Открытое тестирование
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 291 від 21.03.2007
Про затвердження Програми з утвердження
гендерної рівності у місті Києві
на період до 2010 року
Відповідно до Закону України від 08.09.2005 N 2866-IV "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", на виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 N 1834 "Про затвердження Державної програми з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві" та з метою забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків:
1. Затвердити Програму з утвердження гендерної рівності у місті Києві на період до 2010 року, що додається.
2. Призначити координатором з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків заступника голови Київської міської державної адміністрації Кільчицьку І.Р.
3. Головним управлінням, управлінням та іншим структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районним у місті Києві державним адміністраціям:
3.1. Забезпечити реалізацію Програми, зазначеної у п. 1 цього розпорядження.
3.2. Інформацію про стан виконання Програми надавати управлінню у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) раз на півроку до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом, починаючи з 2007 року.
3.3. Управлінню у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити своєчасне інформування Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту про хід виконання Програми з утвердження гендерної рівності у місті Києві на період до 2010 року.
4. Заступнику голови Київської міської державної адміністрації Кільчицькій І.Р. та першому заступникові голови Київської міської державної адміністрації Бассу Д.Я. забезпечити висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Кільчицьку І.Р.
Голова Л.Черновецький
Затверджено
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 21.03.2007 N 291
Програма
з утвердження гендерної рівності у місті Києві
на період до 2010 року
Загальна частина
Законом України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" ( 2866-15 ) одним із головних напрямів діяльності органів виконавчої влади визначено реалізацію державної політики щодо утвердження рівних прав жінок і чоловіків та створення більш сприятливих умов для забезпечення жінкам рівних з чоловіками можливостей брати участь у політичному і суспільному житті держави і міста.
На початок 2006 року численність наявного населення м. Києва склала 2693,2 тис. осіб, постійного - 2651,9 тис. осіб. Протягом останніх років співвідношення за статтю населення міста залишається сталим: 46% чоловіків і 54% жінок.
Майже кожен третій з висококваліфікованих спеціалістів - жінка.
Склад осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах Києва, визначають такі показники: понад 54% студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації і більш ніж 53% студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації - жінки.
Академіками та членами-кореспондентами різних академій обрано 81 жінку, 375 жінок мають звання професора, 1870 - доцента.
Кількість жінок, які зайняті на великих та середніх підприємствах Києва, у 2005 році становила 53,2 відсотка.
Велику кількість жінок залучено до соціальної сфери міста: освіти - 74,5%; охорони здоров'я та соціальної допомоги - 82,9%. Крім того, кількість жінок, що працюють у фінансових установах - 61,9%; готелях та ресторанах - 67,8 відсотка.
Дискримінація за ознакою статі спостерігається в усіх сферах життя міста. Так, середньомісячна заробітна плата жінок на чверть (25,9%) була меншою, ніж у чоловіків, і становила у 2005 році 1129,45 гривень.
Найбільша відмінність у заробітній платі жінок і чоловіків - у високооплачуваних галузях, зокрема, в установах фінансової діяльності та державного управління, де середньомісячна заробітна плата жінок була на третину меншою, ніж у чоловіків.
Найменшу заробітну плату, що становила 56-73% від середньомісячної заробітної плати жінок в цілому, одержали жінки, які були зайняті в установах освіти, охорони здоров'я та соціальної допомоги.
Разом з тим, у місті зростає рівень безробіття чоловіків. Воно зростає швидше, ніж жіноче. Чоловіки йдуть на пенсію на п'ять років пізніше, ніж жінки, хоча тривалість життя чоловіків менша, ніж жінок. Такі хвороби, як туберкульоз, алкоголізм, наркоманія і таке явище, як суїцид панують переважно в чоловічому середовищі. Вкрай важливою є проблема збереження репродуктивного здоров'я чоловіків.
Для виконання Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" ( 2866-15 ), постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 N 1834 "Про затвердження Державної програми з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві" необхідно здійснити комплекс заходів для вирішення гендерних проблем в усіх сферах життєдіяльності міста Києва.
Мета та основні завдання Програми
Метою Програми є утвердження рівних прав жінок і чоловіків та рівних можливостей для їх реалізації як основного права людини.
