Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 16 червня 2005 р. N 481
Київ

Про затвердження Порядку встановлення
тимчасових норм споживання, нормативів якості
та режимів надання житлово-комунальних послуг

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок встановлення тимчасових норм споживання, нормативів якості та режимів надання житлово-комунальних послуг, що додається.

Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 червня 2005 р. N 481

Порядок
встановлення тимчасових норм споживання, нормативів
якості та режимів надання житлово-комунальних послуг

1. Цей Порядок визначає механізм встановлення місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування тимчасових норм споживання житлово-комунальних послуг II групи (холодної та гарячої води, централізованого опалення, вивезення побутових відходів), нормативів якості послуг та режимів їх надання з урахуванням технічних можливостей підприємств житлово-комунального господарства, кліматичних та інших місцевих умов.

2. Тимчасові норми споживання холодної та гарячої води, вивезення побутових відходів, а також тимчасові нормативи якості послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води, централізованого опалення, вивезення побутових відходів та режими їх надання (далі - тимчасові норми) встановлюються місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень у разі загрози чи виникнення аварійних ситуацій, які призводять до порушення технологічного циклу на об'єктах житлово-комунального господарства у регіоні або населеному пункті, що перешкоджають нормальному функціонуванню систем централізованого холодного та гарячого водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і вивезення побутових відходів.

3. Тимчасові норми та строки їх дії встановлюються за відповідним обгрунтуванням і розрахунками, поданими виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг, і погоджуються з територіальними органами МОЗ, Держспоживстандарту, Мінприроди. Норми встановлюються на строк не більше ніж один рік.

4. Про причини встановлення тимчасових норм та строки їх дії місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування зобов'язаний поінформувати споживачів та виконавців/виробників житлово-комунальних послуг.

5. На підставі прийнятого рішення про встановлення тимчасових норм виконавці/виробники житлово-комунальних послуг проводять перерахування розміру плати за послуги, що надаються споживачам.

У зв'язку з введенням тимчасових норм споживання житлово-комунальних послуг перерахунок субсидій, призначених населенню, не проводиться.

У разі збільшення тимчасових норм споживання житлово-комунальних послуг додаткові витрати виконавця/виробника, пов'язані з встановленням тимчасових норм, компенсуються органом, який прийняв рішення про їх встановлення.