Открытое тестирование
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ІНСТРУКЦІЯ
N 256/184 від 31.07.2000
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 вересня 2000 року за N 638/4859
Затверджено
Наказ Держкомстату України
та МОЗ України
31.07.2000 N 256/184
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства охорони здоров'я України,
Державного комітету статистики України
від 09.07.2007 N 200/377)
Інструкція
щодо заповнення форми державної статистичної
звітності N 11 "Звіт про захворювання і контингент осіб,
що мають розлади психіки та поведінки внаслідок уживання
психоактивних речовин за 20 __ рік"
Форму державної статистичної звітності N 11 "Звіт про захворювання і контингент осіб, що мають розлади психіки та поведінки внаслідок уживання психоактивних речовин за 20__ рік" (надалі - форма N 11) заповнюють відповідальні особи лікувально-профілактичних закладів, які надають наркологічну допомогу населенню, незалежно від відомчої підпорядкованості та форм власності.
У самостійних наркологічних закладах дані звіту мають бути ретельно вивірені з даними звітів за формами N 10 "Звіт про захворювання та контингент хворих на розлади психіки та поведінки за 20 __ рік" (надалі - форма N 10), N 12 "Звіт про захворювання, зареєстровані у хворих, які проживають в районі обслуговування лікувального закладу", N 20 "Звіт лікувально-профілактичного закладу", які складаються цими закладами.
У звіті мають бути заповнені усі графи та рядки. Якщо які-небудь дані відсутні, то ставиться риска. Звіт має бути заповнений чітко і розбірливо. Виправлення помилок підтверджується підписом керівника.
Наркологічні диспансери, диспансерні відділення наркологічних лікарень, лікарні (необ'єднані поліклініки), які мають наркологічні відділення (кабінети), лікувально-профілактичні заклади, що не мають наркологічних відділень (кабінетів), але розташовані на території районів і надають наркологічну допомогу населенню (надалі - заклади) системи Міністерства охорони здоров'я України (надалі - МОЗ України) подають звіт головному лікарю центральної районної (міської) лікарні; НДІ психіатрії, що мають наркологічні відділення (кабінети) в поліклініці або відділення, палати, ліжка наркологічного профілю в стаціонарі подають звіт центральній міській лікарні та управлінню охорони здоров'я міської державної адміністрації за місцезнаходженням; інші заклади, що не перебувають у сфері управління системи МОЗ України подають звіт Головному управлінню статистики в Автономній Республіці Крим, обласному, Київському та Севастопольському міським управлінням статистики за місцезнаходженням та своїй вищій організації 5 січня після звітного періоду.
Центральні районні (міські) лікарні подають зведені звіти головному наркологічному закладу Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим (надалі - МОЗ Автономної Республіки Крим), області, міст Києва та Севастополя у термін, встановлений наказом відповідного органу управління охорони здоров'я.
Головні наркологічні заклади МОЗ Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя у термін, установлений наказом відповідного органу управління охорони здоров'я подають зведені звіти (включно із звітами своїх закладів) МОЗ Автономної Республіки Крим, органу управління охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
МОЗ Автономної Республіки Крим, органи управління охорони здоров'я обласних, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій подають зведені звіти Головному управлінню статистики в Автономній Республіці Крим, обласному, Київському та Севастопольському міським управлінням статистики та МОЗ України у термін, установлений наказом МОЗ України.
МОЗ України подає зведений звіт по Україні та регіонах Державному комітету статистики 17 березня.
На титульному аркуші у рядку "Форма власності" зазначається форма власності лікувально-профілактичного закладу.
Звіт заповнюється на підставі форм первинного обліку N 025/о "Медична карта амбулаторного хворого", N 030-1/о "Контрольна карта диспансерного нагляду за хворим на розлади психіки та особою, яка має розлади психіки внаслідок уживання психоактивних речовин", N 030-2/о "Статистичний талон на хворого, який знятий з диспансерного нагляду психоневрологічного (наркологічного) закладу", N 039/о "Відомість обліку відвідувань у поліклініці (амбулаторії), диспансері, консультації, удома", N 066-1/о "Статистична карта хворого, який вибув із психіатричного (наркологічного) стаціонару", N 007/о "Листок обліку руху хворих і ліжкового фонду стаціонару", N 056/о "Журнал реєстрації обстежених на спеціалізованій медичній комісії", N 129-1/о "Журнал реєстрації медичних оглядів для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану сп'яніння", N 140/о "Журнал реєстрації виданих (отриманих) бланків сертифікатів про проходження періодичного наркологічного огляду", N 144/о "Журнал комісії з медичного огляду водіїв для визначення їх придатності до керування транспортом".
Таблиця 2100 "Контингент осіб, що мають розлади психіки та
поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин"
У таблиці вказується кількість осіб, які проживають у районі діяльності закладу і мають розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин (надалі - хворі), за винятком осіб, наркологічний діагноз яким не був підтверджений лікарем-наркологом в умовах наркологічного диспансеру або наркологічної лікарні.
