Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

РІШЕННЯ
N 125 від 04.02.80

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Київської міської ради
N 1051/1051 від 25.12.20
08)

Про порядок виконання робіт по підземних спорудах
та надземному інженерному обладнанню міста

З метою вдосконалення проведення робіт по прокладанню інженерних комунікацій та надземному інженерному обладнанню, а також підвищення відповідальності інженерно-технічних працівників та виробничого персоналу будівельних, експлуатуючих та проектних установ за дотриманням нормативів при виконанні робіт по прокладанню та перебудові існуючих підземних споруд і зростання дієвості контролю за проведенням вказаних робіт виконавчий комітет Київської міської Ради народних депутатів постановляє:

1. Затвердити подані ГоловАПУ та спеціальним відділом по благоустрою міськвиконкому відповідно до рішення виконкому Київської міської Ради народних депутатів від 2 липня 1979 р. N 846 перероблені та погоджені з зацікавленими організаціями нові Правила виконання робіт по підземних спорудах та надземному інженерному обладнанню в м. Києві та ввести їх в дію з 1 березня 1980 р.

2. Заборонити всім підприємствам, організаціям, установам та громадянам виконувати будь-які роботи, зв'язані з підземними та надземними спорудами, інженерним обладнанням на території м. Києва, без дозволу спеціального відділу по благоустрою міськвиконкому.

3. Зобов'язати головні управління, управління та відділи виконкому міськради, установи міністерств та відомств, які ведуть проектування та будівництво в м. Києві, а також здійснюють на його території експлуатацію підземних споруд.

3.1. Довести до відома підвідомчих організацій відповідними наказами або розпорядженнями про введення в дію Правил виконання робіт по підземних спорудах та надземному інженерному обладнанню в м. Києві.

Правила
виконання робіт по підземних спорудах та
надземному інженерному обладнанню в м. Києві

I. Загальна частина

1. Дані Правила обов'язкові для всіх організацій, які ведуть для м. Києва проектування, будівництво і здійснюють на його території експлуатацію підземних споруд, шляхів, трамвайних та залізничних колій, мостів, транспортних перетинань, пішохідних тунелів, колій метрополітену, зелених насаджень, будинків і споруд.

2. Координація і погодження розміщення підземних споруд на території м. Києва здійснюються управлінням інженерного обладнання і підготовки території ГоловАПУ (далі - інженерне управління ГоловАПУ).

3. Прокладання комунікацій і будівництво підземних споруд можуть здійснюватися відкритим і закритим способами.

Доцільність застосування того чи іншого способу повинна визначатися в кожному випадку проектом з урахуванням місцевих умов.

Прокладання підземних комунікацій і будівництво підземних споруд в центральній частині міста, на вулицях і площах з удосконаленим шляховим покриттям і інтенсивним рухом транспорту і пішоходів повинні здійснюватися, як правило, закритим способом.

4. Дозволяється виробництво будівельно-монтажних робіт після попередньої підготовки, яка забезпечує максимальне збереження існуючого інженерного обладнання, споруджень, покриття доріг і тротуарів, зелених насаджень, також життєдіяльність прилеглих до місця виробництва робіт територій, для чого повинні бути складені ПОР, ПОБ і узгоджені з зацікавленими організаціями.

5. Реконструкція існуючих і прокладання нових підземних комунікацій повинні впроваджуватись одночасно з реконструкцією шляхово-транспортних і гідротехнічних споруд, а також з іншими роботами по благоустрою міських територій.

Комплексний благоустрій територій, що освоюються, виконується тільки після завершення прокладок і переробки підземних споруд.

6. Організації, які проводять будівництво або експлуатацію підземних споруд, розміщених на проїздах і тротуарах, зобов'язані встановлювати й утримувати люки оглядових колодязів і коверів на одному рівні зі шляховим покриттям.

В разі перекосу, усадки люків, оглядових колодязів і коверів, а також перепаду відміток більш як на 1 см указані організації зобов'язані негайно переставити люки або ковери до необхідних відміток.

Експлуатаційні організації зобов'язані щорічно міняти не менше 10% цегляних оглядових колодязів на залізобетонні з установкою залізобетонних плит під люки.

7. Ліквідовані підземні споруди повинні, як правило, вилучатися з грунту. При значній трудомісткості, високій вартості робіт по вилученню або з інших причин вони можуть бути залишені в грунті при умові звільнення споруд від продуктів, що транспортуються, демонтажу запірної арматури, розбірки камер і колодязів на глибину не менше 1 м, ретельного заповнення всіх пустот споруд грунтом.

Кінці кабельних ліній при ліквідуванні повинні бути закапорені, газопроводи - продуті, нафто-, мазутопроводи - пропарені і кінці заварені.

Всі виконані роботи повинні бути відображені на кресленнях, які передають в інженерне управління ГоловАПУ.

