Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 15 жовтня 2004 р. N 1365
Київ

Деякі питання адаптації законодавства України
до законодавства Європейського Союзу

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 174 від 03.03.20
05
N 1314 від 15.09.20
06
N 1379 від 04.10.20
06 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Утворити Координаційну раду з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу в складі згідно з додатком.

Надати голові Координаційної ради право вносити у разі потреби зміни до її складу.

2. Затвердити такі, що додаються:

Положення про Координаційну раду з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу;

Порядок підготовки та реалізації щорічного плану заходів з виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу ( 1629-15 ).

3. Внести до Тимчасового регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000 р. N 915 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 24, ст. 994; 2002 р., N 3, ст. 89, N 36, ст. 1700; 2003 р., N 27, ст. 1323, N 37, ст. 1980; 2004 р., N 15, ст. 1038), зміни, що додаються.

4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 31 березня 2004 р. N 417 "Про додаткові заходи щодо посилення роботи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" (Офіційний вісник України, 2004 р., N 14, ст. 969).

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 жовтня 2004 р. N 1365

Склад
Координаційної ради з адаптації законодавства
України до законодавства Європейського Союзу

Прем'єр-міністр України, голова Координаційної ради

Віце-прем'єр-міністр України, який відповідно до функціональних обов'язків забезпечує взаємодію органів виконавчої влади у сфері європейської інтеграції, заступник голови Координаційної ради

Міністр юстиції, заступник голови Координаційної ради

Міністр економіки та з питань європейської інтеграції

Міністр закордонних справ

Міністр освіти і науки

Міністр охорони здоров'я

Міністр охорони навколишнього природного середовища

Міністр палива та енергетики

Міністр праці та соціальної політики

Міністр транспорту та зв'язку

Міністр аграрної політики

Міністр фінансів

Директор Державного департаменту з питань адаптації законодавства

Голова Антимонопольного комітету

Голова Держмитслужби

Голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг

Голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Голова Держпідприємництва

Голова Держспоживстандарту

Голова Держнаглядохоронпраці

Голова Національного банку (за згодою)

Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції (за згодою)

Голова Ради підприємців України при Кабінеті Міністрів України

Секретар Координаційної ради ( Склад із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 174 від 03.03.2005 )

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 жовтня 2004 р. N 1365

Положення
про Координаційну раду з адаптації законодавства
України до законодавства Європейського Союзу

1. Координаційна рада з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу (далі - Координаційна рада) утворюється для забезпечення взаємодії органів державної влади та недержавних інституцій під час виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу ( 1629-15 ) (далі - Програма).

2. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Угодою про партнерство і співробітництво між Україною та Європейськими співтовариствами та їх державами-членами, іншими міжнародними договорами України, рекомендаціями Ради з питань співробітництва між Україною та Європейським Союзом, а також цим Положенням.

3. Основними завданнями Координаційної ради є:

розроблення пропозицій щодо розвитку співробітництва з Європейським Союзом у сфері адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу;

формування єдиних підходів до провадження діяльності з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу;

визначення переліку органів виконавчої влади, відповідальних за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу;

підготовка щорічного плану заходів з виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу ( 1629-15 );

розгляд стану реалізації плану заходів з виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу ( 1629-15 );

підготовка та подання Верховній Раді України щорічної доповіді про стан виконання Програми.

4. Координаційна рада має право:

залучати в установленому порядку до здійснення заходів з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу працівників міністерств, інших органів виконавчої влади, установ та організацій;

заслуховувати інформацію керівників міністерств, інших органів виконавчої влади про стан виконання рішень Координаційної ради;

отримувати в установленому порядку від міністерств, інших органів виконавчої влади інформацію, документи та матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань;

утворювати консультаційні та експертні комісії, робочі групи і залучати в установленому порядку до роботи в них працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, установ, організацій, вчених, фахівців та іноземних експертів.

5. Координаційну раду очолює Прем'єр-міністр України.

Голова Координаційної ради має двох заступників.

У разі потреби голова Координаційної ради може делегувати свої повноваження одному із заступників.

6. Засідання Координаційної ради скликаються її головою або за його дорученням одним з його заступників не рідше ніж один раз на півріччя.

Засідання Координаційної ради є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як половина її членів.

У разі неможливості з поважних причин бути присутнім на засіданні член Координаційної ради може письмово делегувати свої повноваження першому заступнику або заступнику керівника відповідного органу державної влади.

