Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.07.2004 N 465
Про внесення змін до Положення
про Державний гемологічний центр України
З метою вдосконалення роботи Державного гемологічного центру України і підвищення ефективності його діяльності наказую:
1. Внести зміни до Положення про Державний гемологічний центр України, затвердженого 07.09.95, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Директору Державного гемологічного центру України Індутному В.В. забезпечити реєстрацію Положення відповідно до чинного законодавства.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Чалого В.Д.
Перший віце-прем'єр-міністр України, Міністр фінансів України М.Я.Азаров
Затверджено
Наказ Міністерства фінансів
України
19.07.2004 N 465
Положення
про Державний гемологічний центр України
1. Загальні положення
1.1. Державний гемологічний центр України, скорочена назва: ДГЦУ, англійською мовою: State Gemological Centre of Ukraine (SGCU), є науковою бюджетною установою, що належить до сфери управління Міністерства фінансів України і очолюється директором.
1.2. ДГЦУ створено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1993 року N 713 "Про створення Державного гемологічного центру України".
1.3. У своїй діяльності ДГЦУ керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), Бюджетним Кодексом України ( 2542-14 ), Законом України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" ( 637/97-ВР ), іншими законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України, а також цим Положенням.
2. Основними завданнями та функціями ДГЦУ є:
2.1. Проведення незалежної експертизи та контроль за якістю сировини і виробів з дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного, декоративного каміння та штучних замінників природного каміння, а також виробів з ними.
2.2. Експертна оцінка дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, внесеного до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України.
2.3. Надання методологічної допомоги геологорозвідувальним, видобувним і переробним підприємствам для підвищення якості робіт та методичне їх забезпечення.
2.4. Проведення гемологічних досліджень сировини, виконання інших робіт за розпорядженнями уповноважених органів, пов'язаних із незалежною експертизою дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного та декоративного каміння.
3. ДГЦУ здійснює такі види діяльності:
3.1. Гемологічне вивчення дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного і декоративного каміння та їх штучних замінників у вигляді сировини і виробів, а також культурних цінностей з їх вмістом з метою визначення якості та ринкової вартості, у тому числі на основі застосування досвіду інших країн відповідно до чинного законодавства України.
3.2. Діагностику та експертизу дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного та декоративного каміння, а також їх штучних замінників у вигляді сировини і готових виробів, у тому числі виробів і мистецьких творів, що мають культурну (наукову, історичну, меморіальну та іншу) цінність, та видає відповідні письмові висновки за формами, затвердженими Міністерством фінансів України.
3.3. Розробляє і затверджує в межах компетенції власними наказами технічні умови, регламенти та інші документи на діагностику і експертизу дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного та декоративного каміння у вигляді сировини і готових виробів, їх штучних замінників, а також культурних цінностей з їх вмістом.
3.4. Здійснює розробку нормативної документації щодо атестації і сертифікації самоцвітної сировини та виробів з неї за допомогою сучасних приладів та на основі законодавства України, а також видає сертифікати відповідності зазначеній якості.
3.5. Веде Реєстр власних і торгових назв дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного і декоративного каміння з родовищ України.
3.6. Здійснює освітню діяльність у сфері підвищення кваліфікації фахівців зі спеціальності "Експертиза товарів і послуг" (спеціалізація експерт-гемолог, експерт-оцінювач об'єктів у матеріальній формі) та підготовки експертів-гемологів та експертів-оцінювачів дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного та декоративного каміння у вигляді сировини та готових виробів, штучних замінників, а також культурних цінностей з їх вмістом.
3.7. Здійснює акредитацію на експертну діяльність гемологів, що мають відповідну професійну підготовку, на умовах, які визначаються Міністерством фінансів України.
3.8. Разом з Міністерством фінансів України бере участь у розробці нормативно-правових актів щодо виробництва, використання та продажу дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного та декоративного каміння, а також їх штучних замінників.
3.9. Проводить наукові гемологічні дослідження.
3.10. Виконує функції національного органу імпорту-експорту алмазів відповідно до сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу.