У таблиці згруповані синдромологічні форми наркологічних хвороб згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем десятого перегляду (надалі - МКХ-10 ), прийнятою 43-ю Всесвітньою асамблеєю охорони здоров'я 1 січня 1993 року, ратифікована Україною 1 січня 1999 року.
Таблиця складається з двох розділів, а саме: диспансерний нагляд з метою профілактики та диспансерний нагляд з метою лікування та реабілітації.
У рядку 1 указується кількість осіб, які хворі на гостру інтоксикацію та розлади психіки із шкідливими наслідками, що обумовлені уживанням алкоголю (ш. F10.0,1).
Зазначені стани мають епізодичний характер і можуть не повторюватись, якщо не буде умов для їх виникнення, а саме: повторного уживання алкоголю. Але, якщо особу у стані алкогольного сп'яніння було доставлено на медичний огляд і експертиза підтвердила діагноз, то особа має бути зареєстрована і взята під наркологічний нагляд з метою профілактики.
У рядку 2 з числа осіб з гострою інтоксикацією, що обумовлена уживанням алкоголю (ш. F10.0,1), зазначається кількість хворих на гостру інтоксикацію з делірієм (ш. F10.03). Звичайно, цей стан зустрічається рідко.
У рядку 3 указується кількість хворих на гостру інтоксикацію і розлади психіки зі шкідливими наслідками, що обумовлені уживанням опіоїдів, канабіноїдів, кокаїну, галюциногенів, кількох наркотичних речовин та інших психоактивних речовин (ш. F11.0,1, F12.0,1, F14.0,1, F16.0,1, F19.0,1).
У рядку 4 указується кількість хворих на гостру інтоксикацію і розлади психіки зі шкідливими наслідками, що обумовлені уживанням седативних або снодійних речовин, інших стимуляторів, включно з кофеїном, тютюну, летких розчинників (ш. F13.0,1, F15.0.1, F17.0,1, F18.0,1).
У рядку 5 указується кількість осіб з гострою інтоксикацією і розладами психіки зі шкідливими наслідками - всього, які перебувають під диспансерним наркологічним наглядом з метою профілактики на кінець звітного року (ш. F10.0,1 - F19.0,1).
У рядку 6 указується кількість хворих внаслідок уживання алкоголю (ш. F10.2 - F10.9).
У рядку 7 із числа хворих внаслідок уживання алкоголю (ш. F10.2 - F10.9) указується кількість хворих із синдромом залежності (ш. F10.2).
У рядку 8 із числа хворих внаслідок уживання алкоголю (ш. F10.2 - F10.9) указується кількість хворих у стані відміни (ш. F10.3).
У рядку 9 із числа хворих внаслідок уживання алкоголю (ш. F10.2 - F10.9) указується кількість хворих у стані відміни з делірієм та психотичними розладами (ш. F10.4, F10.5).
У рядку 10 із числа хворих внаслідок уживання алкоголю (ш. F10.2 - F10.9) зазначається кількість хворих з амнестичним синдромом, резидуальними і пізніми психотичними розладами (ш. F10.6, F10.7).
У рядку 11 указується кількість хворих внаслідок уживання опіоїдів (ш. F11.2 - F11.9).
У рядку 12 указується кількість хворих внаслідок уживання канабіноїдів (ш. F12.2 - F12.9).
У рядку 13 указується кількість хворих внаслідок уживання седативних або снодійних речовин (ш. F13.2 - F13.9).
У рядку 14 зазначається кількість хворих внаслідок уживання кокаїну (ш. F14.2 - F14.9).
У рядку 15 указується кількість хворих внаслідок уживання інших стимуляторів, включно з кофеїном (ш. F15.2 - F15.9).
У рядку 16 указується кількість хворих внаслідок уживання галюциногенів (ш. F16.2 - F16.9).
У рядку 17 указується кількість хворих внаслідок уживання тютюну (ш. F17.2 - F17.9).
У рядку 18 указується кількість хворих внаслідок уживання летких розчинників (ш. F18.2 - F18.9).
У рядку 19 зазначається кількість хворих внаслідок уживання кількох наркотичних речовин та інших психоактивних речовин (ш. F19.2 - F19.9).
У рядку 20 указується кількість усіх хворих, які одержали наркологічну допомогу в закладі, а також осіб, що перебувають під диспансерним наркологічним наглядом на кінець звітного року з метою лікування і реабілітації (ш. F10.2-9 - F19.2-9).
У графі 1 зазначається кількість усіх хворих, які протягом звітного року були взяті під нагляд незалежно від того, уперше в житті їм установлено діагноз чи повторно, за винятком осіб, які переведені з диспансерного нагляду з метою профілактики під диспансерний нагляд з метою лікування і реабілітації.
У графі 2 указується кількість усіх узятих під нагляд хворих, яким уперше в житті встановлено діагноз, незалежно від того, яким наркологічним закладом це зроблено.
У графах 3 - 6 кількість узятих під нагляд хворих, яким уперше в житті встановлено діагноз, розподіляється за місцем проживання, віком та статтю. У графі 4 зазначається кількість підлітків якими вважаються особи віком 15 - 17 років включно (надалі - підлітки), у графі 5 зазначається кількість дітей, якими вважаються особи віком 0 - 14 років включно (надалі - діти).
