Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 грудня 1999 р. N 2311
Київ
Про нормативно-правові акти щодо забезпечення реалізації
Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної
діяльності технологічних парків"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1318 від 10.10.2001
N 277 від 11.03.2002
N 726 від 15.05.2003
N 501 від 14.04.2004 )
( У назві, вступній частині постанови та затверджених нею
положеннях слова "Напівпровідникові технології і
матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка",
"Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона",
"Інститут монокристалів" виключено на підставі
Постанови КМ N 501 від 14.04.2004 )
З метою забезпечення реалізації положень Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка", "Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона", "Інститут монокристалів" ( 991-14 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Положення про порядок розгляду та затвердження пріоритетних напрямів діяльності технологічного парку;
Положення про порядок розгляду і реєстрації інвестиційних та інноваційних проектів, що реалізуються за пріоритетними напрямами діяльності технологічного парку;
Положення про порядок здійснення контролю за цільовим використанням сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів, що ввозяться в Україну для виконання інвестиційних та інноваційних проектів за пріоритетними напрямами діяльності технологічного парку.
( Пункт 2 виключено на підставі Постанови КМ N 501 від 14.04.2004 )
Перший віце-прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 грудня 1999 р. N 2311
Положення
про порядок розгляду та затвердження пріоритетних
напрямів діяльності технологічного парку
1. Це Положення визначає процедуру розгляду та затвердження Президією Національної академії наук та Держкомнауки пріоритетних напрямів діяльності технологічного парку та їх погодження з Агентством з питань спеціальних (вільних) економічних зон (далі - Агентство).
2. Технологічний парк подає до Президії Національної академії наук такі документи (у чотирьох примірниках):
лист-звернення про розгляд та затвердження переліку пріоритетних напрямів діяльності технологічного парку;
перелік пріоритетних напрямів діяльності технологічного парку (далі - перелік);
пояснювальну записку з детальним обгрунтуванням віднесення запропонованих напрямів до пріоритетних, доцільності їх розвитку та прогнозом наслідків їх реалізації.
3. Пояснювальна записка до переліку розробляється науково-технічною радою технологічного парку і має включати:
обгрунтування відповідності запропонованих пріоритетних напрямів діяльності технологічного парку пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки, визначеним Законом України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки" ( 2623-14 ), та пріоритетним напрямам інноваційної діяльності, визначеним Законом України "Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні" ( 433-15 ); ( Абзац другий пункту 3 в редакції Постанови КМ N 726 від 15.05.2003 )
порівняльний аналіз стану розробок, що здійснюються за цими напрямами у світі та в Україні, їх актуальність і тенденції розвитку;
обгрунтування наявності достатнього наукового, технічного та технологічного потенціалу технологічного парку або його базової організації за заявленими пріоритетними напрямами діяльності;
показники конкурентоспроможності науково-технічної та інноваційної продукції технологічного парку на внутрішньому і зовнішньому ринку та розрахунки потенційних обсягів її споживання;
прогноз соціально-економічних та екологічних наслідків діяльності технологічного парку за заявленими ним пріоритетними напрямами діяльності.
4. Після перевірки комплектності документів, зазначених у пункті 2 цього Положення, Президія Національної академії наук реєструє їх надходження та видає технологічному парку письмове підтвердження факту одержання від нього документів.
5. Президія Національної академії наук разом з Держкомнауки протягом 20 днів розглядає документи, погоджує їх з Агентством та затверджує перелік або повертає документи з вмотивованими висновками технологічному парку на доопрацювання.
6. Загальний термін розгляду документів не повинен перевищувати 45 днів з дня подання технологічним парком документів, передбачених у пункті 2 цього Положення.
7. Зміни і доповнення до затвердженого переліку вносяться у порядку, визначеному цим Положенням.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 грудня 1999 р. N 2311
(у редакції постанови
Кабінету Міністрів України
від 10 жовтня 2001 р. N 1318
Положення
про порядок розгляду і реєстрації інвестиційних та
інноваційних проектів, що реалізуються за пріоритетними
напрямами діяльності технологічного парку
1. Це Положення визначає процедуру розгляду і реєстрації інвестиційних та інноваційних проектів, що реалізуються за пріоритетними напрямами діяльності технологічного парку (далі - інвестиційний або інноваційний проект).
