Открытое тестирование
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 05.07.2004 № 411
Про затвердження в області Програми забезпечення
профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування
ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року № 264 “Про затвердження Концепції стратегії дій Уряду, спрямованих на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, на період до 2011 року та Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки”:
1. Затвердити в області Програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки (додається).
2. Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації (М.Яворський) щорічно при поданні головному фінансовому управлінню облдержадміністрації (Г.Карп) бюджетного запиту враховувати потребу в коштах на реалізацію заходів Програми.
3. Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації (I.Дячишин) проводити систематичне інформування населення про хід виконання Програми.
4. Управлінням охорони здоров’я (М.Яворський), освіти і науки (О.Джура), у справах сім’ї та молоді (В.Тимчук), з питань фізичної культури та спорту (Й.Бербець), у справах преси та інформації (I.Дячишин) облдержадміністрації здійснювати контроль за реалізацією Програми та щорічно до 20 грудня інформувати обласну державну адміністрацію про хід її виконання.
5. Райдержадміністраціям та міськвиконкомам розробити і затвердити в місячний термін відповідні Програми з урахуванням заходів, передбачених цією Програмою, та забезпечити їх виконання.
6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації О.Пилип’юка.
Голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк
Програма
забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та
лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004 – 2008 роки
На розвиток ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні впливають фактори, обумовлені складною соціально-економічною ситуацією, зокрема економічною нестабільністю, рівнем бідності та безробіття, розшаруванням суспільства за рівнем доходів і, як наслідок, збільшенням кількості споживачів ін'єкційних наркотиків, поширенням проституції, недостатністю профілактичних заходів.
За прогнозами фахівців, у 2011 році майже 43 тис. осіб загинуть від СНІДу; а понад 46 тис. дітей стануть сиротами через смерть їх батьків Значно зменшиться потенціал вікової групи населення 15-24 роки. Зросте навантаження на систему охорони здоров'я, соціального захисту населення.
Станом на 01.04.2004 року в області виявлено 424 ВІЛ-інфікованих осіб, з яких ін'єкційні наркомани складають 71,9%. У 30 осіб діагностовано кінцеву стадію захворювання - СНІД, з них 24 померло. За цей час в області народилося 25 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, нині ведеться спостереження за 14 дітьми, у однієї дитини діагностовано стадію СНІД.
Осередки ВІЛ-інфекції виявлені в 13 районах та обласному центрі. В переважній більшості виявлено ВІЛ-інфікованих серед вікової групи 20-29 років- 266 (62,9%). Щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції в області, то за останні роки складається тенденція до зменшення ін'єкційного з 90,0% до 70,0%, зростання статевого шляху з 1,2% до 13,5%, зростає кількість дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями – у 2001-2002 роках народилось по 2 дитини, у 2003 році – 4 дітей, за 4 міс. 2004 року - вже 4 дітей.
Основними проблемами щодо епідемічної ситуації з ВІЛ/СНІДу в області, як і в державі в цілому, є те, що й надалі реальною залишається загроза інфікування через донорську кров: у 2000 р. було виявлено 2 ВІЛ-інфіковані донори, в 2002 – 12, 2003 р. – 6; зростає кількість позитивних до ВІЛ серед осіб, які мали статеві контакти з ВІЛ-інфікованими, та збільшується кількість ВІЛ-інфікованих серед вагітних, і, відповідно кількість народжених ними ВІЛ-інфікованих дітей.
Метою цієї Програми є розв'язання визначених Концепцією завдань, які передбачають запобігання поширенню ВІЛ-інфекції, розширення можливості доступу до лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, активізацію інформаційно-просвітницької роботи щодо профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Основними завданнями Програми є :
посилення діяльності державних органів, підприємств, установ, організацій та об'єднань громадян у справі боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом; сприяння зниженню рівня ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки серед різних груп населення, особливо молоді у віці 15-24 років; зменшення ризику уразливості до інфікування ВІЛ та зниження рівня поширення ВІЛ-інфекції серед уразливих груп населення; виключення ризику передачі ВІЛ-інфекції через донорську кров та її компоненти; зниження рівня передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини; забезпечення можливості доступу до діагностики, лікування, догляду і підтримки людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом.
Фінансове забезпечення.
