Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 15 серпня 1992 р. N 478
м.Київ

Про перелік протиепізоотичних, лікувальних,
лабораторно-діагностичних, радіологічних та
інших ветеринарно-санітарних заходів, що
проводяться органами державної ветеринарної
медицини за рахунок відповідних бюджетних
та інших коштів

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1836 від 19.11.
98
N 179 від 28.02.20
01
N 478 від 14.04.20
04 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити перелік протиепізоотичних, лікувальних, лабораторно-діагностичних, радіологічних та інших ветеринарно-санітарних заходів при інфекційних і паразитарних захворюваннях тварин, що проводяться органами державної ветеринарної медицини за рахунок коштів державного бюджету, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів (додатки N 1-3). ( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1836 від 19.11.98 )

Установити, що у разі виникнення масових захворювань та/або загибелі тварин, які не перелічено у додатках N 2 і 3 до цієї постанови, необхідні лабораторно-діагностичні дослідження та профілактичні обробки таких тварин проводяться за рішенням Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагропрому або Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи відповідного органу місцевого самоврядування за рахунок коштів відповідно державного бюджету, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів. ( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1836 від 19.11.98 )

2. Надати Державному департаменту ветеринарної медицини Мінагропрому право:

здійснювати оперативний перерозподіл коштів, що виділяються з державного бюджету на проведення протиепізоотичних заходів, між органами та установами системи державної ветеринарної медицини залежно від епізоотичної ситуації;

на підставі оцінки епізоотичної ситуації створювати необхідні резерви засобів захисту тварин. ( Пункт 2 в редакції Постанови КМ N 1836 від 19.11.98 )

3. Установити, що матеріально-технічне забезпечення органів та установ системи державної ветеринарної медицини здійснюється через управління державної ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, обласні, Київське і Севастопольське міські, районні управління державної ветеринарної медицини. ( Пункт 3 в редакції Постанови КМ N 1836 від 19.11.98 )

4. Фінансування інших заходів ветеринарної медицини, зокрема щодо запобігання і ліквідації хвороб тварин (крім зазначених у додатках N 1-3 до цієї постанови), лікування хворих тварин, лабораторні дослідження, ветеринарно-санітарна експертиза продуктів тваринництва і сировини та всіх видів продукції на ринках здійснюються за рахунок власників тварин і тваринницької продукції за плату згідно з тарифами (додаток N 4).

5. Витрати на планові профілактичні, технологічні та ветеринарно-санітарні заходи (прибирання, ремонт, дезинфекція приміщення, знищення мух, кліщів, мишовидних гризунів, боротьба з гнусом, протикліщові обробки місцевості, застосування антибіотиків, вітамінів, мінеральних речовин, мікроелементів тощо) провадяться за рахунок господарств або власників тварин.

За медикаменти і перев'язувальний матеріал, що відпускаються державним господарствам, колгоспам, іншим кооперативним, фермерським господарствам і громадянам для лікування тварин в умовах господарства, справляється плата за діючими прейскурантами. ( Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 478 від 14.04.2004 )

6. Міністерству сільського господарства і продовольства, Міністерству економіки, Міністерству праці, Міністерству фінансів, Українській академії аграрних наук разом з іншими заінтересованими міністерствами й відомствами узагальнити за 1992 рік досвід роботи державних районних (міських) підприємств "Ветеринарна медицина", що діють за принципами господарського розрахунку в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Хмельницькій та Чернігівській областях відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 1991 р. N 274, внести до Кабінету Міністрів України пропозиції про доцільність його поширення на інші регіони, розробити та затвердити єдиний порядок формування тарифів за послуги державної ветеринарної медицини.

Прем'єр-міністр України В. ФОКІН

Перший заступник
Міністра Кабінету Міністрів України В. НЕСМІХ

Додаток N 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 серпня 1992 р. N 478

Перелік
протиепізоотичних, лікувальних, лабораторно-діагностичних,
радіологічних та інших ветеринарно-санітарних заходів, що
проводяться органами державної ветеринарної медицини за
рахунок коштів державного бюджету, республіканського
бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів

( Назва додатку N 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1836 від 19.11.98 )

1. Протиепізоотичні заходи:

запобігання та ліквідація інфекційних і паразитарних захворювань сільськогосподарських, домашніх, зоопаркових, лабораторних тварин та інших представників фауни (додаток N 2 до постанови)

придбання техніки для проведення дезінфекції у господарствах незалежно від форми власності ( Абзац третій пункту 1 в редакції Постанови КМ N 1836 від 19.11.98 )

