Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
28.04.2006 N 5720

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 травня 2006 р. за N 570/12444

Про затвердження Змін до Положення
про здійснення фінансового моніторингу
фінансовими установами

Відповідно до статті 12-1 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" ( 249-15 ) Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України постановила:

1. Затвердити Зміни до Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 5 серпня 2003 року N 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 серпня 2003 року за N 715/8036, що додаються.

2. Фінансовим установам, а також суб'єктам господарювання, які за своїм статусом не є фінансовими установами, але надають фінансові послуги, привести свої внутрішні документи у відповідність до цього розпорядження.

3. Юридичному департаменту забезпечити подання цього розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

4. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника забезпечити публікацію цього розпорядження в засобах масової інформації після державної реєстрації.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника Голови.

Голова Комісії В.Суслов

Протокол засідання Комісії
від 28.04.2006 року N 224

Затверджено
Розпорядження Державної
комісії з регулювання
ринків фінансових послуг
України
28.04.2006 N 5720

Зміни
до Положення про здійснення фінансового
моніторингу фінансовими установами

1. Абзац шостий пункту 2.1.7 після слів "та правоохоронні органи" доповнити словами "а також рішень щодо зупинення проведення фінансових операцій, якщо їх учасниками або вигодоодержувачами за ними є особи, включені до переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності".

2. Підпункт 2.2.1.6 пункту 2.2.1 викласти в такій редакції:

"2.2.1.6. Перелік країн (територій), які не беруть участі в міжнародному співробітництві у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, перелік офшорних зон, що визначаються Кабінетом Міністрів України, і перелік осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності, який доводиться до суб'єктів первинного фінансового моніторингу в установленому Держфінмоніторингом порядку".

3. Пункт 3.7 після абзацу дев'ятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"порядок зупинення фінансових операцій, якщо її учасником або вигодоодержувачем за нею є особа, яку включено до переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності;".

У зв'язку з цим абзаци десятий - чотирнадцятий вважати відповідно одинадцятим - п'ятнадцятим.

4. Доповнити Положення розділом 6 такого змісту:

"6. Порядок зупинення проведення фінансових операцій

6.1. Перед здійсненням кожної фінансової операції працівник установи, який забезпечує її здійснення, перевіряє наявність серед учасників або вигодоодержувачів цієї фінансової операції осіб, яких включено до переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності.

Інформація щодо фінансової операції, учасником якої або вигодоодержувачем за якою є особа, яку включено до переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності, негайно передається, відповідно до внутрішніх процедур установи, відповідальному працівнику установи.

6.2. Установа зобов'язана зупинити проведення фінансової операції, якщо її учасником або вигодоодержувачем за нею є особа, яку включено до переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності.

6.3. Рішення про зупинення фінансової операції, учасником якої або вигодоодержувачем за якою є особа, яку включено до переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності, приймається відповідальним працівником шляхом видання відповідного письмового доручення, яке є обов'язковим до виконання усіма працівниками установи.

6.4. Про прийняте рішення про зупинення фінансової операції установа зобов'язана негайно в той самий день повідомити Держфінмоніторинг шляхом складання та надсилання відповідного повідомлення.

Повідомлення про зупинення фінансової операції надається Держфінмоніторингу в електронному вигляді каналами зв'язку та засвідчується електронним цифровим підписом в установленому законодавством порядку. У разі якщо установа подає Держфінмоніторингу інформацію про зупинення фінансової операції на паперових носіях, повідомлення про зупинення фінансової операції передається Держфінмоніторингу засобами факсимільного зв'язку.

Не пізніше наступного робочого дня після надсилання повідомлення про зупинення фінансової операції відповідальний працівник установи повинен пересвідчитися в отриманні Держфінмоніторингом зазначеного повідомлення.

6.5. У разі ненадходження до установи протягом двох робочих днів з дня зупинення фінансової операції рішення Держфінмоніторингу про подальше зупинення фінансової операції установа поновлює її проведення.

6.6. У разі надходження до установи рішення Держфінмоніторингу про подальше зупинення фінансової операції відповідальний працівник установи забезпечує подальше зупинення проведення фінансової операції на строк, указаний у рішенні Держфінмоніторингу, шляхом видання відповідного письмового доручення, яке є обов'язковим до виконання усіма працівниками установи".

Перший заступник Голови Комісії А.Литвин