Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 липня 2005 р. N 664
Київ
Про заходи щодо проведення у 2005 році
розрахунків з погашення зобов'язань держави за
знеціненими грошовими заощадженнями громадян
в установах Ощадного банку колишнього СРСР
шляхом погашення заборгованості за
житлово-комунальні послуги
Відповідно до статті 39 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" ( 2285-15 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення у 2005 році розрахунків з погашення зобов'язань держави за знеціненими грошовими заощадженнями громадян в установах Ощадного банку колишнього СРСР шляхом погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги, що додається.
2. Установити, що розрахунки відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою (далі - розрахунки), проводяться за умови відсутності збільшення заборгованості з плати за користування житлом (квартирна плата) та за спожиті електричну і теплову енергію, природний газ, тверде паливо, послуги з водопостачання і водовідведення (далі - житлово-комунальні послуги) на момент проведення розрахунків порівняно із станом на 1 вересня 2004 року.
Громадяни, у яких заборгованість за житлово-комунальні послуги на момент проведення розрахунків збільшилася порівняно із станом на 1 вересня 2004 р., мають право брати участь у розрахунках після погашення коштами суми збільшення заборгованості.
3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
утворити у двотижневий строк на базі постійно діючих комісій, зазначених у Порядку погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. N 976 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 27, ст. 1318), районні, районні в містах, міські, обласні, республіканську (Автономної Республіки Крим) постійно діючі комісії з організації та проведення розрахунків і затвердити їх регламент;
ввести до складу зазначених комісій представників підприємств паливно-енергетичного комплексу;
копії рішень про утворення комісій, інформацію про місцезнаходження та їх діяльність надіслати Міністерству будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства для включення до зведеного реєстру;
вжити заходів до забезпечення підприємств житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу, їх структурних підрозділів та інших підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг бланками документів, необхідних для проведення розрахунків згідно з додатками 1, 3 і 4 до Порядку, затвердженого цією постановою.
4. Державному казначейству за погодженням з Державною податковою адміністрацією, Міністерством палива та енергетики і Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства розробити та затвердити форму протоколу погодження розрахунків.
5. Державному казначейству, Державній податковій адміністрації, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити проведення розрахунків до 20 грудня 2005 року.
6. Міністерству будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства:
вжити заходів до організаційного забезпечення розрахунків та їх методологічного супроводження;
систематично подавати Державному казначейству інформацію із зведеного реєстру постійно діючих комісій з організації та проведення розрахунків і розмістити зазначений реєстр на офіційному веб-сайті Міністерства.
7. Міністерству фінансів подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо відшкодування витрат відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України", пов'язаних з організацією і проведенням розрахунків.
8. Міністерству фінансів здійснювати визначення обсягів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення розрахунків відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
9. Міністерству фінансів разом з Державним казначейством, Державною податковою адміністрацією, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, відкритим акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" підготувати та подати проект постанови Кабінету Міністрів України про проведення розрахунків з погашення зобов'язань держави за державними цінними паперами колишнього СРСР шляхом погашення заборгованості громадян за житлово-комунальні послуги відповідно до статті 39 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" ( 2285-15 ).
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 липня 2005 р. N 664
Порядок
проведення у 2005 році розрахунків з погашення
зобов'язань держави за знеціненими грошовими
заощадженнями громадян в установах Ощадного банку
колишнього СРСР шляхом погашення заборгованості
за житлово-комунальні послуги
1. Цей Порядок визначає механізм проведення у 2005 році розрахунків з погашення зобов'язань держави за знеціненими грошовими заощадженнями громадян України, вкладеними до 2 січня 1992 р. в установи колишнього Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, правонаступником якого є ВАТ "Ощадбанк" (далі - знецінені заощадження), за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам шляхом погашення заборгованості таких громадян за спожиті електричну і теплову енергію, природний газ, тверде паливо, з послуг водопостачання і водовідведення, плати за користування житлом (квартирної плати) (далі - житлово-комунальні послуги), що утворилася станом на 1 вересня 2004 р., за рахунок таких платежів до державного бюджету: погашення податкового боргу минулих років, у тому числі розстроченого, підприємств (структурних підрозділів підприємств) житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та інших підприємств, що надають ці послуги (далі - підприємства - надавачі житлово-комунальних послуг), за видами податків, визначених у пункті 24 статті 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" ( 2285-15 ), а також пені, штрафних санкцій, нарахованих у зв'язку з порушенням податкового законодавства, частини виручки від реалізації природного газу у 2000 році, що надходила як плата за транзит природного газу через територію України, повернення бюджетних позичок та кредитів, наданих під гарантію Кабінету Міністрів України, у тому числі шляхом переведення боргу; погашення податкових зобов'язань підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг, що виникли в результаті проведення зазначених розрахунків (далі - платежі до державного бюджету).
