Открытое тестирование
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.07.2005 N 169
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 липня 2005 р.за N 779/11059
( Наказ втратив чинність з 01.01.2010 р. на підставі Наказу
Державного комітету статистики України
N 222 від 30.06.2009 )
Про затвердження форм переписних листів
та інструкцій щодо проведення обліку (перепису)
поголів'я худоби у домашніх господарствах
за станом на 1 січня 2006 року
Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" ( 2614-12 ) та на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 року N 424-р "Про проведення перезакладення книг погосподарського обліку та перепису поголів'я худоби у домашніх господарствах" наказую:
1. Затвердити форми переписних листів з обліку худоби в домашніх господарствах сільської місцевості та перепису худоби у міських населених пунктах, що додаються.
1.1. Форма N 3 "Переписний лист домашніх господарств з обліку худоби та наявності сільськогосподарської техніки на 1 січня 200_ року";
1.2. Форма N 5 "Переписний лист перевірки (контрольного обходу) чисельності худоби у домашніх господарствах сільської місцевості та міських населених пунктів".
2. Поширити форми переписних листів, затверджених пунктом 1 цього наказу, на сільські, селищні та міські ради, на території яких розташовані сільські населені пункти, та на міські населені пункти.
3. Затвердити інструкції щодо проведення обліку (перепису) поголів'я худоби у домашніх господарствах, що додаються.
3.1. Інструкцію для районних органів державної статистики щодо проведення обліку (перепису) худоби за станом на 1 січня 2006 року;
3.2. Інструкцію обліковцям щодо перепису худоби у домашніх господарствах у міських населених пунктах за станом на 1 січня 2006 року;
3.3. Інструкцію щодо обліку худоби у домашніх господарствах у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти, за станом на 1 січня 2006 року.
4. Поширити інструкцію, затверджену підпунктом 3.3 пункту 3 цього наказу, на сільські, селищні та міські ради, на території яких розташовані сільські населені пункти.
5. Департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища (Прокопенко О.М.):
5.1. Запровадити в практику органів державної статистики інструкції, затверджені підпунктами 3.1 та 3.2 пункту 3 цього наказу.
5.2. Здійснювати керівництво збором та розробкою цих форм переписних листів, затверджених пунктом 1 цього наказу.
5.3. Визначити потрібний тираж, підготувати і передати адміністративно-господарському департаменту (Царський В.I.) оригінали бланків форм та інструкцій, затверджених пунктами 1 та 3 цього наказу, для виготовлення.
6. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Сорокіна Т.В.) забезпечити фінансування робіт щодо виготовлення бланків форм та інструкцій, затверджених пунктами 1 та 3 цього наказу.
7. Адміністративно-господарському департаменту (Царський В.I.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та відправленням бланків форм (N 3 і N 5) та інструкцій на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Управління статистики у м. Севастополі.
8. Визнати такими, що втратили чинність, накази Держкомстату України:
8.1. Від 27.08.2000 N 275 "Про затвердження форм державної статистичної звітності з сільського і рибного господарства та заготівлі" в частині форми державного статистичного спостереження N 5 "Акт-список перевірки (контрольного обходу) дворів"; Рекомендацій по перепису худоби в господарствах населення, що проживає в міських поселеннях, для обліковця; Рекомендацій по проведенню обліку худоби для керівника районного відділу статистики; Рекомендацій по обліку худоби при закладці та уточненні даних погосподарських книг сільських (селищних) рад, затверджених пунктом 1 наказу.
8.2. Від 25.06.2004 N 412 "Про затвердження форм державних статистичних спостережень із сільського і рибного господарства" в частині форми державного статистичного спостереження N 3 "Подвірний список по обліку худоби та наявності сільськогосподарської техніки в сільській місцевості", затвердженої підпунктом 1.2. пункту 1 наказу.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Остапчука Ю.М.
Голова О.Г.Осауленко
Затверджено
Наказ Державного комітету
статистики України
07.07.2005 N 169
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 липня 2005 р.за N 779/11059
Інструкція
для районних органів державної статистики
щодо проведення обліку (перепису) худоби
за станом на 1 січня 2006 року
1. Загальні положення
1.1. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 року N 424-р "Про проведення перезакладення книг погосподарського обліку та перепису поголів'я худоби у домашніх господарствах" органами державної статистики проводиться облік худоби у домашніх господарствах у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти, та її перепис у домашніх господарствах у міських населених пунктах.