Фінансування Програми здійснюватиметься відповідно до законодавства за рахунок коштів загального і спеціального фонду і місцевих бюджетів, а також інших джерел.
Очікувані результати.
Виконання Програми дасть змогу знизити протягом наступних 5 років темпи зростання кількості інфікованих в країні, забезпечити лікування, догляд та підтримку ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, спрямувати зусилля всієї громадськості на боротьбу проти поширення СНІДу, зокрема :
стабілізувати епідемічну ситуацію в країні на кінець 2008 року та знизити рівень захворюваності на СНІД і смертності від цієї хвороби;
знизити рівень ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки молоді, особливо у віці 15-24 роки;
ослабити соціальну напругу в суспільстві та зменшити негативні наслідки захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД.
Заходи з виконання в області Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 рр.
I. Посилення діяльності державних органів,
установ, організацій та об'єднань громадян у
справі боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом
1.1. Аналізувати на засіданнях обласного комітету боротьби з наркоманією та СНІДом стан виконання Програми профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2004-2008 р.
2004-2008рр., щорічно
Управління охорони здоров'я, у справах сім'ї та молоді,
освіти і науки, у справах преси та інформації облдержадміністрації,
обласна СЕС, обласний наркологічний диспансер, УМВС в області
1.2. Заслуховувати на колегії управління охорони здоров'я облдержадміністрації питання про стан боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом в області.
2004-2008рр., щорічно
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації,
обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та
боротьби зі СНІДом, обласна СЕС
1.3. Створити в області постійно діючий координаційний комітет партнерства між урядовими, громадськими та міжнародними організаціями, які займаються питанням профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.
2005 р.
Управління охорони здоров'я, у справах сім'ї та молоді,
освіти і науки, у справах преси та інформації,
обласна СЕС, благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
інші благодійні організації, обласне товариство Червоного Хреста України
1.4. Забезпечити організацію лікування та підтримку ВІЛ-інфікованих хворих на туберкульоз із залученням громадських організацій, волонтерів Товариства Червоного Хреста України.
2004-2008 рр.
Обласний фтизіопульмонологічний центр,
обласне Товариство Червоного Хреста,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
інші благодійні організації
II. Інформаційно-просвітницька робота
2.1 Розробити у навчальних та позашкільних закладах інформаційно-просвітницькі програми для здобуття знань та формування життєвих навичок учнівської молоді щодо зменшення вразливості інфікування вірусом імунодефіциту людини.
2005-2008 рр.
Управління у справах сім'ї та молоді, освіти і науки,
у справах преси та інформації облдержадміністрації,
обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я
2.2.Забезпечити доступ різних категорій населення (зокрема, молоді, що не навчається і не працює, їх батьків, військовослужбовців строкової служби) до інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на зменшення поширеності ризикованої щодо інфікування вірусом імунодефіциту людини поведінки та пропаганду здорового способу життя.
2005-2008 рр.
Управління охорони здоров'я, у справах сім'ї та молоді,
освіти та науки, у справах преси та інформації облдержадміністрації,
обласна СЕС, обласний лікувально- фізкультурний центр здоров'я,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
інші благодійні організації
2.3. Створити в кожному районі та містах області постійно діючі курси, лекторські групи для навчання різних категорій населення з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.
2005-2008 рр.
Управління охорони здоров'я, у справах сім'ї та молоді,
освіти і науки, обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
інші благодійні організації
2.4. Створити в кожному районі та містах області в ЦРЛ кабінети консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію для надання медичної, соціальної, юридичної та психологічної допомоги ВІЛ-інфікованим і членам їх родин.
2005-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації,
за сприяння райдержадміністрацій
2.5. Щороку проводити обласні та районні благодійні фестивалі щодо підвищення рівня знань населення з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.
2005-2008 рр.
Управління у справах сім'ї та молоді,
освіти та науки облдержадміністрації,
обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”
2.6. Проводити в навчальних закладах та загальноосвітніх школах конкурси та вікторини, анкетування молоді щодо знань з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу.
2005-2008 рр.
Управління у справах сім'ї та молоді,
освіти і науки облдержадміністрації,
обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”
2.7. Організувати в кожному районі та місті при райвідділах освіти, школах гуртки здорового способу життя.
2005-2008 рр.
