Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 квітня 2004 р. N 550
Київ
Деякі питання списання вартості
несплачених обсягів природного газу
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1433 від 28.10.2004
N 147 від 15.02.2006 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Міжвідомчу комісію із списання вартості несплачених обсягів природного газу у складі згідно з додатком.
Надати право голові Міжвідомчої комісії із списання вартості несплачених обсягів природного газу в разі потреби вносити зміни до її складу. ( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1433 від 28.10.2004 )
2. Затвердити такі, що додаються:
Порядок списання вартості несплачених обсягів природного газу;
Положення про Міжвідомчу комісію із списання вартості несплачених обсягів природного газу.
3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям утворити у місячний строк регіональні комісії із списання вартості несплачених обсягів природного газу за участю представників Державного комітету з питань житлово-комунального господарства, Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", її дочірніх компаній "Газ України", "Укртрансгаз", "Укргазвидобування", відкритих акціонерних товариств "Укрнафта", "Київгаз", інших товариств з газопостачання та газифікації, а також підприємств - виробників теплової енергії та тепло- і водопостачання.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 2004 р. N 550
Склад
Міжвідомчої комісії із списання вартості
несплачених обсягів природного газу
Заступник Міністра - голова Комісії |
( Склад із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1433 від 28.10.2004, N 147 від 15.02.2006 )
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 2004 р. N 550
Порядок
списання вартості несплачених обсягів
природного газу
1. Цей Порядок розроблений відповідно до статті 3 Закону України "Про списання вартості несплачених обсягів природного газу" ( 911-15 ) і визначає процедуру списання заборгованості за спожитий природний газ та послуги з його транспортування, яка виникла у період між датою споживання газу у 1995-1998 роках і датою отримання коштів за нього і пов'язана з несвоєчасною та не в повному обсязі сплатою з державного та місцевих бюджетів пільг, субсидій, різниці в ціні природного газу і теплової енергії та тепло- і водопостачання (за складовою газу) та послуг з транспортування газу, несвоєчасним і не в повному обсязі фінансуванням установ і організацій за рахунок коштів з державного та місцевих бюджетів та із зміною курсу національної грошової одиниці до долара США за цей період (далі - вартість несплачених обсягів природного газу).
Учасниками процедури списання є Міжвідомча комісія та регіональні комісії із списання вартості несплачених обсягів природного газу, підприємства нафтогазового комплексу, у тому числі газопостачальні підприємства, які здійснювали постачання газу безпосередньо споживачам, і підприємства - виробники теплової енергії та тепло- і водопостачання, зазначені у статті 2 Закону України "Про списання вартості несплачених обсягів природного газу" ( 911-15 ).
2. Несплачені обсяги природного газу розраховуються:
для газопостачальних підприємств (крім підприємств - виробників теплової енергії та тепло- і водопостачання) - за Методикою згідно з додатком 1 на підставі фактичних обсягів спожитого природного газу відповідними категоріями споживачів з урахуванням цін на природний газ, які діяли у відповідному періоді, суми нарахованих пільг, субсидій, різниці в ціні між тарифами на природний газ та послуги з його транспортування, а також їх помісячного фінансування з державного та місцевих бюджетів;
для підприємств - виробників теплової енергії та тепло- і водопостачання - за Методикою згідно з додатком 2 на підставі помісячних обсягів реалізованої ними товарної продукції і затверджених тарифів на неї для різних категорій споживачів та за складовими витрат з урахуванням суми нарахованих пільг, субсидій, різниці між тарифами за спожиту населенням теплову енергію, на послуги з тепло- і водопостачання, а також їх помісячного фінансування з державного та місцевих бюджетів.
3. Підприємства нафтогазового комплексу і підприємства - виробники теплової енергії та тепло- і водопостачання у місячний строк з дня набрання чинності цим Порядком подають регіональним комісіям із списання вартості несплачених обсягів природного газу (далі - регіональні комісії) на затвердження узагальнені розрахунки несплачених обсягів природного газу за формою згідно з додатками 3 і 4.
Зазначені підприємства, які є постачальниками та споживачами природного газу, подають на затвердження регіональним комісіям акти списання заборгованості за формою згідно з додатком 5. Сума дебіторсько-кредиторської заборгованості цих підприємств, яка відповідає розрахованим несплаченим обсягам природного газу, підлягає списанню в регістрах бухгалтерського обліку.
4. Підприємства нафтогазового комплексу і підприємства - виробники теплової енергії та тепло- і водопостачання, які списали кредиторську заборгованість відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" ( 334/94-ВР ), повідомляють підприємства, які є їх кредиторами, у письмовій формі про списану кредиторську заборгованість, що відповідає розрахованим згідно з пунктом 2 цього Порядку вартості та обсягам природного газу і була відображена у балансі підприємств до моменту списання без відновлення сум заборгованостей у бухгалтерському і податковому обліку.
