Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 79 від 01.03.2000
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
3 квітня 2000 р. за N 208/4429
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної податкової адміністрації України
N 978 від 22.12.2010)
Про затвердження Положення про Реєстр
платників податку на додану вартість
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної
податкової адміністрації
N 170 від 14.04.2000
N 117 від 20.03.2001
N 72 від 14.02.2002
N 707 від 15.12.2004
N 185 від 24.05.2005 )
З метою приведення нормативно-правових актів Державної податкової адміністрації України у відповідність до вимог Указу Президента України від 28 червня 1999 року N 746/99 "Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" і пункту 2 розділу 6 Закону України від 14 вересня 1999 року N 1039-XIV "Про угоди про розподіл продукції" та керуючись статтею 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" ( 509-12 ), наказую:
1. Затвердити Положення про Реєстр платників податку на додану вартість, що додається.
2. Наказ Державної податкової адміністрації України від 27 травня 1997 року N 149, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 червня 1997 року за N 216/2020 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 25.01.99 N 43, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15.03.99 за N 164/3457), вважати таким, що втратив чинність.
3. Начальнику Головного управління Державного реєстру фізичних осіб Сердюк Н.П. забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції цього наказу.
4. Начальнику Головного управління по роботі з платниками податків Сисоєву В.О. після державної реєстрації наказу "Про затвердження Положення про реєстр платників податку на додану вартість" забезпечити публікацію його в засобах масової інформації.
5. Начальнику Головного управління Державного реєстру фізичних осіб Сердюк Н.П. в 5-денний термін визначити потрібну для виготовлення кількість бланків Свідоцтва про реєстрацію платників податку на додану вартість та подати заявку за областями на їх виготовлення до Управління справами.
6. Начальнику Управління справами Коваленку В.В. після державної реєстрації наказу "Про затвердження Положення про Реєстр платників податку на додану вартість" забезпечити:
6.1. У 10-денний термін його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
6.2. У місячний термін - виготовлення потрібної кількості бланків Свідоцтва про реєстрацію платників податку на додану вартість і доставку їх державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
7. Начальнику Управління фінансування державних податкових адміністрацій Карачовій А.I. вирішити питання фінансування виготовлення бланків Свідоцтва про реєстрацію платників податку на додану вартість.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Росоловського В.М.
Голова М.Я.Азаров
Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
01.03.2000 N 79
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
3 квітня 2000 р. за N 208/4429
Положення
про Реєстр платників податку
на додану вартість
( У тексті Положення та в усіх додатках до нього слова
"податковий орган" замінено словами "орган державної
податкової служби" у відповідних відмінках згідно
Наказом ДПА N 117 від 20.03.2001 )
Загальна частина
1. Реєстр платників податку на додану вартість (далі - Реєстр) - це автоматизована система збору, накопичення та обробки даних про осіб, які, згідно із Законом України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) (далі - Закон) та Указом Президента України від 7 серпня 1998 року N 857 "Про деякі зміни в оподаткуванні" (далі - Указ), зобов'язані здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем.
Особи, які, згідно з чинним законодавством, не є платниками податку на додану вартість, та особи, які здійснюють імпорт товарів і сплачують податок на додану вартість при ввезенні цих товарів, але не підпадають під визначення платників податку, не повинні проходити реєстрацію та отримувати індивідуальний податковий номер.
2. Реєстр створюється відповідно до статті 9 Закону з метою:
забезпечення єдиних принципів ідентифікації платників податку на додану вартість та їх реєстрації в органах державної податкової служби;
забезпечення органів державної податкової служби інформацією з Реєстру для здійснення контролю за справлянням податку на додану вартість;
організації суцільного й вибіркового аналізу;
надання відомостей, що містяться в Реєстрі, іншим державним органам відповідно до чинного законодавства України.
3. При включенні до Реєстру будь-якої особи, діяльність якої підлягає оподаткуванню, їй присвоюється індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість (далі - індивідуальний податковий номер).
Індивідуальний податковий номер є єдиним для всього інформаційного простору України і зберігається за платником податку на додану вартість до моменту виключення його з Реєстру в зв'язку із вибуттям зі складу платників податку на додану вартість.
Індивідуальний податковий номер становить:
для юридичних осіб - 12-розрядний числовий код, структура якого така: 7 знаків включають перші 7 знаків ідентифікаційного коду Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ) без контрольного числа, 8-й та 9-й знаки - код області за системою кодування, прийнятою в органах державної податкової служби, 10-й та 11-й знаки - код адміністративного району за системою кодування, прийнятою в органах державної податкової служби, 12-й знак - контрольний розряд, алгоритм формування якого встановлює центральний орган державної податкової служби України;
для фізичних осіб - 10-значний індивідуальний ідентифікаційний номер платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків;
для осіб, відповідальних за утримання та внесення податку до бюджету під час виконання договорів про спільну діяльність без створення юридичної особи, постійних представництв нерезидентів в Україні, осіб, які виступають інвесторами відповідно до угоди про розподіл продукції, - 9-значний реєстраційний (обліковий) номер, який надають органи державної податкової служби згідно з Порядком присвоєння реєстраційних (облікових) номерів платників податків, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 3 серпня 1998 року N 380 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 1 вересня 1998 року за N 540/2980. Такі особи в реєстраційній заяві проставляють зазначений реєстраційний (обліковий) номер, і він повинен збігатися з індивідуальним податковим номером. ( Абзац шостий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
Для осіб, відповідальних за утримання та внесення податку до бюджету під час виконання декількох договорів про спільну діяльність, Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість за формою N 2-Р (додаток 2 до Положення) (далі - Свідоцтво) видається на кожний із зазначених договорів.
4. Використання індивідуального податкового номера, наданого при реєстрації, є обов'язковим при оформленні й користуванні всіма видами документів, які пов'язані з розрахунками при придбанні товарів, обліком, звітністю про податок на додану вартість, оформленні податкового кредиту.
