Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
30.12.2003 N 11/5-10-18577-ЕП
Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць
Начальнику інформаційно-аналітичного
митного управління
( Лист скасовано на підставі Листа Державної митної служби
N 11/2-10/4617-ЕП від 26.04.2005 )
Стосовно деяких питань митного оформлення товарів
відповідно до положень Митного кодексу України
від 11.07.2002 N 92-IV
( Із змінами, внесеними згідно з Листом
Державної митної служби
N 11/3-10-2-ЕП від 02.01.2004 )
В зв'язку з набранням чинності Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV надаємо роз'яснення.
I. Заповнення граф вантажних митних декларацій (далі - ВМД) при декларуванні товарів відповідно до митних режимів, визначених статтею 185 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV здійснюється у порядку, встановленому наказами Держмитслужби від 18.04.2002 N 207 "Про внесення змін та доповнень до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації та до класифікаторів", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.05.2002 за N 462/6750, та від 14.10.2002 N 555 "Про внесення змін та доповнень до Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі та Порядку використання формуляра-специфікації форми МД-8", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.10.2002 за N 860/7148.
При цьому рекомендуємо врахувати такі особливості заповнення окремих граф ВМД у відповідних митних режимах.
1. При вивезенні продуктів переробки за межі митної території України та заповненні ВМД відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації (наказ Держмитслужби від 18.04.2002 N 207 (далі інструкція) та пункту 2.1 Порядку заповнення граф вантажної митної декларації (наказ Держмитслужби від 14.10.2002 N 555 (далі - Порядок) перед описом товару у графі 31 ВМД вчиняється запис "Продукти переробки".
2. При заповненні граф ВМД відповідно до митного режиму переробки за межами митної території України згідно з інструкцією та пунктом 2.1 Порядку заповнення граф 1, 9, 37, 44, 48 має такі особливості.
Графа 1 "Тип декларації"
У першому підрозділі графи проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "ЕК", у другому - код митного режиму "61", третій підрозділ не заповнюється.
Графа 9 "Особа, відповідальна за фінансове врегулювання"
Зазначаються реквізити векселедавця або особи, що надала органу державної податкової адміністрації та/або митному органу письмове зобов'язання щодо ввезення готової продукції (продуктів переробки) в установлений період.
Графа 37 "Процедура"
Проставляється згідно з Класифікатором процедур переміщення товарів через митний кордон України 6-значний код процедури переміщення товарів. При цьому останні дві цифри:
при вивезенні товарів для переробки (у тому числі для операцій з давальницькою сировиною) - "45";
при вивезенні товарів для обробки (монтажу, збирання, монтування, налагодження) - "44";
при вивезенні товарів для ремонту (у тому числі відновлення та регулювання) - "36".
Графа 44 "Додаткова інформація/подані документи"
У графі під кодом документа "9201" зазначаються реєстраційний номер, присвоєний митним органом, і дата реєстрації Заяви про надання дозволу на розміщення товарів у митний режим переробки.
Графа 48 "Відстрочення платежів"
Зазначається кінцевий строк увезення на митну територію України продуктів переробки.
3. При заповненні граф вантажної митної декларації відповідно до митного режиму експорту при вивезенні залишків переробки або поверненні не перероблених згідно із заявленою митниці метою товарів іноземного замовника перед описом товару у графі 31 зазначається "Повернення залишків переробки" або "Повернення не перероблених згідно із заявленою митниці метою товарів іноземного замовника".
4. При заповненні граф вантажної митної декларації відповідно до митного режиму реекспорту згідно з інструкцією та пунктом 2.1 Порядку заповнення граф 1, 40 має такі особливості.
Графа 1 "Тип декларації"
У першому підрозділі графи проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "ЕК", у другому - код митного режиму "11", третій підрозділ не заповнюється.
Графа 40 "Загальна декларація/попередній документ"
Зазначаються відомості про ВМД, на підставі якої товари, що реекспортуються, при ввезенні на митну територію України були розміщені в певний митний режим.
5. При ввезенні продуктів переробки на митну територію України та заповненні ВМД відповідно до пункту 3.1 Порядку перед описом товару у графі 31 вчиняється запис "Продукти переробки".
6. При заповненні граф ВМД відповідно до митного режиму переробки на митній території України згідно з інструкцією та пунктом 3.1 Порядку заповнення граф 1, 9, 37, 44, 48 має такі особливості.
Графа 1 "Тип декларації"
У першому підрозділі графи проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "IM", у другому - код митного режиму "51", третій підрозділ не заповнюється.
Графа 9 "Особа, відповідальна за фінансове врегулювання"
Зазначаються реквізити векселедавця або особи, що надала органу державної податкової адміністрації та/або митному органу письмове зобов'язання щодо вивезення готової продукції (продуктів переробки) в установлений період.