5. Газопостачальні підприємства і підприємства - виробники теплової енергії та тепло- і водопостачання подають відповідним регіональним комісіям узагальнені розрахунки несплачених обсягів природного газу, акти списання заборгованості та в разі потреби інші підтвердні документи. На підставі поданих документів регіональні комісії погоджують визначені розрахунковим шляхом обсяги природного газу, вартість яких підлягає списанню, затверджують узагальнені розрахунки, акти списання заборгованості і приймають відповідні рішення. Рішення регіональних комісій, оформлені протоколами за формою згідно з додатком 6, разом із затвердженими документами передаються НАК "Нафтогаз України".
Затверджені регіональними комісіями узагальнені розрахунки і акти списання заборгованості не можуть бути підставою для відшкодування вартості природного газу з державного та місцевих бюджетів.
6. Підприємства, які є постачальниками природного газу та теплової енергії кінцевим споживачам, за погодженням з НАК "Нафтогаз України" готують проекти спільних рішень за формою згідно з додатком 7, які підписуються підприємствами нафтогазового комплексу, підприємствами - виробниками теплової енергії та тепло- і водопостачання, що є учасниками такого списання. Спільні рішення набирають чинності після їх підписання всіма учасниками. Одночасно підприємства нафтогазового комплексу підписують акти списання заборгованості за формою згідно з додатком 8.
7. НАК "Нафтогаз України" на підставі документів, зазначених у пунктах 5 і 6 цього Порядку:
стосовно обсягів природного газу, несплаченого установами й організаціями, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, державним та місцевими бюджетами в частині пільг, субсидій, різниці в ціні між тарифами за спожитий населенням природний газ його постачальникам, складає акт списання вартості несплачених обсягів природного газу в рахунок та в межах раніше списаної заборгованості з платежів до бюджету відповідно до статті 70 Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" ( 2120-14 ) за формою згідно з додатком 9 для підприємства - учасника спільного рішення, яке є останнім в ланцюгу такого списання;
стосовно обсягів природного газу, несплаченого підприємствами - виробниками теплової енергії та тепло- і водопостачання його постачальникам, складає акт списання вартості несплачених обсягів природного газу в рахунок списання заборгованості підприємств, які входять до складу НАК "Нафтогаз України", з платежів до бюджету, що підлягала розстроченню відповідно до підпункту 18.1.2 статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) за станом на 1 січня 2001 р. і не сплачена на дату прийняття Закону України "Про списання вартості несплачених обсягів природного газу" ( 911-15 ), за формою згідно з додатком 10 для кожного підприємства, яке є останнім в ланцюгу такого списання.
8. НАК "Нафтогаз України" готує проекти рішень Міжвідомчої комісії із списання вартості несплачених обсягів природного газу за формою згідно з додатком 11 та разом з документами, зазначеними у пунктах 5, 6 і 7 цього Порядку, подає Міжвідомчій комісії, яка приймає рішення про списання відповідних несплачених обсягів природного газу і затверджує акти, зазначені у пункті 7 цього Порядку.
На підставі рішень Міжвідомчої комісії підприємства нафтогазового комплексу і підприємства - виробники теплової енергії та тепло- і водопостачання списують у регістрах бухгалтерського обліку суми дебіторсько-кредиторської заборгованості, яка відповідає вартості несплачених обсягів природного газу.
9. Затверджені Міжвідомчою комісією акти, зазначені в абзаці другому пункту 7 цього Порядку, є підставою для віднесення підприємствами нафтогазового комплексу вартості несплачених обсягів природного газу до збитків.
10. Затверджені Міжвідомчою комісією акти, зазначені в абзаці третьому пункту 7 цього Порядку, є підставою для прийняття органами державної податкової служби рішення про списання заборгованості НАК "Нафтогаз України" та підприємств, які входять до її складу, з платежів до бюджету з одночасним коригуванням відповідних сум пені та штрафних санкцій.
Додаток 1
до Порядку
Методика
розрахунку несплачених обсягів природного газу для
підприємств нафтогазового комплексу, які здійснювали
його постачання безпосередньо споживачам (крім
підприємств - виробників теплової енергії та
тепло- і водопостачання)
1. Ця Методика визначає механізм розрахунку обсягів природного газу, несплачених внаслідок несвоєчасної або не в повному обсязі оплати з державного та місцевих бюджетів спожитого природного газу, поставленого підприємствами нафтогазового комплексу безпосередньо споживачам (крім підприємств - виробників теплової енергії та тепло- і водопостачання) (далі - газопостачальні підприємства).