Основними завданнями Програми є:
- реалізація державної політики у сфері забезпечення гендерної рівності;
- здійснення гендерно-правової експертизи проектів нормативно-правових актів;
- створення інституційного механізму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
- впровадження гендерних підходів у діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
- підготовка інформації про стан забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у місті Києві до щорічної державної доповіді щодо утвердження гендерної рівності в Україні;
- забезпечення співпраці у вивченні гендерних питань з науково-дослідними установами міста, громадськими організаціями, об'єднаннями роботодавців та профспілок;
- підтримка громадських ініціатив, спрямованих на формування гендерної культури, подолання стереотипів щодо ролі та місця жінок у суспільстві;
- поглиблення співпраці з громадськими організаціями міста, залучення їх до підготовки рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань гендерної рівності;
- проведення конференцій, засідань за круглим столом, навчальних семінарів, інших масових заходів;
- здійснення інформаційно-просвітницької роботи з питань ліквідації всіх форм дискримінації за ознакою статі, подолання стереотипів щодо ролі жінок і чоловіків у сім'ї та суспільстві, утвердження духовних цінностей, формування відповідального материнства і батьківства, забезпечення гендерного паритету в духовній сфері;
- забезпечення включення гендерної складової до програм соціально-економічного розвитку міста, а також дотримання гендерної рівності під час вирішення кадрових питань;
- проведення моніторингу, здійснення аналізу стану забезпечення гендерної рівності у місті Києві та розробка гендерного портрета міста.
Очікувані результати
Виконання Програми дозволить:
- стабілізувати соціальне становище в державі та місті, забезпечити злагоду в суспільстві;
- підвищити рівень та якість життя жінок і чоловіків;
- забезпечити рівність прав та можливостей жінок і чоловіків у працевлаштуванні, кар'єрному зростанні, підвищенні кваліфікації та перепідготовці, провадженні підприємницької діяльності, поєднанні трудової діяльності з виконанням сімейних обов'язків;
- продовжити формування державної політики у сфері забезпечення гендерної рівності;
- підвищити рівень соціально-правового захисту жінок і чоловіків;
- розробити ефективний механізм забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на місцевому рівні;
- забезпечити розвиток паритетної демократії в Україні;
- спрямувати зусилля центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості на підвищення ефективності здійснення державної політики у сфері забезпечення гендерної рівності.
Для виконання Програми необхідно здійснити такі заходи з утвердження гендерної рівності у місті Києві на період до 2010 року:
1. Районним у м. Києві державним адміністраціям розробити програми з утвердження гендерної рівності на період до 2010 року.
Районні у м. Києві державні
адміністрації
До 15.04.2007 року
2. Внести зміни до положень структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації та районних у місті Києві державних адміністрацій з визначенням завдань щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та впровадження гендерної складової у всі сфери суспільного життя.
Головні управління,
управління, інші структурні
підрозділи виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної
адміністрації), районні
у м. Києві державні
адміністрації
Протягом 2007 року
3. Утворити при Київській міській державній адміністрації та районних у м. Києві державних адміністраціях консультаційно-дорадчі органи, експертні робочі групи з гендерних питань та призначити радників з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Управління у справах жінок,
інвалідів, ветеранів війни та
праці, районні у м. Києві
державні адміністрації за
участю науковців і
представників громадських
організацій
Протягом 2007 року
4. Надати інформацію Міністерству України у справах сім'ї, молоді та спорту для підготовки щорічної державної доповіді щодо утвердження гендерної рівності в Україні.
Управління у справах жінок,
інвалідів, ветеранів війни та
праці
2008 - 2010 роки
5. Враховувати принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у розробці та погодженні проектів нормативно-правових актів.
Головні управління,
управління, інші структурні
підрозділи виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної
адміністрації), юридичне
управління апарату
виконавчого органу Київської
міської ради (Київської
міської державної
адміністрації), районні у м.
Києві державні адміністрації
2007 - 2010 роки
6. Розглядати на розширених засіданнях Колегії виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних у м. Києві державних адміністрацій питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та впровадження гендерних підходів у діяльність зазначених органів.
Управління у справах жінок,
інвалідів, ветеранів війни та
праці, районні у м. Києві
державні адміністрації
2007 - 2010 роки
7. Під час подання бюджетних запитів на 2008-2010 роки враховувати видатки на виконання заходів Програми з утвердження гендерної рівності у місті Києві.
