Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
від 13.12.2002 N 390

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 січня 2003 р. за N 80/7401

Про затвердження Положення про Державний реєстр
прав власників сортів рослин та про видачу
патентів України на сорти рослин

На виконання статті 33 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" ( 3116-12 ) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про Державний реєстр прав власників сортів рослин та про видачу патентів України на сорти рослин, що додається.

2. Державній службі з охорони прав на сорти рослин (Волкодав В.В.) подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та опублікувати його в Офіційному бюлетені Держсортслужби.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Яковенка В.П.

В.о. Міністра С.Мельник

Затверджено
Наказ Міністерства аграрної
політики України
13.12.2002 N 390

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 січня 2003 р. за N 80/7401

Положення
про Державний реєстр прав власників сортів рослин
та про видачу патентів України на сорти рослин

Це Положення, розроблене відповідно до Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" ( 3116-12 ), визначає порядок ведення Державного реєстру прав власників сортів рослин, видачі патентів України на сорти рослин та їх дублікатів, а також установлює форму патенту.

1. Загальні положення

1.1. Державний реєстр прав власників сортів рослин (далі - Реєстр патентів) є документом, який призначений для державної реєстрації прав на сорт рослин в Україні та містить відомості щодо майнового права власності на сорт та прав, пов'язаних з цим правом.

1.2. Реєстр патентів ведеться Державною службою з охорони прав на сорти рослин (далі - Держсортслужба) і являє собою зброшуровані, пронумеровані книги.

1.3. Дії, пов'язані із забезпеченням прав на сорти рослин, виконує Держсортслужба при наявності документа про сплату відповідного збору згідно з Порядком сплати збору за дії, пов'язані з набуттям, здійсненням та захистом прав на сорти рослин, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року N 1183.

2. Умови державної реєстрації прав на сорт рослин

2.1. Державна реєстрація прав на сорт здійснюється, якщо він відповідає критеріям охороноздатності, йому присвоєно назву та якщо він отримав позитивний висновок за результатами проведення формальної і кваліфікаційної експертизи заявки на сорт рослин на підставі рішення Держсортслужби про державну реєстрацію прав на сорт шляхом унесення відомостей про цей сорт до Реєстру патентів та сплати державного мита згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 "Про державне мито".

2.2. Правові відносини, що виникають між заявником та Держсортслужбою при поданні заявки на сорт з метою одержання патенту на сорт, визначаються Правилами складання та подання заявки на сорт, затвердженими наказом Міністерства аграрної політики України від 3 вересня 2002 року N 249, зареєстрованими Міністерством юстиції України 25 жовтня 2002 року за N 848/7136.

2.3. При внесенні сорту до Реєстру патентів можуть бути враховані результати випробувань сорту на відповідність критеріям охороноздатності, проведених компетентним органом будь-якої держави, яка є членом Міжнародного союзу з охорони нових сортів рослин, або визначеним Держсортслужбою закладом експертизи.

3. Ведення Реєстру патентів

3.1. Державна реєстрація права на сорт здійснюється шляхом унесення відповідних відомостей до Реєстру патентів.

3.2. Запис про державну реєстрацію сорту в Реєстрі патентів уноситься відповідно до встановленої форми, що наведена в додатку 1 до цього Положення, і містить такі відомості:

реєстраційний номер, який є номером патенту (перші дві цифри номера вказують на рік видачі патенту, наступні цифри - порядковий номер патенту);

характер патенту (у разі, якщо відзначено, що він має деклараційний характер);

дату державної реєстрації права на сорт;

зазначення ботанічного таксона (українською та латинською мовами);

назву сорту рослин; номер заявки; дату подання заявки; дату пріоритету; опис сорту; дату публікації відомостей про реєстрацію прав на сорт; ім'я автора (авторів); ім'я (назва) особи, яка є власником сорту і зберігає сорт; ім'я (назва) особи, яка є представником власника сорту; відомості про надання ліцензій на використання сорту; відомості про передачу прав на сорт; ім'я (назва), місце проживання (місцезнаходження) особи, яка отримала патент.

