Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.06.2005 N 63
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
25 червня 2005 р. за N 684/10964
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної судової адміністрації України
від 05.06.2006 N 55)
Про затвердження форми звіту N 4
"Звіт щодо звернення до виконання рішень судів
у частині майнових стягнень" та Інструкції
щодо її заповнення
Відповідно до Закону України "Про судоустрій України" ( 3018-14 ) та Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого Указом Президента України від 03.03.2003 N 182, з метою удосконалення організації роботи з ведення судової статистики наказую:
1. Затвердити форму звіту N 4 "Звіт щодо звернення до виконання рішень судів у частині майнових стягнень", що додається.
2. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми звіту N 4 "Звіт щодо звернення до виконання рішень судів у частині майнових стягнень" (далі - Інструкція), що додається.
3. Управлінню судової статистики та звітності (Булка О.А.) довести наказ до відома начальників територіальних управлінь державної судової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні управління державної судової адміністрації), голів апеляційних загальних судів і місцевих судів гарнізонів.
4. Начальникам територіальних управлінь державної судової адміністрації організувати вивчення Інструкції працівниками територіальних управлінь державної судової адміністрації та довести її до відома голів місцевих загальних судів (крім військових).
5. Головам загальних судів організувати вивчення Інструкції суддями та працівниками апарату судів.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної судової адміністрації України Гашицького О.В.
В.о. Голови I.I.Балаклицький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової
адміністрації України
16.06.2005 N 63
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
25 червня 2005 р.за N 684/10964
Інструкція
щодо заповнення форми звіту N 4 "Звіт щодо звернення
до виконання рішень судів у частині майнових стягнень"
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція регламентує методику заповнення звіту щодо звернення до виконання рішень судів у частині майнових стягнень (далі - звіт), порядок його складання та подання.
1.2. У суді за дотримання вимог цієї Інструкції відповідає працівник апарату суду (консультант, помічник голови суду, помічник судді, спеціаліст з судової статистики), на якого головою суду чи особою, яка виконує його обов'язки відповідно до чинного законодавства, покладено обов'язки щодо складання звіту, а контроль за цією ділянкою роботи здійснює голова суду.
1.3. Звіт складається на основі карток обліку сум шкоди, завданої злочином, за рішеннями, винесеними судом (наказ Державної судової адміністрації України від 17.02.2005 N 21, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.03.2005 за N 283/10563), а також на основі документів первинного обліку (наказ Державної судової адміністрації України від 17.02.2005 N 20, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.03.2005 за N 346/10626), а саме: виконавчих документів, які обліковані в Журналі обліку виконавчих документів, виданих судом; подань державних виконавців, заяв і клопотань сторін виконавчого провадження та державних виконавців у порядку виконання, які обліковані в Журналі обліку подань, заяв і клопотань у порядку виконання судових рішень у цивільних справах.
Текстова частина звіту заповнюється українською мовою.
1.4. Звіт складається з чотирьох розділів:
А. Дані щодо виконавчих документів, виданих судом;
Б. Розгляд судами справ у порядку виконання судових рішень;
В. Відомості про шкоду, завдану злочинами;
Г. Відомості про відшкодування матеріальних збитків, установлених судом.
1.5. Організації - складачі інформації, у звітних даних яких виявлені приписки та інші перекручення, уносять виправлення у звіт незалежно від того, хто встановив наявність приписок та інших перекручень у звіті, і подають виправлені звіти всім адресатам, яким були направлені недостовірні дані. При цьому слід зробити у звіті відповідну примітку про причини зміни даних.
2. Порядок подання звіту
2.1. Звіт складається накопичувальним підсумком шляхом підсумовування даних за відповідні звітні періоди: півріччя, рік.
2.2. Зведений звіт місцевих загальних судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя складають територіальні управління державної судової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні управління ДСА) за звітами районних, районних у містах, міських і міськрайонних судів, а за звітами військових судів гарнізонів - військові апеляційні суди регіонів та апеляційний суд Військово-Морських Сил України.
2.3. У Державній судовій адміністрації України (далі - ДСА України) на підставі звітів апеляційних загальних судів готується зведений звіт про розгляд справ цими судами; на підставі отриманих з територіальних управлінь ДСА - зведений звіт про розгляд справ місцевими загальними судами України (крім військових); на підставі звітів військових апеляційних судів регіонів та апеляційного суду Військово-Морських Сил України - зведений звіт про розгляд справ військовими судами (окремо за регіонами і гарнізонами).
Зведений звіт по Україні щодо звернення до виконання рішень судів у частині майнових стягнень складається в ДСА України.
2.4. Звіт готується в декількох примірниках, які підписуються керівником організації - складача інформації і виконавцем. Перший примірник залишається в суді чи територіальному управлінні ДСА, де зберігається у відповідній справі за номенклатурою, інші - до встановленого терміну із супровідним листом подаються адресатам, зазначеним на бланках звіту.
2.5. Згідно з чинним законодавством за достовірність і своєчасне подання статистичних звітів відповідають голови судів усіх рівнів, начальники територіальних управлінь ДСА, а також безпосередні виконавці, які склали звіт.