8. Експлуатаційні організації зобов'язані через міську планову комісію включити в план управління "Київміськшляхбуд" виконання робіт по відновленню шляхових покриттів після ліквідування аварій на мережах, що експлуатуються, з передачею необхідних будівельних матеріалів і на умовах договору між підрядчиком і замовником.

9. Роботи по реконструкції діючих теплових мереж і підключення до діючих теплових мереж, пов'язані з припиненням теплопостачання, проводити, як правило, в період з 1 травня до 1 жовтня.

В опалювальний сезон ці роботи виконувати тільки з дозволу виконкомів районних і міської Ради народних депутатів з організацією роботи в три зміни.

10. Ордери на всі роботи видаються спеціальним відділом по благоустрою м. Києва по проектах, узгоджених інженерним управлінням ГоловАПУ.

11. Загальна кількість виданих спеціальним відділом ордерів на виконання робіт повинна відповідати планам будівельно-монтажних робіт відомств і підприємств.

12. В разі порушення будівельною організацією порядку і строків проведення робіт по раніше виданому ордеру спеціальний відділ по благоустрою має право не видавати цій організації ордерів на нові роботи до завершення нею початих робіт або до виправлення допущених порушень.

II. Планування нового будівництва і
реконструкція існуючих підземних споруд

1. Роботи по прокладанню підземних комунікацій і будівництву інженерних споруд повинні плануватися згідно з річними і перспективними планами забудови і реконструкції території районів міста і здійснюватися до спорудження будівель, будівництва і ремонту доріг, проведення благоустрою території.

2. З метою скорочення розриття проїжджої частин вулиць при проектуванні будівництва нових вулиць, шляхів, площ, реконструкції існуючих необхідно передбачати згідно зі схемами розвитку підземних інженерних комунікацій і за погодженням з відповідними експлуатаційними організаціями закладку на перехресті вулиць (проїздів) необхідної кількості каналів і футлярів з камерами для прокладання вказаних підземних комунікацій.

3. Головні управління, управління, відділи виконкому, міністерства і відомства, що здійснюють будівництво в м. Києві, представляють щорічно до 1 червня попереднього року, що планується, в ГоловАПУ:

відомості про намічені об'єкти будівництва і передбачені строки проведення робіт по прокладці і переустрою підземних споруд на вулицях.

Управління "Київупршлях" щорічно до 1 червня подає ГоловАПУ на погодження перелік об'єктів капітального ремонту шляхового покриття на вулицях міста.

4. З метою скорочення розриття в місті і впорядкування робіт по будівництву та ремонту підземних споруд ГоловАПУ спільно з плановою комісією виконкому, ГоловУКБ, експлуатаційними і будівельними організаціями, на підставі матеріалів, вказаних в п. 3, розробляє річні зведені плани будівництва об'єктів зі вказівкою строків прокладання, переустрою і ремонту всіх видів підземних споруд.

III. Технічні умови на проектування і прокладання
підземних комунікацій у м. Києві

1. Проектування і будівництво підземних і надземних споруд у м. Києві повинні проводитися згідно з технічними умовами експлуатаційних організацій, БНІП та іншими нормативними документами.

2. Дані Правила розповсюджуються на будівництво всіх підземних і надземних споруд у межах м. Києва.

3. Виконання умов даних Правил обов'язкові для проектних, будівельних і експлуатаційних організацій, представників нагляду органів технічного контролю.

4. Правила регулюють умови прокладання, розміщення комунікацій по вертикалі і горизонталі залежно від вертикального планування споруд і БНІП.

5. З метою запобігання усадці і деформації шляхового покриття після відновлення в проектно-кошторисній документації на прокладання підземних комунікацій в місцях з шляховим покриттям передбачають, як правило, засипання траншей місцевим грунтом при оптимальній вологості з урахуванням гідрологічних умов з механічним ущільненням шарами 20-30 см.

На магістралях загальноміського значення при техніко-економічному обгрунтуванні відновлення траншей належить проводити з використанням пісного бетону згідно з технічними вказівками проектних організацій.

6. Комплексне проектування будівництва підземних мереж для будинків, які будуються, шляхів і вулиць, інженерних споруд повинно здійснюватися на основі архітектурно-планувального завдання і технічних умов експлуатаційних служб.

7. Перед розробкою проектів трас необхідне погодження напряму трас. Для цього потрібні:

7.1. Технічні умови або дозвіл на підключення від експлуатаційної організації.

7.2. План М = 1:2000 з червоними лініями і топографічного основою по направленню трас, які погоджуються тільки інженерним управлінням ГоловАПУ, при проходженні вулиць, а якщо траса виходить за межі червоних ліній, - з управлінням планування і забудов ГоловАПУ. В окремих випадках, за вимогою інженерного управління ГоловАПУ, для погодження проекту залучаються організації, інтереси яких порушуються.

7.3. Погодження направлення трас дає право тільки на виконання досліджень по трасі і не дає права на виконання робіт.

