Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 9 серпня 2001 р. N 1006
Київ

Про внесення змін та визнання такими,
що втратили чинність, деяких постанов
Кабінету Міністрів України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1059 від 25.07.
2002
N 1570 від 02.10.20
03 )

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Внести зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються.

2. Міністерству екології та природних ресурсів, Державному комітетові ядерного регулювання в місячний термін подати Кабінетові Міністрів України узгоджені пропозиції щодо внесення змін до положень про ці центральні органи виконавчої влади стосовно їх повноважень у сфері ліцензування і контролю за використанням джерел іонізуючого випромінювання.

3. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 27 січня 1993 р. N 66 "Про заходи безпечного перевезення радіоактивних речовин" (ЗП України, 1993 р., N 4-5, ст. 74);

пункт 1 змін і доповнень, що вносяться до рішень Уряду України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 1996 р. N 382 (ЗП України, 1996 р., N 10, ст. 280).

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 серпня 2001 р. N 1006

Зміни,
що вносяться до постанов
Кабінету Міністрів України

1. Абзац четвертий пункту 32 Положення про розслідування та облік нещасних випадків професійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 р. N 623 (ЗП України, 1994 р., N 1, ст. 1; Офіційний вісник України, 1998 р., N 25, ст. 922), викласти у такій редакції:

"Спеціальне розслідування нещасних випадків, що сталися на ядерних установках, підконтрольних Держатомрегулювання, проводиться комісією, яка ним призначається".

( Пункт 2 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 1570 від 02.10.2003 )

3. У тексті Положення про порядок контролю за експортом, імпортом і транзитом товарів, що стосуються ядерної діяльності та можуть бути використані у створенні ядерної зброї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996 р. N 302 (ЗП України, 1996 р., N 9, ст. 268; Офіційний вісник України, 1999 р., N 24, ст. 1107), слово "Мінекобезпеки" замінити словом "Держатомрегулювання", а слово "Держекспортконтроль" у всіх відмінках замінити словом "Мінекономіки".

4. У Положенні про порядок встановлення розмірів та накладення штрафів на підприємства, установи і організації, які здійснюють діяльність у сфері використання ядерної енергії, у разі порушення ними норм, правил і стандартів безпеки або умов дозволів на ведення робіт, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1996 р. N 708 (ЗП України, 1996 р., N 14, ст. 390):

а) у пунктах 6, 15 і 19 слово "Мінекобезпеки" замінити словами "Мінекоресурсів, Держатомрегулювання";

б) абзац перший пункту 11 викласти у такій редакції:

"11. Порушення у сфері використання ядерної енергії виявляються під час проведення перевірок, аналізів звітів з безпеки ядерних установок ліцензіатів відповідними структурними підрозділами Держатомрегулювання, Мінекоресурсів, МОЗ (далі - спеціально уповноважені органи)".

5. В абзаці першому пункту 1 і пункті 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. N 861 "Про визначення центрального органу та пункту зв'язку з питань фізичного захисту ядерного матеріалу" слова "Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки" у всіх відмінках замінити словами "Державний комітет ядерного регулювання" у відповідному відмінку.

6. У тексті Положення про державну систему обліку та контролю ядерних матеріалів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1996 р. N 1525 (ЗП України, 1996 р., N 21, ст. 592), слово "Мінекобезпеки" замінити словом "Держатомрегулювання".

7. У пункті 8 Порядку розроблення та затвердження норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 р. N 163 (Офіційний вісник України, 1997 р., числа 7, 8, с. 47), слово "Мінекобезпеки" замінити словами "Мінекоресурсів, Держатомрегулювання".

8. У Положенні про основні засади організації перевезення радіоактивних матеріалів територією України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 1997 р. N 1332 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 49, с. 38):

а) в абзацах чотирнадцятому і дев'ятнадцятому пункту 4, абзацах другому, третьому, восьмому і чотирнадцятому пункту 6, абзаці третьому пункту 10 слово "Мінекобезпеки" замінити словом "Держатомрегулювання";

б) в абзацах третьому та п'ятнадцятому пункту 4 слово "Мінекобезпеки" замінити словами "органами державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки" у відповідному відмінку;

в) у пункті 5, абзацах сьомому, десятому та шістнадцятому пункту 6, пункті 7 слово "Мінекобезпеки" замінити словами "Мінекоресурсів, Держатомрегулювання";

г) абзац другий пункту 6 після слова "перевізника" доповнити словом "Мінекоресурсів";

є) абзац третій пункту 6 після слова "МВС" доповнити словом "Мінекоресурсів".