5. Створення й ведення Реєстру здійснюється центральним орган державної податкової служби України.
6. Використання даних Реєстру органами, які мають на те право, здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
Реєстрація платників податку на додану вартість
7. До Реєстру заносяться:
а) юридичні та фізичні особи, які відповідно до чинного законодавства зобов'язані зареєструватися як платника податку на додану вартість, а також - особи, що виявили бажання зареєструватися як платники податку на додану вартість;
б) особи, які згідно з Указом Президента України від 28 червня 1999 року N 746/99 "Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ 2), сплачуючи єдиний податок за ставкою єдиного податку у розмірі 10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), порушили вимоги, установлені статтею 1 Указу 2 (середньооблікова чисельність працюючих перевищила 50 осіб або обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік перевищив 1 млн. гривень), зобов'язані подати органу державної податкової служби заяву про реєстрацію як платника податку на додану вартість починаючи з наступного звітного періоду (кварталу);
в) юридичні та фізичні особи, які провадять підприємницьку діяльність у сфері сільського господарства, лісового господарства, рибальства, з обробки чи переробки такої виробленої ними продукції, а також з надання супутніх послуг, визначених статтею 8-1 Закону ( 168/97-ВР ), та обрали спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість. ( Пункт 7 доповнено підпунктом "в" згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
8. Для реєстрації особи як платника податку на додану вартість потрібно, щоб вона була взята на облік в органі державної податкової служби за її місцезнаходженням або місцем проживання "відповідно до Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року N 80 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 14 грудня 1998 року за N 172/2612 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17 листопада 1998 року N 552 (далі - Інструкція). ( Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
Юридичні особи реєструються в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням, а фізичні особи - за своїм місцем проживання.
9. При реєстрації платника податку на додану вартість обов'язково проводиться перевірка його реєстраційних даних з Єдиного банку даних про платників податку - юридичних осіб або Реєстру фізичних осіб - платників податків (засновники, місцезнаходження, види діяльності, підпорядкованість, форма власності, організаційно-правова форма).
10. Платники податків, які не підпадають під визначення платників податку на додану вартість у зв'язку з меншими, ніж 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, обсягами оподатковуваних операцій - протягом будь-якого періоду за останні дванадцять календарних місяців, мають право бути зареєстрованими як платники податку на додану вартість за власним бажанням (далі - добровільна реєстрація). ( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 117 від 20.03.2001 )
11. Особи, зареєстровані як платники податку на додану вартість, у тому числі такі, що зареєстровані за власним бажанням, можуть бути зняті з реєстрації не раніше ніж через двадцять чотири календарні місяці після такої реєстрації, якщо такі платники податків на додану вартість за останні дванадцять поточних календарних місяців мали оподатковувані обсяги продажу товарів (робіт, послуг) менші, ніж 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. ( Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Наказами ДПА N 117 від 20.03.2001, N 72 від 14.02.2002 )
12. Вимоги щодо реєстрації у зв'язку з досягненням обсягу оподатковуваних операцій, визначеного пунктом 2.1 статті 2 Закону ( 168/97-ВР ), не поширюються на тих платників податку на додану вартість, які зобов'язані бути зареєстровані платниками податку на додану вартість за іншими ознаками, ніж досягнення належних обсягів. ( Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 117 від 20.03.2001 )
13. Реєстрація платника податку на додану вартість здійснюється за заявою особи, що підпадає під визначення платника податку згідно зі статтею 2 Закону ( 168/97-ВР ) або що вважає за доцільне зареєструватись як платник податку. Реєстраційна заява має бути подана (надіслана) до органу державної податкової служби згідно з додатком 1 до Положення (форма N 1-Р) не пізніше двадцятого календарного дня, що настає за останнім днем дванадцятимісячного періоду, зазначеного в пункті 2.1 Закону, а для осіб, що підпадають під визначення пункту 2.3 Закону, - не пізніше ніж за десять календарних днів до початку здійснення підприємницької діяльності з торгівлі за готівку. До заяви додається платіжний документ про сплату встановленої суми за Свідоцтво. ( Пункт 13 в редакції Наказу ДПА N 117 від 20.03.2001 )
14. Орган державної податкової служби в 10-денний термін видає (надсилає поштою з повідомленням про вручення за рахунок заявника) Свідоцтво, яке виготовлене на спеціальному папері, що забезпечує захист від підробки, або письмову відмову у видачі Свідоцтва у випадку подання недостовірних даних. Заява та корінець Свідоцтва зберігається в обліковій справі (реєстраційній частині) платника податків у підрозділі з обліку платників податків. Згідно з відомостями, вказаними в розділі 9 реєстраційної заяви, наданої суб'єктом підприємницької діяльності для реєстрації платником податку на додану вартість, орган державної податкової служби у Свідоцтві зазначає дату, на яку досягнуто обсягів, належних до такої реєстрації. ( Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 72 від 14.02.2002 )
15. Для осіб, відповідальних за утримання та внесення податку на додану вартість до бюджету під час виконання договорів про спільну діяльність, Свідоцтво видається тільки на строк дії договору.
Для осіб, які виступають інвесторами відповідно до угоди про розподіл продукції, Свідоцтво видається тільки на строк дії угоди.
В обох випадках у лівій верхній частині Свідоцтва робиться спеціальний запис "Свідоцтво дійсне до" і зазначається дата закінчення дії договору про спільну діяльність чи дата закінчення угоди про розподіл продукції. ( Пункт 15 доповнено абзацом згідно з Наказом ДПА N 117 від 20.03.2001 )
16. У Реєстр включаються такі види даних:
ідентифікаційні - індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ, а також назва - для юридичної особи; ідентифікаційний номер з Державного реєстру фізичних осіб та прізвище, ім'я, по батькові - для фізичних осіб;
довідкові - дані про адресу, телефон юридичної особи - платника податку на додану вартість, прізвища та ідентифікаційні номери (з Державного реєстру фізичних осіб - платників податку) керівника, головного бухгалтера;
реєстраційні - дані про реєстрацію та зняття з реєстрації як платників податку на додану вартість в органах державної податкової служби;
класифікаційні - дані про види його діяльності;
дата закінчення дії договору про спільну діяльність;
дата закінчення угоди про розподіл продукції.