Графа 37 "Процедура"
Проставляється згідно з Класифікатором процедур переміщення товарів через митний кордон України 6-значний код процедури переміщення товарів відповідно до заявленого митного режиму. При цьому останні дві цифри:
при переробці (у тому числі для операцій з давальницькою сировиною) "45";
при обробці товарів (монтажі, збиранні, монтуванні, налагодженні) - "44";
при ремонті товарів (у тому числі відновленні та регулюванні) - "36".
Графа 44 "Додаткова інформація/подані документи"
У графі під кодом документа "9201" зазначаються реєстраційний номер, присвоєний митним органом, і дата реєстрації Заяви про надання дозволу на розміщення товарів у митний режим переробки.
Графа 48 "Відстрочення платежів"
Зазначається кінцевий строк вивезення продуктів переробки.
7. При заповненні граф вантажної митної декларації відповідно до митного режиму імпорту при ввезенні залишків переробки або поверненні не перероблених згідно із заявленою митниці метою товарів українського замовника перед описом товару зазначається "Повернення залишків переробки" або "Повернення не перероблених згідно із заявленою митниці метою товарів українського замовника".
8. При заповненні граф вантажної митної декларації відповідно до митного режиму реімпорту згідно з інструкцією та пунктом 3.1 Порядку заповнення граф 1, 37, 40 має такі особливості.
Графа 1 "Тип декларації"
У першому підрозділі графи проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "IM", у другому - код митного режиму "41", третій підрозділ не заповнюється.
Графа 37 "Процедура"
Зазначається згідно з Класифікатором процедур переміщення товарів через митний кордон України 6-значний код процедури такого переміщення.
Перші дві цифри - код митного режиму реімпорту "41".
У випадку коли після ввезення на митну територію України товари були розміщені відповідно до іншого митного режиму, у другому підрозділі цієї графи вказується код такого митного режиму. В інших випадках у другому підрозділі графи 37 ВМД проставляється код "00".
Останні дві цифри - код особливості переміщення товарів відповідно до розділу 2 Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України.
Графа 40 "Загальна декларація/попередній документ"
Зазначаються відомості про ВМД, за якою товари, що реімпортуються, були оформлені відповідно до митного режиму експорту. У випадку, коли після ввезення на митну територію України товари були розміщені відповідно до іншого митного режиму, додатково зазначаються відомості про ВМД, згідно з якою здійснювалось таке розміщення.
9. При заповненні граф вантажної митної декларації у разі вивезення товарів зі спеціальної митної зони за межі митної території України згідно з інструкцією та п. 2.1 Порядку заповнення граф 1, 2, 15, 15а, 29 має такі особливості.
Графа 1 "Тип декларації
У першому підрозділі графи проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "ЕК", у другому - код митного режиму "71", третій підрозділ не заповнюється.
Графа 2 "Відправник/експортер"
У графі зазначаються відомості про суб'єкта СЕЗ - відправника відповідно до товаротранспортних документів.
Графи 15, 15а "Країна відправлення", "Код країни відправлення"
Графи заповнюються при декларуванні товарів, які були ввезені на територію спеціальних митних зон і вивозяться з цієї території за межі України без переробки або обробки. У графах зазначаються назва та код країни, з якої товари були відправлені в спеціальну митну зону, згідно з Класифікатором країн світу.
Графа 29 "Митниця на кордоні"
У графі зазначаються згідно з Класифікатором митних органів України (та їх структурних підрозділів) найменування митного органу та його код (5 знаків), а за наявності код його структурного підрозділу (9 знаків), через який товари будуть вивозитись за межі митної території України.
10. При заповненні граф вантажної митної декларації при ввезенні товарів на територію спеціальної митної зони з-за меж митної території України згідно з інструкцією та п.3.1 Порядку заповнення граф 1, 8, 29 має такі особливості.
Графа 1 "Тип декларації
У першому підрозділі графи проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "IM", у другому - код митного режиму "71", третій підрозділ не заповнюється.
Графа 8 "Одержувач/імпортер"
У графі зазначаються відомості про суб'єкта СЕЗ - одержувача товарів відповідно до умов зовнішньоекономічного договору (контракту).
Графа 29 "Митниця на кордоні"
У графі зазначаються згідно з Класифікатором митних органів України (та їх структурних підрозділів) найменування й код митного органу (5 знаків), а за наявності - код його структурного підрозділу (9 знаків), у зоні діяльності якого розташовано пункт пропуску через державний кордон, через який товари були ввезені на митну територію України. При оформленні товарів у режим вільної митної зони після перебування в режимі митного складу графа не заповнюється.
