Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 липня 2003 р. N 1094
Київ
Про затвердження Порядку формування,
експертизи та обговорення пріоритетних
напрямів інноваційної діяльності
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 911 від 13.07.2004 )
Відповідно до статті 3 Закону України "Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні" ( 433-15 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок формування, експертизи та обговорення пріоритетних напрямів інноваційної діяльності (додається).
2. Покласти на Міністерство освіти і науки організацію роботи з проведення експертизи, опублікування в засобах масової інформації та обговорення стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності та середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня.
3. Міністерству освіти і науки разом з Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерством промислової політики, Міністерством аграрної політики, Міністерством фінансів та Національною академією наук розробити і затвердити:
в тримісячний строк методику проведення експертизи стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності та середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня;
в місячний строк методичні рекомендації щодо розроблення середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності галузевого та регіонального рівня.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 липня 2003 р. N 1094
Порядок
формування, експертизи та обговорення
пріоритетних напрямів інноваційної діяльності
1. Цей Порядок визначає процедуру формування, експертизи та обговорення стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності та середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня.
2. Пропозиції щодо визначення стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності та середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня розробляються та разом з техніко-економічним обгрунтуванням подаються до МОН міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Національною та галузевими академіями наук до 1 жовтня передостаннього року дії попередніх стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності.
3. МОН:
1) узагальнює зазначені у пункті 2 цього Порядку пропозиції, формує перелік стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності та перелік середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня і організовує проведення їх експертизи відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу" ( 51/95-ВР ) та методики, затвердженої МОН разом з Мінекономіки, Мінпромполітики, Мінагрополітики, Мінфіном та Національною академією наук;
2) після проведення експертизи забезпечує публікацію цих переліків у засобах масової інформації, обговорення стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності в Національній та галузевих академіях наук, громадських наукових та науково-технічних організаціях та широке громадське обговорення середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня із залученням громадських наукових та науково-технічних організацій, регіональних наукових центрів Національної академії наук;
3) із залученням Національної та галузевих академій наук узагальнює результати обговорення, розміщує відомості про них у засобах масової інформації та до 1 січня останнього року дії попередніх стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності в установленому порядку надсилає до Кабінету Міністрів України зазначені у цьому пункті переліки з техніко-економічним обгрунтуванням.
Переліки розглядаються Комісією з організації діяльності технологічних парків та інноваційних структур інших типів.
Кабінет Міністрів України до 1 березня останнього року дії попередніх стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності вносить переліки до Верховної Ради України.
4. На підставі пропозицій щодо уточнення середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня, які подаються до МОН разом з техніко-економічним обгрунтуванням до 15 вересня передостаннього року дії цих напрямів центральними органами виконавчої влади, виконавчими органами місцевого самоврядування, Національною та галузевими академіями наук, громадськими науковими та науково-технічними організаціями, МОН: ( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 911 від 13.07.2004 )
готує пропозиції стосовно внесення змін до середньострокових пріоритетних напрямів та організовує їх експертизу, публікацію в засобах масової інформації і обговорення відповідно до пункту 3 цього Порядку;
подає в установленому порядку Кабінетові Міністрів України до 1 січня останнього року дії цих напрямів пропозиції стосовно внесення до них змін. ( Абзац третій пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 911 від 13.07.2004 )
Пропозиції стосовно внесення змін до середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня розглядаються Комісією з організації діяльності технологічних парків та інноваційних структур інших типів.
Кабінет Міністрів України вносить зазначені пропозиції до Верховної Ради України разом з проектом закону про Державний бюджет України.