2. Несплачені обсяги природного газу визначаються з урахуванням цін та витрат на транспортування і споживання газу.
3. Обсяг спожитого населенням природного газу, оплата якого здійснюється за рахунок пільг та субсидій, розраховується у такій послідовності:
а) вартість загального обсягу спожитого протягом місяця природного газу на даний момент визначається за формулою:
V = Q х С, |
де Q - обсяг спожитого кожною категорією населення природного газу в куб. метрах;
С - ціна (за показаннями лічильників газу або згідно з нормами споживання в гривнях);
V - вартість спожитого природного газу в гривнях;
б) коефіцієнт оплати пільг (субсидій) визначається з урахуванням вартості природного газу в гривнях, спожитого категоріями населення, що мали пільги та нараховані субсидії на його оплату, за такими формулами:
К(1)= W(1) : V, |
де К(1) - коефіцієнт для визначення частини природного газу в його загальному обсязі, яка повинна бути сплаченою за рахунок фінансування пільг з державного та місцевих бюджетів;
W(1) - сума пільг для населення, що відповідає вартості обсягу природного газу, який повинен бути сплачений за рахунок фінансування зазначених пільг з державного та місцевих бюджетів;
К(2) = W(2) : V, |
де К(2) - коефіцієнт для визначення частини природного газу в його загальному обсязі, яка повинна бути сплаченою за рахунок фінансування субсидій з державного та місцевих бюджетів;
W(2) - сума субсидій для населення, що відповідає вартості обсягу природного газу, який повинен бути сплачений за рахунок фінансування зазначених субсидій з державного та місцевих бюджетів;
в) обсяг спожитого населенням природного газу, який повинен бути сплачений за рахунок фінансування з державного та місцевих бюджетів пільг та субсидій, розраховується за такими формулами:
Q(1) = Q х К(1), |
де Q(1) - обсяг газу, який повинен бути сплачений за рахунок фінансування пільг;
Q(2) = Q х К(2), |
де Q(2) - обсяг газу, який повинен бути сплачений за рахунок фінансування субсидій.
Різниця в ціні між тарифами на природний газ для населення (між доларовим еквівалентом оптової ціни та регульованої роздрібної ціни для населення) визначається з урахуванням загального обсягу природного газу, спожитого населенням.
4. Обсяги спожитого населенням, але не сплаченого природного газу, розраховуються на підставі даних:
реєстру обсягів природного газу, спожитого категоріями населення, які мали пільги з оплати, отримували відповідні субсидії, та загальних обсягів спожитого населенням природного газу, сума різниці в ціні між тарифами на який підлягала фінансуванню з державного та місцевих бюджетів, за формою згідно з додатком 1;
реєстру обсягів природного газу, спожитого установами та організаціями, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, за формою згідно з додатком 2;
реєстру проведеної оплати за рахунок фінансування з державного та місцевих бюджетів пільг, субсидій, різниці в ціні між тарифами на природний газ для населення за формою згідно з додатком 3;
реєстру проведеної оплати природного газу, спожитого установами й організаціями, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, за формою згідно з додатком 4.
5. Після складення зазначених у пункті 4 цієї Методики реєстрів розраховується вартість обсягів природного газу, спожитого окремими категоріями населення, у гривнях за діючими цінами. Крім того, вартість цих обсягів у доларах США обчислюється як відношення суми в гривнях до курсу долара США, встановленого Національним банком на останній день місяця, в якому отримано певні обсяги природного газу.
6. На підставі даних про обсяги фактичного фінансування з державного та місцевих бюджетів за місяцями та роками, діючу ціну на природний газ, отриманий від газопостачального підприємства, з урахуванням вартості послуг з його транспортування, проводиться розрахунок обсягів газу, сплачених за рахунок фінансування з державного та місцевих бюджетів пільг, субсидій, різниці в ціні між тарифами на природний газ для населення. Ці обсяги визначаються як відношення сум фактичного фінансування в гривнях у відповідному місяці до вартості природного газу в доларах США та курсу гривні до долара США, встановленого Національним банком на останній день місяця, в якому здійснено фінансування з державного та місцевих бюджетів.
7. На підставі розрахунку, проведеного згідно з пунктом 6 цієї Методики, складаються:
довідка про несплату обсягів природного газу внаслідок несвоєчасної та не в повному обсязі оплати з державного та місцевих бюджетів пільг, субсидій, різниці в ціні між тарифами на природний газ та послуги з його транспортування для населення за формою згідно з додатком 5;
довідка про несплату обсягів природного газу внаслідок несвоєчасної та не в повному обсязі оплати установами та організаціями, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, за формою згідно з додатком 6.