17. Розпорядником Реєстру на територіальному рівні є державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях і мм. Києві та Севастополі.
18. З числа обов'язків з ведення Реєстру Державна податкова адміністрація України виконує:
розробку організаційних та методологічних принципів ведення Реєстру, забезпечення організації обліку платників, що підлягають оподаткуванню;
присвоєння платникам податку індивідуального податкового номера;
розробку технології та програмно-технічних засобів ведення Реєстру платників податку;
виконання функцій адміністратора бази даних (накопичення, аналіз даних, що надходять з регіональних органів державної податкової служби, контроль за достовірністю та актуалізацією даних, зберіганням, захистом їх, контроль за правом доступу тощо);
автоматизоване ведення бази Реєстру;
розробку інструктивних, нормативних документів на створення, ведення та користування даними Реєстру.
19. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють:
виконання функцій адміністратора бази даних (накопичення, аналіз даних, що надходять з місцевих органів державної податкової служби, контроль за достовірністю та актуалізацією даних, зберіганням, захистом їх, контроль за правом доступу тощо);
облік осіб, що підлягають оподаткуванню податком на додану вартість та перебувають на їх території;
передавання змін і доповнень до Реєстру в центральний орган державної податкової служби України.
20. Державні податкові інспекції в районах, містах і районах міста, а також міжрайонні та об'єднані здійснюють:
приймання реєстраційних заяв, контроль за повнотою даних щодо відповідності нормативним документам;
обробку даних реєстраційних заяв та формування файлів для передання до регіональних органів податкової служби;
приймання файлів з регіональних баз Реєстру з присвоєними індивідуальними податковими номерами;
видачу Свідоцтв та засвідчення копій;
формування бази даних платників податку на додану вартість.
Перереєстрація
21. У разі виникнення змін (доповнень) у даних платника податку на додану вартість, визначених реєстраційною заявою, крім випадків, пов'язаних зі зміною місцезнаходження платника, платник податку на додану вартість зобов'язаний у 10-денний термін (після їх виникнення) подати до органу державної податкової служби за місцезнаходженням документи з указаними змінами (доповненнями) та додаткову реєстраційну заяву з позначкою "перереєстрація". Індивідуальний податковий номер при внесенні змін (доповнень) до реєстраційної заяви залишається чинним.
Нове Свідоцтво видається замість старого у випадку зміни назви або адреси (в межах одного адміністративного району) платника податку на додану вартість. При цьому в лівій верхній частині Свідоцтва робиться спеціальний запис "Видано у зв'язку з перереєстрацією замість Свідоцтва за N _" із зазначенням номера старого Свідоцтва.
Перереєстрація платника податку не є обов'язковою у зв'язку із зміною найменування чи статусу органу державної податкової служби, який видав Свідоцтво, а також у випадках ліквідації чи реорганізації такого органу (злиття, приєднання, виділу, поділу, перетворення), при яких здійснюється зняття з обліку платника податку в одному органі державної податкової служби та взяття на облік в іншому. ( Пункт 21 доповнено абзацом третім згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
Якщо дані платника податку не змінилися та є актуальними, видане таким органом державної податкової служби Свідоцтво залишається чинним та не підлягає обов'язковій заміні до виникнення змін у даних платника податку. За бажанням та заявою платника податку Свідоцтво може бути замінене в такому самому порядку, як і при перереєстрації. ( Пункт 21 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
22. При втраті Свідоцтва платник податку на додану вартість повідомляє про це орган державної податкової служби, який видає нове Свідоцтво - з новим номером зі спеціальним записом у лівій верхній частині Свідоцтва "Видано замість втраченого Свідоцтва за N _", із зазначенням номера втраченого Свідоцтва. Платник податку на додану вартість для отримання нового Свідоцтва надає потрібні документи для реєстрації згідно з пунктом 13 цього Положення та оригінал платіжного документа про сплату встановленої суми за Свідоцтво.
Індивідуальний податковий номер при цьому не змінюється.
Зміна платником податку на додану вартість місцезнаходження
або переведення на обслуговування до державної податкової
інспекції в місті (структурного підрозділу в складі державного
рган державної податкової служби), на яку (який) покладено
функці ї обслуговування та контролю за
великими платниками податків
( Назва розділу в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 170 від 14.04.2000 )
23. Зняття з обліку платника податку на додану вартість в одному органі державної податкової служби і взяття на облік в іншому здійснюється в такому порядку:
23.1. Платник податку на додану вартість подає до органу державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням у 20-денний термін від дня зміни місцезнаходження документи, перелік яких визначений розділом 8 Інструкції. ( Абзац перший підпункту 23.1 пункту 23 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
Платник податку на додану вартість у 20-денний термін від дня отримання від органу державної податкової служби, в якому платник перебував на обліку (далі - орган державної податкової служби), повідомлення про зарахування до категорії великих (форма N 15-ОПП) та переведення у зв'язку з цим на обслуговування до державної податкової інспекції в місті (структурного підрозділу у складі державного органу державної податкової служби), на яку (який) покладено функції обслуговування та контролю за великими платниками податків (далі - інспекція (підрозділ), (зобов'язаний подати (надіслати) до інспекції (підрозділу) попереднє свідоцтво платника податку на додану вартість та всі його копії. ( Пункт 23.1 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 170 від 14.04.2000 )
У разі виключення платника податку на додану вартість з категорії великих такий платник податків у 20-денний термін від дня отримання від інспекції (підрозділу) повідомлення про виключення платника податків з категорії великих (форма N 15-ОПП) та переведення його у зв'язку з цим на обслуговування до органу державної податкової служби за попереднім місцем обліку зобов'язаний подати (надіслати) до органу державної податкової служби попереднє свідоцтво платника податку на додану вартість та всі його копії. ( Пункт 23.1 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 170 від 14.04.2000 )
23.2. Одночасно на зазначену дату платник податку на додану вартість подає до органу державної податкової служби за новим місцезнаходженням документи, перелік яких визначено розділом 8 Інструкції, а також реєстраційну заяву згідно з додатком 1 до Положення.
