Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 15 січня 2005 р. N 50
Київ

Про затвердження Порядку і нормативів відрахування
господарськими організаціями до загального фонду
Державного бюджету України частини прибутку (доходу)
за результатами фінансово-господарської діяльності
у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської
діяльності у 2005 році

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 157 від 28.02.20
05
N 317 від 22.04.20
05 )

( У назві та тексті Постанови слово "норматив" у всіх
відмінках замінено словом "нормативи" у відповідному
відмінку згідно з Постановою КМ N 157 від 28.02.2005 )

Відповідно до статті 63 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" ( 2285-15 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок і нормативи відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році (додаються).

2. Керівникам центральних та місцевих органів виконавчої влади забезпечити надходження відрахувань частини прибутку (доходу) до державного бюджету згідно із затвердженими цією постановою Порядком і нормативами господарських організацій, які належать до сфери їх управління (державні, в тому числі казенні, підприємства та їх об'єднання і дочірні підприємства), а також господарських організацій (акціонерні компанії, інші суб'єкти господарювання та їх дочірні підприємства), у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), функції з управління якими здійснюють зазначені органи.

3. Державній податковій адміністрації здійснювати контроль за повнотою і своєчасністю сплати відрахувань частини прибутку (доходу) господарськими організаціями відповідно, до Порядку і нормативів, затверджених цією постановою, та інформувати щомісяця до 28 числа Кабінет Міністрів України, Міністерство фінансів та Державне казначейство про обсяги їх надходжень станом на 1 число місяця, що настає за місяцем, за який подається інформація, окремо в розрізі областей та господарських організацій.

4. Центральним та місцевим органам виконавчої влади щомісяця до 28 числа інформувати Міністерство фінансів про нарахування та сплату господарськими організаціями частини прибутку (доходу) станом на 1 число місяця, що настає за місяцем, за який подається інформація, окремо в розрізі областей та господарських організацій.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Першого віце-прем'єр-міністра та віце-прем'єр-міністрів України згідно з функціональними повноваженнями.

Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України М.АЗАРОВ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 січня 2005 р. N 50
(в редакції постанови Кабінету Міністрів
України від 28 лютого 2005 р. N 157)

Порядок і нормативи
відрахування господарськими організаціями
до загального фонду Державного бюджету України
частини прибутку (доходу) за результатами
фінансово-господарської діяльності у 2004 році
та щоквартальної фінансово-господарської
діяльності у 2005 році

1. Відповідно до цих Порядку і нормативів господарські організації (крім підприємств установ кримінально-виконавчої системи та державного підприємства "Енергоринок") здійснюють відрахування до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" ( 1344-15 ) та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році. ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

2. Відрахування частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" ( 1344-15 ) та за результатами фінансово-господарської діяльності у січні - лютому 2005 р. здійснюється державними, в тому числі казенними, підприємствами (крім державного підприємства "Енергоринок") та їх об'єднаннями і дочірніми підприємствами, акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніми підприємствами у розмірі 15 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

3. Відрахування частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2005 році, починаючи з березня, здійснюється державними, у тому числі казенними, підприємствами (крім державного підприємства "Енергоринок") та їх об'єднаннями і дочірніми підприємствами у розмірі 50 відсотків, а акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніми підприємствами - у розмірі 30 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. ( Абзац пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

Державними підприємствами НЕК "Укренерго" та НАЕК "Енергоатом" відрахування до загального фонду державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році провадяться виходячи з обсягу прибутку (доходу), за винятком його частини (яка обмежується фактичними витратами, але не більше ніж обсяги видатків, урахованих в тарифах відповідно на передачу або відпуск електричної енергії), що спрямовується на: ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

реалізацію робочого проекту переведення на напругу 750 кВ повітряної лінії Рівненська АЕС - ПС "Західноукраїнська" з реконструкцією відкритої розподільної споруди 750 кВ ПС "Західноукраїнська" та повернення основної суми кредиту Промінвестбанку, наданого для фінансування цього проекту, в межах, передбачених кредитною угодою на відповідний період; ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

повернення основної суми позики, наданої Україні Міжнародним банком реконструкції та розвитку на реалізацію проекту реабілітації гідроелектростанцій та управління у системі, в межах, передбачених угодою про надання позики на відповідний період; ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

фінансування Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії; ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

припинення експлуатації та зняття з експлуатації ядерних установок; ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

виконання Комплексної програми з підвищення безпеки, реконструкції та модернізації енергоблоків атомних електростанцій; ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

повернення основної суми кредиту, наданого у 2001 році Ощадбанком для закупівлі свіжого ядерного палива в межах, передбачених кредитною угодою на відповідний період; ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

добудову та введення в експлуатацію енергоблоків N 2 Хмельницької і N 4 Рівненської АЕС, у тому числі погашення облігацій, емітованих НАЕК "Енергоатом" з метою залучення коштів на зазначені цілі, закупівлю свіжого ядерного палива для першого завантаження цих енергоблоків, будівництво об'єктів соціального призначення на території 30-кілометрової зони Хмельницької та Рівненської АЕС; ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

погашення заборгованості цільовому галузевому фонду створення ядерно-паливного циклу в Україні за придбаний концентрат природного урану та поставлене на компенсаційній основі протягом 1994-1999 років ядерне паливо. ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 317 від 22.04.2005 )

4. Акціонерні, холдингові компанії та інші суб'єкти господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірні підприємства здійснюють відрахування частини прибутку (доходу) відповідно до розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутних фондах.

5. Частина прибутку (доходу), що підлягає сплаті до загального фонду Державного бюджету України, розраховується господарськими організаціями відповідно до порядку, встановленого Державною податковою адміністрацією.

6. Визначена відповідно до цих Порядку і нормативів частина прибутку (доходу) сплачується у строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств, і зараховується на відповідні рахунки з обліку надходжень до загального фонду Державного бюджету України, відкриті в органах Державного казначейства.

Частина прибутку (доходу), що залишається у розпорядженні державних, у тому числі казенних, підприємств та їх об'єднань і дочірніх підприємств, а також акціонерних, холдингових компаній та інших суб'єктів господарювання, у статутних фондах яких державна частка становить більш як 50 відсотків, та їх дочірніх підприємств, спрямовується передусім на відтворення основних виробничих фондів, додаткове матеріальне стимулювання їх керівників та найманих працівників.

7. Інформацію про нарахування та сплату частини прибутку (доходу) відповідно до цих Порядку і нормативів господарські організації подають центральним та місцевим органам виконавчої влади, до сфери управління яких вони належать або які здійснюють функції з управління частками (акціями, паями), що належать державі у їх статутному фонді, та відображають у декларації з податку на прибуток.

( Порядок і нормативи в редакції Постанови КМ N 157 від 28.02.2005 )