Зазначені у довідках відомості про несплачені обсяги природного газу використовуються для проведення узагальнюючих розрахунків несплачених обсягів природного газу.
8. У разі коли природний газ для населення, установ і організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, отримувало одне підприємство (житлово-експлуатаційні контори тощо), а постачальником цього газу для такого підприємства за діючими цінами в гривнях було інше (газопостачальне підприємство), розрахунки, які стосуються бюджетного фінансування, проводяться підприємством, що безпосередньо постачало газ споживачам, а несплачені обсяги природного газу визначаються підприємством, що передавало газ цьому підприємству.
9. Списання витрат газопостачальних підприємств на послуги з транспортування природного газу здійснюється в рахунок списання заборгованості перед газотранспортним підприємством в межах діючих тарифів на послуги з транспортування такого газу.
Приклад розрахунку
Вихідні дані
1. Підприємство нафтогазового комплексу передало газопостачальному підприємству природний газ за ціною 60 доларів США за 1 тис. куб. метрів (без урахування вартості послуг з транспортування газу). Згідно з тарифами, які діяли у 1998 році, газопостачальне підприємство відпускало газ за граничною оптовою ціною для потреб населення та установ і організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, 66 доларів США за 1 тис. куб. метрів з урахуванням вартості транспортних послуг такого підприємства. Тариф на послуги з транспортування 1 тис. куб. метрів природного газу для споживачів України становив: для газопостачальних підприємств - 5,34 долара США, для газотранспортних і газовидобувних підприємств АТ "Укргазпром" - 8,72 долара США. У тарифі на послуги з транспортування природного газу враховано компенсацію виробничих витрат, у тому числі придбання природного газу для технологічних потреб.
Згідно з умовами договорів, за якими передавався природний газ, вартість газу встановлювалася в доларах США, а розрахунки здійснювалися в гривнях за курсом, встановленим Національним банком на день зарахування коштів на рахунок постачальника природного газу.
2. Газопостачальні підприємства отримували природний газ для забезпечення населення, установ і організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, у тому числі для категорій населення, які мали пільги з його оплати й отримували відповідні субсидії, та передавали газ кінцевому споживачу за ціною 130 гривень за 1 тис. куб. метрів (з урахуванням тарифу на послуги з транспортування), яка була встановлена для даної категорії споживачів на момент споживання.
3. Обсяги природного газу, спожитого населенням, становили:
в січні - 7 695 тис. куб. метрів;
в лютому - 7 695 тис. куб. метрів.
4. Фінансування зазначених категорій споживачів відбулося за рахунок коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах, у таких періодах:
за газ, спожитий у січні, фінансування проведено своєчасно протягом поточного місяця;
за газ, спожитий у лютому, фінансування проведено несвоєчасно, у грудні поточного року.
Розрахунок
Визначення обсягу газу, який повинен бути сплачений за рахунок наданих населенню пільг, здійснюється в такій послідовності.
Визначається вартість спожитого населенням газу за діючою ціною 130 гривень за 1 тис. куб. метрів:
7 695 тис. куб. метрів х 130 гривень = 1 000 350 гривень.
Нараховані пільги населенню, встановлені відповідними законами, становили 200 000 гривень. Визначається коефіцієнт оплати для пільгових категорій населення:
200 000 гривень : 1 000 350 гривень = 0,2.
Визначається обсяг газу, який повинен бути сплачений за рахунок фінансування пільгових категорій населення з бюджету відповідного рівня:
7 695 тис. куб. метрів х 0,2 = 1 539 тис. куб. метрів.
Обсяги та вартість переданого газу
наведено в таблиці 1.
Таблиця 1
------------------------------------------------------------------ |
Січень фінансу- 1539 130 1,8 72,2 200 000 111 111 |
Сплачений обсяг природного газу з урахуванням
коливання курсу долара США до гривні наведено у
таблиці 2.
Таблиця 2
------------------------------------------------------------------ |
Січень фінансу- 200000 1,8 72,2 111 111 1 539 |
За газ, спожитий у січні, фінансування пільг здійснено своєчасно протягом поточного місяця в сумі 200 000 гривень, курс долара США до гривні становив 1,8. Таким чином, сума сплаченого обсягу газу становить 111 111 доларів США (200 000 : 1,8). Виходячи з ціни газу 72,2 долара США за 1 тис. куб. метрів сплачений обсяг газу становить 1539 тис. куб. метрів (111 111 : 72,2).