У разі зарахування платника податку на додану вартість до категорії великих платників податків на зазначену дату орган державної податкової служби подає до інспекції (підрозділу) документи, перелік яких визначено Інструкцією. ( Пункт 23.2 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 170 від 14.04.2000 )
У разі виключення платника податку на додану вартість з категорії великих платників податків на зазначену дату інспекція (підрозділ) подає до органу державної податкової служби за попереднім місцем обліку платника податків документи, перелік яких визначено Інструкцією. ( Пункт 23.2 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 170 від 14.04.2000 ) ( Пункт 23.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 72 від 14.02.2002 )
23.3. Органами державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням проводиться процедура зняття з обліку платника податку, а орган державної податкової служби за новим місцезнаходженням здійснює процедуру взяття його на облік. При цьому в пакеті документів, які надсилаються органом державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням до органу державної податкової служби за новим місцезнаходженням, обов'язково подається інформація про кількість завірених копій Свідоцтва.
У разі зарахування платника податку на додану вартість до категорії великих платників податків органом державної податкової служби за попереднім місцем обліку здійснюється процедура зняття з обліку платника податків, а інспекція (підрозділ) здійснює процедуру взяття його на облік. При цьому орган державної податкової служби надає інформацію інспекції (підрозділу) про кількість завірених копій свідоцтва платника ПДВ. ( Пункт 23.3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 170 від 14.04.2000 )
У разі виключення платника податку на додану вартість з категорії великих інспекцією (підрозділом) здійснюється процедура зняття його з обліку. Орган державної податкової служби за попереднім місцем обліку здійснюється процедура взяття його на облік. При цьому інспекція (підрозділ) надає інформацію органу державної податкової служби про кількість завірених копій свідоцтва платника ПДВ. ( Пункт 23.3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 170 від 14.04.2000 )
Процедури взяття на облік/зняття з обліку визначені відповідними пунктами розділів 4 та 8 Інструкції. ( Пункт 23.3 доповнено абзацом згідно з Наказом ДПА N 72 від 14.02.2002 ) ( Пункт 23.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 72 від 14.02.2002 )
23.4. Орган державної податкової служби за новим місцезнаходженням видає нове Свідоцтво лише в обмін на оригінал Свідоцтва, яке було видане за попереднім місцем реєстрації в якості платника податку на додану вартість, та всі копії такого Свідоцтва. Термін дії старого Свідоцтва закінчується на дату видачі нового Свідоцтва, але не може перевищувати 10-денний термін від дати взяття платника податків на податковий облік в органі державної податкової служби за новим місцезнаходженням. Через те, що при зміні місцезнаходження виключення платника податку на додану вартість з Реєстру не відбувається, до видачі нового Свідоцтва обов'язкового підтвердження від Державної податкової адміністрації України про включення платника податків до Реєстру не вимагається.
24. Орган державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податку на додану вартість надсилає органу державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням Повідомлення про видачу Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) згідно з додатком 4 Положення (форма N 4-Р). Органи державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням платника податку на додану вартість, отримавши зазначене повідомлення, включають інформацію про зміну місцезнаходження (місця проживання) у бази даних платників податку на додану вартість.
Виключення платників податку на додану вартість з Реєстру
25. Свідоцтво про реєстрацію діє до дати його анулювання, яке відбувається у випадках, передбачених законодавством. Одночасно з анулюванням Свідоцтва органи державної податкової служби здійснюють виключення платника податку на додану вартість з Реєстру.
25.1. Виключення платника податку на додану вартість з Реєстру та анулювання Свідоцтва здійснюються за заявою платника податків у таких випадках:
якщо зареєстрована протягом 24 поточних календарних місяців в якості платника податку особа мала за останні 12 поточних календарних місяців оподатковувані обсяги продажу товарів (робіт, послуг) менші, ніж 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
якщо зареєстрована як платник податку особа припиняє діяльність згідно з рішенням про ліквідацію такого платника податку;
при переході платника податку на додану вартість - юридичної особи на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності за єдиним податком за ставкою 10 відсотків або, коли фізична особа, яка до переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності була платником податку на додану вартість, після переходу до неї прийняла рішення про те, що вона не є платником податку на додану вартість; підпункту
( Абзац п'ятий підпункту 25.1 пункту 25 вилучено на підставі Наказу Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
закінчення терміну дії договору про спільну діяльність чи терміну дії угоди про розподіл продукції;
в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
Для виключення з Реєстру платник податку на додану вартість подає до органу державної податкової служби за місцем реєстрації заяву про виключення з Реєстру платника податку на додану вартість за ф. N 3-Р (додаток 3 до Положення), Свідоцтво про реєстрацію та всі його завірені копії. Орган державної податкової служби в 10-денний термін розглядає зазначену заяву.
У разі відсутності підстав для виключення платника податку на додану вартість з Реєстру платнику надається письмове пояснення (відмова в виключенні) та повертається Свідоцтво разом із завіреними копіями.
