Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
20.11.2003 N 777

( Наказ втратив чинність на підставі
Наказу Державної митної служби
N 184 від 13.03.20
06 )

Про затвердження Положення про колегію
Державної митної служби України

Відповідно до Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України від 24.08.2000 N 1022/2000, постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 N 1569 "Про затвердження Загального положення про колегію центрального органу виконавчої влади і місцевої державної адміністрації" і з метою чіткої регламентації діяльності колегії Державної митної служби України, підвищення ефективності виконання її рішень наказую:

1. Затвердити Положення про колегію Державної митної служби України, що додається.

2. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби України від 01.07.99 N 400 "Про введення в дію рішення колегії Державної митної служби України від 30.06.99" (зі змінами й доповненнями).

Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Голова Служби М.Каленський

Затверджено
наказом Держмитслужби України
20.11.2003 N 777

Положення
про колегію Державної митної служби України

Загальні положення

1. Це Положення визначає завдання, правові й організаційні засади діяльності колегії Державної митної служби України.

2. Колегія Державної митної служби України (далі - колегія) є дорадчим органом і утворюється для скоординованого вирішення питань, що належать до компетенції Держмитслужби України, та для колективного й вільного обговорення найважливіших напрямів діяльності.

3. У своїй роботі колегія керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ) й законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а також наказами Держмитслужби України й цим Положенням.

4. Рішення про утворення колегії Держмитслужби України приймається Головою Держмитслужби України.

Функції колегії

5. Колегія Держмитслужби України:

1) обговорює й приймає рішення щодо перспектив і найважливіших напрямів діяльності митних органів;

2) розглядає пропозиції щодо:

удосконалення законодавства;

забезпечення співпраці з центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування під час виконання покладених на митні органи завдань;

розширення міжнародного співробітництва у сфері митної справи;

формування й реалізації державної політики у сфері митної справи;

3) обговорює прогнози й програми соціально-економічного розвитку у сфері митної справи, інші державні програми та визначає шляхи їх реалізації;

4) розглядає питання про стан дотримання фінансової, бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна, здійснення внутрішнього фінансового контролю й усунення виявлених недоліків;

5) розробляє пропозиції щодо вдосконалення діяльності митних органів;

6) аналізує стан роботи Держмитслужби України з питань забезпечення прав і свобод людини й громадянина;

7) заслуховує звіти керівників митних органів (структуру звіту наведено в додатку);

8) аналізує стан дотримання законодавства з питань державної служби, організаційно-кадрової роботи й виконавської дисципліни;

9) розглядає інші питання, пов'язані з реалізацією покладених на Держмитслужбу України завдань.

Склад колегії

6. До складу колегії Держмитслужби України входять:

Голова Держмитслужби України (голова колегії), заступники Голови Держмитслужби України (за посадою), інші керівні працівники Держмитслужби України;

у разі потреби - керівники інших органів центральної виконавчої влади, керівники митних органів, народні депутати України, представники інших органів державної влади (за згодою).

7. Кількісний склад колегії Держмитслужби України визначається Кабінетом Міністрів України.

Члени колегії Держмитслужби України затверджуються й увільняються від обов'язків Кабінетом Міністрів України за поданням Голови Держмитслужби України.

Організація роботи колегії

8. Організаційною формою роботи колегії є засідання. Засідання колегії проводяться, як правило, один раз на місяць, позапланові - у міру потреби.

У разі потреби можуть проводитися розширені й виїзні засідання колегії, а також спільні з колегіями інших органів виконавчої влади засідання.

9. Робота колегії проводиться відповідно до затвердженого її головою плану засідань на рік, у якому зазначаються питання, що потрібно розглянути, строки подання матеріалів до засідання колегії, особи, відповідальні за підготовку й подання цих матеріалів, орієнтовні дати проведення засідань колегії.

10. Затверджений план засідань колегії розсилається членам колегії, керівникам центрального апарату Держмитслужби України, керівникам регіональних митниць, спеціалізованих митних установ і організацій не пізніше ніж за два тижні до початку року.

11. Додаткові питання до порядку денного засідання колегії можуть бути включені за рішенням її голови не пізніше ніж за десять днів до чергового засідання.

12. Дата, час, місце проведення й порядок денний засідання колегії визначаються головою колегії.

13. Підготовка проекту порядку денного засідання колегії здійснюється секретарем колегії, який не пізніше ніж за десять днів до засідання подає його голові колегії для погодження.

14. На розгляд колегії подаються:

1) порядок денний засідання колегії з визначенням доповідача з кожного питання;

2) довідка з питань порядку денного засідання колегії з викладенням обєрунтованих висновків і пропозицій щодо вирішення відповідних питань;

3) проект рішення колегії;

4) список членів колегії;

5) список запрошених осіб, які виявили бажання взяти участь у обговоренні питань порядку денного засідання колегії, із зазначенням повністю їх імен і по батькові, місць роботи й займаних ними посад;

6) довідкові матеріали (розрахунки, статистичні матеріали, звіти, діаграми, таблиці тощо), які безпосередньо стосуються питань порядку денного.

