Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.08.2003 N 565
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 серпня 2003 р. за N 746/8067
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 936 від 21.08.2012)
Про затвердження Інструкції про
організацію та порядок охорони й
супроводження товарів підрозділами
митної варти Державної митної служби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами
Державної митної служби
N 73 від 02.02.2004
N 546 від 26.07.2004
N 506 від 21.06.2006 )
На виконання вимог статті 163 Митного кодексу України ( 92-15 ) та з метою подальшого вдосконалення діяльності митних органів та органів внутрішніх справ з охорони й супроводження товарів, що переміщуються під митним контролем територією України, наказую:
1. Затвердити Інструкцію про організацію та порядок охорони й супроводження товарів підрозділами митної варти Державної митної служби України (додається).
2. Управлінню митної варти (Жоган А.А.) та Правовому управлінню (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності 01.01.2004.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної митної служби України Дьоміна Ю.М.
В.о. Голови Служби В.Я.Лозко
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
20.08.2003 N 565
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 серпня 2003 р. за N 746/8067
Інструкція
про організацію та порядок охорони й
супроводження товарів підрозділами митної варти
державної митної служби України
( У тексті Інструкції абревіатуру "УМВ" замінено абревіатурою
"ДБК" згідно з Наказом Державної митної служби
N 506 від 21.06.2006 )
1. Загальні положення
1.1. Цю Інструкцію розроблено на виконання вимог статті 163 Митного кодексу України ( 92-15 ) і з метою подальшого вдосконалення діяльності митних органів з охорони й супроводження товарів, що переміщуються під митним контролем автомобільним транспортом територією України.
1.2. Охорона й супроводження товарів є заходом гарантування їх збереження та обов'язкової доставки в митний орган призначення й застосовуються до товарів, які перебувають під митним контролем і переміщуються митним транзитом.
1.3. Охорона й супроводження товарів застосовуються на засадах добровільного їх обрання власником товарів (уповноваженою ним особою) (далі - перевізник) як альтернатива наданню митним органам гарантій щодо доставки цих товарів до митного органу (далі - митниця) призначення чи перевезення на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 року. Охорона і супроводження не застосовується при перевезенні товарів митним перевізником.
Якщо нарахована сума податків і зборів (обов'язкових платежів), що підлягає сплаті за товар, до якого законодавством України передбачено застосування заходів гарантування доставки та який має переміщуватися транзитом через митну територію України із застосуванням книжки МДП, перевищує суму гарантійного забезпечення (еквівалент 50 000 доларів США), то процедура перевезення із застосуванням книжки МДП призупиняється, а подальше переміщення товару через митну територію України здійснюється із застосуванням заходів гарантування доставки, передбачених пунктами 1-3 статті 161 Митного кодексу України ( 92-15 ). ( Пункт 1.3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної митної служби N 73 від 02.02.2004; в редакції Наказу Державної митної служби N 546 від 26.07.2004 )
При переміщенні митною територією України товарів, що перебувають під митним контролем, їх охорона й супроводження силами митних органів як при внутрішньому, так і прохідному транзиті застосовуються в кожному конкретному випадку за рішенням митного органу, що приймається на підставі всебічного аналізу ступеня ризику, обумовленого відомостями про перевізника, маршрут перевезення, характер вантажу тощо. ( Пункт 1.3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної митної служби N 73 від 02.02.2004 )
При цьому митним органом визначаються строки, коли може бути застосований цей захід гарантування доставки, з урахуванням наявних сил і засобів. ( Пункт 1.3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної митної служби N 73 від 02.02.2004 )
1.4. Загальне керівництво організацією охорони й супроводження товарів підрозділами митної варти, контролю за їх переміщенням територією України та доставкою в митниці призначення здійснює директор Департаменту організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил (далі - ДБК) Держмитслужби України. ( Абзац перший пункту 1.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 506 від 21.06.2006 )
Безпосередньо керують цією діяльністю начальники підрозділів митної варти регіональних митниць, митниць.
1.5. Контроль за переміщенням територією України під охороною й супроводженням підрозділів митної варти товарів і за їх прибуттям у митниці призначення здійснюється черговим по ДБК та черговими по митниці і по митній варті регіональної митниці (далі - черговий по митниці).
2. Організація та порядок охорони й
супроводження товарів
2.1. За наявності товару, що підлягає охороні й супроводженню, митниця відправлення надає регіональній митниці інформацію за формою "Транзит-1" (додаток 1) про його наявність і пропозиції щодо організації його охорони й супроводження.
2.2. Начальник підрозділу митної варти регіональної митниці після отримання інформації про наявність товару, що підлягає охороні й супроводженню підрозділом митної варти, у разі потреби залучення до його охорони й супроводження сил та засобів підрозділів митної варти інших регіональних митниць попередньо узгоджує це питання з ними, для чого надсилає їм інформацію про переміщення товару за формою "Транзит-2" (додаток 2). Відповідь за формою "Транзит-3" (додаток 3) на такий запит повинна бути надана протягом однієї години після отримання інформації за формою "Транзит-2".
За відсутності підтвердження за формою "Транзит-3" від будь-якої регіональної митниці охорона й супроводження товару не розпочинаються.
