Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 квітня 2002 р. N 536
Київ
Про затвердження Державної програми
підтримки молодіжного підприємництва
на 2002-2005 роки
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1757 від 25.12.2004 )
З метою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва серед молоді, реалізації її підприємницького потенціалу Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Державну програму підтримки молодіжного підприємництва на 2002-2005 роки (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству у справах сім'ї, дітей та молоді:
здійснювати видатки, пов'язані з виконанням Програми, за рахунок коштів, передбачених Комітетові у державному бюджеті на програми і заходи з питань молоді;
забезпечувати збільшення починаючи з 2003 року обсягу коштів, що спрямовуються на виконання Програми, в межах граничної суми асигнувань, визначеної Комітету у загальному фонді державного бюджету на відповідний рік. ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1757 від 25.12.2004 )
3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям щокварталу до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, інформувати Міністерство у справах сім'ї, дітей та молоді про стан виконання Програми. ( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1757 від 25.12.2004 )
4. Міністерству у справах сім'ї, дітей та молоді щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним періодом, подавати Кабінетові Міністрів України інформацію про виконання Програми. ( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1757 від 25.12.2004 )
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 квітня 2002 р. N 536
Державна програма
підтримки молодіжного підприємництва на 2002-2005 роки
( У тексті Програми та додатку до неї слова "Державний комітет
у справах сім'ї та молоді" в усіх відмінках замінено
словами "Мінсім'ядітимолодь" у відповідному відмінку згідно
з Постановою КМ N 1757 від 25.12.2004 )
1. Стан розвитку молодіжного підприємництва
Сектор малого бізнесу в Україні охоплює понад 1,7 млн. суб'єктів малого підприємництва. За останні п'ять років їх кількість збільшилася порівняно з попередніми роками майже у 2 рази. Чисельність працюючих у сфері малого підприємництва зросла більше ніж у 1,6 раза і становить понад 3,2 млн. осіб. На початок 2002 року на 10 тис. чоловік населення припадало 47 малих підприємств.
Майже 5 відсотків осіб віком від 18 до 28 років провадять підприємницьку діяльність. В інших вікових групах цей показник дещо вищий. Так, серед 29 - 39-річних осіб, які є активною, досить освіченою, професійно підготовленою для самостійної економічної діяльності групою населення, він становить 9 відсотків. Серед осіб віком 40 - 49 років частка підприємців дорівнює 6 відсотків, старших вікових груп - 2 відсотки.
Проте у молодіжному середовищі зростає соціальна напруженість, викликана підвищенням загального рівня безробіття. Сьогодні для суспільства небезпечною є не тільки сама проблема безробіття, а й недосконалість механізму його профілактики.
У такій ситуації створення сприятливих умов для розвитку молодіжного підприємництва та реалізації підприємницького потенціалу молоді дасть відповідний соціальний ефект.
2. Мета та основні завдання
Метою Програми є створення сприятливих умов для розвитку молодіжного підприємництва, зменшення рівня безробіття серед молоді шляхом її залучення до підприємницької діяльності.
Основними завданнями Програми є:
сприяння розвитку підприємницького сектору як невід'ємної частини економіки;
адаптація молоді до умов ринкової економіки;
створення умов для активізації молодіжного підприємництва;
сприяння створенню нових робочих місць для молоді;
запровадження ефективних механізмів співробітництва органів державної влади і громадських об'єднань молодих підприємців для розв'язання соціально-економічних проблем.
3. Основні напрями
Основними напрямами Програми є:
співробітництво органів державної влади і громадських об'єднань молодих підприємців у вирішенні питань розвитку молодіжного підприємництва;
інституційна та інформаційна підтримка молодіжного підприємництва;
освітня та соціально-психологічна підтримка молоді;
фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка молодіжного підприємництва.
Співробітництво органів державної влади і громадських об'єднань
молодих підприємців у вирішенні питань розвитку молодіжного
підприємництва
Наявність негативних тенденцій у розвитку молодіжного підприємництва пов'язана із значною зарегульованістю підприємницької діяльності, відсутністю прозорих механізмів взаємодії органів державної влади і молодих підприємців. Пріоритетним завданням цього напряму є встановлення партнерських відносин органів державної влади та підприємницьких структур, розвиток інститутів громадянського суспільства, що дасть змогу молодим підприємцям відстоювати свої інтереси у владних структурах та органах управління.
Конструктивний діалог між органами державної влади і громадськими об'єднаннями молодих підприємців досягається шляхом:
активізації роботи дорадчих та консультативних органів при органах державної влади, введення до їх складу представників громадських об'єднань молодих підприємців;
проведення "круглих столів", семінарів і конференцій за участю представників органів державної влади, громадських об'єднань молодих підприємців;
врахування пропозицій громадських об'єднань молодих підприємців під час прийняття рішень органами державної влади.
Інституційна та інформаційна підтримка молодіжного
підприємництва
Відсутність дієвої системи підтримки легального бізнесу призводить до значної тінізації економіки. Створенню такої системи сприятиме розширення інфраструктури підтримки молодіжного підприємництва. Реалізація цього напряму дасть змогу вирішити питання консультаційної та інформаційної підтримки молодіжного підприємництва через мережу спеціалізованих закладів.
Розширення інфраструктури підтримки молодіжного підприємництва передбачається забезпечити шляхом:
підготовки пропозицій і внесення змін до законодавства щодо молодіжного підприємництва;
утворення Всеукраїнського молодіжного центру розвитку підприємництва.
