Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 6 серпня 2003 р. N 1228
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 207 від 19 березня 2008 р.)
Про проведення розрахунків з погашення
заборгованості за електричну енергію
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 752 від 18.08.2005 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити міжвідомчу робочу групу з питань проведення розрахунків з погашення заборгованості за електричну енергію у складі згідно з додатком.
Дозволити голові міжвідомчої робочої групи вносити у разі потреби зміни до її складу за погодженням з керівниками відповідних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
2. Затвердити такі, що додаються:
Положення про міжвідомчу робочу групу з питань проведення розрахунків з погашення заборгованості за електричну енергію;
Порядок проведення розрахунків з погашення заборгованості за електричну енергію.
Прем'єр-міністр України В.Янукович
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 6 серпня 2003 р. N 1228
Склад
міжвідомчої робочої групи з питань проведення
розрахунків з погашення заборгованості
за електричну енергію
ПРОДАН - перший заступник Міністра палива |
( Додаток в редакції Постанови КМ N 752 від 18.08.2005 )
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 серпня 2003 р. N 1228
Положення
про міжвідомчу робочу групу
з питань проведення розрахунків
з погашення заборгованості
за електричну енергію
1. Міжвідомча робоча група з питань проведення розрахунків з погашення заборгованості за електричну енергію (далі - міжвідомча робоча група) є постійно діючим міжвідомчим консультативно-дорадчим органом, утвореним для вирішення питань, пов'язаних з проведенням розрахунків з погашення заборгованості за електричну енергію.
Міжвідомча робоча група у своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.
2. Міжвідомча робоча група свою діяльність спрямовує на сприяння погашенню дебіторсько-кредиторської заборгованості за електричну енергію між підприємствами паливно-енергетичного комплексу та інших галузей економіки, при цьому надає перевагу тим пропозиціям, які забезпечують випереджувальне погашення кредиторської заборгованості підприємств енергетики порівняно з дебіторською. ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 752 від 18.08.2005 )
3. Міжвідомча робоча група має право отримувати від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, установ, підприємств та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї функцій, і залучати до роботи фахівців міністерств та інших центральних органів виконавчої влади за погодженням з їх керівниками.
( Пункт 4 виключено на підставі Постанови КМ N 752 від 18.08.2005 )
5. Засідання міжвідомчої робочої групи проводить голова, а у разі його відсутності - заступник голови. Правоможним є засідання, на якому присутні не менше ніж дві третини складу міжвідомчої робочої групи.
6. Рішення міжвідомчої робочої групи приймаються простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого.
7. Рішення міжвідомчої робочої групи оформлюється протоколом, який підписують всі члени робочої групи, присутні на засіданні. ( Пункт 7 в редакції Постанови КМ N 752 від 18.08.2005 )
8. Організаційне забезпечення діяльності міжвідомчої робочої групи здійснює Мінпаливенерго.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 серпня 2003 р. N 1228
Порядок
проведення розрахунків з погашення
заборгованості за електричну енергію
1. Відповідно до цього Порядку проводяться розрахунки з погашення заборгованості за електричну енергію, що утворилася на 1 січня 2005 р., між підприємствами паливно-енергетичного комплексу та інших галузей економіки (далі - підприємства).
2. Учасниками розрахунків є:
1) підприємства паливно-енергетичного комплексу:
енергопостачальні компанії;
державне підприємство "Укрінтеренерго";
Національна енергетична компанія "Укренерго";
державне підприємство "Енергоринок";
енергогенеруючі компанії;
НАК "Нафтогаз України" та її дочірні підприємства;
газопостачальні підприємства;
вугледобувні та вуглепостачальні підприємства;
2) підприємства інших галузей економіки, які безпосередньо отримували для власних потреб від підприємств паливно-енергетичного комплексу електричну енергію та/або постачали (надавали) цим підприємствам товари (роботи, послуги).
3. Мінпаливенерго, інші заінтересовані органи виконавчої влади подають міжвідомчій робочій групі з питань проведення розрахунків з погашення заборгованості за електричну енергію (далі - міжвідомча робоча група) переліки (із зазначенням сум заборгованості):
підприємств, які мають заборгованість перед енергопостачальними компаніями за отриману до 1 січня 2005 р. електричну енергію;
енергогенеруючих компаній, які мають заборгованість перед вугледобувними та вуглепостачальними підприємствами за вугільну продукцію;
енергогенеруючих компаній, які мають заборгованість перед НАК "Нафтогаз України" та її дочірніми підприємствами за природний газ та його транспортування;
енергогенеруючих компаній, які мають заборгованість перед іншими підприємствами за товари (роботи, послуги);
вугледобувних та вуглепостачальних підприємств, які мають заборгованість перед іншими підприємствами за товари (роботи, послуги);
підприємств НАК "Нафтогаз України", які мають заборгованість перед іншими підприємствами за товари (роботи, послуги);
підприємств, перед якими мають заборгованість енергогенеруючі компанії, вугледобувні та вуглепостачальні підприємства, НАК "Нафтогаз України" та її дочірні підприємства за отримані на 1 січня 2005 р. товари (роботи, послуги).
Переліки складаються за результатами інвентаризації заборгованості, що утворилася на 1 січня 2005 р. і не погашена на момент проведення взаємних розрахунків.
4. Міжвідомча робоча група:
1) перевіряє переліки щодо:
- забезпечення підприємствами, які мають заборгованість за електричну енергію і дали згоду на проведення розрахунків відповідно до цього Порядку, стовідсоткових розрахунків за поточне споживання електричної енергії починаючи з 1 січня 2005 року;
- відповідності сум заборгованості, стосовно яких проводяться розрахунки, сумам заборгованості, визначеним за результатами інвентаризації;
2) формує схеми розрахунків за участю підприємств та компаній, зазначених у пункті 2 цього Порядку.
3) подає НКРЕ пропозиції щодо прийняття відповідної постанови про участь підприємств у проведенні розрахунків.
5. Розрахунки з погашення дебіторсько-кредиторської заборгованості за електричну енергію проводяться:
згідно з відповідними рішеннями міжвідомчої робочої групи та НКРЕ;
за згодою сторін на підставі актів звіряння та спільних протокольних рішень, підписаних учасниками цих розрахунків, шляхом залучення споживачем електричної енергії кредитних банківських ресурсів або використання власних коштів за умови, що кожний учасник розрахунків у строк, визначений законодавством з питань оподаткування, сплатить до бюджетів та державних цільових фондів податки і збори (обов'язкові платежі);
через поточні рахунки із спеціальним режимом використання енергопостачальних компаній та державного підприємства "Енергоринок" в установах уповноваженого банку, поточні рахунки підприємств та компаній.
6. Акти звіряння та спільні протокольні рішення після перевірки та реєстрації в державному підприємстві "Енергоринок" подаються Мінпаливенерго на погодження.
7. Мінпаливенерго погоджує спільні протокольні рішення і надсилає разом з актами звіряння державному підприємству "Енергоринок" для проведення розрахунків.
8. Перерахування коштів здійснюється учасниками розрахунків згідно з алгоритмом розподілу коштів на оптовому ринку електричної енергії, встановленим НКРЕ для цих розрахунків, на підставі платіжних доручень підприємств та компаній із зазначенням у графі "Призначення платежу" - "постанова Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2003 р. N 1228, протокол-погодження від _______200_ р. N __".
9. Учасники розрахунків несуть відповідальність за своєчасність і достовірність відображення в бухгалтерському обліку та звітності проведених фінансових операцій відповідно до законодавства.
( Поярдок в редакції Постанови КМ N 752 від 18.08.2005 )