Якщо довжина маршруту між митницею відправлення й митницею призначення не перевищує 400 км, охорона й супроводження транспортних засобів з товарами підрозділом митної варти митниці відправлення на підставі укладеного з перевізником відповідного договору здійснюються без залучення сил і засобів інших митних органів, через зони діяльності яких пролягає маршрут руху. ( Пункт 2.2 доповнено абзацом третім згідно з Наказом Державної митної служби N 506 від 21.06.2006 )
В іншому разі охорона й супроводження транспортних засобів з товарами підрозділом митної варти митниці відправлення без залучення сил і засобів митних органів, через зони діяльності яких пролягає маршрут руху, здійснюються за погодженням з директором ДБК (уповноваженою ним посадовою особою) до пунктів прийняття-передання, визначених Держмитслужбою України, відстань до яких від митниці відправлення не перевищує 400 км. ( Пункт 2.2 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Державної митної служби N 506 від 21.06.2006 )
Якщо питання охорони й супроводження товару не можуть бути вирішені регіональними митницями, то начальники підрозділів митної варти цих митниць своєчасно інформують про це начальника ДБК (чергового по ДБК) для прийняття ним відповідного рішення.
Після отримання підтвердження про можливість охорони й супроводження товару начальник регіональної митниці (особа, що його заміщує) приймає відповідне рішення, яке доводить до відома митниці відправлення (митниці, що бере участь в охороні й супроводженні) у вигляді розпорядження про охорону й супроводження товару підрозділом митної варти (за формою "Транзит-4", додаток 4).
2.3. Начальник митниці відправлення (особа, що його заміщує) після отримання розпорядження про охорону й супроводження товару митною вартою укладає договір між митним органом та перевізником про охорону й супроводження товару підрозділом митної варти регіональної митниці (митниці) (додаток 5). Договір є підтвердженням обрання перевізником саме цієї форми гарантування доставки товару в митницю призначення.
Договір, що укладається між митним органом та перевізником, може бути кількох видів: на обумовлений період, на обумовлений обсяг товарів чи разовий.
Примірник договору для пред'явлення в митниці призначення під час переміщення транспортних засобів з товаром перебуває в старшого групи охорони й супроводження підрозділу митної варти, після чого зберігається у справах підрозділу митної варти митниці, група охорони й супроводження якого здійснила доставку транспортних засобів з товаром і документів на них у митницю призначення.
Плата за охорону й супроводження товару вноситься до або на момент його оформлення в митниці відправлення.
Розрахунок вартості охорони й супроводження товару підрозділом митної варти здійснюється згідно з додатком 6 до цієї Інструкції.
2.4. Охорона й супроводження товару підрозділом митної варти здійснюються на підставі плану-завдання на охорону й супроводження товару підрозділом митної варти (додаток 7), що підписується начальником цього підрозділу (особою, що його заміщує) та затверджується начальником митниці (особою, що його заміщує).
2.5. Охорона й супроводження товару підрозділом митної варти здійснюються у формі спільного руху в колоні чи з поодинокими транспортними засобами озброєних груп охорони й супроводження підрозділів митної варти з дотриманням вимог безпеки дорожнього руху.
2.6. Рух транспортних засобів з товаром, що переміщується транзитом через територію України під охороною й супроводженням, прийняття-передання його групами охорони й супроводження підрозділів митної варти регіональних митниць здійснюються відповідно основними маршрутами та в пунктах, що визначаються наказом Держмитслужби України відповідно до законодавства.
При цьому пункти прийняття-передання товару групами охорони й супроводження підрозділів митної варти митниць, підпорядкованих одній регіональній митниці, визначаються наказом цієї регіональної митниці.
В окремих випадках рух транспортних засобів з товаром, що переміщується під охороною й супроводженням маршрутами, які не визначено наказом Держмитслужби України, здійснюється за додатковими розпорядженнями начальника ДБК.
Граничний термін транзиту товарів через митну територію України при здійсненні перевезень автомобільним транспортом - 10 діб.
2.7. Начальник підрозділу митної варти перед вибуттям групи охорони й супроводження для виконання завдання здійснює інструктаж особового складу групи (під підпис) щодо виконання завдання, охорони праці, порядку зберігання та застосування зброї.
Виходячи з умов кожного окремого випадку, він уточнює пункти технологічних зупинок, а також установлює порядок розміщення групи охорони й супроводження в транспортних засобах під час руху та термін виконання завдання.
2.8. Кількісний склад групи охорони й супроводження підрозділу митної варти визначається, як правило, таким чином:
для охорони й супроводження товару, що переміщується на одному - двох транспортних засобах, - 3 інспектори (один - водій);
для охорони й супроводження товару, що переміщується на трьох - п'яти транспортних засобах, - 4 інспектори (один - водій);
для охорони й супроводження товару, що переміщується на понад п'яти транспортних засобах, - додатково один інспектор на два транспортні засоби й потрібна кількість службових транспортних засобів для групи охорони й супроводження підрозділу митної варти.
При митному транзиті готівкових коштів, дорогоцінних металів, тощо, які є власністю іноземного банку, група охорони й супроводження призначається у подвійному складі.
2.9. У митниці відправлення оформлення та передання товару під охорону й супроводження групі охорони й супроводження підрозділу митної варти здійснюється позачергово.
