Открытое тестирование
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
12.08.2005 N 289
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 вересня 2005 р. за N 1075/11355
Про внесення змін до деяких нормативно-правових
актів Національного банку України
Відповідно до вимог статей 7, 44 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та з метою лібералізації і уніфікації норм переміщення валюти України та іноземної валюти через митний кордон України Правління Національного банку України постановляє:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.07.2000 N 283 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.07.2000 за N 452/4673 (із змінами), що додаються.
2. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 N 502 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.01.2003 за N 21/7342 (із змінами), що додаються.
3. Унести до Правил надання фізичним і юридичним особам - резидентам (крім уповноважених банків України) і нерезидентам індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів на переміщення валюти України, іноземної валюти, платіжних документів (іменних, дорожніх чеків), банківських металів через митний кордон України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 31.07.2001 N 305 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22.08.2001 за N 735/5926 (зі змінами), такі зміни:
у тексті Правил слова "Генеральний департамент банківського нагляду" в усіх відмінках замінити словами "Департамент валютного контролю та ліцензування" у відповідних відмінках;
у підпункті "а" пункту 2 та в абзаці другому пункту 3 розділу I цифри "50000" замінити цифрами "100000".
4. Департаменту валютного регулювання (О.А.Щербакова) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома Операційного та територіальних управлінь Національного банку України для керівництва і використання в роботі.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на територіальні управління Національного банку України.
6. Постанова набирає чинності через 30 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
В.о.Голови А.В.Шаповалов
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
12.08.2005 N 289
Зміни
до Інструкції про переміщення валюти України,
іноземної валюти, банківських металів, платіжних
документів, інших банківських документів
і платіжних карток через митний кордон України
1. У тексті Інструкції слова "Генеральний департамент банківського нагляду Національного банку" в усіх відмінках замінити словами "Департамент валютного контролю та ліцензування Національного банку" у відповідних відмінках.
2. У розділі II:
2.1. Пункт 1.1 глави 1 викласти в такій редакції:
"1.1. Фізична особа має право вивозити за межі України на одну особу (незалежно від віку) валюту України в сумі, що не перевищує 10 000 гривень, у тому числі ювілейні та пам'ятні монети із недорогоцінних та дорогоцінних металів у сумі що не перевищує 3 000 гривень із них:
а) за умови усного декларування митному органу валюти України (за винятком монет із дорогоцінних металів) у сумі, що не перевищує 3 000 гривень;
б) за умови письмового декларування митному органу валюти України (у тому числі монет із дорогоцінних металів), якщо її сума перевищує 3 000 гривень".
2.2. Пункт 2.1 глави 2 викласти в такій редакції:
"2.1. Фізична особа має право ввозити в Україну на одну особу (незалежно від віку) валюту України в сумі, що не перевищує 10 000 гривень, у тому числі ювілейні та пам'ятні монети із недорогоцінних та дорогоцінних металів у сумі що не перевищує 3 000 гривень із них:
а) за умови усного декларування митному органу валюти України (за винятком монет із дорогоцінних металів) у сумі, що не перевищує 3 000 гривень;
б) за умови письмового декларування митному органу валюти України (у тому числі монет із дорогоцінних металів), якщо її сума перевищує 3 000 гривень.
Фізична особа має право ввозити в Україну валюту України на суму, що перевищує норму для усного декларування, якщо валюта України була вивезена з України на законних підставах (за наявності митної декларації)".
3. У розділі III:
3.1. Пункт 1.2 глави 1 викласти в такій редакції:
"1.2. Фізична особа має право вивозити за межі України на одну особу (незалежно від віку) іноземну валюту та/або дорожні й іменні чеки та/або картки Visa Travel Money в сумі, що не перевищує 10 000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день перетинання митного кордону, із них:
а) за умови усного декларування митному органу іноземної валюти та/або чеків на суму, що не перевищує 3 000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті;
б) за умови письмового декларування митному органу:
фізичною особою-резидентом іноземної валюти та/або чеків, якщо сума перевищує 3 000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, без підтвердних документів;
фізичною особою-нерезидентом іноземної валюти та/або чеків, якщо сума перевищує 3 000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті на підставі довідки уповноваженого банку за формою 01 (додаток 3);
фізичною особою карток Visa Travel Money на підставі довідки уповноваженого банку за формою 01 (додаток 3)".
3.2. Главу 1 після пункту 1.2 доповнити новими пунктами такого змісту:
"1.3. Довідка уповноваженого банку за формою 01 (додаток 3) видається фізичній особі на вивезення за межі України:
іноземної валюти готівкою, що знята фізичною особою-нерезидентом з власного рахунку в іноземній валюті в уповноваженому банку, отримана за платіжними картками, іменними та дорожніми чеками, та/або чеків, куплених через касу уповноваженого банку;
карток Visa Travel Money, що куплені в уповноважених банках.
