Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
02.07.2004 N 56/5

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
2 липня 2004 р.за N 815/9414

Про внесення змін та доповнень до
Поряд
ку скасування рішення про державну
реєстрацію нормативно-правових актів,
занесених до державного реєстру

Відповідно до Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 30.12.97 N 1396 (із змінами та доповненнями), та Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 N 731 (із змінами та доповненнями), наказую:

1. Унести зміни та доповнення до Порядку скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів, занесених до державного реєстру, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 31.07.2000 N 32/5 , зареєстрованого в Мін'юсті України 31.07.2000 за N 458/4679, що додаються.

2. Департаменту державної реєстрації нормативних актів (Бутрименко В.В.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в установленому законодавством порядку.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Горбунову Л.М.

Міністр О.В.Лавринович

Затверджено
Наказ Міністерства
юстиції України
02.07.2004 N 56/5

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
2 липня 2004 р.за N 815/9414

Зміни
до Порядку скасування рішення
про державну реєстрацію нормативно-правових
актів, занесених до державного реєстру

1. Пункт 2 викласти в такій редакції:

"2. Цей Порядок визначає процедуру скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів, занесених до державного реєстру (далі - скасування рішення про державну реєстрацію), момент виключення з державного реєстру нормативно-правового акта, рішення про державну реєстрацію якого скасовано, опублікування висновку про скасування рішення про державну реєстрацію, оскарження скасування рішення про державну реєстрацію тощо".

2. Пункт 3 викласти в такій редакції:

"3. Скасування рішення про державну реєстрацію застосовується до нормативно-правових актів, які пройшли державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України або територіальних управліннях юстиції і є чинними на момент скасування рішення про державну реєстрацію (акти, які не визнано такими, що втратили чинність, у встановленому законодавством порядку)".

3. Пункт 4 доповнити підпунктом 4.3 такого змісту:

"4.3. Одержанням повідомлення від Держпідприємництва України або його територіального органу про виявлення будь-якої обставини, визначеної у частині першій статті 25 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" ( 1160-15 )".

У зв'язку з цим підпункти 4.3-4.4 пункту 4 вважати відповідно підпунктами 4.4-4.5.

4. Пункт 5 викласти в такій редакції:

"5. Скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта здійснює реєструючий орган, який здійснив державну реєстрацію цього акта.

У разі надходження до Міністерства юстиції України скарги на нормативно-правовий акт, зареєстрований територіальним управлінням юстиції, або в разі виявлення Мін'юстом України під час перевірки зареєстрованого територіальним управлінням юстиції нормативно-правового акта, що суперечить чинному законодавству, Міністерство юстиції України має право скасувати рішення про державну реєстрацію такого акта за встановленою цим Порядком процедурою.

Скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта здійснюється незалежно від часу його державної реєстрації".

5. У пункті 6:

5.1 в абзаці першому слово "також" вилучити;

5.2 абзац другий викласти в такій редакції:

"При надходженні пропозицій від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів прокуратури, суду або громадян реєструючий орган аналізує ці пропозиції, здійснює перегляд нормативно-правового акта, щодо якого надійшла пропозиція, на відповідність чинному законодавству за станом на момент перегляду та приймає відповідне рішення залежно від результатів перегляду";

5.3 абзаци третій та четвертий вилучити;

5.4 додати новий абзац такого змісту:

"Зазначена вимога не поширюється на випадки одержання повідомлення від Держпідприємництва України або його територіального органу про виявлення будь-якої обставини, визначеної у частині першій статті 25 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" ( 1160-15 )".

6. Пункт 7 викласти в такій редакції:

"7. У разі виникнення обставин, зазначених у пункті 4 цього Порядку, реєструючий орган попередньо письмово пропонує органу, що видав нормативно-правовий акт, у 5-денний строк привести його у відповідність до чинного законодавства шляхом внесення змін або визнати таким, що втратив чинність, і відповідний нормативно-правовий акт у цей самий строк подати на державну реєстрацію в установленому законодавством порядку.

Якщо під час перегляду виявлено, що зареєстрований нормативно-правовий акт видано суб'єктом нормотворення з порушенням законодавства, зокрема з перевищенням компетенції, рішення про державну реєстрацію такого акта скасовується реєструючим органом без дотримання процедури, передбаченої абзацом першим цього пункту".

7. Пункт 8 вилучити.

У зв'язку з цим пункти 9-21 уважати відповідно пунктами 8-20.

8. Пункт 8 викласти в такій редакції:

"8. При невиконанні органом, що видав нормативно-правовий акт, вимоги, установленої абзацом першим пункту 7 цього Порядку, реєструючий орган скасовує рішення про державну реєстрацію цього нормативно-правового акта".

9. У пункті 9 слова "Рішення про скасування державної реєстрації нормативно-правового акта" замінити словами "Скасування рішення про державну реєстрацію".

10. Доповнити Порядок пунктами 11-12 такого змісту:

"11. Затверджений Висновок про скасування рішення про державну реєстрацію обліковується реєструючим органом у журналі обліку скасування рішень про державну реєстрацію нормативно-правових актів (додаток 2) за датою його затвердження, відповідно до чого йому присвоюється номер, що складається з двох частин: число перед дробом - це порядковий номер, що починається з кожного нового року; після дробу - це номер, що означає загальну кількість нормативно-правових актів, рішення про державну реєстрацію яких скасовано протягом усього періоду діяльності.

12. На копії нормативно-правового акта, яка міститься у реєструючого органу, ставиться штамп з написом про скасування рішення про державну реєстрацію за встановленим зразком (додаток 3).

Напис наноситься штемпельною фарбою червоного кольору".

У зв'язку з цим пункти 11-20 уважати відповідно пунктами 13-22.

11. У пункті 13:

11.1 слова "в той же день" замінити словами "наступного дня";

11.2 слова "органу, який вніс пропозицію щодо скасування" вилучити.

12. У абзаці першому пункту 14 слова "термін з дня отримання повідомлення про скасування" замінити словами "строк з дня отримання повідомлення про це", а слово "повідомленням" замінити словом "інформуванням".

13. Пункт 15 викласти в такій редакції:

"15. Якщо за результатами оскарження органом вищого рівня буде визнано неправомірним скасування рішення про державну реєстрацію, Висновок та напис про скасування рішення про державну реєстрацію реєструючим органом анулюються, про що в цей самий день повідомляється органу, що видав нормативно-правовий акт, а в журналі обліку скасування рішень про державну реєстрацію нормативно-правових актів (графа "Примітка") робиться відповідна відмітка".

14. Пункт 16 викласти в такій редакції:

"16. Нормативно-правовий акт, рішення про державну реєстрацію якого скасовано, виключається з державного реєстру через 10 днів після затвердження Висновку про скасування рішення про державну реєстрацію, а в разі оскарження скасування рішення про державну реєстрацію - з дня отримання реєструючим органом висновку за результатами розгляду такої скарги.

Про виключення з державного реєстру повідомляється органу, що видав нормативно-правовий акт, рішення про державну реєстрацію якого скасовано, та органу, який вніс пропозицію щодо скасування рішення про державну реєстрацію".

15. Пункти 18-19 вилучити.

У зв'язку з цим пункти 20-22 вважати відповідно пунктами 18-20.

16. У пункті 18 слово "управлінь" замінити словами "територіального управління".

17. У пункті 19 слово "термін" замінити словом "строк".

18. У відмітках до додатків вилучити відповідно "п. 10", "п. 16", "п. 17".

Директор Департаменту державної реєстрації
нормативних актів В.В.Бутрименко