За газ, спожитий у лютому, фінансування пільг здійснено несвоєчасно - в грудні поточного року, але в грудні курс долара США до гривні становив 3,427. Таким чином, сума сплаченого обсягу газу становить 58 360 доларів США (200 000 : 3,427). Виходячи з ціни газу 68,4 долара США за 1 тис. куб. метрів сплачений обсяг газу становить 853,22 тис. куб. метрів (58 360 : 68,4). Тобто несплачений обсяг спожитого газу становить 685,78 тис. куб. метрів (1 539 - 853,22). Відшкодування вартості придбання газу та витрат на послуги з його транспортування відбувалося за рахунок пропорційного розподілу коштів, отриманих на рахунок газопостачальної організації.
Розподіл коштів, отриманих за спожитий та сплачений у січні газ (111 111 доларів США), відбувся таким чином:
постачальнику газу (ціна - 60 доларів США за 1 тис. куб. метрів) - 90 017,01 долара США (111 111 : 74,06 х 60, де 74,06 = 60 + 5,34 + 8,72);
газопостачальному підприємству (організації) (тариф - 5,34 долара США за 1 тис. куб. метрів) - 8 011,51 долара США (111 111 : 74,06 х 5,34);
газотранспортним і газовидобувним підприємствам АТ "Укргазпром" (тариф - 8,72 долара США за 1 тис. куб. метрів) - 13 082,47 долара США (111 111 : 74,06 х 8,72).
Розподіл коштів, отриманих за газ, спожитий у лютому, а сплачений у грудні (58 360 доларів США), відбувся таким чином:
постачальнику газу (ціна - 60 доларів США за 1 тис. куб. метрів) - 47 280,58 долара США;
газопостачальній організації (тариф - 5,34 долара США за 1 тис. куб. метрів) - 4 207,97 долара США;
газотранспортним і газовидобувним підприємствам АТ "Укргазпром" (тариф - 8,72 долара США за 1 тис. куб. метрів) - 6 871,44 долара США.
Зразок
Додаток 1
до Методики розрахунку несплачених
обсягів природного газу для
підприємств нафтогазового комплексу,
які здійснювали його постачання
безпосередньо споживачам (крім
підприємств - виробників теплової
енергії та тепло- і водопостачання)
РЕЄСТР |
_________________________________________ |
------------------------------------------------------------------ |
Січень усього |
Керівник ___________________ ______________________ |
Зразок
Додаток 2
до Методики розрахунку несплачених
обсягів природного газу для підприємств
нафтогазового комплексу, які здійснювали
його постачання безпосередньо споживачам
(крім підприємств - виробників теплової
енергії та тепло- і водопостачання)
РЕЄСТР |
_________________________________________ |
------------------------------------------------------------------ |
Січень |
Зразок
Додаток 3
до Методики розрахунку несплачених
обсягів природного газу для
підприємств нафтогазового комплексу,
які здійснювали його постачання
безпосередньо споживачам (крім
підприємств - виробників теплової
енергії та тепло- і водопостачання)
РЕЄСТР |
_________________________________________ |
------------------------------------------------------------------ |
Січень усього |
Зразок
Додаток 4
до Методики розрахунку несплачених
обсягів природного газу для
підприємств нафтогазового комплексу,
які здійснювали його постачання
безпосередньо споживачам (крім
підприємств - виробників теплової
енергії та тепло- і водопостачання)
РЕЄСТР |
_________________________________________ |
------------------------------------------------------------------ |
Січень |
Зразок
Додаток 5
до Методики розрахунку несплачених
обсягів природного газу для
підприємств нафтогазового комплексу,
які здійснювали його постачання
безпосередньо споживачам (крім
підприємств - виробників теплової
енергії та тепло- і водопостачання)
ДОВІДКА |
_________________________________________ |
--------------------------------------------------------------------- |
Січень усього: |
Зразок
Додаток 6
до Методики розрахунку несплачених
обсягів природного газу для
підприємств нафтогазового комплексу,
які здійснювали його постачання
безпосередньо споживачам (крім
підприємств - виробників теплової
енергії та тепло- і водопостачання)
ДОВІДКА |
_________________________________________ |
--------------------------------------------------------------------- |
Січень |
Додаток 2
до Порядку
Методика
розрахунку несплачених обсягів природного газу
для підприємств - виробників теплової енергії та
тепло- і водопостачання, які споживали природний
газ та надавали послуги з тепло- і водопостачання
безпосереднім споживачам або виробляли теплову
енергію для продажу тепло- і водопостачальним
підприємствам
1. Ця Методика визначає механізм розрахунку несплачених у зв'язку з несвоєчасним та не в повному обсязі фінансуванням з державного та місцевих бюджетів обсягів природного газу та послуг з його транспортування для підприємств - споживачів природного газу, які надавали послуги з тепло- і водопостачання безпосереднім споживачам або виробляли теплову енергію для її продажу тепло- і водопостачальним підприємствам (далі - тепло- і водопостачальні підприємства) у період 1995-1998 років, та визначення сум дебіторської заборгованості перед підприємствами - постачальниками природного газу (далі - газопостачальні підприємства) і підприємствами, які надавали послуги з його транспортування, що підлягають списанню.
