Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
N 644 від 21.11.2000 р.
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 листопада 2000 р. за N 867/5088
Затверджено
Наказ Міністерства
транспорту України
21.11.2000 N 644
Правила
перевезення вантажів з оголошеною вартістю
(ст.28, 115 Статуту)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства транспорту та зв'язку
N 540 від 12.09.2005 )
1. При здачі до перевезення відправник зобов'язаний оголосити вартість таких вантажів:
дорогоцінних металів та виробів з них, дорогоцінних каменів, предметів мистецтва, картин, статуй, художніх виробів, антикварних речей, килимів, дослідних машин, обладнання та приладів;
домашніх речей, що перевозяться без супроводу провідника відправника.
Вантажі, пойменовані в підпункті 1.1, повинні пред'являтися до перевезення в тарі (упаковці), опломбованій або опечатаній.
2. Не допускається оголошення вартості вантажів, що перевозяться навалом, насипом, наливом, на відкритому рухомому складі, з провідниками, за пломбами вантажовідправників, а також швидкопсувних та небезпечних вантажів. Не допускається оголошення вартості частини вантажу, який перевозиться за однією накладною.
Оголошення вартості інших вантажів може провадитись за бажанням відправника і погодженням залізниці.
3. Оголошена вартість вантажу не повинна перевищувати дійсної його вартості.
4. Вартість вантажу визначається на підставі загальної суми рахунку або іншого документа відправника, який підтверджує кількість і вартість відправленого вантажу.
Вартість вантажів, які належать громадянам, визначається за цінами, що діють у тому місці і на той час, де і коли здійснюється приймання вантажу до перевезення.
Вартість домашніх речей, які до перевезення були в користуванні, визначається з урахуванням їх зносу.
5. При здачі до перевезення вантажу з оголошеною вартістю відправник зобов'язаний скласти опис вантажних місць у 3 примірниках згідно із встановленою формою (додається).
В описі домашніх речей відправник зобов'язаний вказати вартість кожного місця.
6. При оформленні перевізних документів товарний касир станції відправлення вказує в описі номер накладної, ставить підпис у графі "Опис прийнято:" та проставляє календарний штемпель станції.
При перевезенні вантажів дрібними відправками один примірник опису надається відправнику, другий залишається в справах станції і направляється за першою вимогою на залізницю призначення, третій вкладається всередину кожного місця.
При перевезенні вантажів у контейнерах третій примірник укладається в контейнер.
Якщо опис складений на кількох аркушах, та календарний штемпель проставляється на кожному аркуші.
7. Станція відправлення має право огляду вантажу для перевірки оголошеної вартості. У разі розходження між відправником та станцією у визначенні вартості вантажу вона визначається незалежною експертизою, про що складається відповідний акт.
8. Під час прийняття вантажу до перевезення з оголошеною вартістю з відправника стягується додатковий збір у розмірі, встановленому Тарифним керівництвом N 1, який зазначається у розділі "Тарифні відмітки" перевізних документів. ( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 540 від 12.09.2005 )
9. У разі перевезення вантажів, зазначених у пункті 1 цих Правил, у супроводі провідника відправника (одержувача), відправник може не оголошувати їх вартість.
Начальник Департаменту
транспортної політики Г.М. Легенький
Додаток
до пункту 5 Правил перевезення
вантажів з оголошеною вартістю
Опис |
---------------------- |