3.11. Разом із іншими уповноваженими органами відповідно до чинного законодавства бере участь в оцінці культурних цінностей, в тому числі тих, які внесені до Музейного фонду України.
3.12. Збирає та обробляє інформацію, а також розробляє технології щодо обробки всіх видів даних про дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення, напівдорогоцінне та декоративне каміння та умови його раціонального використання і продажу.
3.13. Збирає та офіційно оприлюднює інформацію про вартісні показники щодо природного і штучного каміння.
3.14. Разом із геологічними організаціями та установами виконує гемологічне вивчення родовищ дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного та декоративного каміння, збирає для власних потреб інформацію про запаси та можливі умови видобутку.
3.15. Бере участь у виконанні міждержавних угод при здійсненні операцій з дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним та декоративним камінням (як у вигляді сировини, так і у вигляді виробів).
3.16. Створює та обслуговує еталонні колекції дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного та декоративного каміння, а також їх штучних замінників.
3.17. Популяризує різні види дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного та декоративного каміння України та виробів із них на світовому ринку шляхом участі з експозиціями в міжнародних виставках, ярмарках та конференціях.
3.18. Популяризує досягнення вітчизняної гомологічної науки в Україні та за її межами.
3.19. Обслуговує експертні потреби установ і організацій незалежно від форми власності, а також населення на договірній основі та за тарифами, затвердженими Міністерством фінансів України.
3.20. Виготовляє та реалізує експериментальні колекції та окремі зразки природного каміння у вигляді сировини та готових виробів.
3.21. Надає послуги щодо розробки новітніх технологій, надає інформацію і консультує з питань потенційних можливостей виробників.
3.22. Виготовляє та розповсюджує видавничу продукцію та друковані засоби масової інформації, здійснює рекламно-видавничу діяльність, а також експорт власних товарів та послуг.
3.23. Інші види діяльності, у межах визначених вище повноважень, що охоплюють коло питань, пов'язаних з дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним та декоративним камінням, їх штучними замінниками і культурними цінностями з їх вмістом.
4. Права та обов'язки ДГЦУ
ДГЦУ має право.:
4.1. Укладати договори, у тому числі зовнішньоекономічні, з українськими та іноземними юридичними та фізичними особами.
4.2. Здійснювати в Україні та за кордоном співробітництво з іноземними організаціями, фірмами, громадянами.
4.3. За погодженням з Міністерством фінансів України засновувати свої філії та представництва як в Україні, так і за кордоном.
4.4. Брати участь у торгах, аукціонах, ярмарках та виставках як в Україні, так і за кордоном; організовувати виставки, ярмарки, аукціони, тендери, симпозіуми, конференції.
4.5. Видавати та розповсюджувати спеціальну та рекламну літературу.
4.6. Проводити обмін спеціалістами з аналогічними іноземними установами, організовувати семінари з питань, що випливають з основних завдань та функцій ДГЦУ.
4.7. Створювати власну наукову дослідно-експериментальну базу.
4.8. За погодженням із Міністерством фінансів України створювати структурні підрозділи, наукові відділення, відділи, сектори, групи, тимчасові творчі колективи, а також науково-допоміжні і господарські підрозділи, необхідні для наукової і господарської діяльності.
4.9. Залучати до роботи в тимчасових творчих колективах на договірних засадах власних співробітників (за їх згодою), фахівців і спеціалістів, які мають необхідну кваліфікацію.
4.10. Придбавати майно, обладнання, матеріали, інструменти, транспортні засоби, обчислювальні та розмножувальні прилади, інші матеріальні цінності, необхідні для функціонування ДГЦУ.
4.11. Орендувати приміщення, обладнання, транспортні засоби.
4.12. Мати власні засоби зв'язку, у тому числі з підключенням до міжнародних інформаційних систем.
ДГЦУ відповідно до покладених завдань: .
4.13. Відповідає за своїми зобов'язаннями належним майном згідно з чинним законодавством України.
4.14. Виконує накази і розпорядження Міністерства фінансів України.