2. Реєстрація інвестиційних (інноваційних) проектів проводиться МОН на підставі рішення Комісії з організації діяльності технологічних парків та інноваційних структур інших типів (далі - Комісія).
3. Технологічний парк, що має намір реалізувати інвестиційний або інноваційний проект, подає до МОН такі документи:
заяву про розгляд проекту згідно з додатком 1;
підписаний керівником технологічного парку і засвідчений печаткою проект у двох примірниках, аркуші якого прошито та пронумеровано;
довідку про номенклатуру та обсяги ввезення в Україну необхідних для реалізації проекту сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих виробів та інших товарів, які звільняються від обкладення ввізним митом та податком на додану вартість;
нотаріально засвідчені копії свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності та установчих документів юридичної особи;
договір про спільну діяльність технологічного парку з його учасниками, дочірніми та спільними підприємствами щодо виконання проекту;
копію переліку пріоритетних напрямів діяльності технологічного парку, затверджених Національною академією наук.
Технологічний парк несе відповідальність за достовірність інформації, що міститься в поданих ним документах.
4. Після перевірки комплектності документів, зазначених у пункті 3 цього Положення, МОН реєструє їх надходження у спеціальному журналі, видає технологічному парку письмове підтвердження факту одержання від нього документів та здійснює науково-технічну експертизу поданого проекту.
У разі отримання позитивного висновку експертизи МОН надсилає документи на погодження до Державної податкової адміністрації, Держмитслужби, Мінекономіки, Мінфіну та у разі потреби до інших центральних органів виконавчої влади. ( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 501 від 14.04.2004 ) ( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 501 від 14.04.2004 )
5. Центральні органи виконавчої влади розглядають інвестиційний або інноваційний проект відповідно до критеріїв відбору, затверджених Комісією, і подають до МОН письмові висновки щодо погодження цього проекту. ( Положення доповнено пунктом 5 згідно з Постановою КМ N 501 від 14.04.2004 )
6. За результатами висновків центральних органів виконавчої влади та науково-технічної експертизи МОН надсилає документи до Комісії. ( Положення доповнено пунктом 6 згідно з Постановою КМ N 501 від 14.04.2004 )
7. Комісія розглядає подані МОН документи та у 45-денний термін приймає рішення про реєстрацію або вмотивовану відмову в реєстрації інвестиційного або інноваційного проекту. ( Абзац перший пункту 7 в редакції Постанови КМ N 501 від 14.04.2004 )
У разі потреби Комісія має право вимагати від технологічного парку інші документи, що підтверджують його спроможність реалізувати інвестиційний або інноваційний проект.
8. У разі прийняття позитивного рішення Комісія доручає МОН оформити реєстрацію інвестиційного або інноваційного проекту і видати технологічному парку свідоцтво за зразком згідно з додатком 2 або додатком 3. Свідоцтво підписується головою Комісії. ( Пункт в редакції Постанови КМ N 277 від 11.03.2002 )
9. Рішення про вмотивовану відмову в реєстрації інвестиційного або інноваційного проекту приймається Комісією у разі, коли:
проект не відповідає затвердженим пріоритетним напрямам діяльності технологічного парку;
у поданих технологічним парком документах наведено недостовірні відомості;
висновки проведеної експертизи негативні;
проект не відповідає критеріям відбору, що затверджуються Комісією. ( Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 501 від 14.04.2004 )
Зазначене рішення надсилається Комісією у п'ятиденний термін до технологічного парку, а його копія - до МОН.
10. Комісія має право скасувати рішення про реєстрацію інвестиційного або інноваційного проекту у разі виявлення його невідповідності встановленим вимогам, порушення технологічним парком вимог законодавства чи провадження ним діяльності, що не відповідає затвердженим пріоритетним напрямам. ( Пункт в редакції Постанови КМ N 277 від 11.03.2002 )
11. Пільги, передбачені Законом України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка", "Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона", "Інститут монокристалів" ( 991-14 ), надаються технологічному парку починаючи з дати реєстрації інвестиційного або інноваційного проекту.
Звільнення від оподаткування проводиться за умови подання технологічним парком за місцем його знаходження до органу державної податкової служби та митного органу нотаріально засвідчених копій свідоцтва про реєстрацію інвестиційного або інноваційного проекту та переліку пріоритетних напрямів діяльності технологічного парку, затвердженого Національною академією наук.