1.2. Облік худоби у домашніх господарствах у сільській місцевості та у міських населених пунктах проводиться за станом на 1 січня 2006 року (на 12 годину ночі з 31 грудня 2005 року на 1 січня 2006 року) та триває з 1 до 15 січня (включно) 2006 року.
1.3. Облік худоби та птиці у домашніх господарствах у сільській місцевості проводиться на суцільній основі на підставі перезакладення і уточнення даних погосподарських книг, інших форм погосподарського обліку, який здійснюється сільськими, селищними та міськими радами, на території яких розташовані сільські населені пункти, з проведенням вибіркової контрольної перевірки.
Документи погосподарського обліку у сільських, селищних та міських радах та порядок їх заповнення затверджено наказом Держкомстату України від 18.04.2005 N 95 "Про затвердження форм погосподарського обліку та Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах" та зареєстровано в Мін'юсті України 11.05.2005 за N 487/10767.
1.4. Облік худоби у домашніх господарствах у міських населених пунктах проводиться органами державної статистики шляхом суцільного перепису поголів'я в цих господарствах із проведенням вибіркової контрольної перевірки.
1.5. Чисельність поголів'я худоби та птиці у сільськогосподарських підприємствах встановлюється за станом на 1 січня 2006 року за даними державного статистичного спостереження за формою N 24 "Звіт про стан тваринництва", затвердженою наказом Держкомстату України від 22.06.2005 N 158 (далі - форма N 24).
1.6. Відповідно до статті 13 Закону України "Про державну статистику" ( 2614-12 ) та Положення про Державний комітет статистики України, затвердженого Указом Президента України від 19 січня 2004 року N 60, органи державної статистики мають право застосовувати під час проведення державних статистичних спостережень щодо фізичних осіб, які підлягають цим спостереженням, метод безпосереднього відвідування працівниками органів державної статистики та тимчасовими працівниками, які залучаються до проведення статистичних спостережень, їх житлових і господарських приміщень та будівель, земельних ділянок тощо.
1.7. Усі первинні дані, отримані під час обліку худоби від домашніх господарств, є конфіденційною інформацією і використовуються лише з метою отримання статистичних даних у зведеному знеособленому вигляді. Поширення статистичної інформації щодо конкретного домогосподарства забороняється.
2. Підготовчі роботи до проведення обліку
(перепису) худоби
2.1. Ураховуючи, що якість даних про чисельність худоби у домогосподарствах у сільській місцевості, повністю залежить від якості обліку худоби при перезакладенні погосподарських книг у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти, а у міських населених пунктах - від якості суцільного перепису, районні органи державної статистики повинні до 1 січня 2006 року досконально вивчити стан обліку худоби у кожній сільській, селищній та міській радах з таким розрахунком, щоб усунути всі недоліки обліку худоби до початку перезакладення погосподарських книг.
2.2. Для успішного проведення обліку (перепису) худоби у домогосподарствах повинна бути організована роз'яснювальна робота щодо мети, завдань, використання підсумків цієї роботи через повідомлення в засобах масової інформації, виступи на радіо тощо.
2.3. Для підвищення якості обліку (перепису) поголів'я худоби районні органи державної статистики повинні провести роботу із залучення до їх проведення фахівців управлінь сільського господарства та органів державної ветеринарної медицини.
2.4. У період підготовчих робіт районним органам державної статистики необхідно перевірити і уточнити матеріали, які необхідні для підготовки і проведення обліку (перепису) худоби:
а) карти-схеми районів, що відповідають існуючим адміністративним кордонам, із зазначенням всіх населених пунктів;
б) списки всіх населених пунктів на території району;
в) списки домоволодінь у міських населених пунктах;
г) списки сільськогосподарських підприємств, до яких заносяться всі господарства, незалежно від наявності в них худоби.
2.5. Районні органи державної статистики повинні скласти календарні плани (графіки) проведення робіт щодо обліку (перепису) худоби, в яких необхідно передбачити роботи і строки їх проведення, як у підготовчий період, так і безпосередньо під час проведення обліку (перепису) худоби.
