Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
04.11.2004 N 2740
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
23 листопада 2004 р. за N 1482/10081
Про затвердження Порядку складання та подання
звітності ломбардами до Державної комісії
з регулювання ринків фінансових послуг України
З метою забезпечення здійснення контролю за діяльністю ломбардів та відповідно до пункту 18 частини першої статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" ( 2664-14 ) Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України постановила:
1. Затвердити Порядок складання та подання звітності ломбардами до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (додається).
2. Порядок складання та подання звітності ломбардами до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України набирає чинності з 1 квітня 2005 року.
3. Юридичному управлінню (Ткаченко Д.В.) разом з Департаментом нагляду за кредитними установами (Оленчик А.Я.) забезпечити подання цього розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника (Шевченко Т.М.) забезпечити публікацію цього розпорядження у засобах масової інформації після його державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на члена Комісії - директора Департаменту нагляду за кредитними установами Оленчика А.Я.
Голова Комісії В.Суслов
Протокол засідання Комісії
N 95 від 4 листопада 2004 р.
Затверджено
Розпорядження Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
04.11.2004 N 2740
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
23 листопада 2004 р. за N 1482/10081
Порядок
складання та подання звітності ломбардами
до Державної комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
Цей Порядок розроблений відповідно до пункту 18 частини першої статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" ( 2664-14 ), підпункту 41 пункту 4 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 04.04.2003 N 292, Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" ( 996/14 ).
1. Загальні положення
1.1. Порядок визначає вимоги до складання та подання звітності ломбардами до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - Держфінпослуг), установлює загальні вимоги до заповнення форм звітності та терміни їх подання.
1.2. Порядок поширюється на всі ломбарди України, інформація про які внесена до Державного реєстру фінансових установ.
2. Порядок подання звітності
2.1. Ломбарди складають та подають до Держфінпослуг звітність за формами:
Загальна інформація про ломбард (додаток 1);
Звіт про склад активів та пасивів ломбарду (додаток 2);
Звіт про діяльність ломбарду (додаток 3).
2.2. Звітним періодом для складання звітності, яка подається до Держфінпослуг, є календарний рік. Проміжна звітність складається щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року. Ломбарди складають звітність за станом на кінець останнього дня кварталу (року).
Звітність за квартал подається не пізніше 25-го числа місяця, що настає за звітним кварталом, звітність за рік - не пізніше 20-го лютого року, наступного за звітним.
У разі, якщо остання дата подання звітності випадає на неробочий день, термін подання переноситься на перший після вихідного робочий день.
Датою подання звітності вважається день фактичного її передання до Держфінпослуг. При надходженні звітності поштою дата подання визначається за поштовим штемпелем підприємства (відділення) зв'язку, що обслуговує відправника.
2.3. Ломбард подає до Держфінпослуг звітність, передбачену цим Порядком, у паперовій та електронній формах. Паперова та електронна форми звітності подаються з дотриманням вимог щодо строків, обсягів та формату, що установлюються Держфінпослуг.
Аналітичні дані формуються у вигляді друкованих таблиць, які за складом інформації відповідають електронній формі.
Інформація, відображена в паперовій формі, має відповідати електронній формі.
У разі невідповідності електронної форми звітності паперовій Держфінпослуг письмово повідомляє ломбард про неприйняття звітності з визначенням причин, з яких звітність не була прийнята. Ломбард протягом трьох робочих днів з дня отримання повідомлення про неприйняття звітності повинен усунути ці причини та подати звітність повторно.
Додатки в паперовій формі подаються пронумерованими, прошитими та підписаними керівником ломбарду, головним бухгалтером, підписи яких засвідчуються печаткою ломбарду. Відповідність інформації у паперовій та електронній формах підтверджуються підписом керівника ломбарду, головного бухгалтера та печаткою ломбарду на додатку 1.
2.4. Форми звітності заповнюються ломбардами на підставі даних бухгалтерського обліку та даних облікової та реєструючої систем ломбарду за відповідний звітний період у тисячах гривень з одним десятковим знаком.
При заповненні звітності не допускаються виправлення та підчистки.
2.5. У разі самостійного виявлення ломбардом помилок, що містяться у раніше поданій звітності, він має право подати не пізніше останнього терміну подання наступної звітності уточнені форми попередньої звітності.