У графі 7 наводиться кількість усіх хворих, щодо яких припинено нагляд з різних причин, а саме: у зв'язку зі смертю, зміною місця проживання, одужанням, тривалою ремісією, відсутністю відомостей щодо хворого більше року тощо.
У графі 8 зазначається кількість хворих, щодо яких припинено нагляд за рішенням ЛКК.
У графі 9 зазначається кількість хворих, щодо яких припинено нагляд у зв'язку зі смертю.
У графі 10 зазначається кількість хворих, які перебувають під наглядом на кінець звітного року.
У графах 11 - 15 кількість хворих, які перебувають під наглядом наркологічного закладу на кінець звітного року розподіляється за місцем проживання, віком і статтю. У графі 12 указується кількість підлітків, у графі 13 - дітей, у графі 15 - жінок віком 16 - 54 років включно і чоловіків віком 16 - 59 років включно.
У графі 16, у рядках 6 - 20 указується кількість хворих з активною залежністю від психоактивних речовин, що перебувають під диспансерним наркологічним наглядом, але відмовилися від будь-яких форм реабілітації та лікування. Такі особи залишаються під наглядом, документація стосовно них зберігається у закладі, а якщо виникає потреба, то їм видається довідка як про осіб, які перебувають під наглядом. У рядках 1 - 5 за даною графою указується кількість осіб, що були взяті під профілактичний нагляд, але які відмовились від лікування.
Перевірка правильності заповнення таблиці 2100
Дані рядка 1 мають бути більшими від даних рядка 2 за всіма графами.
Дані рядка 5 мають збігатись із сумою даних рядків 1, 3, 4 за всіма графами.
Дані рядка 20 мають збігатись із сумою даних рядків 6, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 за всіма графами.
Дані рядка 6 мають бути більшими від суми даних рядків 7, 8, 9, 10 за всіма графами.
Дані графи 1 мають бути більшими від даних графи 2 за всіма рядками за рахунок кількості осіб, що взяті під нагляд повторно.
Дані графи 2 мають бути більшими від даних кожної з граф 3, 4, 5, і 6 за всіма рядками.
Дані графи 7 мають бути більшими від даних кожної з граф 8 і 9 за всіма рядками.
Дані графи 10 мають бути більшими від даних граф 11, 12, 13, 14 і 15 за всіма рядками.
Дані графи 10 (кількість хворих, що перебували під наглядом на кінець звітного року) мають збігатися з даними графи 10 звіту минулого року плюс дані графи 1 (кількість хворих, що взяті під нагляд у звітному році) мінус дані графи 7 (кількість осіб, за якими припинено нагляд у звітному році) за рядками 5 і 20. Якщо здійснювати розрахунок за кожним з рядків 1 - 20 окремо, то баланс неможливий внаслідок уточнення або зміни діагноза хворим протягом року. У цьому випадку дані щодо таких хворих мають бути вказані лише в графі 10 за відповідними рядками. Тобто, зазначені хворі не обліковуються як такі, що взяті і зняті з-під нагляду.
Таблиця 2120
У рядках 1 - 4 кількість хворих із числа тих, що перебувають під диспансерним наглядом з метою лікування та реабілітації, розподіляються на тих, хто на час складання звіту утримується від уживання алкоголю та інших психоактивних речовин більше року і тих, хто перебуває на примусовому лікуванні з приводу розладів психіки та поведінки, що спричинені їх уживанням у закладах охорони здоров'я і ЛТП. Дані рядків 1, 3 обчислюються за показниками з рядка 6, графи 10 таблиці 2100, а з рядків 2, 4 - з підсумку даних рядків 11 - 19, графи 10 таблиці 2100.
Таблиця 2130
У рядку 1 указується кількість хворих, що лікувалися анонімно як безкоштовно, так і з оплатою лікування.
У рядку 2 зазначається кількість хворих, яким надані платні послуги в госпрозрахункових закладах (включно з самостійними наркологічними амбулаторіями) і госпрозрахункових наркологічних кабінетах, які відкриті в бюджетних поліклініках.
Таблиця 2200 "Кількість зайнятих посад
лікарів-наркологів, які здійснюють нагляд за
наркологічними хворими"
У рядку 1 графи 1 указується кількість зайнятих на кінець року посад дільничних лікарів-наркологів для обслуговування дорослого населення.
У рядку 2 графи 1 указується кількість зайнятих на кінець року посад дільничних лікарів-наркологів для обслуговування підлітків.
У графі 2 за всіма рядками зазначається кількість відвідувань лікарів з приводу захворювання, анонімного лікування (якщо лікар надає послуги анонімного лікування безкоштовно), консультації, профілактичного наркологічного огляду (якщо останній увійшов у обов'язки дільничного нарколога).
Таблиця 2300 "Склад хворих у наркологічному стаціонарі"
У рядку 1 зазначається кількість хворих, які потрапили до лікарні у стані алкогольного сп'яніння різних ступенів (F10.0) та з діагнозом розладу психіки із шкідливими наслідками, що спричинені вживанням алкоголю (F10.1).