2.6. Залежно від кількості лічильних дільниць у міських населених пунктах та контрольних точок, де будуть проводитися перевірки (контрольні обходи) у сільській місцевості, районні органи державної статистики повинні підібрати кваліфіковані кадри для проведення перепису худоби у міських населених пунктах та перевірок (контрольних обходів), провести їх інструктаж та навчання.
2.6.1. Лічильна дільниця закріплена за обліковцем територія, що підлягає обліку.
2.6.2. Перевіркам (контрольним обходам) підлягають 5% домашніх господарств від їх загальної кількості, як у сільській місцевості, так і у міських населених пунктах.
2.7. Підбір обліковців для здійснення перепису у міських населених пунктах проводиться у період з 1 до 15 грудня 2005 року, а кадрів для проведення перевірок (контрольних обходів) - з 15 до 25 грудня 2005 року.
2.8. Інструктаж обліковців та осіб, залучених до перевірок (контрольних обходів), проводиться районними органами державної статистики у період:
до 25 грудня 2005 року - з працівниками сільських рад, які проводять облік худоби у сільській місцевості, та обліковцями, які проводять перепис худоби у міських населених пунктах;
до 31 грудня 2005 року - з особами, які проводять перевірки (контрольні обходи) у міських населених пунктах і у сільській місцевості.
2.9. При проведенні інструктажів з обліковцями та особами, залученими до перевірок (контрольних обходів), особливу увагу слід звернути на те, що інформація про кожне домогосподарство повинна бути вірною і точною.
Обліковці та особи, залучені до контрольних перевірок, повинні виконувати свою роботу на високому рівні і наполягати на тому, щоб інформація, надана домогосподарством, була достовірною. Обліковець або особа, залучена(ний) до перевірок (контрольних обходів), не має права нікого ознайомлювати із списками домоволодінь, даними заповненої форми N 3 "Переписний лист домашніх господарств з обліку худоби та наявності сільськогосподарської техніки на 1 січня 200_ року" (далі - форма N 3) або даними перевірок (контрольних обходів), за винятком працівників, зайнятих цією роботою, та працівників органів державної статистики, яким здаються матеріали перепису худоби.
2.10. Не дозволяється щоб яка-небудь несанкціонована особа була разом з обліковцем або особою, залученою до перевірок (контрольних обходів), чи допомагала їм коли проводиться перепис або перевірка у домогосподарстві. У разі втручання у роботу несанкціонованих осіб обліковець або особа, залучена до перевірок (контрольних обходів), повинні негайно повідомити про це у районний орган державної статистики.
2.11. Для проведення обліку (перепису) худоби органи державної статистики у грудні 2005 року повинні вчасно забезпечити голів сільських рад або осіб, відповідальних за проведення обліку (перепису) худоби, переписними бланками і інструкціями щодо їх заповнення.
2.12. У період перезакладення погосподарських книг (з 1 до 15 січня 2006 року) районним органам державної статистики необхідно встановити систематичний контроль за ходом цієї роботи шляхом проведення перевірок у кожній сільській, селищній та міській раді, на території яких розташовані сільські населені пункти.
2.13. Порядок обліку худоби у домогосподарствах викладено у Інструкції обліковцям щодо перепису худоби у домашніх господарствах у міських населених пунктах та Інструкції щодо обліку худоби у домашніх господарствах у сільських, селищних міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти.