15. Членам колегії матеріали до засідання колегії подаються не пізніше ніж за три дні до засідання, а в разі проведення позапланового засідання не пізніше ніж за один день до засідання.

16. Особи, відповідальні за підготовку й подання матеріалів до засідання колегії, подають їх секретарю колегії не пізніше ніж за сім днів до чергового засідання. Секретар колегії контролює своєчасність подання цих матеріалів, перевіряє правильність їх оформлення.

17. Особи, відповідальні за підготовку матеріалів до засідання колегії, координують роботу структурних підрозділів Держмитслужби України, залучених до розроблення цих матеріалів.

Порядок проведення засідання колегії

18. Засідання колегії веде її голова, а в разі його відсутності - особа, на яку покладено виконання обов'язків Голови Держмитслужби України.

19. Засідання колегії проводиться, якщо присутні не менше ніж дві третини складу колегії.

20. Члени колегії беруть участь у засіданнях колегії особисто.

Якщо член колегії не може бути присутнім на засіданні, він має право попередньо подати голові колегії відповідні пропозиції в письмовій формі.

21. Порядок денний засідання й рішення колегії затверджуються членами колегії шляхом голосування.

22. Члени колегії, які беруть участь у її засіданні, реєструються.

Особи, запрошені на засідання колегії для розгляду окремих питань, можуть бути присутніми під час розгляду інших питань лише з дозволу голови колегії.

23. Члени колегії й особи, запрошені для участі в розгляді окремих питань, беруть участь в їх обговоренні, вносять відповідні пропозиції, дають необхідні пояснення.

24. Головуючий на засіданні колегії може прийняти рішення про закритий розгляд питань порядку денного.

У разі проведення закритого засідання колегії (закритого обговорення окремих питань) підготовка відповідних матеріалів, оформлення рішень колегії, що приймаються, здійснюються згідно з законодавством.

25. Рішення колегії приймаються з кожного питання порядку денного шляхом відкритого голосування більшістю голосів присутніх на засіданні членів колегії.

За рішенням головуючого на засіданні колегії може застосовуватися процедура таємного голосування.

Думка відсутнього члена колегії з питань порядку денного засідання, подана в письмовій формі, розглядається на засіданні колегії й ураховується під час голосування.

26. У разі проведення спільного засідання колегій двох і більше органів виконавчої влади приймається спільне рішення.

Рішення спільного засідання колегій оформлюється протоколом, який підписують голови відповідних колегій органів виконавчої влади й секретарі колегій.

27. Після засідання колегії особи, відповідальні за підготовку та подання матеріалів до засідання колегії, допрацьовують протягом десяти днів (якщо головою колегії не встановлено інший строк) проект рішення колегії з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених під час обговорення питань порядку денного, погоджують його з керівниками заінтересованих структурних підрозділів Держмитслужби України.

28. Рішення колегії оформлюються протоколом засідання колегії, який підписують голова колегії й секретар колегії.

Рішення колегії з організаційних, процедурних і контрольних питань вносяться до протоколу засідання й проводяться в життя згідно з протоколом відповідного засідання без введення в дію наказом Держмитслужби України.

29. Рішення колегії вводяться в дію, як правило, наказом Голови Держмитслужби України.

У разі виникнення розбіжностей між головою й іншими членами колегії під час прийняття рішення Голова Держмитслужби України проводить у життя своє рішення, доповідаючи, у разі потреби, про розбіжності, що виникли, керівництву Кабінету Міністрів України. Члени колегії також можуть повідомити свою думку керівництву Кабінету Міністрів України. Інформування здійснюється відповідно до розподілу функціональних повноважень між Прем'єр-міністром України, Першим віце-прем'єр-міністром і віце-прем'єр-міністрами України.

30. Рішення колегії доводяться до відома членів колегії, керівників структурних підрозділів центрального апарату Держмитслужби України, регіональних митниць, митниць, спеціалізованих митних установ та організацій у частині, що їх стосується.

31. Головуючий на засіданні колегії приймає рішення щодо присутності в залі під час засідання колегії представників засобів масової інформації й проведення кіно-, відео-, фотозйомки й звукозапису.

32. Стенографування (технічний запис) засідань колегії Держмитслужби України здійснює секретар колегії.

33. Матеріали засідань колегії зберігаються в установленому порядку в секретаря колегії.

34. Матеріально-технічне забезпечення засідань колегії здійснюється Держмитслужбою України.