2. Підприємства - виробники теплової енергії та тепло- і водопостачання, які надавали послуги з тепло- і водопостачання безпосереднім споживачам - населенню, установам і організаціям, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів (далі - бюджетні установи і організації), подають регіональним комісіям із списання вартості несплачених обсягів природного газу розрахунки несплачених обсягів природного газу та послуг з його транспортування разом з такими документами:
звітом про реалізацію теплової енергії за місяць відповідного року;
журналом-ордером N 6 за місяць відповідного року, а в разі його відсутності - даними інвентаризації дебіторсько-кредиторської заборгованості за останній період;
довідкою про суми нарахованих пільг та субсидій за місяць відповідного року, підтвердженою відповідним фінансовим органом;
довідкою про фактичне фінансування пільг та субсидій за роками та місяцями, підтвердженою відповідним фінансовим органом;
калькуляцією фактичної собівартості 1 Гкал теплової енергії для підприємства в натуральних і вартісних показниках за місяць відповідного року;
довідкою про зменшення тарифів на послуги з тепло- і водопостачання за місяць відповідного року або за останній період разом із рішеннями відповідних місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
Підприємства - виробники теплової енергії, які здійснювали її продаж тепло- і водопостачальним підприємствам, подають документи згідно із зазначеним переліком, крім довідок про суми нарахованих пільг та субсидій і їх фактичне фінансування.
3. На підставі даних калькуляції собівартості 1 Гкал теплової енергії для підприємства - виробника теплової енергії за місяць відповідного року проводиться розрахунок складової природного газу з урахуванням вартості його транспортування у тарифах на послуги з тепло- і водопостачання, яка визначається як відношення суми витрат на природний газ та вартості його транспортування до відпускного тарифу для населення.
4. На підставі даних калькуляції собівартості 1 Гкал теплової енергії для підприємства - виробника теплової енергії за місяць відповідного року та довідки про зменшення тарифу на послуги з тепло- і водопостачання за рішеннями відповідних місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування розраховується вартість природного газу з урахуванням вартості його транспортування в різниці між тарифами на послуги з тепло- і водопостачання для населення, яка підлягала фінансуванню з місцевих бюджетів. Ця вартість визначається як добуток суми різниці між тарифами на теплову енергію, спожиту населенням, і складової природного газу з урахуванням вартості його транспортування (далі - складова природного газу) у тарифах на послуги з тепло- і водопостачання для населення.
У разі зменшення тарифів на послуги з тепло- і водопостачання для бюджетних установ і організацій за рішеннями місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування визначається складова природного газу в тарифах на послуги з тепло- і водопостачання для бюджетних установ і організацій та на підставі отриманих даних розраховується вартість природного газу з урахуванням вартості його транспортування (далі - вартість природного газу) в різниці між зазначеними тарифами, яка підлягала фінансуванню з місцевих бюджетів.
5. На підставі сум нарахованих пільг та субсидій на теплову енергію для відповідних категорій населення та вартості товарної продукції за місяць відповідного року проводиться розрахунок вартості природного газу в сумах нарахованих пільг та субсидій, що підлягали фінансуванню з державного та місцевих бюджетів. Ця вартість визначається як добуток суми нарахованих пільг та субсидій за спожиту теплову енергію і складової природного газу в тарифах на послуги з тепло- і водопостачання для населення.
6. На підставі даних про вартість природного газу в сумах нарахованих пільг та субсидій і даних про курс гривні до долара США, встановлений Національним банком на останній день місяця відповідного року, діючу відпускну ціну на природний газ (з урахуванням вартості його транспортування), отриманий від газопостачальних підприємств, проводиться розрахунок обсягів природного газу, які повинні бути оплачені цим підприємствам з державного та місцевих бюджетів шляхом фінансування пільг, субсидій, різниці між тарифами на послуги з тепло- і водопостачання для населення. Ці обсяги визначаються як відношення розрахункової вартості природного газу в сумах нарахованих пільг, субсидій, різниці між тарифами на послуги з тепло- і водопостачання, що спожиті населенням за місяць відповідного року, до відпускної ціни природного газу в доларах США для тепло- і водопостачальних підприємств та курсу гривні до долара США, встановленого Національним банком на останній день місяця, в якому отримано природний газ від газопостачального підприємства.
