Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 січня 2003 р. N 31
Київ
Про затвердження Програми "Шкільний автобус"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 105 від 31.01.2007 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Програму "Шкільний автобус" (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству освіти і науки, Міністерству промислової політики разом з іншими центральними органами виконавчої влади, що визначені відповідальними виконавцями Програми, щороку під час складання проектів Державного бюджету України та Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2003-2010 роки передбачати кошти на фінансування заходів Програми.
3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним та Севастопольській міській державним адміністраціям розробити з урахуванням визначених цією Програмою завдань і затвердити регіональні програми забезпечення регулярного підвезення учнів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості до місць навчання, роботи і додому та вжити заходів до залучення для їх виконання коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
4. Міністерству освіти і науки разом з іншими центральними органами виконавчої влади, що визначені відповідальними виконавцями Програми, забезпечити цільове використання коштів на її виконання.
5. Міністерству освіти і науки, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним та Севастопольській міській державним адміністраціям забезпечити контроль за здійсненням заходів Програми.
6. Координацію робіт, пов'язаних з виконанням Програми, покласти на Міністерство освіти і науки.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 січня 2003 р. N 31
Програма
"Шкільний автобус"
Загальна частина
Організація регулярного безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.
Статтею 14 Закону України "Про освіту" ( 1060-12 ), статтею 21 Закону України "Про загальну середню освіту" ( 651-14 ) та статтею 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ) передбачено забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників.
В Україні за межею пішохідної доступності перебувають і потребують підвезення 12 відсотків загальної кількості учнів, які проживають на селі (додаток 1 до Програми).
З року в рік унаслідок фізичного зносу матеріальної бази автотранспортних підприємств, що обслуговували сільські населені пункти, а також реформування сільськогосподарських підприємств розв'язання цієї проблеми ускладнюється.
Виконання Програми дасть змогу створити умови для забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників.
Організацію перевезення учнів і педагогічних працівників планується здійснювати шляхом:
створення державних і комунальних спеціалізованих автотранспортних підприємств;
укладення договорів з автотранспортними підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та перевізниками - фізичними особами на здійснення організованого підвезення або підвезення рейсовими автобусами.
З метою раціонального використання автобусів керівництво навчальних закладів повинно забезпечити коригування розкладу уроків та режиму навчально-виховного процесу.
Забезпечення спеціалізованих автотранспортних підприємств автобусами проводиться за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів.
Виготовлення і закупівля автобусів для організації перевезення учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості здійснюється на тендерній основі в установленому порядку.
Мета і завдання Програми
Метою Програми є:
виконання вимог законодавства щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників;
підвищення освітнього рівня сільського населення;
раціональне використання кадрового потенціалу педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості.
Основними завданнями Програми є:
забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття загальної середньої освіти;
оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості;
створення нового типу автобуса, придатного для безпечного перевезення дітей, та спеціального шкільного автобуса для перевезення дітей з обмеженими фізичними можливостями на інвалідних візках; ( Абзац восьмий розділу із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 105 від 31.01.2007 )
створення парку автобусів для забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення учнів і педагогічних працівників до місць навчання і додому.
Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми дасть можливість:
забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, припинити негативні процеси у соціальній сфері села, досягти позитивних зрушень у забезпеченні життєдіяльності сільського населення;
створити оптимальну мережу загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості;
створити у сільській місцевості належні умови для здобуття учнями, зокрема дітьми з обмеженими фізичними можливостями на інвалідних візках, повної загальної середньої освіти. ( Абзац розділу із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 105 від 31.01.2007 )
Фінансування
Фінансування Програми здійснюватиметься як за рахунок коштів державного бюджету, так і за рахунок коштів місцевих бюджетів та з інших джерел, не заборонених законодавством.
ОСНОВНІ ЗАХОДИ ПРОГРАМИ |
------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
II. Переобладнання існуючого парку автобусів |
Розроблення і -"- 2003 |
Розроблення і -"- -"- |
Додаток 1
до Програми
КІЛЬКІСТЬ |
------------------------------------------------------------------ |
Додаток 2
до Програми
РОЗРАХУНКИ |
------------------------------------------------------------------------------ |
_______________ |
Додаток 3
до Програми
РОЗРАХУНКИ |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
_______________ Примітки: 1. Орієнтовна вартість одного шкільного автобуса: у цінах 2002 року місткістю до 15 місць - 45,3 тис., від 20 до 25 місць - 155 тис., понад 25 місць - 210 тис. гривень; у цінах 2006 року місткістю від 20 до 25 місць - 190 тис., понад 25 місць - 220 тис. гривень. 2. Кількість спеціальних шкільних автобусів визначається місцевими органами управління освітою у межах загальної кількості шкільних автобусів, що поставляються за роками. Орієнтовна вартість одного спеціального шкільного автобуса у цінах 2006 року місткістю понад 25 місць - 300 тис. гривень. |
( Додаток 3 в редакції Постанови КМ N 105 від 31.01.2007 )