У рядку 2 із числа хворих, які потрапили до лікарні у стані алкогольного сп'яніння різних ступенів та з діагнозом розладів психіки із шкідливими наслідками, що спричинені уживанням алкоголю (F10.0,1), зазначається кількість хворих на гостру інтоксикацію з делірієм, що виникла під час алкогольного сп'яніння (ш. F10.03).
У рядку 3 указується кількість хворих на гостру інтоксикацію та розлади із шкідливими наслідками, обумовлені уживанням опіоїдів, канабіноїдів, кокаїну, галюциногенів, кількох наркотичних речовин та інших психоактивних речовин (ш. F11.0,1 F12.0,1, F14.0,1, F16.0,1, F19.0,1).
У рядку 4 указується кількість хворих на гостру інтоксикацію та розлади із шкідливими наслідками, обумовлені вживанням седативних, снодійних, інших стимуляторів, включно з кофеїном, летючих розчинників (ш. F13.0,1, F15.0,1, F18.0,1).
У рядку 5 указується кількість хворих внаслідок уживання алкоголю (ш. F10.2 - F10.9).
У рядку 6 із числа хворих від уживання алкоголю (ш. F10.2 - F10.9) указується кількість хворих у стані відміни з делірієм та психотичними розладами (ш. F10.4, F10.5).
У рядку 7 із числа хворих від уживання алкоголю (ш. F10.2 - F10.9) указується кількість хворих з амнестичним синдромом, резидуальними і віддаленими психотичними розладами (ш. F10.6, F10.7).
У рядку 8 із числа хворих від уживання алкоголю (ш. F10.2 - F10.9) указується кількість хворих із синдромом залежності (ш. F10.2).
У рядку 9 із числа хворих від уживання алкоголю (ш. F10.2 - F10.9) зазначається кількість хворих на стан відміни (ш. F10.3).
У рядку 10 указується кількість хворих від уживання опіоїдів, канабіноїдів, кокаїну, галюциногенів, кількох наркотичних речовин та інших психоактивних речовин (ш. F11.2-9, F12.2-9, F14.2-9, F16.2-9, F19.2-9).
У рядку 11 із числа хворих від уживання опіоїдів, канабіноїдів, кокаїну, галюциногенів, кількох наркотичних речовин та інших психоактивних речовин (ш. F11.2-9, F12.2-9, F14.2-9, F16.2-9, F19.2-9) указується кількість хворих у стані відміни з делірієм і психотичними розладами (ш. F11.4,5, F12.4,5, F14.4,5, F16.4,5, F19.4,5).
У рядку 12 указується кількість хворих від уживання седативних або снодійних речовин, інших стимуляторів, включно з кофеїном, тютюну, летких розчинників (ш. F13.2-9, F15.2-9, F17.2-9, F18.2-9).
У рядку 13 зазначається кількість усіх хворих, які лікувались у стаціонарі протягом звітного року.
У рядку 14 указується кількість осіб, що госпіталізовані без діагнозу, з метою проведення експертизи щодо його встановлення і визначено, що вони не мають захворювань на розлади психіки та поведінки внаслідок уживання психоактивних речовин. У цьому рядку зазначається кількість хворих, які лікувались у закладі з діагнозами, що не зазначені в рядках 1 - 13, а саме: хворі психіатричного, неврологічного та інших профілів.
У графі 1 зазначається кількість усіх хворих, які надійшли у стаціонар.
У графах 2 - 4 кількість хворих, які були госпіталізовані у стаціонар, розподіляється за віком та статтю.
У графі 5 зазначається кількість хворих, які були госпіталізовані вперше у звітному році.
У графах 6 і 7 указується відповідно кількість усіх хворих, які вибули зі стаціонару, і з них кількість хворих, які померли в ньому.
У графі 8 зазначається кількість ліжко-днів, що проведені хворими, які вибули зі стаціонару, включно з днями, що проведені хворими, які померли.
У графі 9 указується кількість хворих, що перебувають у стаціонарі на кінець звітного року.
У графах 10 - 12 кількість хворих, що перебувають у стаціонарі на кінець звітного року, розподіляються за віком та статтю.
Перевірка правильності заповнення таблиці 2300
Дані рядка 13 мають збігатись із сумою даних рядків 1, 3, 4, 5, 10, 12 за всіма графами.
Дані рядка 1 мають бути більше від даних рядка 2 за всіма графами.
Дані рядка 5 мають збігатися із сумою даних рядків 6, 7, 8, 9 за всіма графами.
Дані рядка 10 мають бути більше від даних рядка 11 за всіма графами.
Дані графи 1 мають бути більше від даних кожної з граф 2, 3, 4, 5 за всіма рядками.
Дані графи 6 мають бути більше від даних графи 7 за всіма рядками.
Дані графи 9 мають бути більше від даних кожної з граф 10, 11, 12 за всіма рядками.