Управління у справах жінок,
інвалідів, ветеранів війни та
праці
2008 - 2010 роки
8. Опрацювати, погодити та затвердити типове положення про районний Центр у справах жінок.
Районні у м. Києві державні
адміністрації, районні центри
у справах жінок
Протягом 2007 року
9. Призначити радниками з гендерних питань у районних у м. Києві державних адміністраціях директорів районних Центрів у справах жінок.
Районні у м. Києві державні
адміністрації, районні центри
у справах жінок
Протягом 2007 року
10. Здійснювати гендерний аналіз кадрового складу виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних у м. Києві державних адміністрацій.
Головні управління,
управління, структурні
підрозділи виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної
адміністрації), районні
у м. Києві державні
адміністрації
2007 - 2010 роки
11. Забезпечити врахування під час формування кадрового резерву та призначення на керівні посади показника пропорційно збалансованого представництва кандидатур кожної статі.
Управління кадрової роботи
і нагород апарату виконавчого
органу Київської міської ради
(Київської міської державної
адміністрації), головні
управління, управління,
структурні підрозділи
виконавчого органу Київської
міської ради (Київської
міської державної
адміністрації), районні
у м. Києві державні
адміністрації
2007 - 2010 роки
12. Організовувати стажування осіб, що перебувають у резерві на керівні посади в центральних та місцевих органах виконавчої влади, з дотриманням вимог гендерної рівності.
Управління кадрової роботи
і нагород апарату виконавчого
органу Київської міської ради
(Київської міської державної
адміністрації), районні
у м. Києві державні
адміністрації
2007 - 2010 роки
13. Організовувати систематичне навчання державних службовців різних категорій місцевих органів виконавчої влади із гендерної проблематики.
Київський міський центр
перепідготовки та підвищення
кваліфікації працівників
органів державної влади,
органів місцевого
самоврядування, керівників
державних підприємств,
установ та організацій
2007 - 2010 роки
14. Провести конкурс наукових робіт з гендерної проблематики серед учнів 10-11 класів, студентів і аспірантів та підсумкову конференцію.
Головне управління освіти
і науки за участю громадських
організацій
2008 рік
15. Рекомендувати підприємствам, установам та організаціям міста при укладанні регіональних та галузевих угод, колективних договорів включати положення, що забезпечують рівні права та можливості жінок і чоловіків.
Головне управління праці та
зайнятості, районні у м. Києві
державні адміністрації
за участю об'єднань
роботодавців та профспілок
2007 - 2010 роки
16. Здійснювати заходи, спрямовані на формування свідомого ставлення суспільства до забезпечення гендерної рівності в галузі охорони праці та промислової безпеки. Вживати необхідних заходів для створення безпечних для життя і здоров'я умов праці.
Головне управління праці та
зайнятості, Київський міський
центр зайнятості, районні
у м. Києві державні
адміністрації за участю
об'єднань роботодавців та
профспілок
2007 - 2010 роки
17. Проводити у закладах культури культурно-мистецькі акції, читацькі та науково-практичні конференції, спрямовані на піднесення ролі жінки та утвердження гендерної культури у суспільстві.
Головне управління культури
і мистецтв, районні у м. Києві
державні адміністрації за
участю громадських
організацій
2007 - 2010 роки
18. Скласти базу даних про структури, які здійснюють реалізацію гендерної політики у місті, в т. ч. громадські організації.
Київське міське управління
юстиції, Управління у справах
жінок, інвалідів, ветеранів
війни та праці, районні
у м. Києві державні
адміністрації
2008 рік
19. Поглиблення співпраці з громадськими організаціями, які підтримують ініціативи у напрямку гендерного розвитку, та всебічне сприяння їх діяльності.
Управління у справах жінок,
інвалідів, ветеранів війни та
праці, районні у м. Києві
державні адміністрації за
участю громадських
організацій
2007 - 2010 роки
20. Забезпечити фінансування соціальних проектів міських громадських організацій жінок на конкурсній основі.
Управління у справах жінок,
інвалідів, ветеранів війни та
праці
2007 - 2010 роки
21. Проведення міської конференції для жіночого активу міста "Основні напрями гендерного розвитку міста Києва"
Управління у справах жінок,
інвалідів, ветеранів війни та
праці за участю громадських
організацій
2008 рік
22. Надання всебічної допомоги сприяння релігійним організаціям у реалізації доброчинних проектів.