2.6. До 1 липня року, наступного за звітним, ломбард подає до Держфінпослуг копію оприлюдненої річної фінансової звітності. Достовірність та повнота річної фінансової звітності має бути підтверджена аудитором, інформація про якого внесена до реєстру аудиторів, що ведеться Держфінпослуг, та який має право проводити аудиторські перевірки фінансових установ.
3. Порядок складання звіту про склад активів
та пасивів ломбарду
3.1. Порядок відображення у звіті складових активів
Графи 3 та 4 даних звіту про склад активів та пасивів ломбарду відображають відповідно дані за станом на початок та на кінець звітного періоду.
У рядку 010 "Основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, нематеріальні активи (залишкова вартість)" відображається залишкова вартість основних засобів, інших необоротних матеріальних активів та нематеріальних активів.
У рядку 020 "Довгострокові фінансові інвестиції, які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств" відображаються інвестиції, унесені до капіталу інших підприємств.
У рядку 030 "Грошові кошти" відображається сума залишку грошових коштів у касі та на поточних рахунках у банку, кошти на депозитних рахунках у банку, кошти в дорозі, а також інші грошові кошти та їх еквіваленти.
У рядку 040 "Запаси" відображається вартість запасів, малоцінних та швидкозношуваних предметів, палива, запасних частин, незавершеного виробництва готової продукції, товарів, придбаних для подальшої реалізації та інше.
У рядку 050 "Векселі отримані" відображається заборгованість покупців, замовників та інших дебіторів за роботу, товари та надані послуги, забезпечена векселями.
У рядку 060 "Дебіторська заборгованість" відображається загальна сума дебіторської заборгованості. Рядки 061-065 є складовою підсумкового рядка 060.
У рядку 070 "Витрати майбутніх періодів" відображаються суми витрат, які відбулися у поточному або попередньому звітному періоді, але підлягають віднесенню до витрат у наступних звітних періодах.
У рядку 080 "Усього активів" відображається сума рядків 010, 020, 030, 040, 050, 060, 070.
3.2. Порядок відображення у звіті складових пасивів
У рядку 090 "Капітал, у тому числі" відображається загальна сума капіталу. Рядки 091-097 є складовою рядка 090 та відображають, відповідно, статутний капітал, пайовий капітал, додатковий вкладений капітал, інший додатковий капітал, резервний капітал, неоплачений та вилучений капітал. Сума неоплаченого та вилученого капіталу наводиться у дужках.
У рядку 100 "Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)" відображається фінансовий результат після розподілу прибутку між власниками (нарахування дивідендів), відрахувань у резервний капітал та іншого використання прибутку у звітному періоді. Сума непокритого збитку наводиться у дужках та вираховується при визначенні загальної суми власного капіталу в рядку 110.
У рядку 120 "Залучені кошти на платній та безоплатній основі" відображаються зобов'язання ломбарду перед юридичними та фізичними особами за залученими коштами. Рядки 121, 122, 123 є деталізацією підсумкового рядка 120.
У рядку 130 "Зобов'язання за розрахунками" відображаються розрахунки зі страховими компаніями, бюджетом та позабюджетними фондами, учасниками та іншими кредиторами. Рядки 131-134 є деталізацією підсумкового рядка 130.
У рядку 140 "Векселі видані" відображається сума заборгованості, на яку ломбард видав векселі на забезпечення придбаних товарів, робіт та послуг.
У рядку 150 "Доходи майбутніх періодів" відображаються суми доходів, отриманих протягом поточного або попереднього звітного періодів, які належать до включення до наступних звітних періодів.
У рядку 160 "Усього пасивів" відображається сума рядків 110, 120, 130, 140, 150.
4. Порядок складання звіту про діяльність ломбарду
У графі 3 відображаються дані за відповідний звітний квартал, у графі 4 дані відображаються з початку звітного періоду.
4.1. Порядок складання даних про кредитну діяльність
У рядку 010 "Сума наданих фінансових кредитів під заставу, у тому числі" відображається загальна сума наданих фінансових кредитів за відповідний звітний період, а саме оборот за дебетом рахунку, на якому обліковуються розрахунки за наданими кредитами.
Рядки 011-017 є деталізацією рядка 010 за видами забезпечення наданих фінансових кредитів.
У рядку 020 "Оціночна вартість майна, прийнятого у заставу" відображається вартість предмета застави за оцінкою, здійсненою відповідно до звичайних цін, що склалися на момент виникнення права застави, якщо інший порядок оцінки предмета застави не встановлений договором або законом.