11. При заповненні граф вантажної митної декларації відповідно до митного режиму знищення або руйнування відповідно до інструкції декларантом заповнюються такі графи: А, В, 1, 2, 3, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 15а, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 54. Графи 7 і D заповнюються інспектором митниці.
Заповнення граф D, 1, 44, 48, 49, 50 має такі особливості.
Графа D
Додатково до відомостей, що вносяться до цієї графи, вчиняється запис "Товар знищено" або "Товар зруйновано", який засвідчується підписом та ОНП посадової особи митниці, на яку покладено функції кінцевого контролю за проведенням знищення або руйнування товарів.
Графа 1 "Тип декларації"
У першому підрозділі графи проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "IM", у другому - код митного режиму - "76", третій підрозділ не заповнюється.
Графа 44 "Додаткова інформація/подані документи"
У графі під кодом документа "6110" зазначаються реквізити дозвільних документів інших державних контрольних органів на проведення знищення (руйнування) товарів.
Під кодом "9202" зазначаються реєстраційний номер, присвоєний митним органом, і дата реєстрації заяви власника товарів та інших предметів або уповноваженої ним особи про застосування митного режиму знищення або руйнування до товарів, що перебувають під митним контролем.
Під кодом "9009" після завершення операції зі знищення або руйнування товарів додатково вносяться відомості про номер та дату складення акта про знищення (руйнування) товарів.
Графа 48 "Відстрочення платежів"
В графі зазначається дата, до якої власник має заявити у відповідний митний режим відходи (залишки), що утворились при знищенні або руйнуванні товарів.
Графа 49 "Найменування складу"
У графі зазначається кодовий номер митного ліцензійного складу, якщо товар був попередньо розміщений на митному ліцензійному складі або номер дозволу на використання складського приміщення, резервуара, майданчика як складу тимчасового зберігання, якщо товар був попередньо розміщений на складі тимчасового зберігання.
Графа 50 "Довіритель"
Зазначаються відомості (назва, місцезнаходження, код за ЄДРПОУ, номер телефону) про власника товарів чи вповноважену особу, які ініціювали проведення операції зі знищення або руйнування товарів.
На зворотному боці кожного основного аркуша ВМД наводиться письмове зобов'язання керівника підприємства - власника товарів або вповноваженої особи про подання вантажної митної декларації на відходи (залишки), якщо вони утворилися в результаті знищення або руйнування:
"Я, __________________________________________________________________________________________________________________,
(прізвище, ім'я та по батькові; номер і серія паспорта, посада)
ознайомлений зі змістом статей _____________________________ Митного кодексу України й зобов'язуюся задекларувати відходи (залишки), якщо вони утворяться, у встановлений строк. ____________________________________".
(підпис, дата)
Таке зобов'язання завіряється відбитком особистої номерної печатки посадової особи митного органу.
12. При заповненні граф вантажної митної декларації відповідно до митного режиму відмови на користь держави відповідно до інструкції декларантом заповнюються такі графи: А, 1, 2, 3, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 15а, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 44, 45, 46, 49, 54. Графи 7 і D заповнюються інспектором митниці.
Заповнення граф 1, 49 має такі особливості.
Графа 1 "Тип декларації"
У першому підрозділі графи проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "IM", у другому - код митного режиму - "75", третій підрозділ не заповнюється.
Графа 44 "Додаткова інформація/подані документи"
Під кодом документа "9203" - реєстраційний номер, присвоєний митним органом, і дата реєстрації заяви власника товарів та інших предметів або уповноваженої ним особи про надання дозволу на поміщення товарів, що перебувають під митним контролем, у митний режим відмови на користь держави.
Графа 49 "Найменування складу"
У графі зазначається кодовий номер митного ліцензійного складу, якщо товар був попередньо розміщений на митному ліцензійному складі або номер дозволу на використання складського приміщення, резервуара, майданчика як складу тимчасового зберігання, якщо товар був попередньо розміщений на складі тимчасового зберігання у випадках, установлених Держмитслужбою України.
( Розділ II втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-10-2-ЕП від 02.01.2004 )
III. Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 N 1909 "Про митний контроль і митне оформлення електроенергії, що переміщується через митний кордон України" Держмитслужбі, Мінпаливенерго необхідно привести в місячний строк після набрання чинності цією постановою власні нормативні акти у відповідність із цією постановою. Відповідно до пункту 4 зазначеної постанови вона набирає чинності з 01.01.2004.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 N 1958 "Про митний контроль та митне оформлення природного газу, нафти, нафтопродуктів, етилену і аміаку, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом" Держмитслужбі, Мінпаливенерго необхідно привести в місячний строк власні нормативні акти у відповідність із цією постановою.