Управління у справах сім'ї та молоді,
освіти та науки облдержадміністрації,
обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я,
обласне Товариство Червоного Хреста
2.8. Здійснювати підготовку кадрів з питань пропаганди здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу із середовища шкільної та студентської молоді, курсантів, військовослужбовців строкової служби, молоді, що не навчається і не працює.
2005-2008 рр.
Управління охорони здоров'я, у справах сім'ї та молоді,
управління освіти та науки облдержадміністрації,
обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я
Центр соціальних служб для молоді
2.9. Включити в навчальні програми і програми підвищення кваліфікації екзаменаційні та атестаційні програми медичних, педагогічних, соціальних працівників питання здорового способу життя і профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я, освіти і науки облдержадміністрації,
Центр соціальних служб для молоді
2.10. Запровадити систему проведення індивідуальних консультацій, лекцій, тренінгів, семінарів з профілактики наркоманії , туберкульозу та ВІЛ-інфекції, пропаганди здорового способу життя для дітей та молоді, учнів ЗОШ, студентів вищих навчальних закладів.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я, освіти та науки,
у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
інші благодійні організації
2.11. Посилити профілактичну роз'яснювальну роботу щодо профілактики наркоманії, туберкульозу, ВІЛ-інфекції у сільській та гірській місцевості.
2004-2008рр.
Управління охорони здоров'я, освіти та науки,
у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
обласний лікувально-фізкультурний центр здоров’я
2.12. Запровадити в населених пунктах області, особливо в місцях дозвілля молоді, соціальну рекламу щодо профілактики наркоманії та ВІЛ-інфекції.
2004-2008рр.
Райдержадміністрації, міськвиконкоми, управління охорони здоров'я,
у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації
, благодійний Християнський фонд “Солідарність”
2.13. Використовувати можливості ЗМІ з метою профілактики наркоманії та ВІЛ/СНІДу, пропаганди здорового способу життя; рекламувати доступність медичних послуг, психологічних юридичних консультацій з боку працівників наркологічної служби області.
2004-2008 рр.
Обласний наркодиспансер, управління у справах сім'ї та молоді,
освіти та науки облдержадміністрації,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”
2.14. Організувати з метою профілактики ВІЛ-інфекції у середовищі споживачів ін'єкційних наркотиків (СІН) консультативні пункти “Довіра” в усіх районних центрах області для надання психологічних, медичних та соціальних послуг.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації,
обласний Центр соціальних служб для молоді,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”
2.15. Забезпечити систематичну підготовку матеріалів до обласної преси з профілактики ВІЛ-інфекції та наркоманії.
2004-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я,
обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом,
обласний наркологічний диспансер, обласна СЕС
2.17. Забезпечити підготовку матеріалів щодо профілактики ВІЛ-інфекції для виходу в ефір – по обласному радіо в рубриці “Хвиля здоров'я”; по телебаченню “Галичина” в рубриках “Лікар радить”, “Клятва Гіпократа”; телебаченню “3-я студія”,“ВЕЖА”, “Канал-402”.
2004-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я
2.18. Забезпечити проведення санітарно-освітніх заходів на відзначення пам'яті померлих від СНІДу та Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
2004-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я
2.19. Забезпечити широке інформування населення області про заклади та установи, які проводять консультативну, профілактичну роботу і здійснюють діагностику та лікування ВІЛ-інфекції.
2004-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я
2.20. Здійснювати огляди-конкурси:
- на кращий санбюлетень в медичних установах області;
- на кращий плакат серед молоді ВНЗ I-II рівнів акредитації.
2004-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я
2.21. Проводити інформаційно-консультативну роботу з питань ВІЛ-інфекції серед спортсменів, осіб, що займаються спортом.
2004-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я
2.22. Проводити соціологічні дослідження щодо обізнаності молоді з проблем здорового способу життя, профілактики ВІЛ-інфекції та наркоманії.
2004-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я
2.23. Висвітлювати питання з профілактики ВІЛ-інфекції у факультативних формах гігієнічного навчання (лекторії “Здоров'я” у медичних закладах, школи материнства).
2004-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я
2.24. Забезпечити роботу молодіжного лекторію з морально-гігієнічних проблем у ВНЗ I-II рівнів акредитації м.Івано-Франківська з висвітлення тем профілактики ВІЛ-інфекції, туберкульозу, наркоманії, хвороб, що передаються статевим шляхом.