За наявності підстав для виключення платника податку на додану вартість з Реєстру орган державної податкової служби виключає його з Реєстру:
на дату подання заяви, якщо не визначений граничний термін дії Свідоцтва або дата втрати особою статусу платника податку на додану вартість, або, коли є підстави для виключення до закінчення терміну дії Свідоцтва;
на дату закінчення терміну дії Свідоцтва чи за день до втрати особою статусу платника податку на додану вартість в інших випадках.
Якщо органом державної податкової служби на підставі заяви суб'єкта малого підприємництва, що зареєстрований платником податку на додану вартість, прийнято рішення, що особа з певного звітного періоду переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і при цьому не буде платником податку на додану вартість відповідно до абзацу другого статті 6 Указу 2 ( 727/98 ), але цей звітний період ще не настав, то на Свідоцтві та всіх його завірених копіях у лівій верхній частині робиться спеціальний запис:
"Свідоцтво дійсне до "дата останнього дня звітного періоду, що передує переходу платника на сплату єдиного податку",
запис зроблено "дата".
Запис завіряється підписом керівника органу державної податкової служби та печаткою. Свідоцтво та копії з такою відміткою повертаються платнику при видачі документів, що підтверджують право платника на застосування спрощеної системи оподаткування, починаючи з певного звітного періоду. По закінченні терміну дії Свідоцтва з такою відміткою воно та його копії здаються суб'єктом малого підприємництва до органу державної податкової служби разом із заявою про скасування реєстрації платника податку на додану вартість. Після цього орган державної податкової служби виключає особу з Реєстру останнім днем звітного періоду, що передує переходу платника податків на обрані ним умови сплати єдиного податку при застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
25.2. Виключення платника податку на додану вартість з Реєстру та анулювання Свідоцтва відбуваються також у таких випадках:
якщо відповідним законодавчим актом встановлено, що особа, яка має Свідоцтво, не є платником податку на додану вартість і не має права на збереження статусу платника податку на додану вартість, у тому числі і з причин застосування спрощеної системи оподаткування чи придбання спеціальних торгових патентів такою особою;
постановлення судового рішення про ліквідацію юридичної особи - банкрута або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у зв'язку з визнанням її банкрутом (підтверджується рішенням суду, повідомленням державного реєстратора або відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців); ( Абзац третій пункту 25.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 72 від 14.02.2002, в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, що не пов'язане з банкрутством (підтверджується рішенням суду, повідомленням державного реєстратора або відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців); ( Абзац четвертий пункту 25.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 72 від 14.02.2002, в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
державної реєстрації припинення або ліквідації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (підтверджується повідомленням державного реєстратора, відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців, відомостями з ЄДРПОУ чи інших державних реєстрів); ( Абзац п'ятий підпункту 25.2 пункту 25 в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
смерті фізичної особи - підприємця (підтверджується інформацією органів реєстрації актів громадянського стану, повідомленням державного реєстратора або відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців). ( Абзац шостий підпункту 25.2 пункту 25 в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
постановлення судового рішення про оголошення фізичної особи - підприємця померлою, про визнання фізичної особи - підприємця безвісно відсутньою, про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або обмеження її цивільної дієздатності (підтверджується відповідним рішенням суду, інформацією органів реєстрації актів громадянського стану, повідомленням державного реєстратора або відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців); ( Підпункт 25.2 пункту 25 доповнено абзацом сьомим згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
прийняття судового рішення про анулювання Свідоцтва або про звільнення від оподаткування, нарахування або сплати податку на додану вартість (підтверджується рішенням суду); ( Підпункт 25.2 пункту 25 доповнено абзацом восьмим згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
закінчення терміну дії Свідоцтва у випадках, передбачених законом або цим Положенням; ( Підпункт 25.2 пункту 25 доповнено абзацом дев'ятим згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
закінчення дії угоди про розподіл продукції чи договору про спільну діяльність.
У цих випадках датою виключення із Реєстру є відповідна дата прийняття рішення чи події.
У разі неможливості вилучення Свідоцтва чи відмови платника в поверненні Свідоцтва за наявності обставин та документів, що перелічені в цьому пункті, орган державної податкової служби виключає платника податку на додану вартість з Реєстру на підставі акта про анулювання Свідоцтва платника податку на додану вартість, що затверджений керівником органу державної податкової служби. Копії документів, що стали підставою для анулювання Свідоцтва, повинні бути долучені до акта. Акт про анулювання Свідоцтва зберігається в реєстраційній частині облікової справи платника податків, копія акта надсилається особі, що виключена з реєстру, ліквідаційній комісії, власнику, уповноваженій (довіреній) особі тощо. Акт про анулювання Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість складається у двох примірниках за формою N 6-Р, що наведена в додатку 5 до Положення. ( Абзац пункту 25.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 72 від 14.02.2002 ) ( Пункт 25 в редакції Наказу ДПА N 117 від 20.03.2001 )
Уключення/виключення до/з Реєстру платників податку
на додану вартість як суб'єктів спеціального режиму
оподаткування
26. Будь-яка юридична або фізична особа, яка провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського господарства, лісового господарства, рибальства, з обробки чи переробки такої виробленої нею продукції, а також з надання супутніх послуг, визначених статтею 8-1 Закону ( 168/97-ВР ) (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість.
Закон ( 168/97-ВР ) не передбачає застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість до договорів про спільну діяльність та угод про розподіл продукції.
27. Для отримання Свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість сільськогосподарське підприємство за самостійним рішенням реєструється у відповідному органі державної податкової служби. Реєстрація сільськогосподарського підприємства як платника податку із спеціальним режимом оподаткування здійснюється з дотриманням вимог пунктів 7-9, 16-20 цього Положення.
27.1. Заява про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість має бути подана (надіслана) сільськогосподарським підприємством до органу державної податкової служби згідно з додатком 6 (форма N 1-РС). До заяви додається платіжний документ про сплату встановленої суми за свідоцтво про реєстрацію.