9. У тексті Порядку проведення спеціальної перевірки для надання допуску фізичним особам до роботи на ядерних установках та з ядерними матеріалами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1997 р. N 1471 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 52, с. 146), слова "державні органи, що регулюють ядерну та радіаційну безпеку" у всіх відмінках замінити словом "Держатомрегулювання".

10. У переліку міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, відповідальних за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 1998 р. N 852 "Про запровадження механізму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" (із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1998 р. N 1666 від24 квітня 1999 р. N 694 та від23 квітня 2001 р. N 367:

а) позицію "Про охорону навколишнього природного середовища та раціональне використання природних ресурсів" викласти у такій редакції:

"Мінекоресурсів, Держатомрегулювання, МОЗ, Мінпаливенерго, Держстандарт, Мін'юст, Держкомлісгосп, Держводгосп, Держкомзем, Мінагрополітики";

б) у позиції "Про ядерну енергію" слово "Мінекобезпеки" замінити словами "Держатомрегулювання, Мінекоресурсів".

11. У додатку до Положення про єдину державну систему запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1998 р. N 1198 "Про єдину державну систему запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 31, ст. 1175; 1999 р., N 31, ст. 1614), розділ "Мінекобезпеки" замінити двома новими розділами "Мінекоресурсів" та "Держатомрегулювання" такого змісту:

"Мінекоресурсів

Забезпечення удосконалення законодавства та розроблення базових нормативних актів з питань техногенної та екологічної безпеки, а також впровадження відповідних механізмів її регулювання з метою здійснення політики запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

Визначення критеріїв і норм техногенної та екологічної безпеки, контроль за безпечним використанням природних ресурсів.

Організація і здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням вимог екологічної безпеки у процесі поводження з небезпечними, радіоактивними і токсичними речовинами, дотримання умов безпечного розміщення та збереження небезпечних, токсичних та радіоактивних відходів.

Методичне забезпечення управління та здійснення контролю за екологічно обгрунтованим проведенням робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та аварій.

Організація робіт з прогнозування екологічного стану в районах розташування потенційно небезпечних об'єктів та інтенсивної військової та господарської діяльності, в тому числі у випадку виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Організація і проведення спостереження, оцінки і прогнозу стану атмосфери, водних об'єктів і сільськогосподарських культур, радіоактивного і хімічного забруднення довкілля території України.

Попередження про стихійні гідрометеорологічні явища, екстремально високі рівні забруднення довкілля.

Забезпечення керівних органів єдиної державної системи гідрометеорологічною інформацією та інформацією про забруднення довкілля.

Здійснення у разі виникнення надзвичайних ситуацій оперативного контролю та виміром радіоактивного і хімічного забруднення згідно з установленим регламентом у місцях проведення постійних спостережень.

Організація і проведення моніторингу стану підземних вод, включаючи їх радіоактивне забруднення.

Організація і проведення моніторингу небезпечних екзогенних геологічних процесів.

Прогнозування разом з Національною академією наук розвитку небезпечних геологічних і геофізичних процесів.

Проведення загальнодержавної класифікації потенційно небезпечних техногенних об'єктів.

Визначення критичних територій за екологічними наслідками можливих надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

Розроблення методики прогнозування і оцінки екологічних наслідків можливих надзвичайних ситуацій і аварій.

Визначення оптимальної структури та єдиних технічних вимог щодо проведення постійних спостережень за техногенне небезпечними об'єктами та територіями, на яких вони були розташовані.

Розроблення та дослідне впровадження рекомендацій щодо вилучення з технологічного процесу потенційно техногенне небезпечних об'єктів різних галузей, небезпечних речовин і технологій.

Управління створенням і діяльністю таких функціональних підсистем єдиної державної системи:

державна система екологічного моніторингу навколишнього середовища;

спостереження і контроль за природними гідрометеорологічними явищами та забрудненням довкілля;

прогнозування гідрометеорологічних умов і явищ;

спостереження і контроль за рівнем забруднення підземних вод, включаючи радіоактивне;

спостереження і контроль за небезпечними екзогенними геологічними процесами;

прогнозування небезпечних геологічних і геофізичних процесів.