2004-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я
III. Профілактична робота серед уразливих груп
3.1. Залучати уразливі групи населення до цільових програм профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та хвороб, що передаються статевим шляхом.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я, у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації,
обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
інші благодійні організації
3.2. Створити в області Асоціацію уразливих груп населення, ввести представників уразливих груп в обласний, районні та міські комітети боротьби з наркоманією та СНІДом.
2005 р.
Управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації,
обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
інші благодійні організації
3.3. Проводити соціологічні дослідження стану захворюваності на ВІЛ-інфекцію серед уразливих груп населення області.
2005-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
інші благодійні організації
3.4. Впровадити в області замісну терапію з метою зменшення ризику інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) споживачів ін'єкційних наркотиків.
2005-2008 рр.
Обласний наркологічний диспансер,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
інші благодійні організації
3.5. Створити в м.Івано-Франківську при обласному наркологічному диспансері, м. Коломиї (ЦРЛ), м.Долині (ЦРЛ), м. Калуші (ЦРЛ), м. Тлумачі (ЦРЛ) центри замісної терапії для споживачів ін'єкційних наркотичних речовин.
2005-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації,
обласний наркологічний наркодиспансер
3.6. Застосовувати різні методи у роботі з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед уразливих груп населення (“Соціальна робота на вулиці”, “Рівний-рівному”).
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я, у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації,
обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”,
інші благодійні організації
3.7. Забезпечити організацію та проведення психологічної підтримки ВІЛ-інфікованим та членам їх родин.
2004-2008 рр.
Обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
IV. Профілактика вертикальної трансмісії
4.1. Здійснювати комплекс заходів первинної профілактики ВІЛ-інфекції серед жінок репродуктивного віку.
2004-2008 рр.
Обласний перинатальний центр,
жіночі консультації медичних установ області
4.2. Пропагувати серед ВІЛ-інфікованих жінок необхідність запобігання небажаній вагітності.
2004-2008 рр.
Обласний перинатальний центр, жіночі консультації медичних установ області,
обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
4.3. Удосконалювати роботу з профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини під час вагітності, пологів, післяпологового догляду та впроваджувати сучасні методи діагностики ВІЛ-інфекції від ВІЛ-інфікованих матерів.
2004-2008 рр.
Обласний перинатальний центр, жіночі консультації медичних установ області,
обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
4.4. Здійснювати добровільне тестування на ВІЛ-інфекцію та консультування вагітних з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу.
2004-2008 рр.
Жіночі консультації медичних установ області,
обласний перинатальний центр,
обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та
боротьби зі СНІДом, обласна СЕС
4.5. Проводити профілактичне лікування ВІЛ-інфікованих вагітних антиретровірусними препаратами з метою профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.
2004-2008 рр.
Обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції
та боротьби зі СНІДом, обласний перинатальний центр
4.6. Забезпечити швидкими тестами для діагностики ВІЛ-інфекції пологові відділення в медичних установах області, пологові будинки.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації
4.7. Закупити відповідну оргтехніку для обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, та для обласного перинатального центру (комп'ютери, факси) для здійснення комп'ютерного моніторингу вертикальної трансмісії ВІЛ від матері до дитини згідно з наказом МОЗ України від 29.12.2003р. № 619.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації,
обласний перинатальний центр,
обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
V.Діагностика, лікування, догляд і підтримка людей,
що живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом
5.1 Забезпечити добровільне, за згодою, тестування на ВІЛ-інфекцію різних категорій населення.
2004-2008 рр.
Обласна СЕС, обласна станція переливання крові,
лабораторія діагностики ВІЛ/СНІДу Коломийської ЦРЛ
5.2. Виділяти кошти на закупівлю діагностичних тест-системна ВІЛ-інфекцію.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації,
головні лікарі медичних установ області, обласна СЕС
5.3. Розпочати проведення імунологічних та підтверджуючих досліджень на ВІЛ-інфекцію в лабораторному відділі обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації,
обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
5.4. Забезпечити лікування та профілактику опортуністичних інфекцій у ВІЛ-інфікованих дорослих (зокрема вагітних жінок), підлітків та дітей.