2.6. Підготовлений звіт підписує відповідний працівник апарату суду, який склав звіт. Голова місцевого суду, а в апеляційному суді - голова суду чи його заступник попередньо перевіряють правильність заповнення звіту, після чого також підписують його.
2.7. Зведений звіт місцевих загальних судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (крім військових) після додаткової його перевірки підписується виконавцем і начальником територіального управління ДСА чи особою, яка виконує його обов'язки.
2.8. Зведений звіт військових судів гарнізонів після додаткової перевірки підписується виконавцем і головою відповідного військового апеляційного суду регіонів та апеляційного суду Військово-Морських Сил України.
3. Порядок заповнення звіту
3.1. Загальні положення
3.1.1. У цій Інструкції під майновим стягненням слід розуміти:
а) стягнення на грошові кошти боржника, заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію;
б) стягнення на майно;
в) вилучення у боржника та передання певних предметів, зазначених у рішенні суду;
г) конфіскацію майна, конфіскацію певних предметів.
3.1.2. Облік сум у звіті ведеться в національній валюті - гривнях, без урахування копійок.
3.2. Дані щодо виконавчих документів, виданих судом
3.2.1. У розділі А "Дані щодо виконавчих документів, виданих судом" обліковується загальна кількість виконавчих документів, які підлягають виконанню державною виконавчою службою на підставі винесених судами:
- рішень, ухвал, постанов судів у цивільних справах у частині майнових стягнень;
- вироків, ухвал, постанов судів у кримінальних справах у частині майнових стягнень;
- постанов судів у частині майнових стягнень у справах про адміністративні правопорушення.
3.2.2. Загальна кількість виконавчих документів, виданих судом на виконання у звітному періоді, указується в графі 1 розділу А. Дана кількість за категоріями виконавчих документів розподіляється у графах 3, 5, 6, 8, 10, 11, 13.
3.2.3. Загальна сума за виконавчими документами, виданих судом на виконання у звітному періоді, указується в графі 2. Дана сума за категоріями виконавчих документів розподіляється в графах 4, 7, 9, 12, 14.
3.2.4. Кількість виконавчих листів, що видана на виконання рішень суду про стягнення матеріальних збитків, завданих злочинами, відображається в графі 3 розділу А.
3.2.5. У тих випадках, коли відшкодування збитків покладено солідарно на декількох осіб, у графі 3 розділу А вказується загальна кількість виписаних виконавчих листів, сума ж, що підлягає стягненню за рішенням суду (графа 4), обліковується тільки один раз.
3.2.6. Сума в графі 4 розділу А вказується із загальної суми граф 1-8 рядка 21 розділу Г.
3.2.7. У графі 5 розділу А обліковуються виконавчі листи про конфіскацію майна засуджених осіб, вироки щодо яких набрали законної сили в звітному періоді і передані на виконання.
3.2.8. У графі 6 розділу А обліковуються всі постанови у справах про адміністративні правопорушення (про стягнення штрафу, про конфіскацію предмета, що став знаряддям учинення або безпосереднім об'єктом правопорушення (як основного, так і додаткового адміністративного стягнення), про конфіскацію грошей тощо), які передані в звітному періоді в державну виконавчу службу для примусового виконання. У графі 7 указується тільки сума штрафу за цими постановами.
3.2.9. У графі 8 розділу А відображаються виконавчі листи в справах, що виникають з трудових правовідносин, регулюються законодавством про працю незалежно від форм власності.
3.2.10. У графі 10 розділу А обліковуються всі виконавчі листи в справах про стягнення аліментів, що видані на виконання (на утримання дітей, непрацездатних батьків тощо). Виконавчі листи про стягнення аліментів, видані апеляційними судами, у справах щодо визнання на території України рішень судів іноземних держав також відображаються в цій графі.
3.2.11. Якщо стягнення аліментів проводиться не тільки із заробітної плати, а й з інших доходів (пенсії; стипендії; з авторської винагороди за твори літератури, науки або мистецтва; з премій, що присуджуються за видатні досягнення в галузі науки, літератури і мистецтва; з винагороди за відкриття, винахід, на який видано авторське свідоцтво, корисну модель, промисловий зразок і раціоналізаторську пропозицію тощо), виписується кілька виконавчих листів (за кількістю місць отримання доходів) і в графі 10 обліковується їх загальна кількість.
3.2.12. У графі 11 розділу А обліковуються всі виконавчі листи про стягнення державного мита, у графі 13 - про інші стягнення на користь держави.
3.3. Розгляд судами справ у порядку виконання судових рішень
3.3.1. Розділ Б "Розгляд справ у порядку виконання судових рішень" заповнюється на основі облікованих у Журналі обліку подань, заяв і клопотань у порядку виконання судових рішень у цивільних справах подань державних виконавців; заяв і клопотань сторін виконавчого провадження та державних виконавців у порядку виконання.
3.3.2. Залишок нерозглянутих клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень на початок звітного періоду зазначається в графі 1.