Задоволення потреб молоді в інформації з основних питань молодіжного підприємництва, а також пропагування ідей підприємництва є нагальною потребою сучасності і зумовлюється вимогами економічного розвитку.
Інформаційна підтримка молодіжного підприємництва здійснюється шляхом:
видання допоміжної, зокрема консультаційної, літератури для молодих підприємців;
проведення тематичних опитувань серед молоді;
видання спеціалізованого журналу для молодих підприємців;
створення потужного інтернет-порталу для молодих підприємців, а також розгалуженої бази даних в мережі Інтернет про вакансії для молоді, яка шукає роботу.
Освітня та соціально-психологічна підтримка молоді
Для надання освітньої та соціально-психологічної підтримки молоді у провадженні підприємницької діяльності передбачається:
розроблення механізму проходження стажування молоді на підприємствах, в установах та організаціях;
сприяння виконанню програм центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, молодіжних центрів праці, діяльність яких спрямована на підтримку молодіжного підприємництва;
створення вечірніх шкіл підприємництва для молоді;
проведення "круглих столів", семінарів і конференцій.
Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка
молодіжного підприємництва
Молодіжне підприємництво потребує фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки, яка дасть змогу багатьом молодим людям взяти участь у процесі відтворення вітчизняної економіки.
Для надання молодіжному підприємництву фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки слід:
розробити механізм передачі невикористаних матеріальних активів державних підприємств у лізинг молодим підприємцям;
утворити молодіжний фонд підтримки підприємництва;
створити систему фінансування молодих підприємців-початківців.
( Розділ 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1757 від 25.12.2004 )
4. Фінансове забезпечення виконання Програми
Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.
У 2003-2005 роках видатки на виконання цієї Програми здійснюватимуться в межах асигнувань, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік Мінсім'ядітимолоді на реалізацію цієї Програми.
У 2002 році обсяг асигнувань на здійснення заходів щодо виконання Програми, передбачених у додатку, визначено у видатковій частині державного бюджету ( 2905-14 ) за кодом програмної класифікації 3401140 (фінансова підтримка Українського національного комітету молодіжних організацій на виконання загальнодержавних програм з питань молоді).
5. Організація та контроль за виконанням Програми
Координацію діяльності центральних та інших органів виконавчої влади, пов'язаної з виконанням Програми, здійснює Мінсім'ядітимолодь, який щокварталу подає Кабінетові Міністрів України інформацію про виконання Програми.
6. Очікувані результати
Виконання Програми дасть змогу:
збільшити чисельність молодих осіб, що провадять підприємницьку діяльність;
підвищити рівень зайнятості молоді;
удосконалити інфраструктуру підтримки молодіжного підприємництва, елементи якої надають інформаційно-консультаційну та методичну допомогу у створенні та функціонуванні суб'єктів підприємництва;
розширити можливості молоді для отримання кредитів та інвестицій на провадження підприємницької діяльності;
зменшити соціально-психологічну напруженість серед молоді.
Додаток
до Державної програми
підтримки молодіжного підприємництва на
2002-2005 роки
Заходи
щодо виконання Державної програми
підтримки молодіжного підприємництва на 2002-2005 роки
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
5. Проведення Всеукраїнського об'єднання 2003, Мінсім'ядітимолодь 125,65 125,65 125,65 125,65 125,65 251,3 |
8. Розроблення проектів розв'язання 2003 рік Рада міністрів |
12. Розроблення пропозицій усунення 2002 рік Мінсім'ядітимолодь, |
17. Висвітлення проблем привернення постійно Держкомінформ, |
21. Забезпечення діяльності підвищення -"- Мінсім'ядітимолодь, вечірніх шкіл рівня ділової МОН за підприємництва для молоді освіченості участю Асоціації молоді молодих підприємців 22. Організація "круглих формування -"- Мінсім'ядітимолодь, 31,4 31,4 31,4 31,4 31,4 31,4 94,2 94,2 столів", семінарів і громадської МОН, конференцій з питань думки з Держпідприємництво менеджменту, маркетингу, найактуальніших за участю Ради податкової культури, проблем молодих безпеки підприємництва молодіжного підприємців тощо підприємництва Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка молодіжного підприємництва 23. Підготовка та внесення в розширення 2003 рік Мінсім'ядітимолодь установленому порядку можливості пропозицій щодо утворення доступу Молодіжного фонду молодіжного підтримки підприємництва підприємництва до додаткових фінансових джерел 24. Вивчення питання про кредитно- -"- Мінсім'ядітимолодь, розроблення механізму гарантійна Держпідприємництво, кредитування молодих підтримка Мінекономіки, підприємців-початківців та молодіжного Мінфін за участю у разі потреби внесення підприємництва Ради молодих відповідних пропозицій підприємців Кабінетові Міністрів України 25. Розроблення механізму надання -"- Фонд державного передачі невикористаних технічної майна, матеріальних активів допомоги Держпідприємництво державних підприємств у суб'єктам лізинг молодим підприємцям молодіжного підприємництва ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Усього 608,12 392,12 927,85 666,93* 813,6 552,68* 927,85 666,93* 3277,34 2278,66 _______________ * Фінансування заходів здійснюється за умови передбачення цих видатків у державному бюджеті на відповідний рік. |