12. Технологічний парк має право після усунення недоліків та доопрацювання інвестиційного або інноваційного проекту повторно подати його на розгляд МОН.
13. Зміни, що вносяться до інвестиційного або інноваційного проекту, підлягають реєстрації у порядку, визначеному цим Положенням для реєстрації проекту.
14. Спори, пов'язані з реєстрацією, відмовою в реєстрації або скасуванням рішення про реєстрацію інвестиційного або інноваційного проекту, розглядаються відповідно до законодавства.
Додаток 1
до Положення
Зразок
Заява
про розгляд інвестиційного (інноваційного) проекту *
_______________ * Необхідне підкреслити.
_____________________________________________________ |
МП "____" _____________ 200 р. |
Додаток 2
до Положення
Зразок
Комісія з організації діяльності технологічних парків та
інноваційних структур інших типів
Свідоцтво
про реєстрацію інвестиційного проекту
N _________ Серія ________________ |
м. Київ "____" _______________ 200 р. |
__________________________________________________________________ |
Голова Комісії з організації |
МП
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 277 від 11.03.2002 )
Додаток 3
до Положення
Зразок
КОМІСІЯ З ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРКІВ ТА
ІННОВАЦІЙНИХ СТРУКТУР ІНШИХ ТИПІВ
СВІДОЦТВО
ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ІННОВАЦІЙНОГО ПРОЕКТУ
N _________ Серія ________________ |
м. Київ "____" _______________ 200 р. |
______________________________________________ |
Голова Комісії з організації |
МП
( Положення в редакції Постанови КМ N 1318 від 10.10.2001 ) ( Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 277 від 11.03.2002 )
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 грудня 1999 р. N 2311
Положення
про порядок здійснення контролю за цільовим
використанням сировини, матеріалів, устаткування,
обладнання, комплектуючих та інших товарів, що
ввозяться в Україну для виконання інвестиційних
та інноваційних проектів за пріоритетними
напрямами діяльності технологічного парку
1. Це Положення визначає порядок здійснення органами державної податкової служби та державної митної служби контролю за цільовим використанням сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів, що ввозяться в Україну для виконання інвестиційних та інноваційних проектів за пріоритетними напрямами діяльності технологічного парку.
2. Сировина, матеріали, устаткування, обладнання, комплектуючі та інші товари (крім підакцизних товарів, за винятком товарів згідно з кодами ТН ЗЕД 852110310, 852110390, 852810), які не виробляються в Україні або виробляються, але не відповідають технічним характеристикам та міжнародним стандартам, у разі ввезення в Україну для використання технологічним парком, його учасниками, дочірніми та спільними підприємствами (далі - технологічний парк) під час виконання інвестиційного або інноваційного проекту за пріоритетними напрямами діяльності технологічного парку звільняються від сплати ввізного мита та податку на додану вартість на підставі оформлених в установленому порядку документів:
свідоцтва про реєстрацію інвестиційного проекту або свідоцтва про реєстрацію інноваційного проекту;
переліку пріоритетних напрямів діяльності технологічного парку;
інвестиційного або інноваційного проекту з визначеною номенклатурою та обсягами ввезення сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів, необхідних для його виконання;
зовнішньоекономічного контракту та специфікацій до нього.
3. Зміни і доповнення до номенклатури та обсягів ввезення сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів для виконання інвестиційних та інноваційних проектів можуть вноситись у процесі виконання зазначених проектів не частіше одного разу на квартал у межах визначеного Законом України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка", "Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона", "Інститут монокристалів" ( 991-14 ) (далі - Закон) терміну виконання проекту і підлягають реєстрації відповідно до Положення про порядок розгляду і реєстрації інвестиційних та інноваційних проектів, що реалізуються за пріоритетними напрямами діяльності технологічного парку.
4. Митне оформлення сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів, необхідних для виконання інвестиційних та інноваційних проектів за пріоритетними напрямами діяльності технологічного парку, здійснюється митним органом після подання технологічним парком документів, передбачених пунктом 2 цього Положення.
5. Технологічний парк до 5 числа місяця, наступного за звітним кварталом, подає відповідному митному органу звіт про цільове використання ввезених ним в Україну сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів, звільнених від сплати ввізного мита та податку на додану вартість (далі - звіт), у трьох примірниках за формою, що додається.