7. На підставі даних про обсяги фактичного фінансування з державного та місцевих бюджетів за місяцями та роками, діючі ціни на природний газ (з урахуванням вартості його транспортування), отриманий від газопостачальних підприємств, проводиться визначення обсягів природного газу, сплачених за рахунок профінансованих пільг, субсидій, різниці між тарифами на послуги з тепло- і водопостачання для населення. Ці обсяги визначаються як відношення сум фактичного фінансування з державного та місцевих бюджетів у місяці відповідного року до відпускної ціни природного газу в доларах США та курсу гривні до долара США, встановленого Національним банком на останній день місяця, в якому здійснювалося таке фінансування.
8. Несплачені обсяги природного газу визначаються як різниця між обсягами природного газу, що підлягали сплаті газопостачальним підприємствам за рахунок фінансування з державного та місцевих бюджетів пільг, субсидій, різниці між тарифами на послуги з тепло- і водопостачання, та обсягами природного газу, фактично сплаченими за рахунок такого фінансування.
9. У разі коли природний газ та послуги з його транспортування для виробництва теплової енергії отримувало одне підприємство, а постачання теплової енергії здійснювало інше, розрахунки проводяться із застосуванням складової придбаного тепла в тарифі на послуги з тепло- і водопостачання. При цьому розрахунки, що стосуються фінансування з державного та місцевих бюджетів, проводяться підприємством - теплопостачальником, а несплачені обсяги природного газу визначаються підприємством - виробником теплової енергії.
Приклад розрахунку
Вихідні дані
Відпускна ціна 1 тис. куб. метрів природного газу для підприємства - теплопостачальника - 80 доларів США.
Таблиця 1
Вартість товарної продукції, реалізованої в січні 1998 року
------------------------------------------------------------------ |
Таблиця 2 |
Калькуляція собівартості 1 Гкал теплової енергії, |
I. Натуральні показники |
II. Вартісні показники |
(гривень) |
у тому числі: |
Таблиця 3 |
Фінансування пільг та субсидій з державного |
(гривень) |
Розрахунок 1. На підставі даних таблиці 2 (графа 5) розраховується складова природного газу в тарифі на теплопостачання для населення: (19,95 + 5,7) : 47,25 х 100 % = 54,29 %, де 19,95 - витрати на газ у загальній собівартості виробництва 1 Гкал тепла; 5,7 - витрати на транспортування газу в загальній собівартості виробництва 1 Гкал тепла; 47,25 - відпускний тариф на 1 Гкал теплової енергії. 2. На підставі даних таблиці 1 та складової природного газу в тарифі на послуги з тепло- і водопостачання розраховується вартість природного газу в сумі нарахованих за місяць пільг, субсидій, що підлягали відшкодуванню з державного та місцевих бюджетів: населення, усього - 111 715 х 54,29 % = 60 650,07 гривні, у тому числі: населення, якому не надавались пільги та не нараховувались субсидії, - 41 700 х 54,29 % = 22 638,93 гривні; населення, якому надано пільги, - 36 400 х 54,29 % = 19 761,56 гривні; населення, якому нараховано субсидії, - 33 615 х 54,29 % = 18 249,58 гривні. 3. Розрахунок обсягів природного газу (з урахуванням вартості його транспортування), які повинні бути відшкодованими газопостачальним підприємствам за рахунок фінансування з державного та місцевих бюджетів пільг, субсидій: за рахунок фінансування пільг - 19 761,56 : 1,9297 : 80 = 128,009 тис. куб. метрів; за рахунок фінансування субсидій - 18 249,58 : 1,9297 : 80 = 118,215 тис. куб. метрів, де 19 761,56 та 18 249,58 - розрахункова вартість природного газу в сумах нарахованих за місяць пільг, субсидій; 1,9297 - курс гривні до долара США на 31 січня 1998 р.; 80 - відпускна ціна в доларах США 1 тис. куб. метрів природного газу з урахуванням вартості його транспортування для підприємства - теплопостачальника.
4. На підставі даних таблиці 3 розраховуються обсяги природного газу, сплачені газопостачальному підприємству за рахунок фактичного фінансування з державного та місцевих бюджетів:
за рахунок фактичного фінансування пільг -
19761,56 : 5,2163 : 80 = 47,355 тис. куб. метрів;
за рахунок фактичного фінансування субсидій -
18 249,58 : 5,2163 : 80 = 43,732 тис. куб. метрів;
де 19761,56 та 18 249,58 - фактичне фінансування з бюджету в грудні 1999 р.;
5,2163 - курс гривні до долара США на 31 грудня 1999 р.;
80 - відпускна ціна в доларах США 1 тис. куб. метрів природного газу з урахуванням вартості його транспортування для підприємства - теплопостачальника.