Після прибуття в зону митного контролю на місце прийняття товару, що підлягає охороні й супроводженню, старший групи охорони й супроводження підрозділу митної варти відрекомендовується старшому зміни пункту пропуску (вантажного відділу) та підтверджує свої повноваження пред'явленням плану-завдання на охорону й супроводження товару підрозділом митної варти (додаток 7).
За вказівкою старшого зміни пункту пропуску (вантажного відділу) група охорони й супроводження підрозділу митної варти спільно з інспектором, що провів митне оформлення товару, перевіряє найменування та кількість поданих товаросупровідних документів, із залученням перевізника - відповідність пред'явлених транспортних засобів даним, зазначеним у поданих документах, їх загальний технічний стан, запас пального, при можливості - навантаження на вісь, установлення на транспортних засобах необхідних розпізнавальних знаків та їх відповідність вимогам Правил дорожнього руху ( 1306-2001 ), цілість і надійність закриття запірних пристроїв, непошкодженість зовнішнього покриття вантажних відсіків, інших елементів, які перекривають доступ до товару, цілість і правильність накладення митних забезпечень, а також відповідність їх кількості й відбитків тим, що зазначені в поданих документах.
2.10. З метою визначення початку виконання завдання з охорони й супроводження транспортних засобів з товаром старшим групи охорони й супроводження спільно з інспектором, що провів оформлення товару, у митниці відправлення (пункті пропуску, вантажному відділі) оформлюється розділ 1 акта про прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них під охорону й супроводження групами охорони й супроводження підрозділів митної варти регіональної митниці (митниці) (додаток 8) у п'яти примірниках.
Перший примірник акта передається старшому зміни пункту пропуску (вантажного відділу) митниці відправлення, другий залишається в підрозділі митної варти цієї митниці після передання транспортних засобів з товаром і документів на них під охорону й супроводження наступній групі охорони й супроводження, третій та четвертий доставляються разом з іншими документами в митницю призначення, а п'ятий надається перевізнику.
2.11. Про всі недоліки, виявлені під час прийняття транспортних засобів з товаром і документів на них під охорону й супроводження, старший групи охорони й супроводження доповідає старшому зміни пункту пропуску (вантажного відділу) митниці відправлення й начальникові підрозділу митної варти та в межах своєї компетенції вживає заходів до їх усунення.
До усунення всіх недоліків охорона й супроводження не розпочинаються.
Документи, що підлягають доставці в митницю призначення, протягом усього часу виконання завдання зберігаються в спеціальному опечатаному портфелі старшого групи охорони й супроводження.
2.12. Після прийняття транспортних засобів з товаром і документів на них під охорону й супроводження старший групи охорони й супроводження здійснює спільний інструктаж особового складу групи та водіїв (осіб, що супроводжують товар) про порядок прямування транспортних засобів у колоні та їх зупинки в разі потреби, місця розташування особового складу групи, організацію зв'язку й взаємодії, у тому числі в ситуаціях, що порушують установлений порядок переміщення транспортних засобів з товаром, нагадує вимоги безпеки руху тощо.
Упевнившись, що всі учасники охорони й супроводження засвоїли інструктаж, старший групи охорони й супроводження інформує чергового по митниці (старшого зміни пункту пропуску, вантажного відділу) про початок руху колони й дає дозвіл на її рух.
Під час руху колони в її транспортних засобах не повинні перебувати будь-які особи, не причетні до перевезення товару, що охороняється й супроводжується.
Черговий по митниці після отримання від старшого групи охорони й супроводження (старшого зміни пункту пропуску, вантажного відділу) інформації про початок руху колони надає повну інформацію про охорону й супроводження транспортних засобів з товаром регіональній митниці, якій підпорядковується, а також митниці призначення за формою "Транзит-5" (додаток 9).
2.13. Під час виконання завдання з охорони й супроводження транспортних засобів з товаром вживаються заходи до:
забезпечення обов'язкової доставки транспортних засобів з товаром і документів на них, що охороняються й супроводжуються, у митницю призначення (у пункт прийняття-передання групами охорони й супроводження підрозділів митної варти);
охорони й супроводження транспортних засобів з товаром і документів на них протягом усього часу руху між установленими пунктами прийняття-передання товару на території України за маршрутом, визначеним митницею відправлення;
зміни маршруту руху в разі потреби (настання обставин непереборної сили, уникнення нападу тощо) із забезпеченням при цьому дотримання встановленого терміну доставки товару в митницю призначення;
визначення місць безпечних зупинок для відпочинку водіїв та технічного огляду ними транспортних засобів;
дотримання режиму та порядку роботи особового складу групи охорони й супроводження;
ретельного документального оформлення всіх випадків порушення режиму та маршруту руху, у тому числі затримання транспортних засобів з товаром, а також недоліків, виявлених під час прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них групами охорони й супроводження;
припинення протиправних дій щодо особового складу групи охорони й супроводження, водіїв (осіб, що супроводжують товари) та транспортних засобів з товаром;
забезпечення конфіденційності умов договору під час охорони й супроводження транспортних засобів з товаром і документів на них, а також нерозголошення особовим складом групи охорони й супроводження відомостей про маршрут пересування товарів, їх вартісної, кількісної, якісної та інших характеристик.
2.14. Старший групи охорони й супроводження з моменту отримання завдання до завершення його виконання, здачі зброї та боєприпасів є безпосереднім керівником усього особового складу групи.