7.4. Для погодження проектів підключення будинків до комунікацій інженерного обладнання повинен бути поданий комплексний план інженерних мереж. Некомплексний звідний план інженерних мереж на погодження не приймається. Направлення окремих позаплощадкових трас, які пов'язані з розвитком мереж або реконструкцій, можуть бути погоджені кожна окремо.

8. Погодження трас підземних комунікацій.

8.1. Для виконання проектів трас необхідні погодження направлення трас, план М = 1:500 з нанесенням існуючих комунікацій та зелених насаджень, топографічною основою, яка відображає сучасне положення, червоними лініями та вертикально-планувальними відмітками по трасі. Топографічна основа з існуючими підземними комунікаціями повинна відображати становище на момент проектування.

У місцях великої насиченості підземними комунікаціями на топопланах повинні бути обов'язково представлені поперечні розрізи з цифровими прив'язками існуючих мереж.

Відповідальність за точність представленого матеріалу і відповідність його дійсному положенню несуть проектні організації.

8.2. Теплові мережі повинні проектуватися по території кварталу.

В окремих випадках допускається при можливості проходження проектування магістральних мереж по вулицях, при цьому при техніко-економічному обгрунтуванні прокладку тепломережі належить виконувати в колекторах.

8.3. Для вулиць, які мають підземне господарство, нові комунікації розміщуються залежно від існуючих, по можливості в межах зон, встановлених для нових вулиць.

8.4. Проекти трас, розроблені проектними організаціями, приймаються до погодження безпосередньо від цих організацій.

8.5. Проектні матеріали розглядаються при наявності підписів технічних відділів (управлінь) і адміністрації проектних організацій.

9. Всі проекти трас, а також розміщення зелених насаджень повинні бути узгоджені інженерним управлінням ГоловАПУ.

Проекти трас на будівництво мереж водопровідних, каналізаційних, газових, теплових, а також водостоків, дренажів, силових кабелів та кабелів зв'язку до представлення в інженерне управління ГоловАПУ повинні бути обов'язково погоджені з організацією, яка експлуатує цю мережу, кабельною службою Київенерго і організаціями, інтереси яких порушуються.

10. інженерному управлінню ГоловАПУ надається право в разі необхідності вимагати додаткового погодження проекту з окремими організаціями.

11. Відповідальність за виконання будівельних норм і Правил при складанні проектно-кошторисної документації несуть проектні організації.

12. В разі розбіжності між відомчими організаціями, що стосуються проектування і прив'язок мереж, інженерному управлінню ГоловАПУ надається право приймати остаточне рішення.

13. Явка відповідальних представників зацікавлених організацій, які викликає інженерне управління ГоловАПУ, обов'язкова.

14. Забороняється проектним організаціям видавати замовникам технічну документацію в зв'язку з розриттям до погодження проекту інженерним управлінням ГоловАПУ, в тому числі і технічну документацію на розміщення зелених насаджень.

15. Строк дії погодження інженерного управління ГоловАПУ для інженерних комунікацій і для проектів вертикального планування - 3 роки з дня погодження, в тому числі і житлові масиви. Проекти, по яких почате будівництво, перепогодженню не підлягають.

16. Зміни планового й висотного положення раніше запроектованих проектів трас і прив'язок підлягають обов'язковому погодженню з інженерним управлінням ГоловАПУ.

17. Категорично забороняється будівництво частин будинків, ілюмінаторів, приямків, колон та ін., які виходять за межі червоних ліній вулиць.

18. Всі матеріали проекту для погодження представляються в двох екземплярах - калька і світлокопія з оригіналами погоджень відповідних служб і організацій. Проекти вертикального планування затверджуються на оригіналах, погоджених з управлінням планування і забудови. Після погодження калька повертається проектній організації, світлокопії залишаються в інженерному управлінні ГоловАПУ.

IV. Правила проведення робіт

1. Виконання робіт, зв'язаних з прокладанням, ремонтом і переустроєм підземних споруд, будівництвом і ремонтом будинків і шляхів, проведенням благоустрою і озелененням територій, бурінням свердловин, дозволяється тільки по ордерах спеціального відділу по благоустрою м. Києва, які видаються на основі проектів, погоджених з інженерним управлінням ГоловАПУ.

Порядок виконання робіт встановлюється спеціальним відділом по благоустрою м. Києва.

Ордери видаються тільки особам керівного і інженерно-технічного складу (начальник дільниці, старший виконроб, виконроб, майстер), допущеним до виробництва будівельних робіт.

2. За самовільне розриття, яке проводиться без ордера спеціального відділу по благоустрою, керівник організації несе відповідальність нарівні з безпосереднім виконавцем робіт.

Впровадження робіт по прострочених ордерах вважається як самовільне розриття.

В усіх випадках самовільних робіт спеціальний відділ по благоустрою зобов'язаний прийняти найсуворіші адміністративні заходи.

Якщо буде встановлено, що організація проводить самовільні розриття систематично, питання про керівників таких організацій спеціальний відділ по благоустрою виносить на розгляд виконкому міської Ради.