Держатомрегулювання

Забезпечення розроблення нормативних актів з питань ядерної та радіаційної безпеки, а також впровадження відповідних механізмів її регулювання (ліцензування діяльності у сфері використання ядерної енергії тощо) з метою здійснення політики запобігання надзвичайним ситуаціям та гармонізації законодавства.

Визначення критеріїв і норм ядерної та радіаційної безпеки.

Організація і здійснення державного нагляду за дотриманням вимог ядерної і радіаційної безпеки та контролю за реалізацією заходів, спрямованих на запобігання аваріям на ядерних установках, об'єктах, призначених для поводження з радіоактивними відходами, уранових об'єктах.

Виконання обов'язків компетентного національного органу та пункту зв'язку, відповідального за направлення і одержання оповіщень та інформації в разі ядерної аварії, згідно з Конвенцією про оперативне оповіщення про ядерну аварію та у рамках відповідних двосторонніх договорів з іншими країнами.

Оперативне повідомлення через засоби масової інформації про радіаційні аварії на території України, а також за її межами у разі можливості трансграничного перенесення радіоактивних речовин.

Управління створенням і діяльністю функціональної підсистеми єдиної державної системи "безпека об'єктів ядерної енергетики".

12. У Комплексній програмі поводження з радіоактивними відходами, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1999 р. N 542 (Офіційний вісник України, 1999 р., N 14, ст. 577):

а) в останньому абзаці пункту 3 розділу II, абзаці дванадцятому розділу VI, слова "Міненерго", "Мінекобезпеки" замінити відповідно словами "Мінпаливенерго", "Держатомрегулювання";

б) в останньому абзаці пункту 2 розділу IV слова "Міненерго, Мінекобезпеки, Комітет з питань геології та використання надр" замінити відповідно словами "Мінпаливенерго, Держатомрегулювання, Мінекоресурсів";

в) в останньому абзаці розділу V слово "Мінекобезпеки" замінити словом "Держатомрегулювання" та доповнити абзац після слова "МОЗ" словом "Мінекоресурсів";

г) в останньому абзаці розділу VIII слова "Міносвіти", "Міненерго", "Мінекобезпеки" замінити відповідно словами "МОН", "Мінпаливенерго", "Держатомрегулювання";

є) в останньому абзаці розділу IX слова "Мінекобезпеки", "Комітет з питань стандартизації, метрології та сертифікації" замінити відповідно словами "Держатомрегулювання", "Держстандарт".

( Пункт 13 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 1059 від 25.07.2002 )

14. Текст графи "Відповідальний виконавець" плану заходів щодо запровадження моніторингу національних і міжнародних проектів у сфері ядерної та радіаційної безпеки і радіоекології та перелік центральних органів виконавчої влади та установ, які беруть участь у проведенні моніторингу національних і міжнародних проектів у сфері ядерної та радіаційної безпеки і радіоекології, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. N 1219 "Про державний моніторинг національних і міжнародних проектів у сфері ядерної та радіаційної безпеки і радіоекології" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 32, ст. 1360), після слова "Мінекоресурсів" доповнити словом "Держатомрегулювання".

15. У пунктах 2 і 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 р. N 1553 "Про невідкладні заходи щодо підвищення безпеки та надійності функціонування ядерної енергетики" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 14, ст. 1790) слова "Міністерству екології та природних ресурсів" замінити словами "Державному комітетові ядерного регулювання".

16. У пункті 2 постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2000 р. N 1683 "Про затвердження переліків посад та спеціальностей персоналу для експлуатації ядерних установок, підготовка якого підлягає ліцензуванню, і посад персоналу, який безпосередньо здійснює управління реакторною установкою атомної електростанції" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 46, ст. 1993) слова "Міністерство екології та природних ресурсів" замінити словами "Державний комітет ядерного регулювання".

17. Пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2000 р. N 1782 "Про затвердження Порядку ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 49, ст. 2127) викласти у такій редакції:

"2. Уповноважити Державний комітет ядерного регулювання проводити ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії згідно з переліком, визначеним у пункті 1 Порядку ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії, затвердженого цією постановою, крім використання джерел іонізуючого випромінювання, ліцензування якого проводиться Міністерством екології та природних ресурсів".

18. У пунктах 3, 8 і 42 Порядку державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2000 р. N 1718 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 47, ст. 2034), слово "Мінекоресурсів" замінити словом "Держатомрегулювання".