Один примірник звіту залишається у митного органу, другий - з відміткою митного органу подається до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, до органів державної податкової служби за місцем знаходження технологічного парку, третій примірник з відміткою митного органу та державної податкової інспекції залишається у справах технологічного парку.
Дата отримання звіту підтверджується відповідними штампами митного органу та державної податкової інспекції.
6. У разі виявлення під час перевірок органами державної податкової служби фактів нецільового використання технологічним парком сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів органи державної податкової служби здійснюють донарахування і стягнення несплачених сум податку на додану вартість та застосовують фінансові і штрафні санкції відповідно до зазначеного Закону, а також інформують про це митний орган, який здійснив їх митне оформлення.
7. Стягнення несплачених сум мита за ввезені технологічним парком в Україну сировину, матеріали, устаткування, обладнання, комплектуючі та інші товари, необхідні для виконання інвестиційного або інноваційного проекту і використані ним не за цільовим призначенням, здійснюється митними органами відповідно до законодавства.
8. Технологічний парк здійснює поточний контроль за цільовим використанням сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів, ввезених в Україну для виконання відповідних інвестиційних або інноваційних проектів за пріоритетними напрямами його діяльності.
9. Устаткування та обладнання, що було ввезено на територію України технологічним парком для виконання інвестиційних та інноваційних проектів, після завершення їх реалізації залишається у власності технологічного парку з метою розвитку ним власних науково-технологічних і дослідно-експериментальних баз і використання у діяльності за пріоритетними напрямами.
Додаток
до Положення про порядок здійснення контролю за
цільовим використанням сировини, матеріалів,
устаткування, обладнання, комплектуючих та
інших товарів, що ввозяться в Україну для
виконання інвестиційних та інноваційних
проектів за пріоритетними напрямами
діяльності технологічного парку
------------------------------------------------------------------ |
Звіт
про цільове використання сировини, матеріалів,
устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів,
звільнених від сплати ввізного мита та податку на
додану вартість у разі ввезення в Україну
за _________________ 200_ р. |
Митний орган акредитації технологічного парку (його учасника, |
Керівник _____________________ ____________________ |
Головний бухгалтер __________________ ____________________ |
МП
* Необхідне підкреслити
Зведені дані
про цільове використання сировини, матеріалів,
устаткування, обладнання, комплектуючих та інших
товарів, що ввозяться в Україну для виконання
інвестиційних та інноваційних проектів за
пріоритетними напрямами діяльності
технологічного парку
(тис. гривень)
-------------------------------------------------------------------------------- |
А на 1 число першого |
Керівник ___________________ ____________________ |
Головний бухгалтер ___________________ ____________________ |
*Додаються копії вантажних митних декларацій.
Пояснення для заповнення зведених даних звіту:
1. Рядок А детально відображає процес використання ввезених на пільгових умовах сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів станом на 1 число першого місяця звітного кварталу.
2. Рядок Б відображає зведені дані щодо використання ввезених на пільгових умовах сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів станом на 1 число першого місяця звітного кварталу.
При цьому графа 6 рядка Б відображає сумарну митну вартість використаних для виконання інвестиційних та інноваційних проектів ввезених на пільгових умовах сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів станом на 1 число першого місяця звітного кварталу.
Графа 7 рядка Б відображає сумарну митну вартість використання для інших цілей ввезених на пільгових умовах сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів станом на 1 число першого місяця звітного кварталу.
Графа 8 рядка Б відображає залишкову сумарну митну вартість ввезених на пільгових умовах сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів станом на 1 число першого місяця звітного кварталу.
3. Сума, зазначена у рядку Б графи 7, підлягає обкладенню податком на додану вартість і внесенню до декларації про податок на додану вартість.
4. Рядок В детально відображає процес використання протягом звітного кварталу ввезених на пільгових умовах як у попередніх кварталах, так і у звітному кварталі сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих та інших товарів станом на 1 число місяця, наступного за звітним кварталом.
5. Залишок товарів на 1 число місяця, наступного за звітним кварталом (рядок В, графа 8), розшифровується на окремому аркуші за групами ввезених товарів (сировина, матеріали, устаткування, обладнання, комплектуючі та інші товари).