Він відповідає за якість підготовки особового складу до служби, виконання поставленого завдання, дії особового складу групи, збереження зброї, патронів, предметів спорядження, техніки й спеціальних засобів, дотримання заходів безпеки, а також збереження життя особового складу.
Виконуючи поставлені завдання з охорони й супроводження, старший групи приймає рішення та діє, виходячи з умов, що складаються, інформує начальника підрозділу митної варти про своє місцезнаходження, події, які трапилися, і свої дії.
2.15. Під час руху особовий склад групи охорони й супроводження може розміщуватися, виходячи з обстановки, у кабіні транспортного засобу супроводження або в кабіні одного чи декількох транспортних засобів, що переміщують товар.
Старший групи охорони й супроводження перебуває, як правило, у кінці колони. При цьому в першому транспортному засобі колони обов'язково перебуває інспектор групи охорони й супроводження, споряджений радіостанцією, який контролює рух колони та підтримує радіозв'язок зі старшим групи.
Старший групи охорони й супроводження залишає своє місце в колоні в разі потреби:
відбиття нападу на транспортні засоби з товаром або на групу чи усунення загрози такого нападу;
подолання заторів у русі транспортних засобів з товаром, вузьких місць або в разі настання природних, техногенних та інших обставин непереборної сили;
здійснення оперативного контролю за станом транспортних засобів з товаром.
2.16. Зупинки для відпочинку особового складу групи й водіїв та для технічного огляду транспортних засобів, що здійснюються за рішенням старшого групи охорони й супроводження, є обов'язковими. При цьому старший групи охорони й супроводження вживає заходів до забезпечення участі особового складу групи в зовнішньому огляді транспортних засобів, визначенні їх технічного стану, а також постійного контролю за зберіганням товарів.
У першу чергу звертається увага на стан митних забезпечень та відсутність будь-яких їх пошкоджень, стан зовнішнього покриття вантажних відсіків, а також тросів, коліс, запірних пристроїв і зливних пристроїв ємностей тощо.
Будь-які додаткові зупинки допускаються тільки в екстрених випадках, що визначаються старшим групи охорони й супроводження.
2.17. У разі поломки чи дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП), унаслідок чого транспортний засіб не може продовжувати рух і виникає потреба в його заміні або тривалому ремонті, що призведе до затримки руху всієї колони за встановленими графіком та маршрутом, старший групи охорони й супроводження наявними засобами зв'язку повідомляє найближчу на маршруті прямування митницю (митний пост) про місце й причину зупинки для одержання допомоги.
Обов'язки з виконання вимог Правил дорожнього руху в частині дій на місці ДТП або поломки транспортних засобів з товаром покладаються на водіїв цих транспортних засобів. При цьому особовий склад групи охорони й супроводження подає водіям необхідну допомогу.
Після прибуття вповноважених представників з митниці (митного поста) старший групи охорони й супроводження передає їм транспортний засіб, що вийшов з ладу, з товаром та документи на нього за актом (додаток 10), що складається в двох примірниках, та оформлює розділ 3 акта про прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них під охорону й супроводження групами охорони й супроводження підрозділів митної варти регіональної митниці (митниці).
Після здійснення вищезгаданих дій група охорони й супроводження продовжує рух транспортних засобів з товаром, що залишилися в складі колони.
2.18. У разі вимушеної зупинки під час руху транспортних засобів з товаром (або відстрочення їх виходу з митниці відправлення) внаслідок несправності транспортних засобів або інших причин на час, що перевищує одну годину, старший групи охорони й супроводження складає акт про затримку руху транспортних засобів з товаром, що охороняються й супроводжуються групою охорони й супроводження підрозділу митної варти (додаток 11), у трьох примірниках, які розподіляються таким чином:
для підрозділу митної варти, група охорони й супроводження якого здійснює охорону й супроводження;
для митниці призначення;
для перевізника.
У разі збільшення розрахункового часу руху товару, що впливає на граничний термін його доставки в митницю призначення, у митниці призначення на підставі цього акта здійснюється згідно з додатком 6 до цієї Інструкції перерахунок вартості охорони й супроводження з урахуванням понаднормового часу використання особового складу підрозділу митної варти з наступним митним оформленням товару.
2.19. У разі вчинення будь-ким очевидних протиправних дій щодо транспортних засобів з товаром, осіб, що його охороняють і супроводжують, чи водіїв або в разі виникнення загрози таких дій старший групи охорони й супроводження вживає заходів, спрямованих на припинення протиправних дій чи попередження загрози таких дій, повідомляє в разі потреби найближчий орган (працівників) МВС України та доповідає про це керівництву свого митного органу, а при потребі - начальнику митного органу, у зоні діяльності якого сталася подія.
Начальники митних органів після отримання повідомлення про подію, що сталася, подають допомогу групі охорони й супроводження.
2.20. Якщо дорожнє покриття на визначеному маршруті руху пошкоджено внаслідок стихійного лиха або склалися такі погодні умови, що подальше пересування транспортних засобів неможливе, чи виникає потреба уникнення нападу, то старший групи охорони й супроводження обирає інший маршрут, повертаючись при першій можливості на визначений маршрут руху, про що повідомляє начальника свого підрозділу.