3. Перевірка і контроль матеріалів обліку
(перепису) худоби
3.1. При прийомі матеріалів обліку (перепису) худоби від сільськогосподарських підприємств, сільських, селищних та міських рад, на території яких розташовані сільські населені пункти, обліковців з перепису худоби у міських населених пунктах, та осіб, що проводять перевірки (контрольні обходи), районному органу державної статистики необхідно перевірити:
3.1.1. Повноту охоплення обліком всіх сільськогосподарських підприємств, а також населених пунктів, шляхом порівняння кількості підприємств, що склали за звітний рік державне статистичне спостереження за формою N 24, із підготовленими списками сільськогосподарських підприємств; даних форми N 6 - сільрада "Окремі показники розвитку сільських, селищних, міських рад у галузі сільського господарства", затвердженої наказом Держкомстату України від 22.06.2005 N 158 (далі - форма N 6) - із списком населених пунктів, звернувши особливу увагу на невеликі населені пункти. При виявленні пропусків районні органи державної статистики зобов'язані невідкладно організувати проведення обліку у пропущених господарствах і населених пунктах;
3.1.2. Додержання всіх рекомендацій щодо складання державного статистичного спостереження за формою N 24, звернувши увагу на правильність обліку в сільськогосподарських підприємствах чисельності худоби та птиці, а також на повноту заповнення адресної частини форми. При необхідності уточнення даних за формою N 24 сільськогосподарські підприємства зобов'язані представити інвентаризаційний опис худоби, птиці і бджолосімей на 1 січня, а також інші документи, що підтверджують достовірність показників даного державного статистичного спостереження;
3.1.3. Повноту обліку (перепису) худоби, що належить домогосподарствам. Поголів'я худоби обов'язково повинно бути записане у документах погосподарського обліку або переписному листі за формою N 3;
3.1.4. Правильність складання форми N 6 - сільрада за віковими групами худоби;
3.1.5. Повноту та достовірність виписки даних за графами "Занесено у погосподарську книгу (за переписом худоби у міських населених пунктах)" форми N 5 "Переписний лист перевірки (контрольного обходу) чисельності худоби у домашніх господарствах сільської місцевості та міських населених пунктів" (далі - форма N 5) із погосподарських книг (переписних листів за формою N 3). Для кожного домогосподарства, занесеного в форму N 5, записи кількості пропущених (не врахованих) голів ув'язуються зі зміною у складі стада з 1 січня 2006 року до дня перевірки (контрольного обходу).
Так, при перевірці даних про чисельність великої рогатої худоби графа 6 повинна дорівнювати графі 2 - графа 3 + графа 4 - графа 1;
свиней: графа 12 = графа 8 - графа 9 + графа 10 - графа 7;
овець: графа 18 = графа 14 - графа 15 + графа 16 - графа 13;
кіз: графа 24 = графа 20 - графа 21 + графа 22 - графа 19.
4. Розробка матеріалів обліку (перепису) худоби
4.1. Зведені підсумки обліку худоби у домогосподарствах у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти (форма N 6 - сільрада ), складені шляхом підрахунку даних погосподарських книг (переписних листів за формою N 3), надаються кожною радою районному органу державної статистики за місцезнаходженням.
4.2. Районні підсумки обліку худоби для домогосподарств у сільській місцевості складається районним органом державної статистики шляхом підрахунку перевірених підсумків форми N 6 - сільрада для сільських, селищних та міських рад, на території яких розташовані сільські населені пункти.
4.3. Для домогосподарств кожного міського населеного пункту підсумки обліку худоби складаються підрахунком підсумків перепису худоби за переписними листами (форма N 3). При наявності у районі двох та більше міст або поселень міського типу підсумки обліку худоби у домогосподарствах складаються також на всі міста і міські населені пункти в цілому.
4.4. Для домогосподарств сільської місцевості та міських населених пунктів обліковуються прямі підсумки обліку (перепису) худоби, а також розраховується її чисельність після нанесення поправок на недооблік.
4.5. Зведені результати перевірок (контрольних обходів) складаються для домогосподарствах у цілому для району на підставі обробки результатів перевірки (контрольних обходів) дворів за формою N 5 для кожної перевірки.
4.6. Загальні підсумки обліку худоби є сумою даних для домогосподарств районних підсумків, складених для сільської місцевості (з поправками на недооблік), міських населених пунктів (з поправками на недооблік) та зведених даних державного статистичного спостереження за формою N 24 для сільськогосподарських підприємств.
Директор департаменту статистики сільського господарства
та навколишнього середовища О.М.Прокопенко
ДЕРЖКОМСТАТ УКРАЇНИ |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
Наявність сільськогосподарської техніки |
ДЕРЖКОМСТАТ УКРАЇНИ |
(голів) |
|---+----------+------+----+------+-----+-------+----+------+----+------+-----+-------+----| |
Продовження (голів) |