Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 12 січня 2001 р. N 15
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 180 від 13 березня 2013
р.)

Про утворення Міжвідомчої ради з питань
вивезення, ввезення та повернення
культурних цінностей

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 587 від 23.04.20
03
N 147 від 15.02.20
06 )

Відповідно до статті 9 Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" ( 1068-14 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Утворити Міжвідомчу раду з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.

( Абзац другий пункту 1 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 587 від 23.04.2003 )

2. Затвердити Положення про Міжвідомчу раду з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей (додається).

Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО

( Склад Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей втратив чинність на підставі Постанови КМ N 587 від 23.04.2003 )

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 січня 2001 р. N 15

Положення
про Міжвідомчу раду з питань вивезення,
ввезення та повернення культурних цінностей

1. Міжвідомча рада з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей (далі - Рада) забезпечує координацію роботи центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо управління та здійснення контролю за вивезенням, ввезенням та поверненням культурних цінностей.

2. У своїй діяльності Рада керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.

3. Основними завданнями Ради є:

сприяння діяльності Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України у реалізації державної політики щодо вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей;

надання допомоги у забезпеченні виконання міжнародних зобов'язань України як учасниці міжнародних угод з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей;

участь у розробленні та реалізації разом із заінтересованими організаціями України та інших держав програм і планів скоординованих дій щодо запобігання незаконному вивезенню та ввезенню культурних цінностей, сприяння їх поверненню власникові або уповноваженій особі;

науково-методичне та інформаційне забезпечення діяльності заінтересованих органів з питань вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей;

підготовка пропозицій щодо безоплатної передачі конфіскованих культурних цінностей для постійного зберігання у державній частині музейного, бібліотечного та архівного фондів або релігійними організаціями;

внесення пропозицій щодо: скасування прийнятих органами виконавчої влади, громадськими та іншими організаціями рішень про переміщення культурних цінностей, що суперечать законодавству України; заохочення осіб, які сприяють поверненню культурних цінностей в Україну, відповідно до законодавства.

4. Для виконання покладених на неї завдань Рада має право:

на підставі висновку державної експертизи приймати рекомендації щодо необхідності придбання для державної частини музейного, бібліотечного та архівного фондів культурних цінностей, заявлених до вивезення;

створювати у разі потреби під керівництвом членів Ради тимчасові робочі групи, експертні групи, комісії, залучати до участі в них учених, фахівців, представників органів виконавчої влади, громадських організацій і дослідницьких центрів української діаспори. ( Абзац третій пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 587 від 23.04.2003 )

5. Персональний склад Ради затверджує її голова. ( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 147 від 15.02.2006 )

6. Раду очолює Віце-прем'єр-міністр України. ( Пункт 6 в редакції Постанови КМ N 587 від 23.04.2003 )

7. Голова Ради:

здійснює керівництво діяльністю Ради, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань;

формує в установленому порядку тимчасові робочі групи, експертні групи, комісії та визначає регламент роботи Ради; ( Абзац третій пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 587 від 23.04.2003 )

представляє Раду у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, з відповідними органами інших держав, міжнародними організаціями.

8. Організаційною формою роботи Ради є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на квартал.

9. Рішення Ради приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів і оформляється протоколом, який підписує голова Ради та секретар. Протокол засідання Ради надсилається членам Ради в п'ятиденний термін з дня проведення засідання.

Рада правоможна вирішувати питання, якщо на засіданні присутні не менш як дві третини її членів.

Рішення Ради, прийняті у межах її компетенції, є обов'язковими для розгляду органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями і мають рекомендаційний характер.

10. Організаційне, матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності Ради здійснює Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України.