2004-2008рр.
Обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
5.5. Забезпечити в області лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД антиретровірусними препаратами.
2004-2008 рр.
Обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
5.6. Створити при обласному фтизіопульмонологічному центрі відділення для лікування хворих на поєднану інфекцію “ВІЛ/СНІД + туберкульоз”.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації,
обласний фтизіопульмонологічний центр
5.7. Здійснювати рентгенологічне обстеження ВІЛ-інфікованих з метою раннього виявлення та лікування туберкульозного процесу.
2004-2008 рр.
Обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
5.8. Добитися повного обстеження на ВІЛ-інфекцію всіх хворих на туберкульоз.
2004-2008рр.
Обласний фтизіопульмонологічний центр,
інші протитуберкульозні заклади області
5.9. Забезпечити контроль за якістю лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД.
2004-2008 рр
Обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
5.10. Закупити для обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом цитофлюорометр, бінокулярний мікроскоп.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації
5.11. Забезпечити підтримку ВІЛ-інфікованих хворих на туберкульоз із залученням громадських організацій, волонтерів Товариства Червоного Хреста України
2004-2008 рр.
Обласний фтизіопульмонологічний центр,
Товариство Червоного Хреста,
благодійний Християнський фонд “Солідарність”
5.12. Проводити моніторинг діагностики поєднаної інфекції “туберкульоз + ВІЛ-інфекція” серед осіб з груп підвищеного ризику, і насамперед з дезадаптованих верств населення.
2004-2008 рр.
Протитуберкульозні заклади області
5.13. Забезпечити обладнанням (ІФА-аналізатори) лабораторії обласної станції переливання крові і Коломийської ЦРЛ з метою повноцінного обстеження крові донорів, вагітних, компонентів крові на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністарції,
Коломийська ЦРЛ
5.14. Забезпечити низькотемпературними установками обласну станцію переливання крові та районні відділи переливання крові для карантинізації донорської плазми.
2004-2008рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації
5.15. Забезпечити обласну станцію переливання крові та районні відділи переливання крові рефрежираторними центрифугами.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації
5.16. Забезпечити обласну станцію переливання крові апаратом типу “Інтерсепт” для фотогенної інактивації вірусів (імунодефіциту людини, гепатитів В, С, ін.) в компонентах крові.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації
5.17. Забезпечити надання медичної допомоги хворим на наркоманію, які є ВІЛ-інфікованими.
2004-2008 рр.
Обласний наркологічний диспансер,
обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
VI. Профілактика професійного зараження медичних працівників на ВІЛ-інфекцію
6.1. Забезпечити належні умови праці медичним працівникам, наявність засобів індивідуального захисту, укомплектованість аптечок першої медичної допомоги.
2004-2008 рр.
Головні лікарі закладів охорони здоров’я області
6.2. Організувати проведення соціального страхування всіх медичних працівників, які при виконанні функціональних обов'язків мають контакт з кров'ю та іншими біологічними рідинами людини.
2004-2008 рр.
Головні лікарі закладів охорони здоров’я області
6.3. Забезпечити повноцінне тестування на ВІЛ-інфекцію (за згодою) медичних працівників, які при виконанні функціональних обов'язків були травмовані з порушенням цілосності шкіри та слизових і мали контакт з кров'ю та ін. біологічними рідинами людини.
2004-2008 рр.
Головні лікарі закладів охорони здоров’я області
6.4. Забезпечити наявність мінімального незнижуваного запасу антиретро-вірусних препаратів в обласному Центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації,
обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
6.5. Забезпечити проведення консультування та надання медичної допомоги медпрацівникам, які під час роботи зазнали травмувань та мали контакт з кров'ю та іншими біологічними рідинами людини
2004-2008 рр.
Обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, обласна СЕС.
VII. Моніторинг та оцінка виконання Програми
7.1. Забезпечити постійний моніторинг виконання Програми.
2004-2008 рр.
Управління охорони здоров'я, у справах сім'ї та молоді,
освіти і науки облдержадміністрації,
обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом,
обласна СЕС
7.2. Забезпечити моніторинг виконання Програми в частині медико-просвітницької роботи.
2004-2008 рр.
Обласний лікувально-фізкультурний центр здоров'я