У рядку 030 "Сума погашених фінансових кредитів, у тому числі" відображається загальна сума погашених фінансових кредитів за відповідний звітний період, а саме оборот за кредитом рахунку, на якому обліковуються розрахунки за наданими кредитами.
Рядок 031 "погашено за рахунок майна, наданого в заставу", що є складовою рядка 030, відображає суму фінансових кредитів, які були погашені за рахунок майна, прийнятого в заставу, шляхом його реалізації або шляхом оприбуткування його на балансі як основних засобів та товару.
У рядку 040 "Сума нарахованих процентів за користування фінансовими кредитами" та в рядку 050 "Сума погашених процентів за користування фінансовими кредитами, у тому числі" відображаються, відповідно, нараховані та отримані проценти за наданими фінансовими кредитами.
Рядок 051 "погашено за рахунок майна, наданого в заставу", що є складовою рядка 050, відображає суму процентів, які були погашені за рахунок майна, прийнятого в заставу, шляхом його реалізації або шляхом оприбуткування його на балансі як основних засобів та товару.
У рядку 060 "Сума отриманої неустойки (пені, штрафів) за прострочення виконання зобов'язань за наданими фінансовими кредитами, у тому числі" відображаються пеня та штрафи, нараховані ломбардом та сплачені позичальниками.
Рядок 061 "погашено за рахунок майна, наданого у заставу", що є складовою рядка 060, відображає суму неустойки, яка була погашена за рахунок майна, прийнятого у заставу, шляхом його реалізації або шляхом оприбуткування його на балансі як основних засобів та товару.
4.2. Порядок складання даних про доходи та витрати
У рядку 080 "Загальна сума отриманого доходу" відображається загальний дохід ломбарду за відповідний звітний період.
Рядки 081-088 є деталізацією підсумкового рядка 080 і відображають загальний дохід ломбарду за джерелами його походження.
У рядку 090 "Загальна сума витрат" відображаються загальні витрати ломбарду за відповідний звітний період. У рядку 097 "витрати на формування резерву для покриття ризиків" відображається формування резерву для покриття ризиків неповернення основного боргу за кредитами, гарантіями, поруками, придбаними цінними паперами, іншими видами заборгованості, визнаними нестандартними. У рядку 098 "фінансові витрати" відображаються витрати, пов'язані із залученням коштів.
Рядки 091-099 є деталізацією підсумкового рядка 090 за статтями витрат.
4.3. Порядок складання статистичної інформації
У рядках 100-110 показується статистична інформація щодо кількості наданих та погашених договорів фінансового кредиту.
У рядку 120 наводиться середньозважена річна процентна ставка за фінансовими кредитами, що розраховується за формулою:
і К + і К + ... + і К |
де і - річні процентні ставки за кредитами; |
5. Контроль за дотриманням вимог цього Порядку
5.1. Державний контроль за своєчасністю, повнотою та правильністю подання звітності ломбардами здійснює Держфінпослуг.
5.2. У разі ненадання, несвоєчасного надання інформації, надання не в повному обсязі встановленої цим Порядком звітності або надання недостовірної інформації Держфінпослуг застосовує заходи впливу, передбачені чинним законодавством.
5.3. З метою пояснення звітності, поданої за формами, установленими цим Порядком, Держфінпослуг має право вимагати від ломбардів необхідні пояснення щодо їх діяльності.
В.о. директора Департаменту нагляду за кредитними установами Т.Б.Петрушак
Додаток 1
до Порядку складання
та подання звітності
ломбардами до Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
Загальна інформація про ломбард
____________________________________________________________ |
------------------------------------------------------------------ |
Дані надаються за описом:
1. Загальна інформація про ломбард (додаток 1)
2. Звіт про склад активів та пасивів ломбарду (додаток 2)
3. Звіт про діяльність ломбарду (додаток 3)
Відповідність інформації в паперовій та електронній формах підтверджую
Керівник ____________________ |
Додаток 2
до Порядку складання
та подання звітності
ломбардами до Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
Звіт
про склад активів та пасивів ломбарду
____________________________________________________________ |
|----------------------------------+-----+------------+----------| |
|----------------------------------+-----+------------+----------| |
Керівник ____________________ |
Додаток 3
до Порядку складання
та подання звітності
ломбардами до Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
Звіт
про діяльність ломбарду
____________________________________________________________ |
(тис. грн. з одним десятковим знаком) |
|---------------------------+---------+------------+-------------| |
|---------------------------+---------+------------+-------------| |
|---------------------------+---------+------------+-------------| |
Керівник ____________________ |