Дані графи 9 (кількість хворих, що перебували у стаціонарі на кінець звітного року) мають збігатися з даними графи 9 звіту минулого року плюс дані графи 1 (кількість осіб, що надійшли у звітному році) мінус дані графи 6 (кількість осіб, що вибули із стаціонару в звітному році) за рядками 13 і 14.
Якщо здійснювати розрахунок за кожним із зазначених рядків окремо, а також окремо за кожним з рядків 1 - 12, то баланс неможливий через уточнення або зміну діагнозу хворим, які залишились на лікуванні в наркологічних закладах (відділеннях) з попереднього року.
У звітах на рівні регіону:
дані рядка 13 таблиці 2300 за кожною з граф 1 - 3, 5 - 11 мають збігатися з даними рядка 22 таблиці 2300 за відповідними графами звіту за формою N 10;
підсумок даних рядків 13 і 14 за кожною з граф 1, 3, 6 і 7 таблиці 2300 має збігатися з даними рядка 57 за відповідними графами таблиці 1110 звіту за формою N 47-здоров "Звіт про мережу та діяльність медичних закладів" (надалі форма N 47-здоров).
Перевищення кількості хворих, які надійшли й вибули з наркологічних ліжок можливе, якщо у багатопрофільному або спеціалізованому (крім наркологічного) лікувально-профілактичному закладі є ліжка наркологічного профілю і в його межах здійснювалися переведення хворих на ці ліжка або з них на ліжка іншого профілю. Хворі, переведені з ліжок будь-якого профілю на наркологічні, у звіті за формою N 11 указуються як такі, що надійшли, а з ліжок наркологічних на ліжка іншого профілю - як такі, що вибули, тоді як у звіті за формою N 47-здоров рух зазначених хворих у межах одного закладу не обліковується, тобто вони не вказуються як такі, що надійшли й вибули.
Перевищення кількості хворих, які надійшли й вибули можливе також, якщо у межах наркологічного закладу розгорнуті ліжка іншого профілю, а саме: психіатричні, неврологічні, венерологічні тощо. У цьому випадку дані щодо діяльності використання зазначених ліжок мають бути зазначені у рядку 14 за графами 1 - 12 таблиці 2300 звіту за формою N 11, а у відповідних графах таблиці 1110 звіту за формою N 47-здоров - у рядках, що відповідають назві профілю ліжок.
Таблиця 2310
У графах 1 - 6 кількість хворих, які надійшли в стаціонар, розподіляються за шляхами госпіталізації, а саме: за направленням диспансеру (рядок 1), доставлені машиною швидкої допомоги з ургентними показниками (рядок 3), переведені із стаціонарів іншого профілю (рядок 5). У рядках 2, 4, 6 із числа осіб, що надійшли в стаціонар, зазначається кількість хворих від уживання алкоголю. Дані обчислюються за показниками підсумку рядків 13 і 14 графи 1 таблиці 2300.
Таблиця 2330
У рядку 1 із числа хворих, які перебували в стаціонарі на кінець звітного року, зазначається кількість хворих, які перебували на примусовому лікуванні. Дані обчислюються за показниками з рядка 13, графи 9 таблиці 2300.
Таблиця 2400 "Кількість осіб, що лікувались
амбулаторно та у денних стаціонарах"
У графі 1 зазначається кількість усіх хворих, які лікувалися амбулаторно, із числа тих, що перебували під диспансерним наглядом з метою профілактики, лікування та реабілітації з приводу уживання психоактивних речовин.
У графах 2 - 4 кількість усіх хворих, які лікувалися амбулаторно, розподіляється за віком та статтю. У графі 2 указується кількість підлітків 15 - 17 років включно, у графі 3 - дітей 0 - 14 років включно.
У графі 5 зазначається кількість усіх хворих, які лікувалися у денних стаціонарах.
У графах 6 - 8 кількість усіх хворих, які лікувалися в денних стаціонарах, розподіляється за статтю та віком. У графі 6 зазначається кількість підлітків, у графі 7 - дітей.
У графі 9 зазначається кількість хворих, які перебували у денному стаціонарі на кінець звітного року.
У графах 10 - 12 кількість хворих, які перебували у денному стаціонарі на кінець звітного року, розподіляється за віком та статтю. У графі 10 указується кількість підлітків, у графі 11 - дітей.
У рядках 1 - 3 кількість хворих, які лікувалися амбулаторно і у денних стаціонарах, які розподіляються за видами психоактивних речовин, уживання яких викликало захворювання, а саме: алкоголю (ш. F10), тютюну (ш. F17), інших психоактивних речовин (ш. F11 - F16, F18, F19).
У рядку 4 указується кількість усіх хворих, які лікувалися амбулаторно і в денних стаціонарах, від уживання психоактивних речовин (ш. F10 - F19).
Таблиця 2410.
У рядку 1 указується кількість денних стаціонарів, що має амбулаторно-поліклінічний заклад.
У рядку 2 указується кількість місць у них на кінець року згідно з кошторисом.
У рядку 3 указується кількість днів, які провели хворі, що вибули з денного стаціонару.
