Открытое тестирование
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29.05.2003 N 475
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національної комісії, що здійснює державне регулювання у
сферах енергетики та комунальних послуг
N 185 від 28.10.2014)
Про затвердження Порядку відшкодування збитків,
завданих газопостачальній або газотранспортній
організації внаслідок порушення споживачем природного
газу Правил надання населенню послуг з газопостачання
Відповідно до Закону України "Про природні монополії" ( 1682-14 ), Указу Президента України від 21.04.98 N 335 "Питання Національної комісії регулювання електроенергетики України", постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.99 N 2246 "Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання" та з метою підвищення відповідальності газопостачальних та газотранспортних організацій за виконання Правил надання населенню послуг з газопостачання Національна комісія регулювання електроенергетики України постановляє:
Затвердити Порядок відшкодування збитків, завданих газопостачальній або газотранспортній організації внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання (додається).
Голова Комісії Ю.Продан
Погоджено:
Міністр палива та енергетики України С.Єрмілов
(лист від 29.04.2003 N 01/31-408)
Державний уповноважений
Антимонопольного комітету України С.Мороз
(лист від 20.05.2003 N 28-06/08-2826)
В.о. Голови Державного комітету України
з питань технічного регулювання
та споживчої політики В.Задирайко
(лист від 21.05.2003 N 5-3/13-3388)
Затверджено
Постанова НКРЕ
29.05.2003 N 475
Порядок
відшкодування збитків, завданих газопостачальній
або газотранспортній організації внаслідок
порушення споживачем природного газу
Правил надання населенню послуг з газопостачання
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання (далі - Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 р. N 2246, та запроваджує механізм відшкодування збитків, завданих газопостачальній або газотранспортній організації внаслідок порушення споживачем природного газу (далі - газ) Правил.
Дія цього Порядку поширюється на газопостачальні, газотранспортні організації та споживачів газу.
1.2. Основні терміни, що вживаються у Порядку, мають таке значення:
газові прилади, пристрої - плити, котли, водонагрівачі та інше побутове устаткування, в якому використовується газ;
газопостачання - послуга, яка передбачає реалізацію газу шляхом подачі (транспортування) його до споживача;
газопостачальник - підприємство (організація), яке реалізує газ споживачеві на підставі договору;
газотранспортна організація - підприємство (організація) з експлуатації споруд систем газопостачання і газопроводів, яке транспортує газ газопостачальника до споживача та надає споживачеві послуги з технічного обслуговування та ремонту газопроводів, газових приладів і пристроїв;
норма споживання газу - встановлений згідно із законодавством обсяг газу, що використовується;
самовільне підключення - підключення до системи газопостачання з порушенням вимог Правил надання населенню послуг з газопостачання;
своєчасне повідомлення - надання споживачем в письмовій формі газопостачальній або газотранспортній організації інформації щодо зміни розміру опалювальної площі, кількості осіб, яким надаються послуги з газопостачання понад один місяць, встановлення додаткових газових приладів та пристроїв не пізніше ніж у 10-денний термін з моменту настання змін;
споживач - фізична особа, якій надаються послуги з газопостачання.
1.3. Порушення споживачем Правил, які тягнуть за собою відповідальність з відшкодування збитків, завданих газопостачальній або газотранспортній організації:
використання газу у разі самовільного підключення до системи газопостачання;
пошкодження лічильника газу, пломб на ньому, порушення цілісності або пошкодження повірочного тавра, а також дій споживача, які призводять до заниження показань лічильника;
зрив пломб на газових приладах та пристроях, опломбованих газопостачальною або газотранспортною організацією;
використання газу (у разі відсутності лічильника) у випадку, коли не було своєчасно повідомлено газопостачальну або газотранспортну організацію про зміну розміру опалювальної площі, кількості осіб, яким надаються послуги з газопостачання понад один місяць, встановлення додаткових газових приладів та пристроїв;
відмова у доступі до своїх житлових та підсобних приміщень, де розташовані газові прилади (пристрої) та лічильники газу, представникам газопостачальної (газотранспортної) організації у випадках, передбачених Правилами для контрольного зняття показань лічильників газу.
2. Порядок відшкодування збитків,
завданих газопостачальній або
газотранспортній організації
2.1. У разі самовільного підключення газових приладів, пристроїв споживача до системи газопостачання шляхом зриву або пошкодження цілості пломб на відключаючих пристроях перед газовими приладами та пристроями, засувках на вводі в будинок, пошкодженні або знятті заглушок тощо, без врізки у підземні газопроводи, розрахунок збитків здійснюється за Нормами споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників (далі - Норми), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. N 619, з урахуванням:
кількості днів з часу останнього контрольного зняття представником газопостачальної або газотранспортної організації показань лічильника до дня виявлення порушення, але не більше ніж за 6 місяців (за наявності лічильника);
кількості днів з дня останньої технічної перевірки газових приладів та пристроїв, розміру опалювальної площі та кількості осіб, яким надавались послуги з газопостачання, але не більше ніж за 6 місяців (за відсутності лічильника);
кількості самовільно підключених газових приладів та пристроїв.
У разі самовільного підключення газових приладів, пристроїв споживача до системи газопостачання шляхом врізки у підземні газопроводи, яке не може бути виявлене при планових обходах трас газопроводів, а лише із застосуванням спеціальних приладів та методів, розрахунок збитків здійснюється за Нормами з дня відключення до дня виявлення самовільного підключення, але не більше трьох років з урахуванням кількості самовільно підключених газових приладів, пристроїв, розміру опалювальної площі та кількості проживаючих осіб.