Заява має містити виключний перелік видів діяльності сільськогосподарського підприємства, що підпадають під дію статті 8-1 Закону ( 168/97-ВР ) та входять до повного переліку таких видів діяльності, визначеного та оприлюдненого Кабінетом Міністрів України.
У заяві вказуються види діяльності за групами та розділами класифікації видів економічної діяльності на основі Державного класифікатора України ДК 009-96 "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД), затвердженого і введеного в дію наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології і сертифікації від 22.10.96 N 441 .
Види діяльності, указані в заяві юридичної особи, повинні відповідати меті та предмету діяльності, визначених установчими документами такої особи.
Достовірність відомостей про види діяльності підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, який сільськогосподарське підприємство додає до заяви.
27.2. Платник податків, який зареєстрований платником податку на додану вартість на загальних умовах та виявив бажання перейти на застосування спеціального режиму оподаткування цього податку, одночасно з поданням документів, визначених у підпункті 27.1 цього пункту, подає до органу державної податкової служби заяву про виключення з Реєстру платників податку на додану вартість за формою N 3-Р.
При цьому заява про виключення з Реєстру платників податку на додану вартість за формою N 3-Р органом державної податкової служби може бути задоволена лише за умови задоволення заяви про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за формою N 1-РС .
27.3. За результатами розгляду заяви про реєстрацію за формою N 1-РС орган державної податкової служби протягом 10 робочих днів видає (надсилає поштою з повідомленням про вручення за рахунок заявника) Свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за формою N 2-РС (додаток 7) (далі - Спеціальне свідоцтво) або письмову відмову у видачі такого свідоцтва у випадках подання недостовірних даних або у випадках, визначених у пункті 28 цього Положення.
Якщо особа була зареєстрована як платник податку на додану вартість за загальним режимом оподаткування, то:
орган державної податкової служби видає Спеціальне свідоцтво лише в обмін на оригінал Свідоцтва та всі його завірені копії;
датою анулювання Свідоцтва є день, що передує даті видачі Спеціального свідоцтва.
28. Податковий орган відмовляє сільськогосподарському підприємству в реєстрації його як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, якщо такий платник податків:
не підпадає під визначення сільськогосподарського підприємства або вказує у заяві про реєстрацію види діяльності, які не входять до визначеного Кабінетом Міністрів України повного переліку видів діяльності, що підпадають під дію статті 8-1 Закону ( 168/97-ВР );
перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності за єдиним податком за ставкою 10 відсотків;
протягом дванадцяти календарних місяців, що передують місяцю, у якому подається заява про таку реєстрацію, здійснював оподатковувані операції з товарами (послугами), відмінними від сільськогосподарської продукції, на суму, що перевищує суму, визначену в статті 2 Закону ( 168/97-ВР ).
До складу таких оподатковуваних операцій не включаються операції з продажу (поставки) активів, попередньо включених до відповідної групи основних фондів такого сільськогосподарського підприємства за дванадцять та більше календарних місяців, що передували місяцю, у якому відбувається їх продаж (поставка).
Якщо від місяця, у якому створене (проведено державну реєстрацію) сільськогосподарське підприємство, до місяця, у якому подається заява про реєстрацію його як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, минуло менше ніж дванадцять календарних місяців, сума оподатковуваних операцій з товарами (послугами), відмінними від сільськогосподарської продукції, обчислюється за фактичну кількість місяців існування сільськогосподарського підприємства.
29. Спеціальне свідоцтво виготовляється на спеціальному папері, що забезпечує захист від підробки. Заява про реєстрацію та корінець Спеціального свідоцтва зберігаються в обліковій справі (реєстраційній частині) платника податків.
На підставі відомостей, указаних у заяві про реєстрацію, поданій сільськогосподарським підприємством згідно з підпунктом 27.1 пункту 27 цього Положення, орган державної податкової служби у Спеціальному свідоцтві зазначає виключний перелік видів діяльності, що підпадають під дію статті 8-1 Закону ( 168/97-ВР ), за групами та розділами класифікації видів економічної діяльності.
Спеціальне свідоцтво підлягає заміні в порядку, визначеному пунктом 30 цього Положення, у разі виникнення змін у даних про види діяльності сільськогосподарського підприємства - суб'єкта спеціального режиму оподаткування.
При здійсненні операцій з продажу (поставки) сільськогосподарської продукції, яка відповідає видам діяльності, указаним у Спеціальному свідоцтві, сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування здійснюються нарахування та стягнення податку на додану вартість за ставками, визначеними статтею 8-1 Закону ( 168/97-ВР ).
Сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування при поставці товарів (послуг), одержаних від здійснення видів діяльності, які не вказані у Спеціальному свідоцтві, суми податку на додану вартість розраховуються за загальними правилами Закону ( 168/97-ВР ) та за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 Закону. При цьому використовується індивідуальний податковий номер, який зазначено в Спеціальному свідоцтві.
30. Перереєстрація платника податку із спеціальним режимом оподаткування або заміна Спеціального свідоцтва здійснюються у разі:
виникнення змін (доповнень) у даних платника податку, що вказуються у Спеціальному свідоцтві, або в разі втрати Спеціального свідоцтва;
зміни місцезнаходження або переведення на обслуговування до державної податкової інспекції в місті (структурного підрозділу в складі державного органу державної податкової служби), на яку (який) покладено функції обслуговування та контролю за великими платниками податків.
Порядок проведення перереєстрації у названих випадках аналогічний викладеному відповідно у пунктах 21, 22 та 23, 24 цього Положення, з урахуванням того, що:
для перереєстрації сільськогосподарського підприємства - суб'єкта спеціального режиму оподаткування або заміни Спеціального свідоцтва подається заява про реєстрацію за формою N 1-РС (додаток 6) із позначкою "Перереєстрація";
платнику податку із спеціальним режимом оподаткування видається Спеціальне свідоцтво за формою N 2-РС (додаток 7);
орган державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) такого платника надсилає органу державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням Повідомлення про видачу Свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за формою N 4-РС (додаток 8).