3. Порядок прийняття-передання транспортних
засобів з товаром
3.1. Прийняття-передання транспортних засобів з товаром здійснюється тільки в пунктах (для митниці призначення - місцях прибуття відповідно до Переліку місць прибуття автотранспорту, затвердженого наказом Держмитслужби України від 15.11.99 N 721, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.12.99 за N 839/4132), визначених у розпорядженні про охорону й супроводження товару підрозділом митної варти (додаток 4) та плані-завданні на охорону й супроводження товару підрозділом митної варти (додаток 7).
3.2. При здійсненні прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них групами охорони й супроводження старші груп повинні обмінятися копіями своїх планів-завдань на охорону й супроводження товару та пред'явити свої службові посвідчення з метою перевірки повноважень.
3.3. Під час прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них старші груп охорони й супроводження із залученням особового складу груп та водіїв організують ретельну перевірку відповідності пред'явлених транспортних засобів даним, зазначеним у поданих документах, їх загального технічного стану, запасу пального, при можливості - навантаження на вісь, цілості запірних пристроїв, непошкодженості зовнішнього покриття вантажних відсіків, а також інших елементів, що перекривають доступ до товару, цілості та правильності накладення пломб і печаток, відповідності їх кількості та відбитків товаросупровідним документам тощо.
При цьому всі документи на товар й документи, що стосуються організації та здійснення охорони й супроводження, старші груп охорони й супроводження передають один одному особисто.
3.4. Усі недоліки, що мають місце під час прийняття-передання, повинні бути усунені силами особового складу групи, яка передає транспортні засоби з товаром. Якщо усунення тих чи інших недоліків своїми силами неможливе, то старші груп охорони й супроводження доповідають про це начальникам своїх підрозділів і діють за їх вказівками.
Прийняття-передання оформлюється актом про прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них групами охорони й супроводження підрозділів митної варти (додаток 12) у двох примірниках (по одному примірнику для кожної групи).
3.5. Транспортні засоби з товаром доставляються останньою групою охорони й супроводження підрозділу митної варти в зону митного контролю митниці призначення (пункту пропуску, вантажного відділу), де старший групи охорони й супроводження підрозділу митної варти відрекомендовується старшому зміни й разом з ним вирішує питання передання доставленого товару.
Прийняття транспортних засобів з товаром, що охороняються й супроводжуються митною вартою, для митного оформлення здійснюється позачергово.
У разі невиконання цього положення черговою зміною митниці призначення (пункту пропуску, вантажного відділу) старший групи охорони й супроводження вирішує це питання разом з іншими посадовими особами митниці призначення, включаючи начальника митниці.
3.6. Після передання для оформлення транспортних засобів з товаром і документів на них старший групи охорони й супроводження оформлює в митниці призначення (пункті пропуску, вантажному відділі) розділ 2 3-го та 4-го примірників акта про прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них під охорону й супроводження групами охорони й супроводження підрозділів митної варти регіональної митниці (митниці) (додаток 8). При цьому на всіх примірниках мають бути підписи:
старшого зміни пункту пропуску (вантажного відділу) митниці призначення, з проставленням штампа "Під митним контролем";
інспектора пункту пропуску (вантажного відділу) митниці призначення, який прийняв до митного оформлення транспортні засоби з товаром, засвідчений його особистою номерною печаткою;
старшого групи охорони й супроводження.
Третій примірник акта залишається в старшого зміни пункту пропуску (вантажного відділу) митниці призначення, четвертий - у підрозділі митної варти, група охорони й супроводження якого доставила транспортні засоби з товаром у митницю призначення.
3.7. Старший зміни митниці призначення після доставки й передання групою охорони й супроводження транспортних засобів з товаром протягом того самого робочого дня, у який здійснено доставку й передання, інформує про це, в тому числі факсом за своїм підписом, з обов'язковим проставленням печатки "Під митним контролем" та особистої номерної печатки інспектора, що прийняв до митного оформлення транспортні засоби з товаром і документи на них, митницю відправлення й регіональну митницю, якій вона підпорядкована, за формою "Транзит-6" (додаток 13).
Така інформація є першочерговою й пріоритетною.
4. Закінчення охорони й супроводження транспортних
засобів з товаром групами охорони й супроводження
підрозділів митної варти регіональних митниць
(митниць) та контроль за їх доставкою в
митницю призначення
4.1. Старший групи охорони й супроводження після доставки транспортних засобів з товаром у митницю призначення (передання наступній групі охорони й супроводження) доповідає про виконання завдання своєму начальникові підрозділу митної варти та вибуває з особовим складом на місце постійного розташування.
4.2. Після прибуття на місце постійного розташування особовий склад групи охорони й супроводження здає зброю, боєприпаси, спеціальні та технічні засоби, спорядження тощо. При цьому особовий склад групи має право відбути зі служби тільки з дозволу старшого групи.
4.3. Старший групи охорони й супроводження особисто перевіряє повноту здачі особовим складом групи зброї, боєприпасів, спеціальних і технічних засобів, спорядження тощо та протягом того самого робочого дня подає начальникові підрозділу митної варти службову записку про виконання завдання з доданням таких документів:
копій плану-завдання на охорону й супроводження товару (додаток 7) свого підрозділу митної варти та підрозділу митної варти митниці, групі охорони й супроводження якого передано (у групи охорони й супроводження якого прийнято) транспортні засоби з товаром і документи на них;
примірника договору про охорону й супроводження товару підрозділом митної варти (додаток 5)*;
примірників актів про прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них групами охорони й супроводження підрозділів митної варти (додатки 8 і 12)**;
інших актів, службових, пояснювальних записок тощо.