3. Ордери на виконання робіт, пов'язаних з будівництвом будинків, видаються генеральному підрядчику на весь комплекс робіт в межах будівельного майданчика або кварталу на нових масивах.

За межами будівельного майданчика або кварталу на нових масивах підключення і прокладання всіх підземних комунікацій проводяться по окремих ордерах спеціального відділу по благоустрою.

4. Для одержання ордера на проведення земляних робіт необхідно представити в спеціальний відділ по благоустрою таку документацію:

4.1. Техно-робочий проект або робочі креслення, погоджені з інженерним управлінням ГоловАПУ, графіки робіт на об'єкті зі строками виконання більше 10 днів і на основних транспортних магістралях.

4.2. Заявку за підписом керівника підрядної організації з вказівкою відповідальної особи за роботи (форма N 1).

4.3. Копію наказу замовника за підписом керівника організації про призначення відповідальної особи за технічний нагляд за об'єктом.

4.4. Гарантію за підписом керівника і головного бухгалтера організації про наявність матеріалів, робочої сили, механізмів, автотранспорту, необхідної кількості щитів для огородження, перехідних містків, попереджаючих засобів безпеки (червоні ліхтарі, шляхові знаки (ГОСТ 10807-78).

4.5. Погодження на ордері управління експлуатації автомобільних шляхів м. Києва "Київупршлях" по всіх розриттях, які проводяться на площах і вулицях міста, в межах червоних ліній, незалежно від наявності на них шляхового покриття.

В разі незгодження управління експлуатації автошляхів "Київупршлях" зобов'язане написати на ордері причини, по яких не погоджується ордер.

4.6. Акт районного шляхового лінійного управління, якщо роботи проводяться в межах червоних ліній вулиць, або акт іншої організації про передачу їй території під розриття (форма N 2).

4.7. Гарантію на поновлення шляхового покриття (форма N 5).

4.8. Погодження управління Державтоінспекції УВС м. Києва.

5. При розритті будівельною організацією траншей для прокладання або переустрою підземних комунікацій із залученням субпідрядної спеціалізованої монтажної організації ордер оформляється при наявності спільного графіка на виконання як земляних, так і монтажних робіт.

6. Для одержання дозволу на проведення підготовчих і основних робіт по будівництву споруд (жилі будинки, школи, дитячі садки, лікувальні, культурно-побутові та ін.) необхідно представити дозвіл управління Державного архітектурно-будівельного контролю ГоловАПУ (ДАБКа).

7. З метою прискорення робіт, зв'язаних з розширенням проїздів, ордер видається з розрахунком роботи в дві-три зміни.

Строки закінчення робіт, встановлені ордером, обов'язкові для виконання.

В разі порушення строку виконання робіт ордер продовжується спеціальним відділом по благоустрою і управлінням експлуатації автошляхів "Київупршлях" з візою Державтоінспекції УВС м. Києва, після перевірки стану робіт на об'єкті і причин їх затримки винні притягаються до адміністративної відповідальності.

8. Відбудова покриття повинна початися не пізніше 3 днів після завершення робіт (для організацій, які відбудовують покриття своїми силами) і закінчитися в строки, передбачені ордером спеціального відділу.

9. Організація, яка виконувала роботи і не має в своєму складі дорожньо-будівельної дільниці, повинна не пізніше 2 днів після закінчення робіт передати по акту (форма N 3) місце розриття тій організації, яка гарантувала відбудову покриття.

В акті (форма N 3) вказуються розмір робіт, строки відновлення покриття, а також кількість вивезеного асфальтобетону в місця складування згідно з рішенням міськвиконкому від 2 квітня 1979 р. N 422.

Акт передається організацією, яка проводила розриття, спеціальному відділу по благоустрою і управлінню експлуатації автошляхів "Київупршлях".

До поновлення шляхового покриття місця розриття повинні бути на одному рівні з полотном шляху.

10. В зимовий період передача місць розриття по акту (форма N 3) проводиться при умові забезпечення будівельною організацією:

10.1. Повного очищення місця розриття від снігу і льоду та створення умов для виконання розміру робіт по поновленню шляхового покриття.

10.2. Гарантії на оплату тимчасового поновлення шляхового покриття в зимових умовах і повторного його поновлення, якщо в цьому виникне необхідність.

10.3. Повного вивезення старого асфальтобетону в місця складування згідно з рішенням міськвиконкому від 2 квітня 1979 р. N 422.

11. Поновлені ділянки покриття здаються районному шляховому експлуатаційно-лінійному управлінню по акту (форма N 4) з послідовною його передачею спеціальному відділу по благоустрою і управлінню експлуатації автошляхів "Київупршлях".

12. Поновлення шляхових покриттів повинно викопуватися цілорічно (незалежно від пори року) в строки, обумовлені ордером спеціального відділу по благоустрою, з врахуванням вимог п.5 ч.III.