3.3. У процесі ведення Реєстру патентів до нього вносяться додаткові записи стосовно:

змін щодо імені (назви) власника (власників) патенту, його (їх) місця проживання (місцезнаходження);

змін щодо складу авторів сорту;

відомостей про дострокове припинення чинності майнового права на сорт і патенту, що його засвідчує;

відомостей про відновлення майнового права на сорт; відомостей про надання ліцензій на використання сорту; відомостей про передачу прав на сорт; змін, унесених до ліцензійного договору; припинення дії ліцензійного договору (підстава і дата); визнання майнового права власника сорту недійсним (підстава і дата); видачі дубліката патенту; виправлення очевидних помилок (граматичних, синтаксичних, інформаційних тощо).

3.4. Підставою для унесення записів до Реєстру патентів є: рішення Держсортслужби про державну реєстрацію права на сорт та видачу патенту на сорт рослин;

рішення судових органів;

рішення Держсортслужби про зміну найменування власника (власників) сорту, зміну складу авторів, зміну місця проживання (місцезнаходження), видачу дубліката патенту, виправлення очевидних помилок;

наказ Держсортслужби щодо внесення до Реєстру патентів відомостей про передачу прав на сорт;

наказ Держсортслужби щодо внесення до Реєстру патентів відомостей про надання ліцензій на використання сорту;

інші підстави, що випливають з пункту 3.3 цього Положення.

3.5. Для внесення змін, що стосуються зміни імені або найменування власника (власників) сорту і (або) зміни його (їх) місця проживання (місцезнаходження), зміни складу авторів, видачі дубліката патенту та виправлення очевидних помилок, власник (власники) сорту подає клопотання.

Для дострокового припинення чинності майнового права на сорт і патенту, що його засвідчує, власник (власники) сорту подає заяву.

Клопотання (заява) подається українською мовою від імені власника (власників) сорту, стосується одного охоронного документа і містить:

номер патенту; номер заявки; дату подання заявки; ім'я (назву) і місце проживання (місцезнаходження) особи, яка є власником сорту.

Клопотання (заяву) підписує власник (власники) сорту. Якщо власником сорту є юридична особа, то клопотання (заяву) підписує особа, що має на це повноваження. Підпис складається з повного найменування посади особи, яка підписує клопотання (заяву), особистого підпису, ініціалів, прізвища, дати і скріплюється печаткою.

До клопотання (заяви) додаються: документ про сплату відповідного збору; документ, що підтверджує правомірність змін (при потребі). Якщо клопотання (заяву) про зміну відомостей, що занесені до Реєстру патентів або видачу дубліката патенту від імені власника (власників) сорту подає його представник з питань інтелектуальної власності на сорти рослин або інша довірена особа, то до клопотання (заяви) додається відповідна довіреність або її копія.

3.6. Унесення відомостей про сорт до Реєстру патентів та змін до них здійснюється за наказом Держсортслужби.

3.7. Відомості про записи та зміни, що вносяться до Реєстру патентів, а також відомості про виправлення очевидних помилок публікуються в офіційному бюлетені Держсортслужби (далі - Бюлетень).

3.8. Держсортслужба видає або надсилає власнику (власникам) сорту повідомлення про внесення змін або виправлення очевидних помилок за формою, що наведена в додатку 2 до цього Положення, за місцем проживання (місцезнаходженням).

4. Видача патенту України на сорт рослин

4.1. Видача патенту здійснюється Держсортслужбою в місячний строк від дати державної реєстрації прав на сорт. У разі наявності кількох осіб, на ім'я яких заявлено видачу патенту, патент видається особі, яка зазначена в заявці першою, якщо договором між заявниками не передбачено інше.

4.2. Патент видається за формою, що наведена в додатку 3 до цього Положення.

4.3. Патент видається особі, яка має право на його одержання, або надсилається за місцем проживання (місцезнаходженням), що зазначене в заяві про видачу патенту на сорт рослин.

4.4. На вимогу власника (власників) сорту Держсортслужба вносить виправлення помилок до виданого патенту на сорт рослин.

4.5. На сорти, за відповідність яких вимогам державної реєстрації прав на сорт несе відповідальність заявник, видається деклараційний патент за формою, що наведена в додатку 4 до цього Положення.

5. Видача дубліката патенту на сорт рослин

5.1. Дублікат патенту може бути виданий тільки за наявності запису про внесення сорту до Реєстру патентів.

5.2. Для отримання дубліката патенту власник (власники) сорту або його (їх) правонаступник (правонаступники) подає до Держсортслужби заяву про втрату оригіналу патенту на сорт рослин із зазначенням обставин втрати і проханням видати дублікат.

