість прийняття таких рішень у Регламенті не зазначена, вони після обговорення можуть прийматися більшістю голосів.