Открытое тестирование
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
15.09.2004 N 440
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 вересня 2004 р.за N 1228/9827
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Правління Національного банку України
N 174 від 01.06.2011)
Про поліпшення якості банкнот
гривень, що перебувають в обігу
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ) та з метою створення належних умов для стабільного залучення від банків надходжень банкнот гривень для їх перерахування (з відсортуванням не придатних до обігу) і підвищення ефективності використання Національним банком України наявних виробничих потужностей автоматизованих систем оброблення банкнот Правління Національного банку України постановляє:
1. Надати право головним управлінням Національного банку України в Автономній Республіці Крим та по м. Києву і Київській області, управлінням Національного банку України в Запорізькій, Львівській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернівецькій областях (далі - територіальні управління) за потреби в банкнотах для їх перерахування встановлювати на договірних умовах з банками регіону (далі - банки) показник (у відсотках від надходжень або кількості пачок) передавання до територіального управління невідсортованих банкнот гривень для перерахування і сортування на автоматизованих системах оброблення банкнот BPS-1000 та BPS-3000.
2. У разі використання наданого відповідно до пункту 1 цієї постанови права та згоди банків на передавання невідсортованих банкнот гривень територіальні управління мають:
внести зміни до договорів з банками на касове обслуговування;
здійснювати приймання банкнот гривень, сформованих банками, які попередньо не сортувалися на придатні та зношені (за винятком значно зношених та сумнівних);
у змінах до договору передбачати за підкріплення банку банкнотами гривні в межах сум невідсортованих банкнот нижчу плату, ніж у договорі на касове обслуговування;
до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом, надавати Національному банку України інформацію про стан роботи із залучення надходжень невідсортованих банкнот гривень від банків та його вплив на готівковий обіг.
3. У разі невикористання наданого права відповідно до пункту 1 цієї постанови територіальні управління здійснюють приймання, оброблення (у тому числі сортування), видачу підкріплень банкам банкнот гривень відповідно до укладених основних договорів та з дотриманням вимог нормативно-правових актів Національного банку України.
4. Головному Управлінню Національного банку України по м. Києву та Київській області (А.I. Степаненко) у межах залишків банкнот та до повного закінчення їх запасів проводити безкоштовне підкріплення банків Київського регіону банкнотами гривні або обіговими монетами, які були прийняті невідсортованими до набрання чинності цією постановою.
5. Департаменту готівково-грошового обігу (Н.В. Дорофєєва):
до 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, проводити аналіз інформації щодо проведеної територіальними управліннями роботи із залучення надходжень невідсортованих банкнот гривень від банків і в разі потреби подавати відповідні пропозиції керівництву Національного банку України;
після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь та банків України для використання в роботі.
6. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Правління Національного банку України від 07.05.2002 N 168 "Про поліпшення якості банкнот гривень, що перебувають в обігу", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 20.05.2002 за N 438/6726.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України В.Л. Кротюка та директора Департаменту готівково-грошового обігу Н.В. Дорофєєву.
8. Постанова набирає чинності через 10 днів після реєстрації в Міністерстві юстиції України.
В.о. Голови А.П.Яценюк