Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
13.09.2003 N 609

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 жовтня 2003 р.за N 897/8218

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 657 від 31.05.20
12)

Про затвердження Порядку застосування
митних режимів переробки на митній
території України та переробки за межами
митної території України

Відповідно до глав 38 та 39 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV та Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" ( 327/95-ВР ) наказую:

1. Затвердити Порядок застосування митних режимів переробки на митній території України та переробки за межами митної території України, що додається.

2. Унести доповнення до розділу 2 додатка 2 до наказу Держмитслужби України від 09.07.97 N 307 "Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації" (у редакції наказу Держмитслужби України від 18.04.2002 N 207), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247, установивши такі особливості переміщення товарів через митний кордон України:

------------------------------------------------------------------
| N | Найменування особливостей поставки товарів |Код|
|з/п| | |
|---+--------------------------------------------------------+---|
|52 |Переміщення товарів відповідно до Закону України "Про |45 |
| |операції з давальницькою сировиною у | |
| |зовнішньоекономічних відносинах" ( 327/95-ВР ) | |
|---+--------------------------------------------------------+---|
|53 |Переміщення товарів для обробки (монтажу, збирання, |44 |
| |монтування та налагодження) | |
------------------------------------------------------------------

3. Установити, що цей наказ набирає чинності з дня набрання чинності Митним кодексом України від 11.07.2002 N 92-IV.

4. Управлінню митних режимів (Заяц В.В.) і Управлінню правової роботи (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Начальникам регіональних митниць, митниць проінформувати суб'єктів підприємницької діяльності про вимоги цього наказу шляхом висвітлення його в засобах масової інформації та на наочних інформаційних стендах у місцях розташування підрозділів митниці й пунктах пропуску через митний кордон України.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Іванюка М.М.

В.о.Голови Служби О.Єгоров

Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
13.09.2003 N 609

Порядок
застосування митних режимів переробки
на митній території України та переробки
за межами митної території України

1. Загальні положення

Цей Порядок розроблено з метою реалізації положень статей 229-242 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV . Дія Порядку поширюється на товари, що ввозяться на митну територію України з метою переробки, і товари, що вивозяться для переробки за межами митної території України.

У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

відходи переробки - будь-які матеріали, предмети та речовини, що утворюються в процесі виконання операцій з переробки товарів і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення;

залишки переробки - частина матеріалів, речовин, що утворилися внаслідок виконання операцій з переробки товарів і мають господарську цінність;

ідентифікація - встановлення факту використання товарів, розміщених у режим переробки, у продуктах переробки;

переробка за межами митної території України - митний режим, відповідно до якого товари, що перебувають у вільному обігу на митній території України, вивозяться без застосування заходів тарифного й нетарифного регулювання з метою їх переробки за межами митної території України та наступного повернення в Україну;

переробка на митній території України - митний режим, відповідно до якого ввезені на митну територію України товари, що походять з інших країн, піддаються в установленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту;

підприємство - суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснює операції з переробки товарів;

продукти переробки - товари, що утворились унаслідок виконання операцій з переробки товарів, попередньо розміщених у режим переробки на митній території України (за межами митної території України), і визначені як кінцеві товари за зовнішньоекономічним договором;

ремонт товарів - комплекс операцій з відновлення працездатності товарів з частковим або повним відновленням їх ресурсу, визначеного нормативно-технічною документацією.

2. Дозвіл на розміщення товарів у митні режими
переробки на митній території України та переробки
за межами митної території України

2.1. Розміщення товарів у режим переробки на митній території України (за межами митної території України, далі - режим переробки) здійснюється з дозволу начальника митного органу, особи, яка його заміщує, або іншої уповноваженої, відповідним наказом митниці, посадової особи.

2.2. Для отримання дозволу на розміщення товарів у режим переробки (далі - дозвіл) підприємство подає митному органу за місцем державної реєстрації підприємства письмову заяву (додаток).

Дозволом на розміщення товарів у режим переробки є резолюція на заяві посадової особи митного органу, зазначеної в пункті 2.1 цього Порядку.

Підприємствам, які здійснюють регулярні операції з переробки, за зазначеною письмовою заявою, може надаватися письмовий дозвіл на кількість операцій, визначену зовнішньоекономічним договором про переробку. Строк дії дозволу не має перевищувати одного календарного року.