5. Розрахунок несплачених обсягів природного газу:
за рахунок несвоєчасного та не в повному обсязі фінансування пільг з державного та місцевих бюджетів -
128,009 - 47,355 = 80,654 тис. куб. метрів;
за рахунок несвоєчасного та не в повному обсязі фінансування субсидій з державного та місцевих бюджетів -
118,215 - 43,732 = 74,483 тис. куб. метрів.
Зразок
Додаток 3
до Порядку
ЗАТВЕРДЖЕНО |
УЗАГАЛЬНЕНИЙ РОЗРАХУНОК |
по _____________________________________________ |
----------------------------------------------------------------------- |
Січень |
Зразок
Додаток 4
до Порядку
ЗАТВЕРДЖЕНО |
УЗАГАЛЬНЕНИЙ РОЗРАХУНОК |
по _____________________________________________________ |
------------------------------------------------------------------------------ |
Січень |
Зразок
Додаток 5
до Порядку
ЗАТВЕРДЖЕНО |
АКТ |
Відповідно до Закону України "Про списання вартості |
(назва бюджету відповідного рівня та статті невідшкодованого |
Зразок
Додаток 6
до Порядку
ПРОТОКОЛ N |
м. ________________ ____ ______________ 200__ р. |
СЛУХАЛИ: |
Інформацію керівника ________________________________________ |
несплачений обсяг природного газу або теплової енергії (за |
Зразок
Додаток 7
до Порядку
СПІЛЬНЕ РІШЕННЯ N |
м. ________________ ____ ______________ 200__ р. |
Відповідно до Закону України "Про списання вартості |
за договором від ___ ____________ 200__ р. N ___. |
_____________________________________________________ за договором |
Зразок
Додаток 8
до Порядку
АКТ |
___ _________ 200__ р. |
Відповідно до Закону України "Про списання вартості |
перед підприємством, що передало газ; |
Зразок
Додаток 9
до Порядку
ЗАТВЕРДЖЕНО |
АКТ N |
по _________________________________________ |
____ ______________ 200__ р. |
Зразок
Додаток 10
до Порядку
ЗАТВЕРДЖЕНО |
АКТ N |
по ___________________________________________ |
____ ______________ 200__ р. |
------------------------------------------------------------------ |
Зразок
Додаток 11
до Порядку
РІШЕННЯ N |
м. Київ ___ ___________ 200__ р. |
Відповідно до Закону України "Про списання вартості |
------------------------------------------------------------------ |
ВАТ з |
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 2004 р. N 550
Положення
про Міжвідомчу комісію із списання вартості
несплачених обсягів природного газу
1. Міжвідомча комісія із списання вартості несплачених обсягів природного газу (далі - Міжвідомча комісія) є тимчасовим робочим органом, утвореним для вирішення деяких питань списання вартості несплачених обсягів природного газу, забезпечення узгоджених дій органів виконавчої влади, підприємств нафтогазового комплексу і підприємств - виробників теплової енергії та тепло- і водопостачання під час проведення такого списання.
2. У своїй діяльності Міжвідомча комісія керується Законом України "Про списання вартості несплачених обсягів природного газу" ( 911-15 ), актами Кабінету Міністрів України, прийнятими на його виконання, іншими актами законодавства, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Міжвідомчої комісії є розгляд поданих НАК "Нафтогаз України" документів щодо списання вартості несплачених обсягів природного газу та прийняття відповідних рішень.
4. Міжвідомча комісія для виконання покладених на неї завдань має право:
одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для її роботи;
заслуховувати інформацію керівників органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій про виконання ними Закону України "Про списання вартості несплачених обсягів природного газу" ( 911-15 ) та актів Кабінету Міністрів України, прийнятих на його виконання;
залучати до роботи комісії працівників органів виконавчої влади та інших фахівців.
5. Міжвідомчу комісію очолює голова, який призначається Кабінетом Міністрів України.
Голова Міжвідомчої комісії організовує роботу Комісії та здійснює розподіл обов'язків між її членами.
6. Організаційною формою роботи Міжвідомчої комісії є засідання, які проводяться в разі потреби, але не рідше ніж один раз на тиждень.
7. Засідання Міжвідомчої комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутня більшість її членів.
8. Міжвідомча комісія ухвалює рішення більшістю голосів присутніх на її засіданні членів. Рішення Міжвідомчої комісії оформляється протоколом, який підписує її голова.
9. Рішення Міжвідомчої комісії, прийняті в межах її компетенції, є обов'язковими для виконання суб'єктами, стосовно яких вони прийняті.