Поперечні розриття на проїжджих частинах вулиць повинні поновлюватися негайно з виконанням Правил по ущільненню грунту і застосуванню пісного бетону 30-40 см.

13. Поновленню підлягає розриття смуги прокладання підземних комунікацій. У разі порушення асфальтобетонного покриття проїжджої частини вулиці і тротуарів при роботі механізмами або складуванні будівельних матеріалів поза межею смуги інженерних комунікацій організація, яка проводить роботи, зобов'язана відбудувати асфальтобетонне покриття проїжджої частини і тротуарів в межах всієї монтажної зони і здати районному шляховому експлуатаційно-лінійному управлінню по акту (форма N 4).

14. Спеціальний відділ по благоустрою повинен стежити за своєчасним виконанням робіт і відновленням покриття і не видавати забудовнику нових ордерів, якщо він не представив спеціальному відділу по благоустрою і управлінню експлуатації автошляхів "Київупршлях" акти по формі N 4 або формі N 3 про здачу попередніх об'єктів і довідки інженерного управління ГоловАПУ з прийняттям контрольно-геодезичної зйомки.

Ці заходи не виключають прийняття спеціальним відділом по благоустрою адміністративних заходів до відповідальних осіб за виконання робіт і керівників організацій.

15. Для одержання ордера на прокладання підземних комунікацій під магістральними вулицями закритим способом необхідно представити в спеціальний відділ по благоустрою проект організації робіт і поперечний профіль магістралі з вказівкою положення існуючих і проектних підземних комунікацій.

16. При аваріях, ліквідація яких пов'язана з розриттям, попередній дозвіл дається районними спеціальними відділами по телефону з подальшим оформленням аварійного ордера протягом 1 дня.

Строки закінчення робіт по аварійному ордеру - 3 доби з розрахунком, що роботи проводяться обов'язково в три зміни (цілодобово).

При видачі аварійного ордера спеціальний відділ по благоустрою терміново сповіщає по телефону відповідне районне шляхове експлуатаційно-лінійне управління з вказівкою строку закінчення робіт згідно з ордером.

Якщо роботи по аварійному ордеру неможливо закінчити протягом 3 днів, спеціальний відділ по благоустрою зобов'язаний затребувати від організації, яка усуває аварію, одержання на загальній підставі звичайного ордера замість аварійного.

17. Прибирання і очищення місць роботи проводити одночасно з основними роботами по ліквідації аварій і закінчувати не пізніше 12 годин після завершення робіт.

Забороняється в зимовий час проводити відкачування води на проїжджу частину вулиці. Організація, яка ліквідує аварію, повинна проводити сколювання льоду, що утворився в результаті аварії, і його вивезення.

18. Після ліквідації аварії місце розриття здається організацією, яка проводила розриття, районному шляховому експлуатаційно-лінійному управлінню і акти про прийняття місць розриття під відновлення покриття (корінець ордера) передаються в спеціальний відділ по благоустрою.

Строк закриття аварійного ордера - 3 дні з моменту закінчення робіт.

Відповідальність за своєчасну здачу контрольних корінців несе в установленому порядку керівник служби, яка ліквідувала аварію.

V. Порядок проведення робіт

1. До початку робіт виконавець повинен мати акти виробничо-технічного бюро ГоловАПУ:

1.1. Про винесення червоних ліній вулиць.

1.2. Про винесення в натуру будівельної мережі, до якої додається прив'язка трас, що будуються. Геодезичні роботи по замовленню забудовника.

1.3. Про винесення в натуру траси в тому випадку, якщо в проекті є координати трас.

Примітка. Акт про виконання геодезичних робіт по винесенню в натуру не потрібний, якщо в погодженому з інженерним управлінням ГоловАПУ проекті є прив'язки від існуючих будинків і споруд.

2. З метою уникнення пошкоджень підземного господарства будівельні організації перед початком робіт зобов'язані уточнити наявність в місцях розрить підземних комунікацій і погодити свою роботу з відповідними службами, які ведуть експлуатацію цих мереж.

3. Виконавець робіт зобов'язаний:

3.1. Встановити на траншеї з обох боків щитове огородження, перехідні містки, дорожні знаки, нічне освітлення (якщо роботи проводяться на проїжджих частинах).

3.2. Завозити матеріали на місце проведення робіт не раніш як за добу до початку виконання робіт. Складування матеріалів проводити в межах огородження.

3.3. Брущатку, борт, асфальтобетон, щебінку, грандвідсів складувати окремо, не змішувати їх з грунтом і зберігати до закінчення робіт в межах захищення з метою їх повторного використання, не завалюючи проїзди і проходи.

Знятий асфальтобетон вивозити протягом 24 годин після початку робот в місця складування згідно з рішенням міськвиконкому під 2 квітня 1979 р. N 422.

Виконувати технічні умови на асфальтобетон, вирубаний при розритті вулиць, передбачені формою N 2.

3.4. При розритті вулиць з твердим шляховим покриттям (асфальтобетон, цементобетон, брущатка та ін.) роботи виконуються згідно з БНіП.

