Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
04.12.2003 N 833

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 грудня 2003 р. за N 1200/8521

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 610 від 28.05.20
12)

Про затвердження Порядку прийняття рішення
про здійснення митного оформлення товарів і
транспортних засобів поза місцем розташування
митного органу або поза робочим часом, установленим
для митного органу, а також нарахування
й унесення плати за таке митне оформлення

Відповідно до статті 71 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV і постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 N 93 "Про справляння плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів" наказую:

1. Затвердити Порядок прийняття рішення про здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, а також нарахування й унесення плати за таке митне оформлення, що додається.

2. Управлінню податків та зборів (Ліпіхіна Т.Д.) і Управлінню правової роботи (Будаков А.Ю.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Начальникам регіональних митниць, митниць проінформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про вимоги цього наказу шляхом висвітлення його в засобах масової інформації та на наочних інформаційних стендах у місцях розташування підрозділів митниць.

4. Установити, що цей наказ застосовується з дня набрання чинності частиною тринадцятою статті 71 Митного кодексу України ( 92-15 ).

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Іванюка М.М.

Голова Служби М.Каленський

Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
04.12.2003 N 833

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 грудня 2003 р. за N 1200/8521

Порядок
прийняття рішення про здійснення митного оформлення
товарів і транспортних засобів поза місцем розташування
митного органу або поза робочим часом, установленим
для митного органу, а також нарахування й унесення
плати за таке митне оформлення

1. Загальні положення

1.1. Порядок прийняття рішення про здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, а також нарахування й унесення плати за таке митне оформлення (далі - Порядок) розроблено на підставі статті 71 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV й постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 N 93 "Про справляння плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів".

1.2. Порядок регулює питання прийняття рішення про здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів (далі - товари) поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, а також нарахування й унесення плати за таке митне оформлення (далі - плата).

1.3. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

митне оформлення - виконання митним органом дій (процедур), які пов'язані із закріпленням результатів митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України, і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів;

робочий час - установлений для митного органу відповідно до законодавства України про працю або на його підставі угодою сторін час, протягом якого посадові особи митного органу згідно з правилами внутрішнього розпорядку повинні виконувати свої службові обов'язки.

1.4. При здійсненні митного оформлення товарів плата справляється за вантажною митною декларацією (далі - ВМД).

У разі проведення операцій митного оформлення, які не передбачають заповнення ВМД, справляння плати здійснюється за уніфікованою митною квитанцією МД-1.

1.5. Платниками плати є юридичні й фізичні особи, що переміщують товари через митний кордон України та на вимогу яких було прийняте рішення про здійснення митного оформлення товарів поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу.

1.6. Митне оформлення товарів у повному обсязі може здійснюватися лише після внесення належної плати.

2. Прийняття рішення про здійснення митного
оформлення товарів поза місцем розташування
митного органу або поза робочим часом,
установленим для митного органу

2.1. Рішення про здійснення митного оформлення товарів поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, приймається посадовою особою цього митного органу, уповноваженою на це наказом митного органу, на підставі письмової заяви (довільної форми) суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності або фізичної особи, що переміщують товари через митний кордон України.

2.2. Заява повинна містити:

відомості про товар, відправника, одержувача, зовнішньоекономічний договір (за наявності);

плановані час і дату митного оформлення;

зобов'язання про внесення плати;

відомості про бажане місце проведення митного оформлення товарів (у разі митного оформлення товарів поза місцем розташування митного органу);

печатку підприємства (за наявності).

2.3. Рішення про здійснення митного оформлення товарів поза місцем розташування митного органу із залученням групи посадових осіб будь-яких підрозділів митниці приймається посадовою особою митниці, що має відповідні повноваження, у таких випадках:

на прохання декларанта;

якщо документів, поданих декларантом, недостатньо для прийняття рішення про повноту та/або достовірність відомостей, що перевіряються;

якщо перевірка відповідності товару критеріям ризику потребує проведення митного огляду;

якщо митний орган має інформацію (орієнтування) про незаконне переміщення товарів.

2.4. При нарахуванні плати за митне оформлення товарів поза місцем розташування митного органу зазначається завізована підписом декларанта кількість витрачених на це оформлення годин.

При нарахуванні плати за митне оформлення товарів поза робочим часом, установленим для митного органу, зазначається завізована підписом декларанта кількість витрачених на здійснення всіх етапів митного оформлення годин, що підтверджується відповідним аркушем контролю проведення митного оформлення за ВМД.

При нарахуванні плати робота працівника митниці протягом неповної години обліковується як робота протягом однієї години. При цьому, до часу, витраченого працівником митниці на митне оформлення, зараховується також час, витрачений ним на проїзд до місця призначення й у зворотному напрямку.

3. Порядок і строки справляння плати

3.1. Плата підлягає сплаті до або на момент здійснення митного оформлення.

3.2. Плата сплачується платниками в національній валюті України в розмірі, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 N 93, за офіційним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату її внесення.

3.3. Плата може бути сплачена шляхом перерахування відповідної суми за безготівковим розрахунком на рахунок митного органу або внесення суми плати готівкою до каси митного органу.

3.4. Сплатою плати за безготівковим розрахунком уважається фактичне зарахування сум плати на рахунок митниці на момент митного оформлення.

3.5. Плата може сплачуватися шляхом унесення авансових сум на рахунок митниці.

4. Особливості справляння плати

4.1. Плата не справляється при митному оформленні товарів у постійних зонах митного контролю в місцях розташування підрозділів митного органу та в інших випадках, визначених законодавством.

4.2. Розмір плати визначається залежно від кількості витрачених годин з урахуванням установленого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 N 93 розміру плати за одну годину.

5. Повернення сплаченої плати

5.1. Суми надміру сплаченої плати підлягають поверненню платнику на його вимогу протягом трьох років з моменту митного оформлення відповідно до чинного законодавства.

5.2. Повернення здійснюється митним органом за рахунок поточних платежів, які підлягають перерахуванню до державного бюджету, шляхом зменшення належних перерахувань до державного бюджету за відповідними кодами бюджетної класифікації на суму коштів, яка підлягає поверненню.

5.3. Сума плати, щодо якої винесено рішення суду про повернення, повертається Державним казначейством України за умови подання платником копії рішення судового органу, а також підтвердження митним органом перерахування цих коштів до державного бюджету.

Т.в.о. начальника Управління податків та зборів Т.Ліпіхіна