4.15. Здійснює заходи щодо проведення поточного та капітального ремонту приміщень.
4.16. Створює належні умови праці і забезпечує дотримання вимог законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.
5. Утримання ДГЦУ здійснюється за рахунок:
5.1. Загального фонду Державного бюджету України.
5.2. Спеціального фонду Державного бюджету України, який формується за рахунок:
- платних послуг, що надаються ДГЦУ згідно з його функціональними повноваженнями відповідно до законів України та нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України;
- коштів, отриманих від господарської діяльності;
- коштів, отриманих ДГЦУ на виконання окремих доручень від підприємств, організацій чи фізичних осіб, інших бюджетних установ;
- інших доходів, згідно з чинним законодавством.
5.3. Власні надходження ДГЦУ використовуються відповідно до Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ), Закону України "Про Державний бюджет України" та інших законодавчих актів.
5.4. Фінансові надходження, одержані в результаті виконання своїх безпосередніх функцій, а також виконання робіт і надання платних послуг, після сплати податків та інших обов'язкових платежів, використовуються на утримання, розвиток матеріально-технічної бази ДГЦУ та матеріальне заохочення його працівників.
6. ДГЦУ очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Міністром фінансів України.
7. У своїй діяльності директор є підзвітним Міністерству фінансів України.
8. Директор ДГЦУ:
8.1. Планує роботу ДГЦУ та здійснює постійний контроль за виконанням запланованих заходів.
8.2. Керує фінансово-господарською діяльністю ДГЦУ.
8.3. Без довіреності діє від імені ДГЦУ, представляє його у всіх установах як України, так і за кордоном, розпоряджається відповідно до чинного законодавства майном і коштами ДГЦУ, укладає договори, в тому числі трудові, видає доручення, відкриває в органах Державного казначейства України розрахунковий та інші рахунки.
8.4. Враховуючи вимоги чинного законодавства, визначає умови укладання трудових угод і контрактів з акредитованими експертами і працюючими за контрактами.
8.5. Згідно з чинним законодавством визначає умови оплати праці акредитованим експертам, працюючим за контрактами і працівникам ДГЦУ, встановлює преміювання і здійснює їх оплату у межах кошторису по спеціальному фонду, затвердженому Міністерством фінансів України.
8.6. Оголошує та організовує проведення конкурсів на заняття вакантних посад наукових працівників і проведення атестації співробітників ДГЦУ, вирішує питання прийому на роботу, переміщення і звільнення працівників ДГЦУ згідно з вимогами чинного законодавства України.
8.7. Вживає заходів до заохочення працівників і накладає дисциплінарні стягнення, видає накази і дає розпорядження та вказівки, обов'язкові для виконання усіма працівниками ДГЦУ.
8.8. Організовує діяльність працівників, затверджує посадові інструкції працівників ДГЦУ.
8.9. Встановлює працівникам ДГЦУ посадові оклади, розміри надбавок та здійснює преміювання згідно з чинним законодавством.
8.10. Організовує роботу, спрямовану на підвищення професійного рівня працівників ДГЦУ.
8.11. Забезпечує взаємодію ДГЦУ з органами державної влади, громадськими організаціями та засобами масової інформації.
8.12. Видає накази у межах компетенції ДГЦУ, організовує перевірку їх виконання.
8.13. Здійснює інші повноваження відповідно до чинного законодавства.
9. Штатний розпис, граничну чисельність працівників ДГЦУ та кошторис затверджує Міністерство фінансів України.
10. Перевірка наукової діяльності ДГЦУ здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
11. Діяльність ДГЦУ може бути припинена відповідно до законодавства України.
12. ДГЦУ є юридичною особою, власником відокремленого майна, має самостійний баланс, рахунки в Державному казначействі України, печатку, кутовий штамп і бланки зі своїм найменуванням і державним гербом України, а також спеціальні бланки, форма яких визначена чинним законодавством.
Юридична адреса ДГЦУ: 04119, Україна, м. Київ, вул. Дегтярівська, 38-44.