Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.04.2005 N 257
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 квітня 2005 р.за N 463/10743
Про затвердження Порядку контролю
за переміщенням товарів у разі виходу з ладу
Єдиної автоматизованої інформаційної
системи Державної митної служби України
Відповідно до Указу Президента України від 24.08.2000 N 1022 "Питання Державної митної служби України" та з метою вдосконалення порядку здійснення контролю за доставкою товарів у разі виходу з ладу Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України й недопущення безпідставної затримки товарів на митному кордоні України наказую:
1. Затвердити Порядок контролю за переміщенням товарів у разі виходу з ладу Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України (далі - Порядок), що додається.
Установити, що Порядок застосовується за окремим розпорядчим документом Державної митної служби України.
2. Начальникам митних органів довести Порядок до відома особового складу та організувати його неухильне виконання.
3. Начальникові Управління інформаційного забезпечення та митної статистики забезпечити доопрацювання відповідного програмно-інформаційного комплексу для практичної реалізації вимог Порядку митними органами.
4. Департаменту правового забезпечення (Ступак Ю.В.) і Департаменту організації митного контролю (Мальнов В.С.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Установити, що цей наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Держмитслужби України Пашка П.В.
Голова Держмитслужби України В.В.Скомаровський
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
07.04.2005 N 257
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 квітня 2005 р.за N 463/10743
Порядок
контролю за переміщенням товарів у разі виходу
з ладу Єдиної автоматизованої інформаційної
системи Державної митної служби України
1. Загальні положення
1.1. Терміни вживаються в Порядку контролю за переміщенням товарів у разі виходу з ладу Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України в значеннях, визначених законодавством України.
1.2. У разі виходу з ладу елементів (серверного обладнання, центральної бази даних тощо) Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАІС) направлення електронних копій попередніх вантажних митних декларацій (далі - ПД) і попередніх повідомлень (далі - ПП) до митниць відправлення здійснюється засобами електронної пошти з використанням програмно-інформаційного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарів та інших предметів" (далі - ПІК). Одночасно електронні копії ПД і ПП направляються на відповідну поштову скриньку ЄАІС.
1.3. Протягом п'яти днів після поновлення роботи ЄАІС митниці призначення та відправлення вносять до ЄАІС усю потрібну інформацію із зазначенням фактичної дати стану переміщуваних товарів.
Строк унесення інформації до ЄАІС може бути продовжений окремим розпорядчим документом Держмитслужби України.
1.4. Процедура продовження строку доставки товарів у митницю призначення здійснюється відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335, за винятком унесення відміток до ЄАІС.
2. Контроль за доставкою товарів,
що ввозяться на митну територію України
2.1. Митниці призначення обов'язково продовжують оформлювати ПД або ПП, приймати їх електронні копії, які накопичуються в локальних базах даних цих митниць. У строк, що не перевищує 4 годин з моменту оформлення ПД або ПП, митниця призначення направляє до митниць відправлення засобами електронної пошти її (його) електронну копію.
Митниці відправлення забезпечують направлення електронних копій ПД і ПП у пункти пропуску через державний кордон України (далі - пункт пропуску), а також наявність у пунктах пропуску інформації про номери ПД і ПП, за якими товари вже пропущено на митну територію України.
2.2. З метою забезпечення пропуску митницями відправлення товарів, ПД або ПП, на які були оформлені митницями призначення до початку дії цього Порядку, митниці відправлення надсилають митницям призначення (засобами електронної пошти, факсимільного чи телефонного зв'язку) переліки номерів ПД і ПП на товари, що надійшли в пункт пропуску.
У строк, що не перевищує 4 годин з моменту отримання переліку номерів ПД і ПП, митниця призначення надсилає до митниці відправлення засобами електронної пошти їх електронні копії.
2.3. Посадова особа пункту пропуску, отримавши від митниці призначення електронну копію ПД або ПП, діє, використовуючи ПІК, відповідно до вимог Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів, затвердженого наказом Державної митної служби України від 28.02.2003 N 129 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.06.2003 за N 424/7745, або Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.98 N 771 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335, за винятком положень, що стосуються роботи з ЄАІС.
2.4. Витяги з електронної копії ПД або ПП, які використовуються для здійснення контролю за доставкою товарів у митниці призначення, формуються посадовою особою митниці відправлення за допомогою ПІК.
2.5. Для здійснення контролю за доставкою товарів, що ввозяться залізничним транспортом, використовуються паперові примірники внутрішніх транзитних документів типу ТР 80 ЗТ (далі - ТР 80 ЗТ), оформлені відповідно до Порядку заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 12.04.2000 N 206 (зі змінами й доповненнями) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2000 за N 261/4482.