5.3. Видача дублікату патенту здійснюється Держсортслужбою в місячний строк після отримання заяви і сплати відповідного збору, при цьому в правому верхньому куті патенту ставиться відмітка "Дублікат".

5.4. Відомості про видачу дубліката патенту на сорт рослин уносяться до Реєстру патентів та публікуються в Бюлетені.

Голова Державної служби з охорони прав на сорти рослин В.Волкодав

Додаток 1
до пунктів 3.2, 3.3
Положення про Державний
реєстр прав власників сортів
рослин та про видачу
патентів України на сорти
рослин

Відомості
щодо майнового права власності на сорт та прав,
пов'язаних з цим правом

    --------------------------------------------------------------------
|Реєстраційний|Характер| Дата |Ботанічний|Назва |Номер | Дата |
|номер, який є|патенту |державної | таксон |сорту |заявки|подання|
| номером | |реєстрації| |рослин| |заявки |
| патенту | | права | | | | |
| | | на сорт | | | | |
|-------------+--------+----------+----------+------+------+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
--------------------------------------------------------------------

Продовження додатка 1

    --------------------------------------------------------------------
| Дата | Опис| Дата | Ім'я | Ім'я (назва)| Ім'я (назва) |
|пріоритету|сорту|публікації| автора | особи, яка є| особи, яка є |
| | |відомостей|(авторів)| власником |представником |
| | | про | | сорту і |власника сорту|
| | |реєстрацію| |зберігає сорт| |
| | | прав на | | | |
| | | сорт | | | |
|----------+-----+----------+---------+-------------+--------------|
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
--------------------------------------------------------------------

Продовження додатка 1

------------------------------------------------------------------------------
|Відомості про|Відомості| Місце проживання | Відомості про |Відомості про|
| надання | про |(місцезнаходження) | дострокове | відновлення |
| ліцензій на |передачу |ім'я,(назва) особи,| припинення | майнового |
|використання | прав на |яка отримала патент| чинності |права на сорт|
| сорту | сорт | | майнового права | |
| | | |на сорт і патенту,| |
| | | |що його засвідчує | |
|-------------+---------+-------------------+------------------+-------------|
| 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
------------------------------------------------------------------------------

Продовження додатка 1

 ---------------------------------------------------------------------------
| Визнання майнового| Припинення дії |Видача дубліката | Відомості про |
| права власника | ліцензійного | патенту | виправлення |
| сорту недійсним | договору |(підстава і дата)|очевидних помилок|
|(підстава і дата) |(підстава і дата)| | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
|-------------------+-----------------+-----------------+-----------------|
| 19 | 20 | 21 | 22 |
---------------------------------------------------------------------------

Додаток 2
до пункту 3.8 Положення
про Державний реєстр прав
власників сортів рослин
та про видачу патентів
України на сорти рослин

Повідомлення

Відповідно до Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" (3116-12) у Державному реєстрі прав власників сортів рослин виправлено такі помилки: ____________________________________________________________________________________________________

унесено такі зміни: _______________________________________________________________________________________________________

Дата публікації та номер бюлетеня

Голова
_______________
(підпис)
___________________________
        (ініціали, прізвище)
    М.П.

Додаток 3
до пункту 4.2 Положення
про Державний реєстр прав
власників сортів рослин
та про видачу патентів
України на сорти рослин

(Державний Герб України)

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА
З ОХОРОНИ ПРАВ НА СОРТИ РОСЛИН

ПАТЕНТ

N
НА СОРТ РОСЛИН

назва сорту

ботанічний таксон

Дата пріоритету

Дата державної реєстрації прав на сорт

Власник(и)

    Голова Державної     
    служби
    з охорони прав на 
    сорти рослин


__________________




_________________
    М.П.  

Додаток 4
до пункту 4.5 Положення
про Державний реєстр прав
власників сортів рослин
та про видачу патентів
України на сорти рослин

(Державний Герб України)

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА
З ОХОРОНИ ПРАВ НА СОРТИ РОСЛИН

ПАТЕНТ

N
НА СОРТ РОСЛИН

ДЕКЛАРАЦІЙНИЙ

назва сорту

ботанічний таксон

Дата пріоритету

Дата державної реєстрації прав на сорт

Власник(и)

 
    Голова Державної     
    служби
    з охорони прав на 
    сорти рослин


__________________




_________________
    М.П.