Якщо група охорони й супроводження прибула з завдання в неробочий час (або у вихідний чи святковий день), то старший групи інформує про виконання завдання чергового по митниці і передає йому на зберігання портфель з документами, опечатаний його номерною печаткою, з відповідним записом у спеціальному журналі чергового.
Безпосередньо начальникові підрозділу митної варти старший групи охорони й супроводження доповідає протягом наступного робочого дня.
* Для групи охорони й супроводження підрозділу митної варти митниці відправлення - копія; для групи охорони й супроводження підрозділу митної варти митниці призначення - оригінал, для інших - не надається.
** Для групи охорони й супроводження підрозділу митної варти митниць відправлення й призначення за формами додатків 8 і 13; для інших - за формою додатка 13.
4.4. Начальник підрозділу митної варти, особовий склад якого виконував завдання з охорони й супроводження, аналізує документи, що надійшли від старшого групи охорони й супроводження, а також інформацію про прибуття товару, яка надійшла з митниці призначення за формою "Транзит-6" (додаток 13), і доповідає про виконання завдання начальникові митного органу (особі, що його заміщує) шляхом подання службової записки.
4.5. За відсутності інформації про прибуття транспортних засобів з товаром у митницю призначення начальник митного органу (особа, що його заміщує) організує необхідні заходи (надсилає запити до відповідних митних органів) для підтвердження факту їх доставки.
4.6. Начальники митних органів (особи, що їх заміщують), до яких прибувають транспортні засоби з товаром, здійснюють контроль за своєчасним інформуванням митниць відправлення про прибуття цих транспортних засобів з товаром.
4.7. У разі виявлення факту недоставки транспортних засобів з товаром, що охоронялись і супроводжувалися підрозділом митної варти, у митницю призначення (відсутності факту прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них групами охорони й супроводження) начальники відповідних митних органів негайно інформують про це ДБК і здійснюють необхідні заходи згідно з чинним законодавством.
4.8. Про відправлення та доставку в митниці призначення транспортних засобів з товаром, що охороняються й супроводжуються підрозділами митної варти митниць регіону, чергові по регіональних митницях щодоби за станом на 6 годину ранку інформують чергового по ДБК за встановленою формою.
4.9. Усі документи, що стосуються здійснення підрозділами митної варти охорони й супроводження транспортних засобів з товаром (по кожному супроводженню окремо), підлягають обліку та зберіганню в установленому порядку.
Начальник Управління митної варти А.А.Жоган
Додаток 1
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
Форма "Транзит-1" |
ІНФОРМАЦІЯ |
Начальнику _________________ |
1. З ___________ підлягає охороні й супроводженню товар _____ |
Додаток 2
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
Форма "Транзит-2" |
Надається однією |
ІНФОРМАЦІЯ |
Начальнику ___________ |
Прошу прийняти в пункті _____________________ у групи охорони |
Додаток 3
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
Форма "Транзит-3" |
Надається однією |
ІНФОРМАЦІЯ |
Начальнику ___________ |
Додаток 4
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
Форма "Транзит-4" |
Надсилається регіональною |
РОЗПОРЯДЖЕННЯ |
"__" __________ 200_ р. N _________ |
Додаток 5
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
ДОГОВІР N __________ |
м. __________ "__"______________ 200_ р. |
2. Обов'язки сторін |
3. Термін дії Договору* |
4. Кінцеві положення |
Договір підписали: |
Додаток 1 |
ПЕРЕЛІК |
Найменування, кількість товару, відправник, одержувач, |
Додаток 2 до Договору N _________ про охорону й супроводження товару підрозділом митної варти _________ регіональної митниці (митниці) ___________ 200_ |
РОЗРАХУНОК |
1. Формули розрахунку вартості охорони й супроводження товару |
2.5. 2 - коефіцієнт, що враховує зворотний шлях групи охорони |
Начальник підрозділу митної Головний бухгалтер |
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 506 від 21.06.2006 )
Додаток 6
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
Розрахунок
вартості охорони й супроводження
товару підрозділом митної варти
1. Розрахункові формули
1.1. Формула розрахунку вартості охорони й супроводження товару підрозділом митної варти
Всупр (грн.) = 2 x (C x Тр x W + S x A x Wa), |
де 2 - коефіцієнт, що враховує зворотний шлях групи охорони й супроводження до місця свого розташування після доставки товару в митницю призначення; C = 4,20 (дол. США/год.)* - собівартість витрат на одного працівника підрозділу митної варти за здійснення охорони й супроводження протягом однієї години згідно з калькуляцією Держмитслужби України за станом на 19.08.2005 (обчислюється в грн./год. за офіційним курсом долара США, установленим НБУ на момент укладення договору); Тр (год.) - розрахунковий час руху транспортних засобів з товаром з митниці відправлення в митницю призначення; W - кількість працівників групи охорони й супроводження підрозділу митної варти; S (км) - довжина маршруту переміщення товару з митниці відправлення в митницю призначення; A = 0,07 (дол. США/км)* - собівартість витрат на один кілометр пробігу транспортного засобу супроводження підрозділу митної варти згідно з калькуляцією Держмитслужби України за станом на 29.06.2005 (обчислюється в грн./км за офіційним курсом долара США, установленим НБУ на момент укладення договору); Wa - кількість автомобілів супроводження підрозділу митної варти.