Контроль за виконанням рішень колегії

35. Поточний контроль за виконанням рішень колегії здійснює секретар колегії.

36. Колегія розглядає на своїх засіданнях стан виконання прийнятих нею рішень.

Начальник Управління організаційно-контрольної роботи З.О.Буричко

Додаток
до Положення про колегію
Державної митної служби
України

Структура
звіту керівників митних органів перед колегією
Державної митної служби України

1. Вступна частина

Основні дані щодо структури митного органу (чисельність особового складу, кількість митних постів, пунктів пропуску, зона діяльності тощо).

2. Підсумки роботи митного органу за звітний період

2.1. Стан виконання планових показників надходжень до Держбюджету України.

2.2. Забезпечення зростання обсягів податків і зборів (обов'язкових платежів) при митному оформленні товарів та інших предметів.

2.3. Контроль за правильністю визначення митної вартості, номенклатури, країни походження товарів.

2.4. Організація митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон (кількість пропущених транспортних засобів, кількість оформлених товарів, що переміщуються громадянами, організація взаємодії з суміжними контрольними службами, облаштування пунктів пропуску, наявність фактів недоставлення вантажів у митниці призначення тощо).

2.5. Завантаженість окремих структурних підрозділів митного органу, що здійснюють митне оформлення, і заходи, що вживаються для перерозподілу функціональних обов'язків між ними з метою забезпечення скорочення й спрощення процедур митного оформлення.

2.6. Стан дотримання митних режимів (діяльність митних ліцензійних складів, цільове використання майна, увезеного в спеціальні економічні зони, контроль за тимчасовим ввезенням/вивезенням товарів тощо).

2.7. Організація боротьби з контрабандою й порушеннями митних правил (кількість заведених справ про порушення митних правил, порушених кримінальних справ, причини зменшення їх кількості; проведення спільних операцій з іншими правоохоронними органами, заходи щодо вдосконалення цієї роботи й покращання взаємодії з правоохоронними органами тощо).

2.8. Стан роботи з дотримання антикорупційного законодавства й профілактики правопорушень з боку посадових осіб митного органу (наявність фактів правопорушень, кількість посадових осіб, притягнутих до дисциплінарної відповідальності, кількість справ, переданих до правоохоронних органів, кількість проведених службових розслідувань тощо).

2.9. Організація роботи з особовим складом (укомплектованість особовим складом, його освітній і професійний рівень, організація навчання, підготовки й перепідготовки кадрів, наявність фактів поновлення на роботі за рішеннями судів раніше звільнених працівників тощо).

2.10. Організація договірної й претензійно-позовної роботи (кількість оскаржених у судах вищих інстанцій судових рішень тощо).

2.11. Результати фінансово-господарської діяльності (дотримання кошторису витрат на утримання митного органу; наявність простроченої дебіторської/кредиторської заборгованості й заходи, що вживалися для її погашення, суми штрафних санкцій, нарахованих у ході перевірок контрольними органами, і стан їх погашення; стан реалізації майна, що в установленому порядку перейшло у власність держави, тощо).

2.12. Стан роботи зі зверненнями громадян (організація особистого прийому громадян керівництвом митного органу, кількість звернень громадян, заходи, що вживаються до їх зменшення, тощо).

3. Проблемні питання в діяльності митного
органу й шляхи їх вирішення

3.1. Необхідність унесення змін і доповнень до нормативно-правових актів з питань митної справи.

3.2. Шляхи збільшення обсягів нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) при митному оформленні товарів та інших предметів.

3.3. Шляхи вдосконалення й спрощення процедур митного оформлення.

3.4. Шляхи покращання взаємодії з місцевими органами виконавчої влади й правоохоронними органами у вирішенні питань функціонування митного органу й належного виконання ним своїх основних завдань.

3.5. Необхідність розбудови об'єктів митної інфраструктури.

3.6. Шляхи забезпечення відкритості й прозорості діяльності митних органів, налагодження постійних зв'язків з юридичними та фізичними особами.

4. Заключна частина

Першочергові завдання, які необхідно вирішити для забезпечення ефективної діяльності митного органу, передбачених законодавством, шляхи їх вирішення.

Примітки:

При звітуванні керівника регіональної митниці, в його звіті мають міститися такі питання:

- організаційні заходи щодо забезпечення дотримання законодавства з питань митної справи підпорядкованими митними органами;

- завантаженість підпорядкованих митних органів і пропозиції щодо вдосконалення їх структури;

- пропозиції щодо ротації керівного складу підпорядкованих митних органів.

Регламент звітування визначається в кожному конкретному випадку Головою Держмитслужби України, головою колегії й зазначається у відповідному Порядку проведення засідання колегії Держмитслужби України.

Начальник Управління організаційно-контрольної роботи З.О.Буричко