7. Рішення Координаційної ради приймаються простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні, та оформлюються протоколом, який підписується головуючим на засіданні Координаційної ради і секретарем Координаційної ради.

Координаційна рада може приймати рішення з окремих питань шляхом письмового опитування її членів.

Для забезпечення виконання рішень Координаційної ради можуть надаватися доручення Прем'єр-міністра України або Кабінету Міністрів України.

8. Рішення Координаційної ради, прийняті у межах її компетенції, обов'язкові для розгляду центральними та місцевими органами виконавчої влади. ( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1379 від 04.10.2006 )

9. Рішення Координаційної ради надсилаються її членам, а також органам виконавчої влади, яких вони стосуються, не пізніше ніж у п'ятиденний строк після проведення засідання.

10. Секретар Координаційної ради:

формує проект порядку денного засідань Ради на основі пропозицій її членів, організовує підготовку матеріалів і проектів рішень;

проводить моніторинг виконання рішень Ради;

забезпечує ведення протоколів її засідань.

11. Забезпечення роботи Координаційної ради здійснює відповідний структурний підрозділ Секретаріату Кабінету Міністрів України. ( Пункт 11 в редакції Постанови КМ N 174 від 03.03.2005 )

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 жовтня 2004 р. N 1365

Порядок
підготовки та реалізації плану заходів
з виконання Загальнодержавної програми адаптації
законодавства України до законодавства
Європейського Союзу

1. Цей Порядок визначає механізм щорічної підготовки та реалізації плану заходів з виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу ( 1629-15 ) (далі - план) та взаємодії органів виконавчої влади у цьому процесі.

2. У плані визначаються заходи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу у пріоритетних сферах, строки виконання та органи виконавчої влади, відповідальні за їх виконання.

План готується на підставі пропозицій органів виконавчої влади Координаційною радою з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу (далі - Координаційна рада) відповідно до цього Порядку, погоджується з Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та затверджується Кабінетом Міністрів України.

3. Пропозиції до плану готуються з додержанням таких принципів:

узгодження цілей заходів із зобов'язаннями, взятими на себе Україною відповідно до Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейськими співтовариствами та їх державами-членами, інших угод і домовленостей між Україною та Європейським Союзом, а також із завданнями Програми інтеграції України до Європейського Союзу;

послідовність реалізації державної політики України в сфері адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу;

поступове впровадження положень джерел acquis communautaire в законодавство України.

4. Роботу з підготовки щорічного плану організовує Мін'юст, який не пізніше ніж 15 травня доводить до відома центральних органів виконавчої влади рекомендації щодо формування пропозицій на наступний рік.

5. Центральні органи виконавчої влади щороку подають Мін'юсту:

пропозиції стосовно джерел acquis communautaire, що регулюють правовідносини у відповідних сферах і які необхідно перекласти у наступному році - до 15 квітня;

пропозиції до проекту плану на наступний рік та інформацію про джерела фінансування та обсяги видатків на здійснення заходів з адаптації законодавства в наступному році, у тому числі включені до їх бюджетних запитів - до 15 червня.

6. Мін'юст узагальнює зазначені в абзаці третьому пункту 5 цього Порядку пропозиції, формує проект плану і за погодженням із заінтересованими органами виконавчої влади подає його до 20 вересня на розгляд Координаційної ради, у разі потреби доопрацьовує з урахуванням пропозицій та зауважень членів Координаційної ради, результатів реалізації плану заходів з виконання Програми за поточний рік і повторно подає його до 20 січня на розгляд Ради. ( Абзац перший пункту 6 в редакції Постанови КМ N 1314 від 15.09.2006 )

Проект плану, схвалений Координаційною радою у поданій редакції або доопрацьований з урахуванням пропозицій та зауважень згідно з протоколом засідання Ради, секретар Координаційної ради надсилає Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції на погодження.

Після погодження з Комітетом Верховної Ради з питань європейської інтеграції проект плану подається в установленому порядку заступником голови Координаційної ради, Міністром юстиції на розгляд Кабінету Міністрів України.

7. Фінансове забезпечення виконання плану здійснюється за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу ( 1629-15 ), та інших джерел, у тому числі із залученням міжнародної технічної допомоги.

Центральні органи виконавчої влади під час розроблення бюджетних запитів ураховують видатки на проведення роботи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

8. Мін'юст:

формує на наступний рік орієнтовний план перекладів джерел acquis communautaire на українську мову, план проведення порівняльного аналізу регулювання правовідносин у відповідних сферах в Україні та Європейському Союзі і забезпечує їх виконання;

розробляє рекомендації щодо приведення законодавства України у відповідність з acquis communautaire та надсилає їх заінтересованим органам виконавчої влади.