Товар може бути розміщений у режим переробки в митниці поза місцем обліку підприємства в митних органах. Для цього дозвіл надається митницею, що безпосередньо здійснюватиме оформлення вантажної митної декларації (далі - ВМД), після подання до неї листа-узгодження про проведення митного оформлення товарів у митниці поза місцем обліку підприємства.

2.3. Разом із заявою до митного органу подаються:

зовнішньоекономічний договір про переробку товарів, який, зокрема, містить відомості про обов'язковий обсяг виходу продуктів переробки, конкретний обсяг робіт і строк їх виконання;

додаток до договору про переробку товарів, у якому наводиться технологічна схема переробки, що відображає всі основні етапи переробки й процес перетворення товарів, розміщених у режим переробки, у продукти переробки, а також кількісні показники товарів, розміщених у режим переробки, та інших товарів, що витрачаються підприємством на здійснення операцій щодо переробки, на кожному етапі переробки з обґрунтуванням виробничих утрат товарів, утрат виконавця переробки на кожному її етапі.

2.4. Для прийняття рішення про видачу дозволу на розміщення товарів у режим переробки митним органом розглядається можливість дотримання підприємством установлених законодавством умов переробки, у тому числі технологічні особливості процесу переробки та можливість ідентифікації перероблених товарів у продуктах переробки.

Для цього митний орган може використовувати:

рішення митних лабораторій;

довідки та рішення митних органів стосовно вартості чи відповідності товару до коду за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 );

висновки Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України стосовно визначення операцій як таких, що належать до операцій з давальницькою сировиною, у разі здійснення операцій з переробки (у тому числі виконання кількох операцій з переробки кількома підприємствами) відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" ( 327/95-ВР ).

2.5. Товари можуть бути ідентифіковані шляхом:

надання підприємством відомостей про витрачені ресурси й про технології виробництва продуктів переробки, достатніх для здійснення обліку товарів, розміщених у режим переробки на митній території України (переробки за межами митної території України), та контролю за обсягом виходу продуктів переробки;

здійснення митного контролю під час проведення операцій щодо переробки товарів.

При ідентифікації товарів ураховуються характер товарів і види операцій з їх переробки.

2.6. Дозвіл надається підприємству в строк, що не перевищує 15 днів з моменту прийняття митницею заяви про його видачу.

2.7. У разі якщо інформації, наявної в документах, що зазначені у пунктах 2.3-2.4 цього Порядку, недостатньо для прийняття рішення, митний орган, у строк, визначений пунктом 2.6 цього Порядку, письмово повідомляє підприємство про відмову в наданні дозволу із зазначенням причини й вичерпним роз'ясненням вимог, виконання яких забезпечить можливість розміщення цих товарів у режимі переробки.

2.8. Переробка на митній території України не обмежується товарами, безпосередньо ввезеними на митну територію України, а також допускається щодо товарів, які попередньо ввезені та розміщені в іншому митному режимі.

2.9. Окремі операції з переробки за дорученням підприємства-резидента, якому видано дозвіл на розміщення товарів у режим переробки на митній території України, можуть з письмового дозволу митного органу здійснюватися іншим підприємством.

Відповідальність за дотримання визначеного порядку переробки товарів на митній території України й за дотримання строків переробки несе підприємство, що отримало дозвіл митного органу на розміщення товарів у цей режим.

2.10. Дозвіл на розміщення товарів у режим переробки може бути скасований митним органом, якщо його видано на підставі недостовірних даних, що мали істотне значення для прийняття рішення про видачу дозволу, або якщо підприємство, якому видано такий дозвіл, не дотримує положень Митного кодексу ( 92-15 ) й інших актів законодавства України. Митний орган письмово повідомляє підприємство про скасування дозволу на розміщення товарів у режим переробки із зазначенням причини його скасування.

У разі скасування дозволу на розміщення товарів, які перебувають у режимі переробки, підприємство зобов'язане у строк, що не перевищує десяти календарних днів з дня його скасування, заявити про зміну митного режиму, з додержанням вимог Митного кодексу України ( 92-15 ) та інших актів законодавства України із сплатою всіх необхідних платежів, установлених законодавством.