Таблиця 2500 "Медичні огляди та обстеження"
У рядку 1 указується кількість осіб, які були обстежені з метою переведення їх на примусове лікування в лікувально-трудові профілакторії, заклади охорони здоров'я або виправно-трудові заклади. Обстеженню підлягають особи, які підозрюються у скоєнні злочину, і в примусовому порядку доставлені на спеціалізовану медичну комісію.
У рядку 2 із числа обстежених з метою вирішення питання щодо переведення їх на примусове лікування указується кількість хворих від уживання алкоголю, які виявлені під час обстеження.
У рядку 3 із числа обстежених з метою вирішення питання щодо переведення їх на примусове лікування указується кількість хворих від уживання інших психоактивних речовин, які виявлені під час обстеження.
У рядку 4 із числа обстежених з метою вирішення питання щодо переведення їх на примусове лікування зазначається кількість осіб, у яких під час обстеження не виявлено розладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин.
У рядку 5 указується кількість осіб, які пройшли медичні огляди, з метою встановлення факту уживання психоактивних речовин і стану сп'яніння.
У рядку 6 з числа осіб, що пройшли медичні огляди, з метою встановлення факту уживання психоактивних речовин і стану сп'яніння, указується кількість осіб, у яких не встановлено факт уживання психоактивних речовин або стан сп'яніння.
Перевірка правильності заповнення таблиці 2500
Підсумок даних рядків 2, 3 і 4 має збігатися з даними рядка 1.
Дані рядка 6 мають бути меншими або збігатися з даними рядка 5.
Таблиця 2600 "Обов'язкові профілактичні наркологічні огляди"
У рядку 1 указується кількість осіб, які пройшли первинні, періодичні та позачергові профілактичні наркологічні огляди з метою визначення наявності чи відсутності наркологічних протипоказань до виконання функціональних обов'язків та виконання певних видів діяльності.
У рядку 2 із числа осіб, які пройшли первинні, періодичні та позачергові профілактичні наркологічні огляди, указується кількість водіїв транспортних засобів.
У рядку 3 із числа осіб, які пройшли первинні, періодичні та позачергові профілактичні наркологічні огляди, указується кількість осіб, які пройшли їх з метою отримання зброї.
У рядку 4 із числа осіб, які пройшли первинні, періодичні та позачергові профілактичні наркологічні огляди, зазначається кількість осіб, що за рішенням комісії направлені на стаціонарне обстеження з ознаками розладів психіки від алкоголю або наркотичних речовин.
Перевірка правильності заповнення таблиці 2600
Підсумок даних рядків 2 - 4 має бути меншим від даних рядка 1.
Керівник, який підписав звіт, персонально відповідає за достовірність зазначених у ньому відомостей згідно з чинним законодавством.
В.о. Начальника Центру медичної статистики МОЗ України М.В.Голубчиков
Державна статистична звітність |
---------------------------------------------------------------------------------- |
Форма N 11 |
Затверджено |
Наказ |
Поштова - річна |
Кому подається (назва і поштова адреса одержувача) ______________ |
Подають: |
Звіт про захворювання і контингент осіб, що мають |
Контингент хворих на розлади психіки та поведінки |
Таблиця 2100 |
| 2. Особи, що перебувають під диспансерним наглядом | | з метою лікування і реабілітації | |------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| |Розлади психіки та поведінки|6 |F10.2 - | | | | | | | | | | | | | | | | | |внаслідок уживання алкоголю | |F10.9 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | з них | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | синдром залежності |7 |F10.2 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | стан відміни |8 |F10.3 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | стан відміни з делірієм,|9 |F10.4, | | | | | | | | | | | | | | | | | |психотичні розлади | |F10.5 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | амнестичний синдром,|10 |F10.6, | | | | | | | | | | | | | | | | | |резидуальні і віддалені| |F10.7 | | | | | | | | | | | | | | | | | |психотичні розлади | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | опіоїдів |11 |F11.2 - | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |F11.9 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | канабіноїдів |12 |F12.2 - | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |F12.9 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | седативних або снодійних|13 |F13.2 - | | | | | | | | | | | | | | | | | |речовин | |F13.9 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | кокаїну |14 |F14.2 - | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |F14.9 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | інших стимуляторів,|15 |F15.2 - | | | | | | | | | | | | | | | | | |включно з кофеїном | |F15.9 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | галюциногенів |16 |F16.2 - | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |F16.9 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | тютюну |17 |F17.2 - | | | | х | х | | | | | | | х | х | | | | | | |F17.9 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | летких розчинників |18 |F18.2 - | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |F18.9 | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | кількох наркотичних|19 |F19.2 - | | | | | | | | | | | | | | | | | |речовин та інших психоактивних| |F19.9 | | | | | | | | | | | | | | | | | |речовин | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+------+--------+--------+----+-----+------+--------+-------+------+--------+--------+----+-----+-------------+-----------------| | Усього |20 | | | | | | | | | | | | | | | | | | -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