9. Центральні органи виконавчої влади, відповідальні за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу:

організовують, спрямовують і координують роботу заінтересованих органів виконавчої влади з опрацювання рекомендацій та проведення економічного, соціального та політичного аналізу можливих наслідків їх реалізації;

надсилають до Мін'юсту висновки про результати аналізу та пропозиції щодо можливих строків запровадження рекомендацій.

10. На підставі звітів, поданих Мін'юсту до 5 липня та 5 січня центральними органами виконавчої влади, визначеними у плані відповідальними за виконання заходів, Мін'юст щороку до 15 липня та 20 січня інформує Координаційну раду про результати виконання плану.

11. Заступник голови Координаційної ради, Міністр юстиції організовує підготовку щорічної доповіді про стан виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу ( 1629-15 ) та до 20 січня подає її проект Координаційній раді.

Координаційна рада готує та до 15 лютого подає Верховній Раді України доповідь про стан виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу ( 1629-15 ).

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 жовтня 2004 р. N 1365

Зміни,
що вносяться до Тимчасового регламенту
Кабінету Міністрів України

1. У розділі VI:

1) у пункті 14:

в абзаці четвертому підпункту "а" слова "основним положенням законодавства Європейського Союзу" замінити словами "acquis communautaire";

абзац другий підпункту "в" викласти у такій редакції:

"проводить правову експертизу проекту постанови Кабінету Міністрів на відповідність законодавству, а також acquis communautaire у разі, коли цей проект за предметом правового регулювання належить до сфер, правовідносини в яких регулюються правом Європейського Союзу";

2) підпункт "в" пункту 16 викласти у такій редакції:

"в) висновок Мін'юсту щодо відповідності проекту постанови законодавству, а також у разі, коли цей проект за предметом правового регулювання належить до сфер, правовідносини в яких регулюються правом Європейського Союзу, експертний висновок щодо відповідності проекту acquis communautaire";

3) назву підрозділу "Опрацювання проектів постанов Кабінету Міністрів з урахуванням основних положень законодавства Європейського Союзу (ЄС)" викласти у такій редакції:

"Опрацювання проектів постанов Кабінету Міністрів з урахуванням acquis communautaire";

4) пункти 27-29 викласти у такій редакції:

"27. Проекти постанов Кабінету Міністрів відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" ( 1629-15 ) підлягають опрацюванню з урахуванням acquis communautaire.

Опрацюванню з дотриманням цієї вимоги підлягають проекти постанов у разі, коли цей проект за предметом правового регулювання належить до сфер, правовідносини в яких регулюються правом Європейського Союзу.

Мін'юст готує експертний висновок щодо відповідності проекту постанови acquis communautaire за формою згідно з додатком 12.

28. У процесі розроблення проекту постанови, який підлягає опрацюванню з урахуванням acquis communautaire, головний розробник:

а) визначає до якої сфери правового регулювання належить проект постанови;

б) визначає джерела acquis communautaire, які регулюють правовідносини у зазначених сферах;

в) визначає положення джерел acquis communautaire, які мають бути враховані в проекті постанови;

г) забезпечує урахування положень джерел acquis communautaire в проекті постанови;

ґ) у разі неврахування положень джерел acquis communautaire обґрунтовує недоцільність їх урахування та передбачає в проекті постанови строк її дії;

29. Підготовлений проект постанови подається головним розробником на експертизу до Мін'юсту разом з довідкою про відповідність постанови acquis communautaire, складеною за формою згідно з додатком 10.

Після отримання експертного висновку Мін'юсту щодо відповідності проекту acquis communautaire головний розробник у разі потреби доопрацьовує проект постанови";

5) у пункті 30:

в абзаці третьому слова "основним положенням законодавства Європейського Союзу" замінити словами "acquis communautaire";

в абзаці четвертому слова "висновками Мін'юсту стосовно відповідності проекту основним положенням законодавства Європейського Союзу" замінити словами "експертним висновком Мін'юсту щодо відповідності проекту acquis communautaire".

2. У пункті 5 додатка 1 слова "Висновки Мін'юсту щодо відповідності проекту акта основним положенням законодавства Європейського Союзу" замінити словами "Експертний висновок Мін'юсту щодо відповідності проекту acquis communautaire".