---------------
* Ці витрати можуть коригуватися Держмитслужбою України при зміні економічних умов в Україні. 1.2. Формула розрахунку розрахункового часу
Тр (год.) = 24 x S / (V x 10), |
де 24 (год.) - кількість годин у добі; S (км) - довжина маршруту переміщення товару з митниці відправлення в митницю призначення; V (км/год.) - середня швидкість руху колони транспортних засобів, що супроводжуються; 10 (год.) - дозволений сумарний час руху колони транспортних засобів на добу. 1.3. Формула розрахунку вартості затримки руху товару
Взатр (грн.) = C x Тзатр x W, |
де Тзатр (год.) - час затримки руху товару з вини перевізника, рахуючи неповну годину за повну;
C = 4,20 (дол. США/год.)* - собівартість витрат на одного працівника підрозділу митної варти за здійснення охорони й супроводження протягом однієї години згідно з калькуляцією Держмитслужби України за станом на 19.08.2005 (обчислюється в грн./год. за офіційним курсом долара США, установленим НБУ на момент укладення договору);
W - кількість працівників групи охорони й супроводження підрозділу митної варти.
2. Приклад розрахунку вартості охорони й
супроводження товару підрозділом митної варти
2.1. Вхідні дані
W = 4 чол.;
Wa - 1 од.;
S = 1000 км;
офіційний курс долара США, установлений НБУ на момент укладення договору, прийнятий у розрахунках, - 5,3 грн./дол. США.
2.2. Розрахунок розрахункового часу
Тр = 24 x 1000 / (50 x 10) = 48 (год.). |
2.3. Розрахунок вартості охорони й супроводження товару підрозділом митної варти
Всупр = 2 x (8,48 x 48 x 4 + 1000 x 0,58 x 1) = |
3. Приклад розрахунку вартості затримки руху товару
3.1. Вхідні дані
Тзатр - 3 год.;
W = 4 чол.
3.2. Розрахунок вартості затримки руху товару
Взатр = 8,87 x 3 x 4 = 106,4 (грн.). |
( Додаток 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 506 від 21.06.2006 )
Додаток 7
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
ЗАТВЕРДЖУЮ |
____________________________ |
ПЛАН-ЗАВДАННЯ |
1. Завдання: на підставі договору від _______________ |
Під час виконання завдання з охорони й супроводження |
4. Закінчення виконання завдання: ___________________________ |
Додаток 8
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
АКТ N _______ |
2. Мною, ____________________________________________________ |
3. ______ год. ____________ 200_ р. _______________________ |
4. ______ год. ____________ 200_ р. _______________________ |
Додаток 9
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
Форма "Транзит-5" |
Надсилається факсом митницею відправлення регіональній митниці й митниці призначення |
ІНФОРМАЦІЯ про охорону й супроводження товару підрозділом митної варти |
Начальнику __________________ регіональної митниці (митниці) (особі, що його замішує) 1. Митниця відправлення _____________________________________ 2. Номер, дата ДКД __________________________________________ 3. Договір N _____ від ____________________ про охорону й супроводження 4. Акт N ___________ від ___________ про прийняття-передання товару під охорону й супроводження підрозділами митної варти 5. Найменування товару ______________________________________ 5.1. Кількість ______________________________________________ 5.2. Вартість _______________________________________________ 5.3. Наявність акцизної марки із зазначенням держави ________ 6. Відправник _______________________________________________ 6.1. Держава ________________________________________________ 6.2. Юридична адреса ________________________________________ 7. Одержувач ________________________________________________ 7.1. Держава ________________________________________________ 7.2. Юридична адреса ________________________________________ 8. Перевізник _______________________________________________ 8.1. Держава ________________________________________________ 8.2. Юридична адреса ________________________________________ 9. Марка й номер автомобіля (причепа) _______________________ 10. Митниця призначення, пункт пропуску й дата закінчення транзиту _________________________________________________________ 11. Маршрут руху ____________________________________________ 12. Довжина маршруту (S) ____________________________________ 13. Розрахунковий час (Тр) __________________________________ 14. Вартість супроводження (Всупр) __________________________ 15. Час і дата вибуття з митниці відправлення _______________ 16. Час і дата надання інформації ___________________________ Начальник митного поста (начальник вантажного відділу, начальник транзитно-вантажного відділу, старший зміни) ________________________________ митниці "__" ________ 200_ р. ____________________________ (підпис, ініціали, прізвище) |
Додаток 10
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
Складається в двох
примірниках
АКТ про прийняття представником митного органу - передання старшим групи охорони й супроводження підрозділу митної варти транспортних засобів з товаром і документів на них через вимушену зупинку транспортних засобів |
_____ год. _____________ 200_ р. ___________________________ (час) (дата) (місце) 1. Ми, ___________________________________________________ (посада, прізвище, ім'я та по батькові старшого __________________________________________________________________ групи охорони й супроводження підрозділу митної варти, назва __________________________________________________________________ митного органу) та _______________________________________________________________ (посада, прізвище, ім'я та по батькові представника __________________________________________________________________ митного органу, назва митного органу) _________________________________________________________________, склали цей акт про те, що перший передав, а другий прийняв для вирішення питання подальшого переміщення товару такі транспортні засоби з товаром і документи на них: 1.1. Марка, номерний знак транспортного засобу; типи, номери, кількість митних забезпечень _____________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ _________________________________________________________________. 1.2. Найменування, кількість товару, відправник, одержувач, країна ___________________________________________________________ __________________________________________________________________ _________________________________________________________________. 1.3. Документи_______________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ (найменування, номери, дати та кількість примірників документів) Зазначене прийнято повністю й без зауважень (за винятком, із зауваженнями) _________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ Причини вимушеної зупинки транспортних засобів: __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ _________________________________________________________________. Передав Прийняв _______________________ ________________________ (підпис старшого групи (підпис представника охорони й супроводження митного органу, номер підрозділу митної варти) службового посвідчення) |
Додаток 11
