Открытое тестирование
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 101/123/67 від 02.07.98
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 серпня 1998 р. за N 494/2934
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства транспорту та зв'язку України,
Міністерства праці та соціальної політики України,
Пенсійного Фонд України
N 463/155/53 від 28.04.2009)
Про затвердження Інструкції про порядок організації
оформлення, фінансування та виплати пенсій і
грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку
України
На виконання Закону України "Про зв'язок" ( 160/95-ВР ), з метою визначення порядку організації оформлення, фінансування та виплати пенсій і грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку України наказуємо:
1. Затвердити Інструкцію про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій і грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку, що додається.
2. Державному комітету зв'язку України зазначену Інструкцію подати до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
3. Першому заступнику Голови Державного комітету зв'язку України Женжері В.Л., Першому заступнику Міністра праці та соціальної політики України Вегері С.А., Першому заступнику Голови Правління Пенсійного фонду України Онищуку В.М. - забезпечити доведення цієї Інструкції до виконання управліннями соціального захисту населення, органами Пенсійного фонду та підприємствами поштового зв'язку.
4. Вважати такою, що не застосовується на території України, Инструкцию по выплате пенсий и пособий предприятиями связи СССР, затверджену Міністерством фінансів СРСР від 28.11.86 і Міністерством зв'язку СРСР від 03.12.86 N 235.
5. Визнати таким, що втратив чинність, у частині, що стосується виплат, які здійснюються через підприємства поштового зв'язку, Порядок виплати пенсій і грошової допомоги з Пенсійного фонду України, затверджений наказом Пенсійного фонду України, Міністерства фінансів України, Міністерства зв'язку України, Міністерства соціального захисту населення України від 20.05.94 N 6/42/62/81.
6. Контроль за виконанням вимог цього наказу покласти на заступника Голови Держкомзв'язку Орленка М.П., заступника Міністра праці та соціальної політики Гарячу О.В., Першого заступника Голови Пенсійного фонду Онищука В.М.
Перший заступник Голови Державного комітету зв'язку України В.Л.Женжера
Перший заступник Міністра праці та соціальної політики України С.А.Вегера
Голова Правління Пенсійного Фонду України Б.О.Зайчук
Затверджено
Наказ Державного комітету зв'язку
України, Міністерства праці та
соціальної політики України,
Пенсійного фонду України 02.07.98
N 101/123/67
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 серпня 1998 р. за N 494/2934
Інструкція
про порядок організації оформлення,
фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку України
Інструкцію про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку України (далі - Інструкція) розроблено відповідно до статей 5, 11 Закону України "Про зв'язок" ( 160/95-ВР ). Інструкція визначає порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку України.
Загальні положення
1. Пенсія, грошова допомога (далі - пенсія), що нараховуються органами соціального захисту населення, фінансуються органами Пенсійного фонду, а також органами соціального захисту населення за рахунок інших джерел, передбачених законодавством України, доставляються та виплачуються одержувачам підприємствами поштового зв'язку згідно з Законом України "Про зв'язок".
2. Виплата пенсій здійснюється за відомостями за формою В1-М (додаток 1), разовими дорученнями за формою В2-М (додатки 2, 3), поштовими переказами (додаток 4). Для виплати пенсії можуть використовуватися бланки поштових переказів, виготовлені на ЕОМ.
Відомості, разові доручення та поштові перекази складаються органами соціального захисту населення окремо по виплатах, що фінансуються з Пенсійного фонду, та окремо по виплатах, що фінансуються органами соціального захисту з інших джерел, що передбачені чинним законодавством.
3. За пересилання, доставку і виплату пенсій органи Пенсійного фонду (за виплатами, що фінансуються з коштів Фонду) та органи соціального захисту населення (за виплатами, що фінансуються з інших джерел) сплачують кошти підприємствам поштового зв'язку за тарифами, затвердженими наказом Держкомзв'язку України від 28.03.97 р. N 43 і зареєстрованими в Мін'юсті України 10.07.97 р. за N 254/2058. При цьому окремо визначаються тариф за виплату пенсій з доставкою додому, за виплату безпосередньо у відділеннях зв'язку та при виплаті поштовими переказами.
