Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 25.08.2004 № 530

Про затвердження програми розбудови туристичної інфраструктури

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року № 612 "Про затвердження Програми розбудови туристичної інфраструктури за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів та основних транспортних магістралей у 2004-2010 роках", з метою забезпечення комфортності, ритмічності та безпеки при пересуванні за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів, основних транспортних магістралей та зростання туристичної привабливості держави:

1. Затвердити програму та заходи для її виконання щодо розбудови туристичної інфраструктури в області (додаються).

2. Начальникам управлінь облдержадміністрації, головам районних державних адміністрацій, міським головам забезпечити виконання заходів та щороку до 15 січня подавати головному управлінню зовнішніх зв'язків і туризму облдержадміністрації матеріали про стан їх виконання для аналізу та узагальнення.

3. Управлінням та відділам облдержадміністрації, вказаним у заходах з виконання програми, райдержадміністраціям та міськвиконкомам щорічно при поданні головному фінансовому управлінню облдержадміністрації (Г.Карп) бюджетного запиту враховувати потребу в коштах на реалізацію заходів.

4. Головному управлінню зовнішніх зв'язків і туризму облдержадміністрації (М. Блащук) щорічно до 25 січня подавати узагальнену інформацію Державній туристичній адміністрації України про хід виконання заходів”.

5. Головному управлінню зовнішніх зв'язків і туризму облдержадміністрації (М.Блащук) в установленому порядку винести Програму розбудови туристичної інфраструктури на розгляд сесії обласної ради.

6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Б.Костюка.

Голова обласної державної
адміністрації Михайло Вишиванюк

Програма
розбудови туристичної інфраструктури за напрямками
національної мережі міжнародних транспортних коридорів
та основних транспортних магістралей у 2004 - 2010 роках

Загальні положення

Діяльність з розбудови туристичної інфраструктури залучення туристів та підтримання туристичної привабливості регіону слід вважати одним з ключових чинників при розгляді питань економічної ефективності функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів, що позитивно вплине на економічні показники Програми створення та функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів в Україні і Комплексної програми утвердження України як транзитної держави у 2002 -2010 роках.

Створення та належне використання розвинутої туристичної інфраструктури сприятиме збільшенню обсягів туристичних послуг і товарів, залученню додаткових надходжень до бюджетів усіх рівнів, позитивним змінам у структурі зайнятості населення.

Основними транзитно-туристичними осями області є дві автомагістралі регіонального значення Р - 03 і Р - 04. Траса Р - 04 (Болехів - Долина - Калуш -Івано-Франківськ - Коломия - Снятин) зв'язує м. Івано-Франківськ і найбільші промислово-адміністративні центри області з м. Львовом та М.Чернівцями. Траса Р-03 (Рогатин - Бурштин - Галич - Івано-Франківськ - Надвірна -Яремче - Ворохта) - це головна транскарпатська магістраль південно-східної половини Карпатського регіону держави, яка через Яблуницький перевал зв'язує м. Івано-Франківськ з Румунією, Угорщиною' і Словаччиною. Крім того вона з'єднує між собою найпопулярніші гірські курорти Івано-Франківщини і Закарпаття.

Мета Програми

Метою Програми є розбудова туристичної інфраструктури, що дасть змогу забезпечити комфортність, ритмічність та безпеку при пересуванні за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів та основних транспортних магістралей, зростання туристичної привабливості держави, стимулювати розвиток усіх видів туризму та ефективне використання туристичного і рекреаційного потенціалу.