2. Для проведення розрахунків, визначених пунктом 1 цього Порядку (далі - розрахунки), підприємства - надавачі житлово-комунальних послуг, єдині розрахункові центри з оплати житлово-комунальних послуг надсилають довідку про обсяги заборгованості за житлово-комунальні послуги згідно з додатком 1 (далі - довідка про заборгованість) громадянинові, який має заборгованість за житлово-комунальні послуги на 1 вересня 2004 р., за умови, що розмір заборгованості не збільшився на дату підготовки довідки.
У разі коли у громадянина, який має заборгованість, відсутні проіндексовані заощадження або їх залишку на компенсаційному рахунку не вистачає для повного погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги, сума заборгованості може бути переведена в установленому законодавством порядку на іншого громадянина, який має проіндексовані знецінені заощадження на компенсаційному рахунку, на підставі його письмової заяви, що подається до підприємства - надавача житлово-комунальних послуг, яке видає довідку про заборгованість.
3. Громадяни, що виявили бажання погасити заборгованість за житлово-комунальні послуги в рахунок погашення зобов'язань держави за знеціненими заощадженнями, подають до 15 листопада 2005 р. установі ВАТ "Ощадбанк" за місцезнаходженням знецінених заощаджень довідку про заборгованість.
4. Установи ВАТ "Ощадбанк" здійснюють погашення зобов'язань держави за знеціненими заощадженнями шляхом списання проіндексованих знецінених заощаджень на компенсаційному рахунку громадянина на суму заборгованості за житлово-комунальні послуги, зазначену в довідці про заборгованість. Якщо сума заборгованості перевищує залишок проіндексованих знецінених заощаджень на компенсаційному рахунку громадянина, їх списання провадиться лише у межах залишку.
На списану суму установа ВАТ "Ощадбанк" видає розрахунковий чек для погашення заборгованості згідно з додатком 2. У разі коли громадянин з будь-яких причин не погасив заборгованість, розрахунковий чек повертається до 1 січня 2006 р. установі ВАТ "Ощадбанк" для відновлення списаної суми на компенсаційному рахунку громадянина.
Зазначені операції здійснюються відповідно до інструкції, затвердженої ВАТ "Ощадбанк" та Мінфіном.
5. На підставі поданого громадянином розрахункового чека підприємство - надавач житлово-комунальних послуг проводить списання заборгованості на зазначену в чеку суму.
6. Щодекади, 2, 12 і 22 числа кожного місяця, підприємства - надавачі житлово-комунальних послуг подають до районних, районних в містах, міських постійно діючих комісій з організації та проведення розрахунків на паперових носіях і в електронному вигляді реєстри списання сум заборгованості громадян за житлово-комунальні послуги (додаток 3), розрахункові чеки та їх реєстри (додаток 4).
7. Для участі в розрахунках підприємство - надавач житлово-комунальних послуг надсилає до районної, районної в місті, міської постійно діючої комісії з організації та проведення розрахунків отримані від:
органу державної податкової служби за місцем реєстрації підписану керівником і скріплену печаткою довідку про наявність на 1 січня 2005 р. заборгованості із сплати визначених у пункті 24 статті 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" ( 2285-15 ) податків і зборів (обов'язкових платежів) до Державного бюджету, яку не погашено на дату видачі довідки, а також пені, штрафних санкцій, нарахованих у зв'язку з порушенням податкового законодавства;
територіального органу Державного казначейства довідку про суму заборгованості за бюджетними позичками та кредитами, наданими під гарантію Кабінету Міністрів України, на 1 січня 2005 р., яку не погашено на дату видачі довідки;
Мінфіну довідку про суму заборгованості на 1 січня 2005 р., яку не погашено на дату видачі довідки, за кредитами, наданими під гарантію Кабінету Міністрів України, крім кредитів, повернення яких здійснюється до спеціального фонду державного бюджету;
Державного казначейства довідку про суму заборгованості за бюджетними позичками, облік яких ним ведеться, на 1 січня 2005 р., яку не погашено на дату видачі довідки; 2005 р., яку не погашено на дату видачі довідки, крім бюджетних позичок, повернення яких здійснюється до спеціального фонду державного бюджету.
Строк дії зазначених довідок - 10 днів.
8. Районна, районна в місті, міська постійно діюча комісія з організації та проведення розрахунків у десятиденний строк:
1) проводить аналіз реєстрів, що надходять від підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг, та узагальнює суми заборгованості за житлово-комунальні послуги по кожному підприємству за видами житлово-комунальних послуг;
2) на підставі довідок стосовно платежів до державного бюджету, що підлягають внесенню підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг, узагальнює суми платежів за їх видами;
3) узагальнює пропозиції підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг щодо їх участі в розрахунках та визначає схеми розрахунків;
4) готує проекти протоколів погодження розрахунків та подає їх на узгодження з усіма учасниками розрахунків, визначеними схемою розрахунків;
5) затверджує протоколи погодження розрахунків своїм рішенням та передає їх до обласної (міської, республіканської) постійно діючої комісії з організації та проведення розрахунків;
6) визначає з числа учасників розрахунків (крім громадян) відповідального за здійснення організаційних заходів з проведення розрахунків, визначених кожною схемою розрахунків, та надає йому відповідні повноваження із супроводження розрахунків у відповідному органі Державного казначейства.