3.3.3. Загальна кількість клопотань, подань, заяв, що надійшла до суду на розгляд протягом звітного періоду, обліковується в графі 2. У графі 3 відображається кількість повернутих з різних причин клопотань, подань, заяв за звітний період.
3.3.4. У графі 4 відображається загальна кількість розглянутих клопотань, подань, заяв, з них із задоволенням вимог - ще й у графі 5.
3.3.5. Залишок нерозглянутих клопотань, подань, заяв на кінець звітного періоду зазначається в графі 6.
3.4. Відомості про шкоду, завдану злочинами
3.4.1. Розділ В "Відомості про шкоду, завдану злочинами" заповнюється на основі карток обліку сум шкоди, завданої злочином, за рішеннями, винесеними судом, що набрали законної сили в звітному періоді.
У разі зміни апеляційною (касаційною) інстанцією судового рішення в частині майнових стягнень суми майнових стягнень відображаються в звіті з урахуванням цих змін.
У разі скасування судового рішення, суми за цим рішенням до звіту не вносяться.
3.4.2. У разі встановлення судом сум матеріальних збитків, моральної шкоди, сум прихованого прибутку, несплачених податків, зборів, інших обов'язкових платежів, несплачених митних платежів, неповерненого кредиту, прихованих коштів в іноземній валюті, що перебувають на незаконно відкритих за межами України валютних рахунках, неповернених коштів в іноземній валюті, предметів історичної та культурної цінностей, вартості контрабандних товарів, недоброякісних товарів, продукції, що реалізується з порушенням авторських і суміжних прав, заповнюються відповідні рядки.
3.4.3. Сума матеріальних збитків, установлена судом, розподіляється за видами економічної діяльності ще й у розділі Г цього звіту.
3.4.4. Слід мати на увазі, що дані в рядку 1 розділу В дорівнюються загальній сумі в рядку 1 розділу Г та сумі в рядках 15-18 розділу Г.
3.5. Відомості про відшкодування матеріальних збитків, установлених судом
3.5.1. Розділ Г "Відомості про відшкодування матеріальних збитків, установлених судом" заповнюються на основі карток обліку сум шкоди, завданої злочином, за рішеннями, винесеними судом, що набрали законної сили в звітному періоді.
До цього розділу вноситься інформація як щодо кримінальних справ, у яких винесено вирок, так і стосовно цивільних справ, якщо позов витікав з кримінальної справи.
3.5.2. У разі заподіяння злочинами різних видів збитків громадянам, підприємствам, установам, організаціям, що належать до різних форм власності, одночасно заповнюються відповідні графи.
3.5.3. Якщо збитки завдані злочинами одного виду громадянам, а також підприємствам, установам, організаціям однієї форми власності, то у відповідній графі вказується загальна сума збитків від цих злочинів.
3.5.4. При одночасному завданні збитків декільком видам економічної діяльності сума матеріальних збитків вказується за кожним видом окремо.
3.5.5. Матеріальні збитки, заподіяні фізичній особі, як виняток, відображаються в рядку 14.
3.5.6. Загальна сума матеріальних збитків за судовим рішенням указується в рядку 1, а також за видами економічної діяльності - у рядках 2-14.
3.5.7. У рядку 15 указується сума, яка відшкодована на стадії досудового слідства чи дізнання.
3.5.8. Сума, відшкодована на стадії судового розгляду до постановлення судового рішення, указується в рядку 16.
3.5.9. Сума збитків, установлена судом, але цивільний позов не заявлявся, указується в рядку 17.
3.5.10. Суми, що залишились невідшкодованими та присуджені до стягнення, указуються в рядку 18.
3.5.11. Сума, відшкодована добровільно після постановлення судового рішення до стадії примусового виконання, указується в рядку 19.
3.5.12. У разі припинення виконання судового рішення з підстав, передбачених законом, сума за цим рішенням відображається у відповідній графі рядка 20.
3.5.13. У кожній графі звіту повинна дотримуватись контрольна рівність: дані в рядку 1 дорівнюються сумі даних у рядках 2-14 і сумі даних у рядках 15-18. Дані в рядку 18 дорівнюють різниці між рядком 1 та сумою рядків 15-17.
3.5.14. Різниця сум між рядком 18 та 19, 20 зазначається в рядку 21.
Начальник управління судової статистики
та звітності Державної судової адміністрації України О.А.Булка
Затверджено
Наказ Державної судової
адміністрації України
16.06.2005 N 63
Звіт
щодо звернення до виконання рішень судів
у частині майнових стягнень
-------------------------------------------------- |
---------------------------------------------------------------------------- |
* Тільки для підприємств державного сектору.
А. Дані щодо виконавчих документів, виданих судом
------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
Б. Розгляд судами справ у порядку виконання
судових рішень
------------------------------------------------------------------------------------------- |
В. Відомості про шкоду, завдану злочинами
------------------------------------------------------------------ |
Г. Відомості про відшкодування матеріальних
збитків, установлених судом
(за судовими рішеннями, що набрали законної
сили у звітному періоді)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
Начальник управління судової статистики та звітності О.А.Булка