Основні завдання Програми

У межах Програми передбачається забезпечити:

надання всіх необхідних туристичних послуг з дотриманням високих стандартів якості, оперативності та безпеки;визначення туристичних маршрутів, послідовність їх облаштування на підставі тенденцій розвитку туризму і прогнозних оцінок туристичних потоків у країні та регіонах, а також перспективних об'єктів туристичних відвідувань;організацію зручних транспортних стиків, упорядкування існуючих та створення нових туристичних маршрутів, у тому числі із забезпеченням комбінованого транспортного сполучення;удосконалення нормативно-правової бази у сфері туризму та гармонізацію її з міжнародними вимогами;установлення об'єктам туристичної інфраструктури категорій якості та рівня обслуговування, розроблення державних стандартів щодо облаштування туристичних маршрутів і об'єктів туристичних відвідувань; розроблення комплексної схеми розташування туристичних маршрутів, об'єктів туристичних відвідувань і туристичної інфраструктури, а також типових проектів об'єктів туристичної інфраструктури; проведення інвентаризації об'єктів туристичних відвідувань і туристичної інфраструктури щодо відповідності державним стандартам та комплексній схемі розташування туристичних маршрутів, об'єктів туристичних відвідувань і туристичної інфраструктури;розроблення планів реконструкції, будівництва та облаштування об'єктів туристичної інфраструктури (у тому числі з урахуванням необхідності пристосування для потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями);створення безпечних умов для відвідування країни, об'єктів туристичної інфраструктури, ритмічного пересування туристичними маршрутами; особисту безпеку туристів, надання їм оперативної медичної, технічної та правової допомоги, збереження їх майна;створення систем інформаційного та довідкового обслуговування туристів і суб'єктів туристичної індустрії; впровадження наземної і повітряної аварійно-рятувальної служб, відповідних систем забезпечення підтримки постраждалих під час подорожі та транспортування потерпілих; здійснення комплексу заходів щодо стимулювання залучення іноземних та вітчизняних туристів; розширення міжнародного співробітництва у сфері туризму з метою подальшого збільшення кількості відвідувань та країн, з яких залучаються туристи; здійснення заходів з реалізації інвестиційних проектів щодо подальшої розбудови туристичної інфраструктури.

здійснення заходів з реалізації інвестиційних проектів щодо подальшої розбудови туристичної інфраструктури.

створення систем інформаційного та довідкового обслуговування туристів і суб'єктів туристичної індустрії;впровадження наземної і повітряної аварійно-рятувальної служб, відповідних систем забезпечення підтримки постраждалих під час подорожі та транспортування потерпілих; здійснення комплексу заходів щодо стимулювання залучення іноземних та вітчизняних туристів; розширення міжнародного співробітництва у сфері туризму з метою подальшого збільшення кількості відвідувань та країн, з яких залучаються туристи; здійснення заходів з реалізації інвестиційних проектів щодо подальшої розбудови туристичної інфраструктури.

Механізм виконання та фінансове забезпечення Програми

Облдержадміністрація за участю інших центральних та місцевих органів виконавчої влади щороку розробляє план дій щодо виконання передбачених Програмою заходів.

Облдержадміністрація здійснює координацію діяльності районних та місцевих органів виконавчої влади з питань виконання Програми.

Видатки, пов'язані з виконанням Програми, провадяться за рахунок коштів, передбачених у місцевому бюджеті та інших центральних органів виконавчої влади, а також інших джерел.

Прогнозовані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:

ефективно використати наявні туристичні та рекреаційні ресурси;стимулювати розвиток сучасної туристичної інфраструктури, впорядкувати і модернізувати її об'єкти; підвищити економічну ефективність функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів; значно збільшити обсяг туристичних послуг і товарів; підвищити транспортну доступність та інвестиційну привабливість України, в тому числі регіонів, для яких розбудова туристичної інфраструктури є єдиним шляхом розв'язання соціально-економічних проблем; зменшити техногенний вплив функціонування транспортних коридорів на навколишнє природне середовище;стимулювати розвиток страхового та фінансового ринків; підвищити рівень безпеки дорожнього руху та мінімізувати наслідки дорожньо-транспортних пригод; створити значну кількість робочих місць у невиробничій сфері, що сприятиме позитивним змінам у структурі зайнятості населення; підвищити якість обслуговування та розширити спектр туристичних послуг і товарів; створити сприятливі умови для задоволення потреб населення України та іноземних туристів в активному відпочинку, зміцненні здоров'я, для залучення до культурних цінностей, розширення географії українського туризму, різноманітності туристичних маршрутів, зміцнення матеріально-технічної бази туризму.