Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
02.02.2004 N 11/5-19-1094-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
(Лист втратив чинність на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11/2-15/6863-ЕП від 20.06.2008)
Про надання роз'яснень
Державною митною службою України розглянуто запити митних органів з проханням надати роз'яснення стосовно порядку стягнення митного збору за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, встановленим для митниці, та повідомляється.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.97 N 65 "Про ставки митних зборів" ставки збору за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, встановленим для митниці, визначено з розрахунку за одну годину роботи одного працівника митниці.
Відповідно до пункту 2.2.2 Порядку справляння митних зборів, які нараховуються за вантажною митною декларацією, затвердженого наказом Державної митної служби України від 23.06.98 N 363 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.07.98 за N 443/2883 (далі - Порядок), при нарахуванні зборів за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, установленим для митниці, у графі 47 ВМД зазначається завізована підписом декларанта кількість годин роботи працівника митниці. При цьому до часу, витраченого працівником митниці на митне оформлення, зараховується також час, витрачений ним на проїзд до місця призначення й у зворотному напрямку.
Відповідно до пункту 6.2 Порядку збори за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, де зберігаються такі товари та інші предмети, не справляються у разі проведення митного оформлення у зонах митною контролю на територіях, де розташовані підрозділи митних установ.
Аналіз ряду положень законодавства України при працю (зокрема, статей 57 та 58 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ), пункту 6 Положення про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.01 N 1094 ), дає підстави для висновку, що під робочим часом, встановленим для митниці, слід розуміти проміжок часу між передбаченими правилами внутрішнього трудового розпорядку моментами початку та закінчення роботи.
Для цілей нарахування збору за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, установленим для митниці, має значення робочий час, установлений правилами внутрішнього трудового розпорядку для підрозділів, які здійснюють митний контроль та митне оформлення товарів та інших предметів.
Виходячи з викладеного:
1. Стягнення митного збору за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, встановленим для митниці, слід здійснювати тільки у разі здійснення митного оформлення:
за межами службових приміщень (територій) митних органів (на територіях і в приміщеннях підприємств, де немає підрозділів митних органів, за місцем проживання громадян тощо).
або
поза робочим часом, встановленим правилами внутрішнього трудового розпорядку для підрозділів, які беруть участь у процедурі оформлення ВМД, якщо цими правилами не передбачено цілодобового режиму роботи таких підрозділів.
При цьому слід враховувати, що пункт 6.2 Порядку не містить застережень щодо того, які саме підрозділи мають бути розташовані на територіях і в приміщеннях підприємств. Отже, збір за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, де зберігаються такі товари та інші предмети, повинен справлятись лише тоді, коли на території або приміщенні підприємства підрозділів митних органів немає взагалі.
Звертаємо також увагу на те, що правила внутрішнього трудового розпорядку митного органу мають забезпечувати синхронну роботу всіх підрозділів, посадові особи яких беруть участь у здійсненні митного оформлення.
2. Суми митного збору за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, встановленим для митниці, слід обчислювати:
у разі здійснення митного оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю поза місцем розташування митного органу - виходячи з кількості працівників митниці, які виїжджають для здійснення такого оформлення;
у разі здійснення митного оформлення товарів та інших предметів поза робочим часом, установленим для митного органу, - виходячи з кількості працівників, безпосередньо залучених до такого оформлення.
Заступник Голови Служби А.I.Педешко