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
АКТ про затримку руху транспортних засобів з товаром, що охороняються й супроводжуються підрозділом митної варти |
________________ 200_ р. _______ год. __________________________ (дата) (час) (місце складання акта) Цей акт складено про те, що рух транспортних засобів з товаром _________________________________________________________, (найменування товару, кількість) який належить ____________________________________________________ (назва одержувача, держава, юридична адреса) і на підставі договору від _______________ N _______ переміщується під охороною й супроводженням підрозділу митної варти в __________________________ митницю за маршрутом _________________, (назва митниці призначення) затримано з вини перевізника з причини ___________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ (причина затримки руху) на _____ год. _____ хв. з _____ год. _____ хв. ________ 200_ р. до (час) (час) (дата) ________ год. _____ хв. _________________ 200_ р. (час) (дата) Перевізник Старший групи охорони й супроводження підрозділу ________________________ митної варти (прізвище, ім'я та по ________________________ батькові, паспортні дані, (назва митниці, посада, підпис) спеціальне звання, прізвище, ім'я та по батькові, номер службового посвідчення, підпис) |
Додаток 12
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
Заповнюється у двох
примірниках
АКТ прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них групами охорони й супроводження підрозділів митної варти |
______________ 200_ р. ___________________________ (місце прийняття-передання) _______ год. (час) Ми, ________________________________________________________ (посада, прізвище, ім'я та по батькові старшого групи _________________________________________________________________ охорони й супроводження підрозділу митної варти регіональної _________________________________________________________________ митниці (митниці), який передає) та ______________________________________________________________ (посада, прізвище, ім'я та по батькові старшого групи _________________________________________________________________ охорони й супроводження підрозділу митної варти регіональної ________________________________________________________________, митниці (митниці), який приймає) склали цей акт про те, що перший передав, а другий прийняв для охорони й супроводження до пункту (у митницю) ____________________ (назва наступного пункту прийняття-передання або митниці призначення) такі транспортні засоби з товаром і документи на них: 1. Марка, номерний знак транспортного засобу; типи, номери митних забезпечень, їх кількість _________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ _________________________________________________________________. 2. Найменування, кількість товару, відправник, одержувач, країна ___________________________________________________________ __________________________________________________________________ _________________________________________________________________. 3. Документи: _______________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ (найменування, номери, дати та кількість примірників документів) Зазначене прийнято повністю й без зауважень (за винятком, із зауваженнями) ____________________________________________________ __________________________________________________________________ _________________________________________________________________. Передав Прийняв ______________________ _______________________ (підпис, ініціали, (підпис, ініціали, прізвище, номер прізвище, номер службового посвідчення) службового посвідчення) |
Додаток 13
до Інструкції про
організацію та порядок
охорони й супроводження
товарів підрозділами митної
варти Державної митної
служби України
Форма "Транзит-6" |
Надсилається факсом митницею призначення регіональній митниці й митниці відправлення |
ІНФОРМАЦІЯ про прибуття транспортних засобів з товаром у митницю призначення |
1. Митниця призначення ______________________________________ 2. Митниця відправлення _____________________________________ 3. Документ контролю за доставкою (номер, дата) _____________ 4. Договір про охорону й супроводження від ____________ N ___ 5. Акт про прийняття-передання товару під охорону й супроводження підрозділами митної варти від ______________ N _____ 6. Товар, кількість _________________________________________ 7. Відправник, країна _______________________________________ 8. Одержувач, країна ________________________________________ 9. Марки й номери транспортних засобів (причепів) ___________ __________________________________________________________________ 10. Час і дата прийняття-передання транспортних засобів з товаром і документів на них ______________________________________ 11. Прізвище, ім'я та по батькові, колір мастики й номер особистої номерної печатки інспектора, який прийняв транспортні засоби з товаром і документи на них ______________________________ 12. Час і дата передання інформації _________________________ Місце для штампа "Під митним контролем" Місце для особистої старшого зміни номерної печатки інспектора Начальник митного поста (начальник вантажного відділу, начальник транзитно-вантажного відділу, старший зміни) __________________________________ митниці ____________________________ (підпис, ініціали, прізвище) _____________ 200_ р. |