31. Якщо сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування здійснює оподатковувані операції з товарами (послугами), відмінними від сільськогосподарської продукції, на суму, що перевищує граничний розмір, установлений статтею 2 Закону ( 168/97-ВР ), протягом визначеного таким пунктом строку, то з місяця, наступного за місяцем, у якому досягається таке перевищення, таке сільськогосподарське підприємство зобов'язане перейти на загальний режим оподаткування за ставкою, визначеною абзацом першим пункту 6.1 статті 6 Закону. До складу таких оподатковуваних операцій не включаються операції з продажу (поставки) активів, попередньо включених до відповідної групи основних фондів такого сільськогосподарського підприємства не пізніше ніж за дванадцять календарних місяців, що передують місяцю, у якому відбувається їх продаж (поставка).
У такому випадку для переходу на загальний режим оподаткування сільськогосподарське підприємство зобов'язане подати до органу державної податкової служби, у якому воно зареєстроване як суб'єкт спеціального режиму оподаткування, заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за формою N 3-РС (додаток 9) разом із Спеціальним свідоцтвом та всіма його завіреними копіями, а також заяву про його реєстрацію як платника цього податку на загальних умовах за формою N 1-Р разом із документом про сплату встановленої суми за Свідоцтво.
32. Сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування не має права реєструватися суб'єктом спрощених систем оподаткування, які передбачають порядок сплати податку на додану вартість, відмінний від загальних норм Закону ( 168/97-ВР ), чи звільнення від сплати цього податку.
Для переходу юридичної особи - суб'єкта спеціального режиму оподаткування на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності за ставкою єдиного податку 10 відсотків одночасно із заявою про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку за ставкою 10 відсотків таке сільськогосподарське підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування за формою N 3-РС разом із Спеціальним свідоцтвом та всіма його завіреними копіями.
У разі невиконання зазначених вимог орган державної податкової служби відмовляє такій особі в переході на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Якщо за результатами розгляду таких заяв органом державної податкової служби приймається рішення, що особа з певного звітного періоду переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, анулювання Спеціального свідоцтва здійснюється у порядку, визначеному підпунктом 25.1 пункту 25 цього Положення.
33. Виключення з Реєстру сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування та анулювання Спеціального свідоцтва здійснюється у випадках та у порядку, визначених пунктами 25, 31, 32 цього Положення. При цьому абзаци другий та п'ятий підпункту 25.1 пункту 25 цього Положення не застосовуються до сільськогосподарських підприємств - суб'єктів спеціального режиму оподаткування.
Спеціальне свідоцтво підлягає анулюванню, якщо сільськогосподарське підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування за формою N 3-РС або заяву про його реєстрацію як платника цього податку на загальних умовах за формою N 1-Р .
33.1. Якщо сільськогосподарське підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування за формою N 3-РС і не подає заяву про його реєстрацію як платника цього податку на загальних умовах за формою N 1-Р (крім випадків, передбачених пунктами 31, 32 цього Положення) та при цьому підпадає під визначення платника податку згідно з статтею 2 Закону ( 168/97-ВР ), орган державної податкової служби:
анулює Спеціальне свідоцтво. У цьому разі платник податків зобов'язаний повернути органу державної податкової служби Спеціальне свідоцтво та всі його завірені копії;
зобов'язує сільськогосподарське підприємство зареєструватись платником податку на додану вартість на загальних умовах відповідно до пункту 9.3 статті 9 Закону ( 168/97-ВР ) та статті 14 Указу ( 857/98 ), про що направляє відповідну письмову вимогу. Особи, які не виконали такі вимоги, несуть відповідальність, установлену статтею 15 Указу.
33.2. На підставі заяви сільськогосподарського підприємства про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування за формою N 3-РС орган державної податкової служби протягом 10 робочих днів анулює Спеціальне свідоцтво та:
виключає платника з Реєстру без видачі нового Свідоцтва, якщо сільськогосподарське підприємство одночасно з такою заявою не подає заяви про його реєстрацію як платника цього податку на загальних умовах за формою N 1-Р (крім випадків, передбачених пунктами 31, 32 цього Положення) та при цьому не підпадає під визначення платника податку згідно із статтею 2 Закону ( 168/97-ВР ). У цьому разі платник податків зобов'язаний повернути органу державної податкової служби Спеціальне свідоцтво та всі його завірені копії;
видає Свідоцтво в обмін на оригінал Спеціального свідоцтва та всі його завірені копії, якщо одночасно з такою заявою сільськогосподарське підприємство подає заяву про його реєстрацію як платника цього податку на загальних умовах (крім випадків, передбачених пунктами 31, 32 цього Положення). У цьому разі датою анулювання Спеціального свідоцтва є дата, яка передує даті видачі Свідоцтва. До реєстраційної заяви за формою N 1-Р має бути доданий документ про сплату встановленої суми за Свідоцтво. ( Положення доповнено розділом згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
Штрафні санкції
34. Якщо платник податків зобов'язаний зареєструватися як платник податку на додану вартість і не здійснює такої реєстрації протягом строків, визначених законодавством, то орган державної податкової служби застосовує санкції, передбачені статтею 15 Указу.