Враховуючи викладене, до реєстрації в Міністерстві юстиції України порядку заповнення граф періодичної митної декларації, вважаємо за можливе здійснювати декларування природного газу, нафти, нафтопродуктів, етилену і аміаку, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом, та електроенергії, що переміщується через митний кордон України лініями електропередач, за загальною ВМД відповідно до положень Порядку митного контролю та митного оформлення електроенергії, що переміщується через митний кордон України лініями електропередачі, затвердженого наказом Держмитслужби від 17.08.98 N 510 (зареєстровано у Міністерстві юстиції 01.12.98 за N 767/3207), Порядку митного контролю та митного оформлення природного газу, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, затвердженого наказом Держмитслужби від 17.08.98 N 511 (зареєстровано у Міністерстві юстиції 01.12.98 за N 768/3208), Порядку митного контролю та митного оформлення нафти, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, затвердженого наказом Держмитслужби від 17.08.98 N 512 (зареєстровано у Міністерстві юстиції 01.12.98 за N 769/3209), Порядку митного контролю та митного оформлення нафтопродуктів, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом, затвердженого наказом Держмитслужби від 17.08.98 N 513 (зареєстровано у Міністерстві юстиції 01.12.98 за N 770/3210), та Порядку митного контролю та митного оформлення аміаку, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, затвердженого наказом Держмитслужби від 03.08.2001 N 536 (зареєстровано у Міністерстві юстиції 25.09.2001 за N 840/6031).
IV. До закінчення термінів тимчасового ввезення (вивезення) товарів, оформлених до 01.01.2004, з такими товарами мають бути вчинені дії, передбачені статтею 71 Митного кодексу України від 12.12.91 N 1970-XII. При цьому по відношенню до таких товарів допускається зміна митного режиму у відповідності до статті 186 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV до закінчення зазначених термінів тимчасового ввезення (вивезення).
Форма заяви про надання дозволу на переміщення товарів через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення додається.
V. У випадках, встановлених пунктами 1.5, 1.6, 1.7 Порядку , при декларуванні товарів застосовується одна ВМД на кілька партій та декілька ВМД на одну партію товарів.
Заступник Голови Служби М.Іванюк
Додаток
Форма заяви
про надання дозволу на переміщення товарів через митний
кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення)
Начальнику _____________________________
(назва митного органу)
Заява
про надання дозволу на переміщення товарів через митний
кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення)
Підприємство __________________________________________________________________________________________________________
(повна назва підприємства)
код за ЄДРПОУ ________________________________________________________________________________________________________,
адреса: ______________________________________________________________________, телефон _________________________________,
банківські реквізити: _____________________________________________________________________________________________________
(назва банку, код за ЄДРПОУ, адреса)
______________________________________________________________________________________________________________________,
р/р __________________________________________________________ МФО ___________________________________________________,
в/р __________________________________________________________ МФО ___________________________________________________,
облікова картка N _________________ від "__" ___________ 200__ р.,
відповідно до статті 207 Митного кодексу України та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 N 1855 просить надати дозвіл на переміщення через митний кордон України в митному режимі тимчасового ввезення (вивезення) з метою _______________________
____________________________________________________________________________________ таких товарів:
---------------------------------------------------------- |
Додаткові відомості:
зовнішньоекономічний договір (запрошення на виставку тощо)
____________________________________________________________________________________ від ___________________ N _______,
характер угоди ________________________________________________________________________________________________________,
митний орган на кордоні _______________________________________________________________________________________________,
вид транспорту _______________________________________________________________________________________________________,
захід гарантування додержання митного режиму ___________________________________________________________________________,
наявність коштів на депозитному рахунку митного органу:
-------------------------------------------- |
Документи, що додаються:
-------------------------------- |
Зобов'язання
Зобов'язуюся до закінчення строку тимчасового ввезення (вивезення) здійснити зворотне вивезення (увезення) зазначених вище товарів або заявити про зміну митного режиму, що допускається щодо цих товарів з додержанням вимог Митного кодексу України та інших законодавчих актів України, і надати митному органу передбачені законодавством України документи й відомості, потрібні для проведення митного контролю й митного оформлення товарів.
Про відповідальність згідно зі статтями 330, 331, 336, 338, 340, 343, 348, 354, 355 Митного кодексу України попереджений.
---------------------------------------------------------------- |
Тимчасове ввезення (вивезення)
ДОЗВОЛЕНО
"___" ____________ 200_ р.
______________________________________________
(посада, підпис, ініціали, прізвище
посадової особи митного органу)
М. П.
Тимчасове ввезення (вивезення)
ЗАБОРОНЕНО
"___" ____________ 200_ р.
_______________________________________________
(посада, підпис, ініціали, прізвище
посадової особи митного органу)
М. П.
Причини відмови
_________________________________________
_________________________________________
_________________________________________