Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

УКАЗ

(Указ втратив чинність на підставі
Указу Президента України
від 19 лютого 2007 року N 118/20
07)

Про Державну раду з питань пенсійної реформи

( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента
N 139/2003 від 19.02.20
03
N 280/2004 від 05.03.200
4 )

З метою розроблення узгодженої стратегії реформування пенсійного забезпечення в Україні та відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України ( 254к/96-ВР ) постановляю:

1. Утворити Державну раду з питань пенсійної реформи як консультативно-дорадчий орган.

2. Затвердити Положення про Державну раду з питань пенсійної реформи (додається).

Президент України Л.КУЧМА

м. Київ, 11 червня 2001 року
N 421/2001

Затверджено
Указом Президента України
від 11 червня 2001 року N 421/2001

Положення
про Державну раду з питань пенсійної реформи

1. Державна рада з питань пенсійної реформи (далі - Рада) є консультативно-дорадчим органом, утвореним для розроблення органами законодавчої та виконавчої влади узгодженої стратегії реформування пенсійного забезпечення в Україні.

2. Рада у своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.

3. Основними завданнями Ради є:

узгодження проектів рішень з питань формування державної політики у сфері пенсійного забезпечення та підготовка відповідних пропозицій Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України;

визначення основних напрямів удосконалення пенсійного законодавства щодо запровадження та розвитку системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і недержавного пенсійного забезпечення;

забезпечення взаємодії Верховної Ради України та органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, наукових установ під час розгляду питань, пов'язаних із реформуванням пенсійного забезпечення;

розроблення рекомендацій щодо визначення основних форм і етапів проведення пенсійної реформи;

попередній розгляд концептуальних засад удосконалення пенсійного забезпечення та проектів актів законодавства з цього питання;

аналіз практики застосування пенсійного законодавства, розроблення та внесення в установленому порядку за результатами такого аналізу відповідних пропозицій.

4. Рада для виконання покладених на неї завдань має право:

заслуховувати звіти міжвідомчої робочої групи з координації роботи та підготовки проектів рішень щодо проведення пенсійної реформи;

звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та наукових установ із запитами з питань, віднесених до завдань Ради, одержувати від них у встановленому порядку необхідні матеріали;

запрошувати на свої засідання посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, представників громадських організацій, наукових установ;

утворювати в разі потреби тимчасові експертні та робочі групи, залучати в установленому порядку до участі в них представників депутатських фракцій і груп, учених, фахівців, представників громадських організацій.

5. Рада утворюється у складі двох співголів, двох заступників співголів, виконавчого секретаря та членів Ради, які працюють на громадських засадах.

Співголовами Ради є Голова Верховної Ради України (за згодою) та Прем'єр-міністр України.

Заступниками співголів Ради є Перший заступник Голови Верховної Ради України (за згодою) та Перший віце-прем'єр-міністр України.

До складу Ради за посадою входять Віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань, заступник Глави Адміністрації Президента України, Міністр праці та соціальної політики України, Міністр фінансів України, Міністр економіки України, Міністр юстиції України, Міністр Кабінету Міністрів України, Голова правління Пенсійного фонду України, Голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, президент холдингової компанії "Київміськбуд", а також голови комітетів Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці, з питань фінансів і банківської діяльності, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів і голови їх підкомітетів (за згодою), Голова Національного банку України (за згодою). ( Абзац четвертий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Указами Президента N 139/2003 від 19.02.2003, N 280/2004 від 05.03.2004 )

Дозволити співголовам Ради вносити зміни та доповнення до її складу. ( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Указом Президента N 139/2003 від 19.02.2003 )

6. Організаційною формою роботи Ради є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на два місяці. Членів Ради має бути повідомлено про дату засідання та його порядок денний не пізніше ніж за тиждень до дня засідання.

Засідання Ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин від її складу.

7. Рішення Ради приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів Ради.

Рішення Ради оформляються протоколом, який підписують співголови та виконавчий секретар Ради.

Окрема думка членів Ради, які голосували проти прийнятого рішення, викладається в письмовій формі і додається до рішення Ради.

8. Рішення Ради мають рекомендаційний характер.

Рішення Ради надсилаються Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та в разі необхідності іншим органам державної влади, органам місцевого самоврядування.

9. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Ради здійснюється Секретаріатом Кабінету Міністрів України.

Глава Адміністрації
Президента України В.ЛИТВИН