Оприлюднення даних з Реєстру
35. Для інформування платників податку Державна податкова адміністрація України щомісяця у термін до 12 числа місяця оприлюднює на web-сайті Державної податкової адміністрації України (www.sta.gov.ua):
дані з Реєстру із зазначенням найменування або прізвища, імені та по батькові платника податку, індивідуального податкового номера, номера Свідоцтва або Спеціального свідоцтва, дати його видачі;
інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників податку на додану вартість за заявою платника податку або з ініціативи органів державної податкової служби чи рішенням суду, а саме: про анульовані Свідоцтва та Спеціальні свідоцтва платників податку із зазначенням індивідуальних податкових номерів, дат анулювання, причин анулювання та підстав для анулювання свідоцтв. ( Розділ "Прикінцеві положення" в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 185 від 24.05.2005 )
Начальник відділу організації обліку платників податків К.С.Савенко
Додаток 1
до Положення про Реєстр платників
податку на додану вартість
Форма N 1 - Р |
Номер реєстрації ------------------ |
Дата взяття на ------ ------ ------ |
Реєстраційна заява |
---Юридична особа ---Фізична особа ---Учасник договору про спільну |
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ |
--- |
Контактний телефон --------------- Факс --- |
--- |
КЕРІВНИК: прізвище, ім'я, по батькові та ідентифікаційний номер: |
ГОЛОВНИЙ БУХГАЛТЕР: прізвище, ім'я, по батькові та |
--- Реєстраційний (обліковий) номер (для учасників договору про |
------------------------------------------------------------------ |
--- |
Ідентифікаційний код головного підприємства за ЄДРПОУ |
------------------------------------------------------------------ |
----- |
(Заповнюється лише особами, у яких виникло зобов'язання зі |
_________________________________ ________ _____________ |
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер фізичної |
Пояснення |
Для включення до реєстру платників податку на додану вартість |
------------------------------------------------------------------ |
|-----+----------------------+-----------------------------------| |
|-----+----------------------+-----------------------------------| |
У кінці заяви обов'язково проставляється дата подання заяви, |
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 117 від 20.03.2001 )
Додаток 2
до Положення про Реєстр платників
податку на додану вартість
Форма N 2-Р |
(Герб України) |
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ |
Свідоцтво N _________ НБ N 0000000 |
Індивідуальний податковий номер __________________________________ |
Назва (для платника, відповідального за утримання та внесення ПДВ |
____________________________________________ ____________ |
========================= лінія відрізу ========================== |
Корінець Форма N 2-Р |
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ |
СВІДОЦТВО N _________ НБ N 0000000 |
Додаток 3
до Положення про Реєстр платників
податку на додану вартість
Форма N 3-Р
(в редакції наказу ДПА України
від 20.03.2001 N 117)
Заява про виключення з Реєстру |
1. Назва органу державної податкової служби |
2. Інформація про платника |
3. Причини виключення з реєстру |
4. До заяви додається |
М.П. |
5. Інформація про вилучення з реєстру |
------------------------------------------------------------------ |
( Додаток 3 в редакції Наказу ДПА N 117 від 20.03.2001, із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
Додаток 4
до Положення про Реєстр
платників податку на додану
вартість
N ______ Форма N 4-Р |
______________________________ ______________________________ |
ПОВІДОМЛЕННЯ |
------------------------------------------------------------------ |
3. Інформація про платника податків: |
Дата видачі нового Свідоцтва: |
Новий індивідуальний податковий номер |
Номер старого Свідоцтва |
Попередній індивідуальний податковий номер |
------------------------------------------------------------------ |
Посадова особа органу державної податкової служби |
Керівник органу державної податкової служби |
------------------------------------------------------------------ |
( Додаток 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 72 від 14.02.2002 )
Додаток 5
до Положення про Реєстр
платників податку на
додану вартість
Форма N 6 -Р
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Акт |
N__________, індивідуальний податковий номер ___________, виданого |
у складі: |
5. На свідоцтві визначений термін його дії до |
Даний акт є підставою для виключення платника ПДВ |
Копії документів, що стали підставою для анулювання |
Пояснення щодо заповнення деяких |
----------------------------------------------------------------------------- |
------------------------+------------------------+--------------------------- |
Рекомендований склад комісії
----------------------------------------------------------------------------- |
( Положення доповнено Додатком 5 згідно з Наказом ДПА N 72 від 14.02.2002 )
Додаток 6
до Положення про Реєстр
платників податку на додану
вартість
Форма N 1-РС
ЗАЯВА ПРО РЕЄСТРАЦІЮ |
З Формою N 1-РС можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Збірник типових документів", папка "Типові документи".
Додаток 7
до Положення про Реєстр
платників податку на додану
вартість
Форма N 2-РС
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ |
СВІДОЦТВО N _________ НБ N 0000000 |
Індивідуальний податковий номер _________________________________ |
М.П. |
====================== лінія відрізу ============================ |
Форма N 2-РС |
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ |
СВІДОЦТВО N _________ НБ N 0000000 |
Індивідуальний податковий номер _________________________________ |
( Положення доповнено Додатком 7 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
Додаток 8
до Положення про Реєстр
платників податку на додану
вартість
N ______
"___"______________ 20__ року
Форма N 4-РС
________________________________ _______________________________ |
ПОВІДОМЛЕННЯ |
------------------------------------------------------------------ |
3. Інформація про платника податків |
Номер нового Свідоцтва Дата видачі нового Свідоцтва |
Новий індивідуальний податковий номер |
Номер старого Свідоцтва |
Попередній індивідуальний податковий номер |
------------------------------------------------------------------ |
( Положення доповнено Додатком 8 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )
Додаток 9
до Положення про Реєстр
платників податку на додану
вартість
Форма N 3-РС
ЗАЯВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА |
1. Назва органу державної податкової служби |
------------------------------------------------------------------ |
2. Інформація про платника |
------------------------------------------------------------------ |
3. Причини зняття з реєстрації |
------------------------------------------------------------------ |
4. До заяви додаються |
------------------------------------------------------------------ |
М.П. |
5. Інформація про зняття з реєстрації |
------------------------------------------------------------------ |
( Положення доповнено Додатком 9 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 707 від 15.12.2004 )