Сума іноземної валюти за однією карткою Visa Travel Money не може перевищувати 10 000 доларів США. У довідці за формою 01 (додаток 3) уповноважений банк обов'язково зазначає номер картки та суму, що оплачена фізичною особою.
1.4. Фізична особа-нерезидент має право вивозити за межі України іменні чеки, емітовані іноземними банками та іноземними небанківськими установами і надіслані в Україну з дотриманням вимог законодавства України за умови письмового декларування митним органам.
1.5. Фізична особа має право вивозити за межі України на одну особу (незалежно від віку) банківські метали вагою до 200 г у вигляді зливків та в іноземних монетах з дорогоцінних металів з пробами не нижче ніж: для золота - 900; для срібла - 925; для платини та паладію - 999 за умови письмового декларування митним органам".
У зв'язку з цим пункти 1.3 - 1.5 уважати відповідно пунктами 1.6 - 1.8.
3.3. Підпункт "а" пункту 2.1 глави 2 після слів "для фізичних осіб-резидентів" доповнити словами "та нерезидентів" а слова та цифри "і для фізичних осіб-нерезидентів на суму до 1 000 доларів США" виключити.
3.4. У главі 3:
пункт 3.1 викласти в такій редакції:
"3.1. Фізична особа-резидент має право ввозити в Україну з обов'язковим зазначенням у митній декларації іноземну валюту, чеки, банківські метали, що вивезені раніше за межі України на законних підставах (за наявності митної декларації)";
главу після пункту 3.1 доповнити новими пунктами такого змісту:
"3.2. Фізична особа має право ввозити в Україну на одну особу (незалежно від віку) іноземну валюту та/або чеки в сумі, що не перевищує 15 000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день перетинання митного кордону, із них:
а) за умови усного декларування митному органу на суму, що не перевищує 3 000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті;
б) за умови письмового декларування митному органу, якщо сума перевищує 3 000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, без підтвердних документів.
3.3. Фізична особа має право ввозити в Україну на одну особу (незалежно від віку) банківські метали вагою до 500 г у вигляді зливків та в іноземних монетах з дорогоцінних металів з пробами не нижче ніж: для золота - 900; для срібла - 925; для платини та паладію - 999 за умови письмового декларування митним органам".
У зв'язку з цим пункти 3.2 - 3.5 уважати відповідно пунктами 3.4 - 3.7;
пункти 3.4 і 3.6 викласти в такій редакції:
"3.4. Іноземна валюта та чеки які ввозяться фізичними особами - резидентами та нерезидентами, у сумі, що перевищує норму, визначену в пункті 3.2 цієї глави, приймається митним органом на зберігання. Готівкова валюта підлягає переказуванню митним органом на поточний рахунок в іноземній валюті, відкритий на ім'я фізичної особи - резидента або нерезидента (оплата банківських послуг здійснюється за рахунок коштів фізичної особи), у разі подання цією особою документів, що засвідчують наявність рахунку в уповноваженому банку (копія зазначених документів залишається на митниці).
Готівкова іноземна валюта та/або чеки повертаються власнику для ввезення їх в Україну в разі подання спеціального дозволу Національного банку за формою 05 (додаток 5), копія якого надсилається відповідним структурним підрозділом Національного банку Державній митній службі або повертається власнику - фізичній особі-нерезиденту в разі його виїзду з України";
"3.6 Увезення фізичними особами - резидентами та нерезидентами банківських металів у вигляді зливків вага яких перевищує 500 г здійснюється за спеціальним дозволом Національного банку за формою 05 (додаток 5) копія якого надсилається відповідним структурним підрозділом Національного банку Державній митній службі".
3.5. У главі 4:
у пункті 4.1 цифри "1 000" замінити цифрами "3 000";
у підпункті "а" пункту 4.2 цифри "2 000" замінити цифрами "3 000".
3.6. Абзац третій підпункту "а" пункту 6.1 глави 6 виключити.
3.7. У підпункті "а" пункту 7.1 глави 7 цифри "200" замінити цифрами "300".
4. У розділі IV:
4.1. У пункті 9:
в абзацах першому та другому цифри "06" та "10" виключити;
абзац четвертий після слів "за межі України" доповнити цифрами та словом "90 днів";
підпункти "а" "б" "в" виключити.
4.2. В абзацах першому та другому пункту 10 цифри "50 000" замінити цифрами "100 000".
5. Додаток 10 виключити.
Директор Департаменту валютного регулювання О.А.Щербакова