Таблиця 2120 |
З числа хворих, що перебувають під диспансерним наглядом з метою лікування та реабілітації, хворі, що на даний час утримуються від уживання (таблиця 2100, графа 10): алкоголю (з рядка 6) 1 ______________ інших психоактивних речовин (з рядків 11-19) 2 ______________ З числа хворих, що перебувають під диспансерним наглядом з метою лікування та реабілітації, хворі, які перебувають на примусовому лікуванні внаслідок уживання (таблиця 2100, графа 10): алкоголю (з рядка 6) 3 ______________ інших психоактивних речовин (з рядків 11-19) 4 ______________ |
Таблиця 2130 Кількість осіб, що лікувалися анонімно 1 ______________ у тому числі в самостійних госпрозрахункових закладах 2 ______________ |
Кількість зайнятих посад лікарів-наркологів, які здійснюють нагляд за наркологічними хворими |
Таблиця 2200 --------------------------------------------------------------------------- |Найменування посади|Номер|Зайнято посад дільничних |Кількість відвідувань| | |рядка|наркологів на кінець року|до лікарів | |-------------------+-----+-------------------------+---------------------| | А | Б | 1 | 2 | |-------------------+-----+-------------------------+---------------------| |Дільничні | 1 | | | |лікарі-наркологи | | | | |для дорослих | | | | |-------------------+-----+-------------------------+---------------------| | підлітків | 2 | | | --------------------------------------------------------------------------- |
Склад хворих у наркологічному стаціонарі |
Таблиця 2300 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |Найменування рубрики |Номер|Шифр |Надійшло хворих |Кількість|Вибуло хворих |Кількість |Перебуває хворих на кінець| | |рядка|за |--------------------------|тих, хто |--------------|ліжко-днів,|звітного року | | | |МКХ-10 |усього| із них |надійшов |усього|із них |проведених |--------------------------| | | | | |-------------------|уперше в | |померло|хворими, |усього| із них | | | | | |підлітки|діти|жінки|звітному | | |які вибули | |-------------------| | | | | | | | |році | | | | |підлітки|діти|жінки| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| | А | Б | В | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| |Гостра інтоксикація та розлади|1 |F10.0,1 | | | | | | | | | | | | | |психіки зі шкідливими| | | | | | | | | | | | | | | |наслідками внаслідок уживання| | | | | | | | | | | | | | | |алкоголю | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| |у тому числі гостра|2 |F10.03 | | | | | | | | | | | | | |інтоксикація з делірієм | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| | опіоїдів, канабіноїдів,|3 |F11.0,1,| | | | | | | | | | | | | |кокаїну, галюциногенів,| |F12.0,1,| | | | | | | | | | | | | |кількох наркотичних речовин та| |F14.0,1,| | | | | | | | | | | | | |інших психоактивних речовин | |F16.0,1,| | | | | | | | | | | | | | | |F19.0,1 | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| |седативних або снодійних|4 |F13.0,1,| | | | | | | | | | | | | |речовин, інших стимуляторів,| |F15.0,1,| | | | | | | | | | | | | |включно з кофеїном, тютюну,| |F17.0,1,| | | | | | | | | | | | | |летких розчинників | |F18.0,1 | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| | Розлади психіки та|5 |F10.2 - | | | | | | | | | | | | | |поведінки внаслідок уживання| |F10.9 | | | | | | | | | | | | | |алкоголю | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| | з них стан відміни з|6 |F10.4, | | | | | | | | | | | | | |делірієм і психотичні розлади | |F10.5 | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| | амнестичний синдром,|7 |F10.6, | | | | | | | | | | | | | |резидуальні і віддалені| |F10.7 | | | | | | | | | | | | | |психотичні розлади | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| | синдром залежності |8 |F10.2 | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| | стан відміни |9 |F10.3 | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| |Розлади психіки та поведінки|10 |F11.2-9,| | | | | | | | | | | | | |внаслідок уживання опіоїдів,| |F12.2-9,| | | | | | | | | | | | | |канабіноїдів, кокаїну,| |F14.2-9,| | | | | | | | | | | | | |галюциногенів, кількох| |F16.2-9,| | | | | | | | | | | | | |наркотичних речовин та інших| |F19.2-9 | | | | | | | | | | | | | |психоактивних речовин | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| | у тому числі стан відміни|11 |F11.4,5,| | | | | | | | | | | | | |з делірієм, психотичні розлади| |F12.4,5,| | | | | | | | | | | | | | | |F14.4,5,| | | | | | | | | | | | | | | |F16.4,5,| | | | | | | | | | | | | | | |F19.4,5 | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| |Розлади психіки та поведінки|12 |F13.2-9,| | | | | | | | | | | | | |внаслідок уживання седативних| |F15.2-9,| | | | | | | | | | | | | |або снодійних речовин, інших| |F17.2-9,| | | | | | | | | | | | | |стимуляторів, включаючи| |F18.2-9 | | | | | | | | | | | | | |кофеїн, тютюну, летких| | | | | | | | | | | | | | | |розчинників | | | | | | | | | | | | | | | |------------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+---------+------+-------+-----------+------+--------+----+-----| |Крім того, визнані такими, що|13 | | | | | | | | | | | | | | |не мають розладів, викликаних| | | | | | | | | | | | | | | |вживанням психоактивних| | | | | | | | | | | | | | | |речовин (не ввійшли у рядок| | | | | | | | | | | | | | | |13) | | | | | | | | | | | | | | | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
