Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 14 квітня 2004 р. N 467
Київ

Про затвердження Положення про Реєстр об'єктів
державної власності, які використовуються у
сфері господарської діяльності

З метою забезпечення ефективного управління державним сектором економіки Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Положення про Реєстр об'єктів державної власності, які використовуються у сфері господарської діяльності (далі - Реєстр), що додається.

2. Покласти на Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції і Фонд державного майна методичне та програмне забезпечення робіт, пов'язаних з веденням Реєстру та організацією захисту інформації.

Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції і Фонду державного майна утворити спільну робочу групу з вирішення поточних питань, пов'язаних з формуванням та веденням Реєстру.

3. Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції разом з Фондом державного майна і Державним комітетом статистики розробити та затвердити у місячний строк структуру Реєстру.

4. Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Фонду державного майна, Державному комітетові статистики, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, іншим органам, уповноваженим управляти державним майном і корпоративними правами держави, забезпечити у 2004 році формування:

бази даних корпоративних прав держави та державного майна, переданого в оренду, майна, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації та корпоратизації, - протягом першого півріччя;

бази даних державних підприємств - протягом другого півріччя за результатами інвентаризації об'єктів державної власності.

5. Міністерству фінансів передбачати щороку під час складання проекту державного бюджету виділення Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції і Фонду державного майна коштів для ведення Реєстру.

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 квітня 2004 р. N 467

Положення
про Реєстр об'єктів державної власності, які
використовуються у сфері господарської діяльності

1. Реєстр об'єктів державної власності, які використовуються у сфері господарської діяльності (далі - Реєстр), є автоматизованою системою збирання, обліку, накопичення, оброблення, захисту та надання інформації про державні підприємства, корпоративні права держави, державне майно, передане в оренду, майно, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації та корпоратизації.

2. Реєстр формується шляхом створення на єдиних методологічних засадах інформаційних систем у Держкомстаті, Мінекономіки, Фонді державного майна, Мінфіні, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державній податковій адміністрації, інших органах, уповноважених управляти державним майном і корпоративними правами держави, з метою:

ведення обліку об'єктів державної власності;

створення умов для визначення оптимальних меж державного сектору економіки;

створення основи для проведення моніторингу структурних змін в економіці, зумовлених реорганізацією об'єктів державної власності;

здійснення контролю за ефективним використанням державного майна та фінансами державних підприємств;

забезпечення ефективності управлінських рішень, відкритості та прозорості інформації про державний сектор економіки.

3. Розпорядниками Реєстру є:

Мінекономіки - стосовно державних підприємств;

Фонд державного майна - стосовно корпоративних прав держави, державного майна, переданого в оренду, майна, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації та корпоратизації.

4. Дані Реєстру є державною власністю.

5. Користувачами Реєстру є Кабінет Міністрів України, Мінекономіки, Фонд державного майна, Держкомстат, Мінфін, Державна податкова адміністрація та інші органи виконавчої влади.

Порядок та умови користування Реєстром визначаються Мінекономіки і Фондом державного майна.

6. Реєстр складається з баз даних державних підприємств, корпоративних прав держави, державного майна.

До бази даних державних підприємств включаються відомості про державні підприємства, у тому числі казенні.

Порядок та критерії внесення до Реєстру даних про філії, представництва, інші відокремлені підрозділи державних підприємств визначаються Мінекономіки і Фондом державного майна.

До бази даних корпоративних прав держави включаються відомості про господарські товариства, у статутних фондах яких акції (частки, паї) належать державі.

До бази даних державного майна включаються відомості про майно, передане в оренду, майно, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації та корпоратизації, а також балансоутримувачів зазначеного майна.

7. Реєстр складається з адресно-довідкової та інформаційної частини.

Адресно-довідкова частина містить ідентифікаційний код та повне найменування державних підприємств, господарських товариств та балансоутримувачів державного майна, відомості про їх місцезнаходження, вид діяльності, організаційно-правову форму господарювання, належність до органу, уповноваженого управляти державним майном і корпоративними правами держави, про державну реєстрацію (перереєстрацію).

Дані про державні підприємства, господарські товариства та балансоутримувачів державного майна формуються на базі даних Єдиного державного реєстру підприємств і організацій.

інформаційна частина формується на підставі даних міністерств та інших органів, уповноважених управляти державним майном і корпоративними правами держави, погоджених з Держкомстатом, та Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відомості, які включаються до інформаційної частини, визначає Мінекономіки і Фонд державного майна.

8. Накопичення, аналіз, поповнення, зберігання, захист даних Реєстру та контроль за достовірністю і доступом до них здійснюють:

Мінекономіки - стосовно державних підприємств;

Фонд державного майна - стосовно корпоративних прав держави і державного майна.

Дані про об'єкти, включені до Реєстру, поновлюються шляхом взаємодії інформаційних систем Мінекономіки, Фонду державного майна, Мінфіну, Держкомстату, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної податкової адміністрації, інших органів, уповноважених управляти державним майном і корпоративними правами держави.

9. Мінекономіки і Фонд державного майна:

розробляють організаційні та методологічні принципи ведення Реєстру;

здійснюють контроль за повнотою даних Реєстру;

розробляють і вдосконалюють технології та програмні засоби формування Реєстру;

надають інформаційно-довідкові послуги користувачам Реєстру;

розробляють нормативні документи для забезпечення формування Реєстру та користування ним.

10. Міністерства та інші органи, уповноважені управляти державним майном і корпоративними правами держави:

ведуть облік корпоративних прав держави і державних підприємств, які належать до сфери їх управління та підлягають включенню до Реєстру;

здійснюють контроль за повнотою даних Реєстру та їх відповідністю нормативним документам;

передають відповідно Мінекономіки і Фондові державного майна інформацію для внесення в установленому порядку змін і доповнень до Реєстру.