3. Додаток 10 викласти у такій редакції:

"Додаток 10
(до пункту 16 розділу VI)

                    ДОВІДКА ЩОДО ВІДПОВІДНОСТІ
ПРОЕКТУ ACQUIS COMMUNAUTAIRE

__________________________________________________________________
(назва проекту акта)

Проект акта розроблено ___________________________________________
(найменування органу виконавчої влади)

     1. Належність проекту до пріоритетних сфер

Зазначається належність проекту за предметом правового
регулювання до пріоритетних сфер адаптації законодавства України
до законодавства Європейського Союзу, визначених Законом України
"Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до
законодавства Європейського Союзу". Якщо проект розроблено на
виконання плану заходів з виконання Загальнодержавної програми
адаптації законодавства України до законодавства Європейського
Союзу, робиться посилання на відповідний пункт.

2. Порядок вирішення в acquis communautaire питань, що
належать до сфери правового регулювання проекту

Зазначаються джерела acquis communautaire, які регулюють
правовідносини у визначеній сфері або сферах, із зазначенням
обов'язкових реквізитів та джерел офіційного опублікування.
Досліджується порядок вирішення в acquis communautaire питань, що
належать до сфери правового регулювання проекту. Зазначаються
переваги та недоліки такого регулювання.

3. Порівняльно-правова таблиця

Інформація про відповідність окремих положень проекту acquis
communautaire викладається у вигляді порівняльної таблиці за такою
формою:

------------------------------------------------------------------
N | Положення |Відповідні положення | Відповідність
з/п| проекту | джерел acquis | acquis
| | communautaire | communautaire
---+-----------------+-----------------------+--------------------
|(наводиться зміст|(наводиться положення |(відповідає,
|окремих пунктів |із зазначенням джерела |не відповідає,
|проекту) |acquis communautaire) |не врегульовано)
------------------------------------------------------------------

     4. Очікувані    соціально-економічні   та   інші   результати
впровадження

За результатами економічного, соціального та політичного
аналізу можливих наслідків зазначаються очікувані наслідки
реалізації проекту.

5. Узагальнений висновок

Зазначається загальний висновок щодо відповідності проекту
acquis communautaire. У разі коли проект не відповідає acquis
communautaire, обґрунтовується необхідність його прийняття та
строк його дії.

Довідка про відповідність проекту acquis communautaire
підготовлена
__________________________________________________________________
(найменування структурного підрозділу центрального
органу виконавчої влади)

________________________ __________________ ____________________
(посада керівника органу (підпис) (розшифрування)
виконавчої влади)

"__"________ 200__ р."

4. Доповнити Тимчасовий регламент додатком 12 такого змісту:

"Додаток 12
(до пункту 27 розділу VI)

                       ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК
ЩОДО ВІДПОВІДНОСТІ ПРОЕКТУ ACQUIS COMMUNAUTAIRE

__________________________________________________________________
(назва проекту акта)

Проект акта розроблено ___________________________________________
(найменування суб'єкта, що розробив проект)

     1. Належність  проекту   до   пріоритетних   сфер   адаптації
законодавства України до законодавства Європейського Союзу

Зазначається інформація про належність проекту до
пріоритетних сфер, визначених Законом України "Про
Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до
законодавства Європейського Союзу", а також інформація щодо джерел
acquis communautaire, які використовувалися головним розробником
під час підготовки проекту.

2. Відповідність проекту acquis communautaire

Розміщується інформація про відповідність положень проекту
положенням джерел acquis communautaire, які використовувалися
головним розробником під час підготовки проекту, із зазначенням
неврахованих положень джерел acquis communautaire.

Викладається інформація про порядок вирішення в acquis
communautaire відносин, які передбачається врегулювати в проекті.

Робиться висновок щодо повноти врахування головним
розробником джерел acquis communautaire.

3. Інформація головного розробника щодо необхідності
прийняття проекту в разі його невідповідності acquis communautaire

Заповнюється у разі, коли проект не відповідає (повністю або
частково) acquis communautaire. Наводиться обґрунтування головного
розробника стосовно необхідності прийняття акта та строку його
дії.

4. Загальний висновок щодо відповідності проекту acquis
communautaire та пропозиції щодо можливих шляхів його
доопрацювання

Робиться загальний висновок про відповідність проекту acquis
communautaire. У разі потреби подаються пропозиції щодо можливих
шляхів доопрацювання проекту.

Експертиза проекту на відповідність acquis communautaire
проведена
__________________________________________________________________
(найменування структурного підрозділу Мін'юсту)


Міністр юстиції _____________ _________________
(підпис) (розшифрування)

"__"________200_ р."