Передбачати засипання траншей місцевим грунтом оптимальної вологості з врахуванням гідрологічних умов з механічним ущільненням шаром 20-30 см.

3.5. Закріпити підземні комунікації, виявлені при розритті котлована або траншей, згідно з вказівками представників мереж по встановлених Правилах.

3.6. Не завалювати грунтом і матеріалами інженерні мережі, зелені насадження, люки, колодязі підземних комунікацій і проїзди до них, а також вуличні лотки для стоку води.

3.7. Прибирання і очищення місць робіт проводити одночасно з основними роботами і завершувати не пізніше 12 годин після закінчення робіт.

3.8. Тимчасове огородження, встановлене в місцях розриття, знімається організацією, яка проводила роботи, тільки після відновлення шляхового покриття, яке гарантує безпечний рух транспорту і пішоходів.

4. При розриттях, які потребують закриття проїздів, повинна бути складена схема організації руху з розстановкою шляхових знаків (ГОСТ 10807-78) і вказані стрілками напрями об'їздів.

5. Якщо при розритті виявлені підземні комунікації, не вказані в проектах, виконавець робіт зобов'язаний негайно сповістити експлуатаційну організацію, проектну організацію і інженерне управління ГоловАПУ.

6. Експлуатаційні організації зобов'язані за викликом виконання робіт висилати свого представника на місце проведення робіт. В разі неявки відповідальність за наслідки несе також організація, представник якої не з'явився на виклик.

7. Відповідальність за пошкодження підземних комунікацій, споруд, вказаних в проектах, і зелених насаджень несуть виконавці робіт.

8. У разі виявлення в зоні будівництва геодезичних знаків виконавець робіт повинен нести повну відповідальність за їх збереження.

9. Засипання траншей після виконання робіт повинно проводитися з обов'язковим виконанням таких правил:

9.1. Засипання повинне проводитися з поступовим розбиранням кріплення.

9.2. Передбачити засипання траншей місцевим грунтом оптимальної вологості з урахуванням гідрологічних умов з механічним ущільненням шаром 20-30 см.

9.3. При засипанні траншей грунтом коефіцієнт ущільнення грунту повинен бути не менше 0,98.

9.4. Засипання траншей повинне проводитися після огляду схованих робіт і складання акта з участю представника ШЕУ району.

Поновлення покриття проводиться після подання будівельною організацією висновку про ступінь ущільнення грунту. Коефіцієнт ущільнення повинен бути не менше 0,98.

10. При розритті вулиць з грунтовим проїздом організація, яка проводила розриття, зобов'язана відновити грунтове покриття з забезпеченням його дальшої експлуатації.

11. Роботи по ремонту трамвайної колії проводяться цілодобово.

VI. Оформлення виконавчої документації і прийняття
в експлуатацію підземних споруд

1. Виконавчі креслення трас підземних комунікацій і інженерних споруд складаються підрядними будівельними організаціями на кресленнях М = 1:500 (світлокопіях), узгоджених з інженерним управлінням ГоловАПУ.

На креслення наносяться комунікації і споруди, які будуються, з обов'язковою постановкою контрольних цифрових прикладів.

Якщо в складі проектної документації є поздовжній профіль, то на нього наносяться контрольні відмітки.

При наявності в проектній документації резервних азбоцементних труб останні повинні бути нанесені на виконавчі креслення разом з трасами підземних комунікацій з позначенням кількості каналів і визначенням їх положення по вертикалі і горизонталі.

2. Виконавчі креслення підписує головний інженер БМУ, виконроб, геодезист і замовник, після чого будівельна організація передає їх для попереднього приймання інженерному управлінню ГоловАПУ.

3. Забудовники, які одержали виконавчі креслення по раніше оформлених замовленнях, передають їх ПТБ або проектній організації для виконання контрольно-геодезичної зйомки з метою перевірки виконавчих креслень і контролю відповідності збудованих трас з узгодженим проектом, а також поповнення чергових планів М = 1:500 з підземними комунікаціями.

Контрольно-геодезична зйомка повинна виконуватися до засипання траншей з обов'язковою перевіркою цифрових прив'язок, вказаних на узгоджених проектах.

Нанесення на чергові плани М = 1:500 збудованих трас обов'язкове, але дозволяється тільки після приймання, контрольно-геодезичної зйомки працівником інженерного управління ГоловАПУ.

4. До складання і здачі виконавчих креслень будівельні організації повинні нести охорону опорних знаків, від яких ведуться розбивки трас мереж, - крапок червоних ліній, будівельної мережі і меж відводу.

5. Після прийняття інженерним управлінням креслень і контрольно-геодезичної зйомки з нанесенням на чергові плани М = 1:500, інженерне управління видає довідку про прийняття виконавчої документації.

6. Всім експлуатаційним організаціям забороняється приймати в експлуатацію інженерні комунікації без довідки інженерного управління ГоловАПУ про прийняття виконавчої документації.