придбання лабораторних тварин, діагностикумів, реактивів, антибіотиків, антигельмінтних і хіміотерапевтичних препаратів, медикаментів, інструментів, перев'язувальних матеріалів, необхідних для боротьби з інфекційними та паразитарними хворобами тварин

організація протиепізоотичних експедицій для вивчення хвороб з невиясненою етіологією або тих, що не реєструвалися на території України

видання інструкцій, настанов, положень тощо, депонування, випробування штамів мікроорганізмів і біологічних препаратів в Державному науково-дослідному контрольному інституті ветпрепаратів і кормових добавок ( Абзац шостий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1836 від 19.11.98 )

утримання спеціалістів ветеринарної медицини і водіїв спеціалізованого транспорту, залучених для боротьби з епізоотіями гостроінфекційних захворювань тварин

придбання та утримання транспортних засобів, придбання запасних частин, вузлів, пально-мастильних матеріалів; телефонні, телеграфні і командировочні витрати, пов'язані із виконанням заходів по боротьбі з епізоотіями

утримання підрозділів відомчої ветеринарної міліції по забезпеченню карантинних і ветеринарно-санітарних заходів

( Абзац десятий пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ N 1836 від 19.11.98 ) капітальний і поточний ремонт будівель мережі державної ветеринарної медицини тощо

організація і утримання тимчасових спеціальних ветеринарно-карантинних загонів і постів контролю за виконанням карантинних правил

2. Лабораторно-діагностичні дослідження:

проведення вірусологічних, бактеріологічних, хіміко-токсикологічних, патологоанатомічних, гістологічних, паразитологічних та інших досліджень (додаток N 3 до постанови) з метою діагностики хвороб тварин ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1836 від 19.11.98 )

3. Радіологічні дослідження продуктів тваринництва, рослинництва, сировини, дослідження на трихінельоз при ветеринарно-санітарній експертизі на ринках, базах, складах, м'ясокомбінатах, бойнях тощо

4. Інші ветеринарно-санітарні та протиепізоотичні заходи, що виконуються спеціалістами ветеринарної медицини у разі виникнення інфекційних захворювань, що не вказані в пункті 1 постанови і не реєструвалися на території України. В цих випадках весь комплекс ветеринарних заходів проводиться за рахунок коштів державного бюджету

5. Невідкладна лікувальна допомога, що надається спеціалістами державної ветеринарної медицини разово при захворюваннях, що загрожують життю тварини (отруєння, гострі тимпанії, перенаповнення рубця, коліки, закупорка стравоходу, важкі травми, кровотечі, патологічні пологи і т.ін.), а також при гострих інфекційних захворюваннях. При цьому медикаменти і перев'язувальний матеріал, що використовуються безпосередньо в державних закладах ветеринарної медицини, відпускаються безплатно.

Перший заступник Міністра
Кабінету Міністрів України В.Несміх

Додаток N 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 серпня 1992 р. N 478

(в редакції постанови
Кабінету Міністрів України
від 19 листопада 1998 р. N 1836)

Перелік
інфекційних і паразитарних захворювань тварин,
заходи щодо ліквідації яких проводяться за рахунок
коштів державного бюджету, республіканського бюджету
Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів

Сказ

Везикулярний стоматит

Лейкоз

Віспа

Класична чума свиней

Чума африканська

Ящур

Злоякісна катаральна лихоманка

Катаральна лихоманка (блутанг)

Скрепі овець

Контагіозний пустульозний дерматит (ектима)

Ньюкаслівська хвороба

Контагіозна плевропневмонія великої рогатої худоби (перипневмонія)

Бруцельоз

Лептоспіроз

Сап

Сибірка

Туберкульоз

Трихінельоз

Везикулярна хвороба свиней

Чума великої рогатої худоби

Чума дрібних жуйних

Чума (високопатогенний грип) птиці

Губчастоподібна енцефалопатія великої рогатої худоби та скрейпі овець і кіз

Міністр
Кабінету Міністрів України А.ТОЛСТОУХОВ

( Додаток N 2 в редакції Постанови КМ N 1836 від 19.11.98; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 179 від 28.02.2001 )

Додаток N 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 серпня 1992 р. N 478

(в редакції постанови
Кабінету Міністрів України
від 19 листопада 1998 р. N 1836)

Перелік
лабораторно-діагностичних досліджень при інфекційних
та паразитарних захворюваннях тварин, що проводяться
за рахунок коштів державного бюджету, республіканського
бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів

1. Вірусологічні

Сказ

Везикулярна хвороба свиней

Везикулярна екзантема свиней

Везикулярний стоматит коней

Злоякісна катаральна гарячка великої рогатої худоби

Катаральна гарячка дрібної рогатої худоби

Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби

Ку-лихоманка

Ньюкаслівська хвороба

Рикетсіозний кератокон'юнктивіт великої рогатої худоби

Чума

Контагіозна плевропневмонія великої рогатої худоби (перипневмонія)

Віспа овець та кіз

Ящур

Лихоманка долини Ріфт

Аденовірусна інфекція великої рогатої худоби

Грип

Інфекційний ринотрахеїт великої рогатої худоби

Вірусний артериїт коней

Ринопневмонія коней

Ентеровірусний енцефаломієліт свиней

Хламідіози

Енцефаліти, енцефаломієліти коней

2. Бактеріологічні

Сибірка

Бруцельоз

Лептоспіроз

Туберкульоз

Туляремія

Сап

Некробактеріоз

Правець

Емфізематозний карбункул

Пастерельоз

Сальмонельоз

Лістеріоз

Інфекційна агалактія овець і кіз

Інфекційний метрит коней

Брадзот

Інфекційний епідидиміт

Виразкова хвороба судаків і щук

3. Серологічні

Бруцельоз

Сап

Сибірка

Інфекційна анемія коней

Лістеріоз

Інфекційний епідидиміт

Лептоспіроз

Лейкоз (у тому числі гематологічно)

Паратуберкульоз

4. Гістологічні

Губчастоподібна енцефалопатія великої рогатої худоби

Скрепі овець

Вісна-маеді овець

Аденоматоз овець і кіз

Токсикози риб

5. Паразитологічні

Трихінельоз

6. Радіологічні

Відбір і дослідження проб на ізотопи цезію, стронцію та інші радіонукліди із контрольних пунктів.

Міністр Кабінету Міністрів України А.ТОЛСТОУХОВ

( Додаток N 3 в редакції Постанови КМ N 1836 від 19.11.98 )

Додаток № 4
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 серпня 1992 р. № 478

Перелік
заходів ветеринарної медицини щодо
запобігання і ліквідації хвороб тварин
(крім зазначених у додатках № 1-3 до цієї
постанови), лікування хворих тварин, лабораторних
досліджень, ветеринарно-санітарна експертиза продуктів
тваринництва і сировини та всіх видів продукції на
ринках, які здійснюються за рахунок власників
тварин і тваринницької продукції за
плату згідно з тарифами

Терапевтичні, хірургічні, акушерсько-гінекологічні, протиепізоотичні, санітарно-гігієнічні заходи, а також імунізація (крім захворювань, зазначених у додатку № 2 до цієї постанови), дезинсекція, дезинфекція, дератизація, дегельмінтизація

Всі види лабораторних досліджень (крім передбачених у додатку N 3 до цієї постанови)

Ветеринарно-санітарна експертиза харчових продуктів, що реалізуються на ринках, ярмарках та в інших місцях (крім дослідження м'яса на трихінельоз)

Дослідження та інші заходи ветеринарної медицини, пов'язані з поставками худоби на племпродаж, виставки, змагання, експорт та інші комерційні цілі (включаючи захворювання по пункту 1 постанови)

Дослідження на тільність, одержання і трансплантація ембріонів та інші заходи, пов'язані з відтворенням і розмноженням тварин, птиць, риб, бджіл

Виробничі випробування нових, незареєстрованих препаратів для цілей ветеринарної медицини

Видача документів ветеринарної медицини (ветсвідоцтва, довідки, паспорти, реєстраційні посвідчення тощо)

Консультації з питань діагностики, лікування, профілактики, технології утримання та годівлі сільськогосподарських та непродуктивних тварин і птиці

Дослідження по реакції Асколі збірної шкірсировини державними лабораторіями ветеринарної медицини

Оформлення ветеринарних висновків з будівництва тваринницьких приміщень, переробних підприємств, об'єктів ветеринарного нагляду

Видача ліцензій на право займатися підприємницькою ветеринарною діяльністю

Виробництво лікувально-профілактичних, гігієнічних, дезинфекційних та інших препаратів для ветеринарної медицини

Кремація, евтаназія та інші ветеринарні послуги

Інші послуги державної ветеринарної медицини, не заборонені законодавством

Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України В.НЕСМІХ