Головне управління з питань
внутрішньої політики за
участю громадських
організацій
2007 - 2010 роки
23. Проведення семінарів, тренінгів, засідань за круглим столом за участю викладачів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ для дільничних інспекторів міліції та слухачів (курсантів) училищ початкової підготовки працівників міліції з питань запобігання насильству щодо жінок і чоловіків.
Головне управління
Міністерства внутрішніх справ
України у м. Києві, Київський
міський центр роботи з
жінками, районні центри у
справах жінок, Київський
міський центр соціальних
служб для сім'ї, дітей та
молоді, районні у м. Києві
державні адміністрації
2007 - 2010 роки
24. Забезпечення продовження роботи мережі телефонів довіри з питань подолання насильства щодо жінок і чоловіків, створення районних притулків для осіб, що потерпають від насильства в сім'ї.
Київський міський центр
роботи з жінками, районні
центри у справах жінок,
Київський міський центр
соціальних служб для сім'ї,
дітей та молоді за участю
засобів масової інформації та
громадських організацій
2007 - 2010 роки
25. Проведення інформаційно-просвітницьких та освітніх заходів з питань протидії насильству щодо жінок і чоловіків.
Головне управління освіти і
науки, Київський міський
центр роботи з жінками,
районні центри у справах
жінок, Київський міський
центр соціальних служб для
сім'ї, дітей та молоді,
Служба у справах
неповнолітніх, районні
у м. Києві державні
адміністрації
2007 - 2010 роки
26. Підготовка, видання та розповсюдження буклетів, плакатів та іншої літератури, а також відеороликів, спрямованих на боротьбу з насильством і гендерною дискримінацією.
Головне управління
Міністерства внутрішніх справ
України у м. Києві, Київський
міський центр роботи з
жінками, районні центри у
справах жінок, Київський
міський центр соціальних
служб для сім'ї, дітей та
молоді за участю громадських
організацій
2007 - 2010 роки
27. Організація розгляду звернень громадян з питань дискримінації за ознакою статі з подальшим розглядом на засіданнях міського та районних консультативно-дорадчих органів з гендерних питань для прийняття рішень щодо надання всебічної допомоги потерпілій стороні.
Київський міський центр
роботи з жінками, районні
центри у справах жінок,
Київський міський центр
соціальних служб для сім'ї,
дітей та молоді
2007 - 2010 роки
28. Рекомендувати виважено використовувати зображення жінки в рекламних цілях, уникаючи сюжетів, які не відповідають моральним критеріям, ображають її честь та гідність.
Головне управління
внутрішньої політики, Головне
управління контролю за
благоустроєм міста Києва
2007 - 2010 роки
29. Забезпечення впровадження гендерного компонента в усі міжнародні проекти і програми, які реалізуються у м. Києві за підтримки міжнародних організацій та фондів.
Головне управління економіки
та інвестицій, управління
міжнародних зв'язків апарату
виконавчого органу Київської
міської ради (Київської
міської державної
адміністрації)
2007 - 2010 роки
30. Сприяти висвітленню у засобах масової інформації ходу виконання міської Програми з утвердження гендерної рівності у місті Києві на період до 2010 року.
Управління інформаційного
забезпечення апарату
виконавчого органу Київської
міської ради (Київської
міської державної
адміністрації), Головне
управління з питань взаємодії
з засобами масової інформації
та зв'язків з громадськістю
2007 - 2010 роки
31. Включати у щомісячні експрес-інформації, зведені доповіді та бюлетені "Економічне і соціальне становище м. Києва" показники становища жінок і чоловіків в усіх сферах суспільного життя міста Києва та публікувати статистичні дані з розбивкою за статтю в засобах масової інформації та в мережі Інтернет.
Головне управління статистики
у м. Києві
2007 - 2010 роки
32. Провести моніторинг та здійснити аналіз стану забезпечення гендерної рівності у місті Києві.
Управління у справах жінок,
інвалідів, ветеранів війни та
праці, районні у м. Києві
державні адміністрації за
участю науковців і
представників громадських
організацій
2007 - 2010 роки
Заступник голови - керівник апарату Б.Стичинський