7. Інженерні комунікації і споруди, які будуть прийняті в експлуатацію без довідки інженерного управління ГоловАПУ і не будуть нанесені на чергові плани, не можуть бути враховані при проектуванні і будівництві і відповідальність за порушення і матеріальні збитки, пов'язані зі зруйнуванням цих мереж, будуть віднесені за рахунок тих, хто дозволив їх експлуатацію.

VII. Відповідальність за порушення правил

1. Винні в порушенні Правил виконання робіт по підземних спорудах та надземному інженерному обладнанню в м. Києві підлягають адміністративній відповідальності, передбаченій Кодексом УРСР про адміністративні правопорушення.

Штамп                                                    Форма N 1
організації

                                  Завідуючому спеціальним відділом
по благоустрою м. Києва

                              Заявка
на видачу дозволу (ордера) на виконання
шляхових і підземних робіт

___________________ просить видати
(назва організації)

дозвіл на виконання робіт по _____

________________ по вул. _________
(характер робіт)

__________________ на дільниці від

вул. _____________________ до вул.

__________________________________

протяжністю ______________________

Відповідальний за виконання робіт

__________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по

__________________________________
батькові)

який проживає по _________________

Адреса організації _______________

телефон ________________

Керівник організації _______

                                                         Форма N 2

     Строк дійсності  до   подання   в   спеціальний   відділ   по
благоустрою м. Києва ___________ днів з дня складання.
Акт складається в 4 прим. з представником підрядної
організації, яка безпосередньо виконує роботи, пов'язані з
розриттям, по 1 екз. для ШЕУ, спеціального відділу по благоустрою
і управління "Київупршлях".

                               Акт
передачі підрядній організації під розриття

     вул. __________________________

_______________________ районі.

За цим актом шляхове експлуатаційно-лінійне управління району
в особі ____________________________ здало, а підрядна організація
____________________ в особі _______________________ прийняла вул.
_____________________ на ділянці від вул. _______________________
до вул. _______________________________ в межах червоних ліній для
виконання робіт, пов'язаних з розриттям при прокладанні
_______________________, при цьому встановлено:

Стан шляхового покриття та інших споруд зовнішнього
благоустрою на переданій ділянці вул. _______________________

------------------------------------------------------------------
| N |Вид шляхового|Розмір|Наявність в межах червоних|В тому числі|
|п/п| покриття та |      |       ліній вулиць       |намічено під|
|   |інших споруд |      |--------------------------|  розриття  |
|   |             |      |Кількість|Коротка характе-|            |
|   |             |      |         | ристика стану  |            |
|   |             |      |         |    покриття    |            |
|---+-------------+------+---------+----------------+------------|
| 1 |      2      |  3   |    4    |       5        |     6      |
|---+-------------+------+---------+----------------+------------|
|   |             |      |         |                |            |
------------------------------------------------------------------

     Примітка. При поперечному розритті вулиць заповнюються тільки
гр. 1, 2, 3, 6.

     Даний акт   вступає   в  силу  з  дня  одержання  підрядчиком
(забудовником)  оформленого   ордера   спеціального   відділу   по
благоустрою на виконання робіт.
     Підрядчик (забудовник)    попереджений,    що    він     несе
відповідальність  за збереження шляхових покриттів та інших споруд
на прийнятій  ділянці  вулиці,  в  межах  червоних  ліній,  з  дня
одержання  ордера спеціального відділу на право виконання робіт по
здачі вулиці по акту на відбудову ШЕУ або іншої  організації,  яка
видала    гарантійне    зобов'язання,   і   зобов'язаний   вивезти
асфальтобетон, вирубаний з траншей в кількості______________ т, на
площадку, вказану ШЕУ району.
     Після закінчення  робіт,  пов'язаних  з   розриттям   вулиці,
підрядчик  (забудовник)  зобов'язаний оплатити повністю всі роботи
по відбудові вулиці згідно з фактичним розміром  зруйнувань,  який
буде встановлений актом передачі підрядчиком (забудовником) вулиці
під відбудову.

     Здав: ШЕУ району _____________________________

     Прийняв: підрядчик (забудовник) ______________
                                        (підпис)

Технічні умови
на асфальтобетон, вирубаний при розритті вулиць,
пов'язаному з прокладкою інженерних комунікацій
і ліквідацією аварії на них

1. Асфальтобетонні покриття на ділянці, які підлягають вирубці, перед початком робіт необхідно очистити від бруду і сміття.

2. Розмір окремих уламків вирубаного асфальтобетону не повинен перевищувати 40 х 40 см.

3. Видалений асфальтобетон повинен бути очищений від домішок щебню фракцією 40-70 мм і більше зі сторони основи.

4. При вирубці двошарового покриття необхідно відокремлювати верхній шар асфальтобетону від нижнього.

5. В місцях складування асфальтобетон необхідно розміщувати шарами 30-50 см з пересипанням піском шаром 3-5 мм, висотою штабеля до 1,5 м.