Таблиця 2310 Із кількості хворих, які госпіталізовані (таблиця 2300, графа 1, рядки 13,14) надійшли: за направленнями диспансеру 1 ________________ з них з розладами психіки і поведінки унаслідок уживання алкоголю 2 ________________ доставлені машиною швидкої допомоги за ургентними показниками 3 ________________ з них з розладами психіки і поведінки внаслідок уживання алкоголю 4 ________________ переведені зі стаціонарів іншого профілю 5 ________________ з них з розладами психіки і поведінки внаслідок уживання алкоголю 6 ________________ |
Таблиця 2330 Із загальної кількості хворих, які перебувають у стаціонарі (таблиця 2300, графа 9, рядок 13) перебувають на примусовому лікуванні 1 ________________ |
Кількість осіб, що лікувались амбулаторно та в денних стаціонарах |
Таблиця 2400 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |Найменування рубрики |Номер|Шифр |Амбулаторне лікування | Лікування у денному стаціонарі | | |рядка|за |--------------------------+-----------------------------------------------------| | | |МКХ-10 | Лікувалися | Лікувалися |Перебуває хворих на кінець| | | | |--------------------------+--------------------------|звітного року | | | | |усього| із них |усього| із них |--------------------------| | | | | |-------------------| |-------------------|усього| із них | | | | | |підлітки|діти|жінки| |підлітки|діти|жінки| |-------------------| | | | | | | | | | | | | |підлітки|діти|жінки| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |----------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+------+--------+----+-----+------+--------+----+-----| | А | Б | В | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |----------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+------+--------+----+-----+------+--------+----+-----| |Розлади психіки та поведінки|1 |F10 | | | | | | | | | | | | | |внаслідок уживання алкоголю | | | | | | | | | | | | | | | |----------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+------+--------+----+-----+------+--------+----+-----| | тютюну |2 |F17 | | | | | | | | | | | | | |----------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+------+--------+----+-----+------+--------+----+-----| | інших психоактивних|3 |F11 - | | | | | | | | | | | | | |речовин | |F16, | | | | | | | | | | | | | | | |F18, F19| | | | | | | | | | | | | |----------------------------+-----+--------+------+--------+----+-----+------+--------+----+-----+------+--------+----+-----| | Усього |4 |F10 - | | | | | | | | | | | | | | | |F19 | | | | | | | | | | | | | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
Таблиця 2410 Кількість денних стаціонарів 1 ___________________ З них кількість місць за кошторисом 2 ___________________ Кількість днів, проведених хворими, що вибули з денного стаціонару 3 ___________________ |
Медичні огляди та обстеження |
Таблиця 2500 --------------------------------------------------------------- | |Номер|Кількість| | Найменування |рядка|осіб, що | | | |обстежені| |---------------------------------------------+-----+---------| | А | Б | 1 | |---------------------------------------------+-----+---------| |Обстежено осіб з метою вирішення питання щодо| 1 | | |переведення на примусове лікування - усього | | | |---------------------------------------------+-----+---------| | з них виявлено хворих на розлади психіки| 2 | | |та поведінки внаслідок уживання алкоголю | | | |---------------------------------------------+-----+---------| | психоактивних речовин | 3 | | |---------------------------------------------+-----+---------| | виявлено осіб, що не мають розладів| | | |психіки та поведінки внаслідок уживання| 4 | | |психоактивних речовин | | | |---------------------------------------------+-----+---------| |Оглянуто осіб з метою визначення стану| | | |сп'яніння | 5 | | |---------------------------------------------+-----+---------| | з них кількість осіб, у яких не| 6 | | |визначено стану сп'яніння | | | --------------------------------------------------------------- |
Обов'язкові профілактичні наркологічні огляди |
Таблиця 2600 --------------------------------------------------------------- | Найменування |Номер|Кількість| | |рядка|осіб, що | | | |оглянуті | |---------------------------------------------+-----+---------| | А | Б | 1 | |---------------------------------------------+-----+---------| |Оглянуто осіб під час обов'язкових| 1 | | |профілактичних наркологічних оглядів - усього| | | |---------------------------------------------+-----+---------| |у тому числі | | | | водіїв транспортних засобів | 2 | | |---------------------------------------------+-----+---------| | громадян, що мають отримати зброю | 3 | | |---------------------------------------------+-----+---------| |Кількість осіб, які направлені на стаціонарне| 4 | | |обстеження з ознаками розладів психіки від| | | |алкоголю або наркотичних речовин | | | --------------------------------------------------------------- |
Дата ____________ ____ р. Керівник закладу _____________ (підпис) Виконавець ____________________ ____________________ (прізвище, ім'я, по (прізвище, ім'я, по батькові, номер батькові) телефону) М.П. |
В.о. Начальника Центру медичної статистики МОЗ України Голубчиков М.В.