2.11. Строк переробки товарів на митній території України (за межами митної території України) встановлюється митним органом під час надання дозволу підприємству-резиденту виходячи з тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продукцією їх переробки, але, як правило, не може бути більшим, ніж 90 днів.

2.12. У разі зміни умов договору про переробку товарів підприємство зобов'язане звернутись до митного органу із заявою про отримання нового дозволу на розміщення товарів у режим переробки.

3. Митне оформлення товарів, що
розміщуються в режимі переробки

3.1. За наявності дозволу митного органу на розміщення товарів у режим переробки митне оформлення їх здійснюється із застосуванням вантажної митної декларації (далі - ВМД), заповненої в установленому законодавством України порядку.

3.2. Разом з ВМД до митниці оформлення подаються такі документи:

зовнішньоекономічний договір про переробку товарів;

товаро-транспортні та інші товаро-супровідні документи;

зобов'язання про вивезення за межі митної території України (ввезення в Україну) продуктів переробки в строк, зазначений у дозволі митного органу на розміщення товарів у режим переробки;

інші документи, подання яких при митному оформленні передбачено законодавством.

3.3. Якщо умовами зовнішньоекономічного договору з переробки товарів на митній території України передбачається виконання кількох операцій з переробки кількома підприємствами, то кожне підприємство, що бере участь у процесі переробки, повинно одержати дозвіл відповідного митного органу на розміщення товарів у режим переробки.

3.4. Переміщення товарів між підприємствами, що беруть участь у процесі переробки та розташованими у зонах діяльності різних митниць, здійснюється під контролем митних органів відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.98 N 771 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335.

Переміщення товарів для подальшої переробки іншим підприємством, між підприємством, що знаходиться в зоні діяльності митниці оформлення та митниці, у зоні діяльності якої проводитиметься подальша переробка, здійснюється наступним чином:

3.4.1. За письмовою заявою підприємства, яке здійснило першу операцію з переробки, митниця оформлення направляє товари для подальшої їх переробки на підприємство, що знаходиться в зоні діяльності іншої митниці (далі - митниці призначення), за документом контролю за доставкою вантажу. До заяви додаються копії ВМД та товаро-супровідні документи, завірені посадовою особою митниці оформлення.

3.4.2. Митниця призначення:

ставить на контроль товари, що надійшли для подальшої переробки за завіреними митницею оформлення копіями ВМД і документами;

здійснює контроль за дотриманням режиму переробки підприємством, що здійснює наступну операцію з переробки;

контролює доставку продуктів переробки в митницю оформлення або в наступну митницю призначення в порядку, аналогічному викладеному в пункті 3.4.1. Для цього копії ВМД і товаросупровідних документів повторно завіряються митним органом;

здійснює митне оформлення продуктів переробки при вивезенні їх за межі митної території України або розміщенні в інший митний режим;

надсилає повідомлення митниці оформлення про проведення митного оформлення продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту або до іншого заявленого митного режиму з обов'язковим направленням цій митниці завірених копій ВМД або повідомлення про подальше направлення цих товарів на підприємство, що знаходиться в зоні діяльності іншої митниці призначення.

3.4.3 Наступна митниця призначення здійснює функції, аналогічні зазначеним у пункті 3.4.2 цього Порядку.

3.5. Оподаткування давальницької сировини, що переміщується через митний кордон України, здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" ( 327/95-ВР ).

Оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України з метою виконання інших операцій з переробки товарів, здійснюється відповідно до Митного кодексу України ( 92-15 ) та інших законів України.

3.6. Увезення товарів для переробки на митній території України здійснюється без застосування до них заходів нетарифного регулювання за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту.

3.7. Вивезення товарів для переробки за межами митної території України здійснюється без застосування до них заходів тарифного й нетарифного регулювання за умови наступного їх повернення в Україну.

4. Митне оформлення продуктів переробки

4.1. При вивезенні за межі митної території України продуктів переробки:

4.1.1. Митне оформлення продуктів переробки здійснюється митним органом за умови подання підприємством ВМД на продукти переробки, що підлягають вивезенню за межі митної території України, товаро-транспортних та інших товаросупровідних документів, копії ввізної ВМД на товари, що були ввезені на митну територію України в режимі переробки та окремого документа - декларації, у якій зазначаються кількість та вартість українських товарів, витрачених на здійснення операцій щодо переробки товарів, та яка заповнюється у порядку, установленому Державною митною службою України відповідно до Митного кодексу України ( 92-15 ) та інших актів законодавства з питань митного оформлення експорту товарів українського походження.