2.2. У разі навмисного пошкодження лічильника газу, повірочного тавра, цілісності його пломб або дій споживача, що призвело до заниження показань лічильника, розрахунок збитків здійснюється за Нормами з урахуванням кількості підключених газових приладів, пристроїв, розміру опалювальної площі, кількості осіб, яким надавались послуги з газопостачання, та кількості днів з часу останнього контрольного зняття представником газопостачальної або газотранспортної організації показань лічильника газу до дня виявлення порушення, але не більше ніж за 6 місяців.
Факт пошкодження (втручання в роботу) лічильника, що призвело до заниження його показань, має бути засвідчений спеціалізованою організацією (підприємством), яка має право здійснювати відповідну експертизу.
2.3. У разі несвоєчасного повідомлення споживачем газопостачальної або газотранспортної організації про зміну розміру опалювальної площі, встановлення додаткових газових приладів та пристроїв, кількості осіб, яким надаються послуги з газопостачання понад один місяць, розрахунок збитків здійснюється за Нормами з урахуванням кількості підключених газових приладів, пристроїв, розміру опалювальної площі, кількості осіб, яким надавались послуги з газопостачання, кількості днів з дня, коли відбулись такі зміни, а у разі неможливості встановлення цієї дати, то з дня останньої технічної перевірки газових приладів та пристроїв, розміру опалювальної площі та кількості осіб, яким надавались послуги з газопостачання, до дня виявлення порушення, але не більше ніж за 6 місяців.
2.4. При порушеннях, що визначені в п.2.1, п.2.2 та п.2.3 цього Порядку, нарахування за користування опалювальними газовими приладами в неопалювальний період здійснюється в обсязі 30% від Норми, що діє в опалювальний період.
2.5. У разі відмови споживача у доступі до своїх приміщень, де розташовані газові прилади (пристрої) та лічильники газу, представникам газопостачальної (газотранспортної) організації у випадках, передбачених Правилами для контрольного зняття показань лічильників газу, нарахування плати за спожитий газ здійснюється за Нормами з дня останнього зняття показань лічильника до дня, коли буде забезпечено вільний доступ представника газопостачальної/газотранспортної організації до лічильника.
Факт відсутності вільного доступу має бути засвідчений виборною особою будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоврядування.
3. Інші умови
3.1. У разі виявлення газопостачальною або газотранспортною організацією порушень Правил складається акт-претензія за формою згідно з додатком.
Акт-претензія складається за участю споживача та представника газопостачальної або газотранспортної організації і скріплюється їх підписами.
Акт-претензія складається у двох примірниках, один з яких залишається у споживача. Споживач має право внести до акту свої зауваження.
У разі відмови споживача від підписання акту він підписується представниками газопостачальної або газотранспортної організації у кількості не менше трьох осіб та робиться відмітка в ньому про відмову споживача від підпису.
3.2. У разі своєчасного письмового повідомлення споживачем газопостачальної або газотранспортної організації про вихід з ладу лічильника, його несправність, порушення цілісності або пошкодження повірочного тавра, пломб на лічильнику або на газових приладах та пристроях (до виявлення цих порушень представником газопостачальної або газотранспортної організації) та за умови відсутності явних ознак навмисного пошкодження лічильника газу або пломби на ньому та на газових приладах, пристроях, цей Порядок не застосовується.
3.3. У разі пошкодження лічильника газу з вини споживача, яке призвело до заниження його показань, він додатково відшкодовує вартість робіт, пов'язаних з позаплановою перевіркою (повіркою), ремонтом, або встановленням нового лічильника газу.
3.4. Розрахунок вартості робіт, пов'язаних з позаплановою перевіркою (повіркою), ремонтом або встановленням нового лічильника газу, визначається газопостачальною або газотранспортною організацією поелементно з оформленням калькуляції для кожного виду робіт.
3.5. У разі нарахування збитків пільги та субсидії, на які мають право споживачі, не враховуються.
3.6. З рахунку, пред'явленого споживачеві для сплати, виключаються суми, сплачені споживачем за період нарахування збитків.
3.7. Розрахунок збитків у всіх випадках здійснюється за цінами на газ для населення, що діяли на момент здійснення порушення.
3.8. У разі, якщо між газопостачальною або газотранспортною організацією і споживачем не досягнуто згоди про відшкодування збитків, спірні питання вирішуються у визначеному законодавством порядку.
Начальник управління регулювання та цінової
політики нафтогазового комплексу С.Волос
Додаток
до Порядку відшкодування
збитків, завданих
газопостачальній або
газотранспортній організації
внаслідок порушення
споживачем природного газу
Правил надання населенню
послуг з газопостачання
Типовий Акт-Претензія
_____________________________ (назва населеного пункту) |
________________________ (дата складання) |
Згідно з договором N __________________ газопостачальна (газотранспортна) організація __________________________________________
в особі ________________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
висловлює претензії споживачеві __________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
(адреса, прізвище, ім'я та по батькові)
з приводу _____________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
Опис порушень ________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
У зв'язку з викладеним споживачу необхідно ________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________
Інші умови ____________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
Зауваження споживача _________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________
Цей акт склали:
Представник Постачальника _________________________ _________________________ (посада, підпис, прізвище, ім'я та по батькові) Адреса __________________ Телефон _________________ |
Споживач _________________________ _________________________ (посада, підпис, прізвище, ім'я та по батькові) Адреса __________________ Телефон __________________ |
Інші представники Постачальника _________________________ _________________________ (посада, підпис, прізвище, ім'я та по батькові) Адреса _________________ Телефон _________________ |
Інші представники Споживача __________________________ __________________________ (посада, підпис, прізвище, ім'я та по батькові) Адреса _________________ Телефон _________________ |