У разі коли відсутня можливість визначити схему розрахунків в межах району (району міста, міста), районна (районна в місті, міська) постійно діюча комісія вносить обласній (міській, республіканській) постійно діючій комісії пропозиції щодо визначення схеми розрахунків у межах області (міста, Автономної Республіки Крим).
9. Обласна (міська, республіканська) постійно діюча комісія з організації та проведення розрахунків:
складає реєстри протоколів погодження розрахунків та двічі на місяць (10 та 25 числа) подає їх Мінфіну;
надсилає до Державного казначейства затверджені та узгоджені відповідно до пункту 8 цього Порядку протоколи погодження розрахунків;
у разі коли відсутня можливість визначити схему розрахунків в межах району (району міста, міста), визначає схеми розрахунків в межах області (міста, Автономної Республіки Крим) та здійснює відповідні функції, передбачені пунктом 8 цього Порядку.
Якщо неможливо провести розрахунки у межах області (міста, Автономної Республіки Крим), відповідна постійно діюча комісія вносить Міністерству будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства пропозиції щодо визначення схем розрахунків.
10. Мінфін у 3-денний строк після надходження реєстрів протоколів погодження розрахунків визначає обсяги відповідної субвенції з державного бюджету бюджету Автономної Республіки Крим, обласним бюджетам, бюджетам мм. Києва та Севастополя для проведення розрахунків та приймає в установленому порядку рішення про перерахування сум субвенції з державного бюджету бюджету Автономної Республіки Крим, обласним бюджетам, бюджетам мм. Києва та Севастополя, про що повідомляє Державне казначейство. Перерахування сум здійснюється шляхом залучення коштів з єдиного казначейського рахунка у порядку, встановленому Державним казначейством за погодженням з Мінфіном.
Державне казначейство перераховує суми субвенції на рахунки бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів мм. Києва та Севастополя, відкриті в органах Державного казначейства, на підставі зазначеного рішення Мінфіну.
11. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації розподіляють перераховані відповідно до пункту 10 цього Порядку суми субвенції між бюджетами районів і міст обласного (республіканського) значення на підставі узгоджених протоколів погодження.
Управління Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі на підставі рішень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій перераховують кошти на рахунки районних бюджетів і бюджетів міст обласного (республіканського) значення, відкриті в органах Державного казначейства.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації можуть прийняти рішення про централізоване перерахування сум субвенції, одержаних згідно з цим Порядком, без розподілу їх між бюджетами районів і міст обласного (республіканського) значення за згодою відповідних місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
12. Для проведення розрахунків усі учасники відкривають рахунки в органах Державного казначейства.
13. Органи Державного казначейства на підставі платіжних доручень головних розпорядників коштів місцевих бюджетів перераховують кошти на рахунки підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг, відкриті в органах Державного казначейства, для проведення подальших розрахунків згідно із затвердженими протоколами погодження розрахунків. Про результати проведення розрахунків повідомляють постійно діючі комісії.
Постійно діючі комісії на підставі отриманих повідомлень відповідно до своєї компетенції здійснюють у 2-денний строк на суму проведених розрахунків погашення розрахункових чеків з оформленням акта.
14. Усі учасники розрахунків у графі "Призначення платежу" платіжних доручень додатково зазначають "Стаття 39".
15. Порядок відкриття рахунків в органах Державного казначейства учасникам розрахунків, а також відображення здійснених операцій у бухгалтерському обліку та фінансовій звітності про виконання державного та місцевих бюджетів установлюється Державним казначейством.
16. Алгоритм розподілу коштів за спожиту електроенергію, що надходять під час проведення розрахунків відповідно до цього Порядку, визначає НКРЕ.
Додаток 1
до Порядку Примірник підприємства
Довідка
про обсяги заборгованості за
житлово-комунальні послуги
_____ _________________ 2005 р. N ______ |
Реквізити платника
------------------------------------------------------------------ |
Реквізити отримувача
------------------------------------------------------------------ |
Загальна сума боргу на 1 вересня 2004 р., що залишилася непогашеною на дату видачі довідки
------------------------------------------------------------------ |
Загальна сума боргу погашена |
Заява
про списання коштів з компенсаційного рахунка
для погашення заборгованості
_____ _________________ 2005 р. N ______ |
------------------------------------------------------------------ |
Доручаю переказати з належного мені рахунка
------------------------------------------------------------------ |
Квитанція
про списання коштів з компенсаційного рахунка
для погашення заборгованості
________________ |
------------------------------------------------------------------ |
Списано з рахунка для погашення заборгованості (за видом послуг)
------------------------------------------------------------------ |
Додаток 2
до Порядку
------------------------------------------------------------------ |
Зворотний бік додатка 2
------------------------------------------------------------------ |
Заповнюється під час відновлення суми на компенсаційному рахунку |
Реєстр
списання заборгованості громадян за спожиті
житлово-комунальні послуги по
________________________________________________________ |
------------------------------------------------------------------ |
__________________________________________________________________ |
Додаток 4
до Порядку
РЕЄСТР |
------------------------------------------ |
------------------------------------------ |