4.1.2. Вивезення за межі митної території України продуктів переробки давальницької сировини здійснюється відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" ( 327/95-ВР ).

4.1.3. Якщо умовами зовнішньоекономічного договору про переробку на митній території України товарів, що походять з інших країн, передбачено проведення розрахунків частиною продуктів їх переробки, то ці продукти повинні бути оформлені в митному режимі імпорту.

4.2. При ввезенні на митну територію України продуктів переробки:

4.2.1. Митне оформлення продуктів переробки здійснюється митним органом за умови подання підприємством ВМД на партію продуктів переробки, що підлягає ввезенню на митну територію, товаро-транспортних та інших товаро-супровідних документів, копії вивізної ВМД на товари, що були вивезені за межі митної території України в режимі переробки та окремого документа - декларації на товари іноземного походження, які були витрачені в процесі переробки українських товарів, порядок заповнення якої визначається Державною митною службою України.

4.2.2. Ввезення на митну територію України продуктів переробки давальницької сировини здійснюється відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" ( 327/95-ВР ).

4.3. Продукти переробки, що ввозяться на митну територію України, оподатковуються відповідно до закону.

4.4. Залишки, що утворилися в процесі переробки, до завершення строку переробки повинні бути заявлені підприємством до митного оформлення у відповідний митний режим, залежно від умов зовнішньоекономічного договору, з додержанням вимог законодавства України.

4.5. Відходи переробки підлягають знищенню (утилізації чи видаленню) відповідно до законодавства України.

5. Заключні положення

5.1. Для здійснення контролю за дотриманням митного режиму переробки на митній території України посадові особи митного органу можуть проводити перевірку складських, фінансових і технологічних документів, що стосуються обліку й переробки таких товарів і продуктів переробки на будь-якому підприємстві, що здійснює операції з переробки товарів.

5.2. Посадові особи митного органу здійснюють контроль за обов'язковим обсягом виходу продуктів переробки, що утворюються внаслідок переробки цих товарів.

Начальник Управління митних режимів В.В.Заяц

Додаток
до Порядку застосування
митних режимів переробки
на митній території України
та переробки за межами
митної території України

                                      Начальникові ______ митниці

                             ЗАЯВА

Підприємство ___________________________________________________,
(повна назва підприємства)
реєстраційний номер облікової картки суб'єкта ЗЕД _______________,
код за ЄДРПОУ ______________, місцезнаходження: _________________,
просить надати дозвіл на розміщення таких товарів у митний режим
переробки на митній території України (митний режим переробки за
межами митної території України) (необхідне підкреслити):

------------------------------------------------------------------
|Назва та кількість товарів , що | |
|ввозяться/вивозяться для переробки | |
|----------------------------------------------+-----------------|
|Назва українських чи іноземних товарів, які | |
|будуть витрачені на здійснення операцій | |
|щодо переробки | |
|----------------------------------------------+-----------------|
|Вид операції з переробки | |
|----------------------------------------------+-----------------|
|Назва та кількість продуктів переробки | |
|----------------------------------------------+-----------------|
|Строк переробки | |
|----------------------------------------------+-----------------|
|Назви та місцезнаходження підприємств, які | |
|здійснюють окремі операції з переробки, та | |
|вид операцій * | |
------------------------------------------------------------------

Документи, що додаються: _________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

Керівник підприємства ___________________________________________
(підпис, дата) (ініціали, прізвище)

Головний бухгалтер ______________________________________________
(підпис, дата) (ініціали, прізвище)

М.П.

Розміщення товару в митний режим переробки
на митній території України (за межами
митної території України) дозволено.
Строк дії дозволу до "___" ________20 р.
"___"_______________20__ р.
__________________________________________
(посада, підпис, прізвище, ініціали
посадової особи митного органу)

_______________

* Заповнюється у випадках виконання окремих операцій з переробки іншими підприємствами відповідно до пунктів 2.9, 3.3 цього Порядку.