2.6. Кожна направлена за ТР 80 ЗТ, ПД або ПП партія товарів ставиться на контроль відділом контролю за переміщенням товарів (далі - ВКПТ) митниці відправлення.
2.7. Посадові особи митниці призначення діють відповідно до Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів, затвердженого наказом Державної митної служби України від 28.02.2003 N 129 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.06.2003 за N 424/7745, або Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.98 N 771 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335, за винятком положень, що стосуються роботи з ЄАІС.
2.8. Після прибуття товару за ТР 80 ЗТ, ПД або ПП митниця призначення повідомляє про це засобами електронної пошти митницю відправлення. Одночасно повідомлення про доставку товарів направляються на резервну поштову скриньку Управління інформаційного забезпечення та митної статистики Держмитслужби України (далі - УІЗМС).
3. Контроль за доставкою товарів,
що вивозяться з митної території України
3.3. Митниці відправлення обов'язково продовжують оформлювати експортні вантажні митні декларації (далі - ВМД ЕК), загальні вантажні митні декларації (далі - ЗВМД) та реєстри номерів вагонів і залізничних накладних (далі - Реєстр), приймати електронні копії цих документів і накопичувати їх у локальних базах даних.
3.4. У разі експорту товарів, заявлених у ЗВМД, митниця відправлення в строк, що не перевищує 4 годин з моменту оформлення Реєстру, передає його факсимільним зв'язком до митниці призначення.
Митниця призначення забезпечує передання Реєстрів в пункти пропуску для залізничного сполучення.
3.5. Посадові особи митниці відправлення та митниці призначення діють відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.98 N 771 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335, та Порядку проведення митного оформлення товарів, що вивозяться залізничним транспортом, з використанням загальної вантажної митної декларації, затвердженого наказом Державної митної служби України від 02.06.2003 N 380 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2003 за N 590/7911, за винятком положень, що стосуються роботи з ЄАІС.
3.6. Кожна направлена за ВМД ЕК або ЗВМД партія товарів ставиться на контроль ВКПТ митниці відправлення.
3.7. Експортні товари випускаються за межі митної території України митницями призначення (прикордонними митницями) на підставі четвертого аркуша ВМД ЕК або четвертого аркуша (копії п'ятого аркуша) ЗВМД і копії Реєстру, надісланої митницею відправлення, та належним чином оформлених товаротранспортних і товаросупровідних документів.
3.8. Митниця призначення повідомляє засобами електронної пошти митницю відправлення про прибуття товару за ВМД ЕК або ЗВМД і його вивезення за межі митної території України. Одночасно такі повідомлення направляються на резервну поштову скриньку УІЗМС.
4. Контроль за доставкою товарів,
що переміщуються транзитом через митну
територію України й між митницями в межах
митної території України
4.1. Митниці відправлення обов'язково продовжують оформлювати транзитні вантажні митні декларації (далі - ВМД ТР), або внутрішні транзитні документи (далі - ВТД), або документи, потрібні для декларування товарів у митному режимі транзиту з використанням накладних ЦІМ чи накладних УМВС (далі - ТР 80 ЦІМ чи ТР 80 УМВ відповідно), або інформацію за книжкою міжнародного дорожнього перевезення (далі - книжка МДП) і приймати їх електронні копії, які накопичуються в локальних базах даних цих митниць.
4.2. Посадові особи митниці відправлення та митниці призначення діють відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.98 N 771 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335, або Порядку здійснення контролю за доставкою в митниці призначення транзитних товарів, що переміщуються через територію України на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки міжнародного дорожнього перевезення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 03.08.2004 N 564 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.08.2004 за N 1014/9613, або Порядку контролю за доставкою в митниці призначення транзитних товарів залізничним транспортом з використанням накладної УМВС (СМГС) або на умовах Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ) з використанням накладної ЦІМ (CIM), затвердженого наказом Державної митної служби України від 04.08.2004 N 566 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.08.2004 за N 1013/9612, за винятком положень, які стосуються роботи з ЄАІС.
4.3. Кожна направлена за ВМД ТР, ВТД, ТР 80 ЦІМ, ТР 80 УМВ, книжкою МДП партія товарів ставиться на контроль ВКПТ митниці відправлення.
4.4. Товари, що переміщуються транзитом за ВМД ТР, випускаються за межі митної території України митницями призначення (прикордонними митницями) на підставі четвертого аркуша ВМД ТР і належним чином оформленої документації транзиту.
4.5. Митниця призначення повідомляє засобами електронної пошти митницю відправлення про прибуття товару за ВМД ТР, ВТД, ТР 80 ЦІМ, ТР 80 УМВ, книжкою МДП і його вивезення за межі митної території України. Одночасно такі повідомлення направляються на резервну поштову скриньку УІЗМС.
Начальник Управління організації контролю
за переміщенням вантажів В.С.Мальнов