6. В штабелі повинен знаходитися асфальтобетон тільки одного виду. Змішувати в одному штабелі асфальтобетон різних рецептів забороняється.

                                                         Форма N 3

     Акт складається  в  4  прим.  -  по  одному  для   підрядчика
(забудовника),  спеціального  відділу  по благоустрою і управління
"Київупршлях".
     На акті,  який залишається в ШЕУ, замовник робить гарантійний
запис про оплату.

                               Акт
            передачі на поновлення шляхового покриття

     по вул. _______________________ в ______________ районі після
виконання робіт, пов'язаних з розриттям, по ордеру _______________
м. Київ

                                    "___"_________________ 198_ р.

     Ми, що     нижче    підписалися,    підрядчик    (забудовник)
______________________________ ___________________________ в особі
_____________________________, з одного боку, і шляхово-будівельна
дільниця в особі ______________________________, з другого боку, в
присутності представників ШЕУ _____________________________ району
склали цей акт у  тому,  що  підрядчиком  (забудовником)  передані
______________________ прийняті під поновлення шляхове покриття та
інші спорудження зовнішнього благоустрою по вул. _________________
на дільниці від вул. ___________  ________________________ до вул.
_______________________ після виконання підрядчиком (забудовником)
робіт по прокладанню ______________ по ордеру спеціального відділу
по благоустрою N ______________,  зв'язаних з розриттям, при цьому
встановлено, що необхідно виконати такі роботи в розмірах:

------------------------------------------------------------------
|N п/п |Вид робіт, які підлягають виконанню|Обмірювання|Кількість|
|      |при відбудові шляхового покриття та|           |  робіт  |
|      |        інших спорудження          |           |         |
|------+-----------------------------------+-----------+---------|
|      |                                   |           |         |
------------------------------------------------------------------

Довідки:

     а) траншея засипана грунтом, піском;

     б) засипка в траншеї утрамбована, не утрамбована;

     в)

     г)

     Якщо після поновлення шляхового покриття на ньому з'являється
просадження, оплата за повторний ремонт проводиться підрядчиком.

     Строк поновлення покриття ___________________________________

     Асфальтобетон,     вирублений    з    траншей    будівель   в
кількості ______________ т

     за адресою __________________________________________________

     Коефіцієнт ущільнення грунту в траншеї рівняється ___________

     Здав на поновлення підрядчик
              (забудовник)

     (печатка)

     Прийняв на поновлення _______________________________________

     (печатка)

                             Гарантія

Оплата робіт,   перелічених  в  цьому  акті,  після  їх  виконання
підрядчиком гарантується.

     Керівник організації       _____________________________

     Головний бухгалтер         _____________________________
           (печатка)

                                                         Форма N 4

     Шляхово-будівельне управління  або  інша   організація,   яка
відбудувала  шляхове покриття,  передає по одному екземпляру цього
акта   спеціальному   відділу   по   благоустрою   і    управлінню
"Київупршлях".

                               Акт
               здачі-прийомки поновленого шляхового
                     покриття та інших споруд

     по вул. _____________________ в ______________________ районі

     ______________________ після виконання  робіт,  пов'язаних  з
розриттям по ордеру N ______________

м. Київ                         "___" _______________ 198_ р.


     Шляхово-будівельне управління _______________________ в особі
___________________ здало, а ШЕУ ________________________ району в
особі ______________ прийняло вул. ___________________ на дільниці
від вул. _____________________ до вул. ______________________, яка
поновлена силами _______________ після виконання робіт підрядчиком
_____________ по прокладанню по ордеру N ____________ спеціального
відділу по благоустрою м. Києва.

     Роботи виконані з оцінкою ____________________

     Старий асфальтобетон зданий в кількості ________________ т за
адресою _____________________________ "___" ______________ 198_ р.

     Акт складений в 4 прим.  - по одному для спеціального відділу
по благоустрою м.  Києва, управління "Київупршлях", ШЕУ району або
іншої організації, яка поновила шляхове покриття.

     Здано _______________________

     Прийнято _______________________

     (печатка)

                                                         Форма N 5

Штамп                          Завідуючому спеціальним відділом
організації                    по благоустрою м. Києва

                               Начальнику управління "Київупршлях"

                               Начальнику ШЕУ ____________ району

                             Гарантія
        на поновлення шляхового покриття після виконаного
          розриття при прокладанні підземних комунікацій

     ___________________ гарантує поновлення зруйнованого
     (назва організації)

     ________________________ по вул. ___________________
     (тип шляхового покриття,
            вид робіт)

     після прокладання  за  фактичним  обсягом шляхового покриття,
яке підлягає поновленню,  а також вивозу старого асфальтобетону  в
місця за вказівкою ШЕУ району.

     Керівник організації                  _______________________
                                                   (підпис)

     Головний бухгалтер                    _______________________
     (печатка)                                     (підпис)