За пересилання, доставку і виплату пенсій береться плата від загальної суми виплачених пенсій, зазначених у відомостях та разових дорученнях, а також від загальної суми переказів, включених до списку.
За пересилання переказами відрахувань із пенсій, що здійснюються органами соціального захисту населення на підставі виконавчих документів (виключно лише на користь фізичних осіб) вноситься плата за тарифами, встановленими за пересилання таких переказів за рахунок одержувача пенсії.
4. Відомості і разові доручення на виплату пенсії дійсні для підприємств поштового зв'язку, найменування і номер яких зазначені на виплатних документах. У випадку зміни одержувачем місця проживання виплата пенсії здійснюється підприємством поштового зв'язку за попередньою адресою до оформлення органом соціального захисту населення документів для виплати пенсії за новою адресою.
5. У разі переїзду одержувача в зв'язку зі зміною місця проживання в межах України органи соціального захисту населення мають право оформити виплату пенсії заздалегідь - за два місяці наперед.
6. Підприємства поштового зв'язку, що здійснюють доставку і виплату пенсій, на підставі документів, які подаються органами соціального захисту населення (відомостей, разових доручень, поштових переказів), складають заявку на кошти, потрібні для фінансування виплати пенсій на відповідний виплатний період (додаток 5). При цьому заявки на виплату пенсій уточнюються підприємствами поштового зв'язку після одержання від органів соціального захисту населення виплатних документів та за підсумками проведених верифікацій взаєморозрахунків. Заявки подаються до відповідного органу Пенсійного фонду не пізніш як за два дні до початку виплатного періоду. Для забезпечення своєчасної виплати пенсії органи Пенсійного фонду та соціального захисту населення перераховують кошти (у розмірі дводенної потреби) підприємствам поштового зв'язку за один робочий день до початку першого виплатного періоду. Перерахування коштів за доставку пенсій додому та при виплаті у відділеннях зв'язку проводяться подекадно - залежно від сум перерахованих коштів на виплату пенсій, з урахуванням встановленого тарифу. Після надання органами соціального захисту населення виплатних документів подальше фінансування поштамтів та вузлів зв'язку здійснюється органами Пенсійного фонду і соціального захисту населення в розмірах, що забезпечують виплату пенсій у поточному місяці. Плата за доставку пенсій додому і виплату пенсій в операційних касах перераховується поданням окремих платіжних доручень на поточний рахунок підприємства поштового зв'язку.
7. Кінцеві взаєморозрахунки між органами Пенсійного фонду, соціального захисту населення і підприємствами поштового зв'язку повинні бути закінчені до 7 числа місяця, наступного за звітним.
8. У виплатних документах виправлення, навіть обумовлені, не допускаються.
9. В умовах централізованого нарахування пенсій пересилка виплатних і звітних документів до поштамтів (вузлів зв'язку) і до органів соціального захисту населення здійснюється підприємствами поштового зв'язку у страхових мішках. У разі відсутності централізації зазначені документи передаються поштамтам (вузлам зв'язку) безпосередньо працівниками органів соціального захисту населення, а звітність органам соціального захисту населення - працівниками поштамтів (вузлів зв'язку).
10. Відповідальність покладається: за правильне складання і своєчасне надання виплатних документів - на органи соціального захисту населення; за своєчасне перерахування коштів для виплати пенсії - на органи Пенсійного фонду та соціального захисту населення; за своєчасну та правильну виплату пенсій, в тому числі за дорученнями - на підприємства поштового зв'язку.
Порядок оформлення та виплати пенсій за відомостями
11. Виплата пенсій за відомостями здійснюється з 2-го по 20-те число кожного місяця в операційних касах поштамтів, вузлів, відділень зв'язку та з доставкою додому. У разі потреби, за узгодженням органів соціального захисту населення, Пенсійного фонду і зв'язку, строки виплати пенсії та складання звітності можуть змінюватися.
12. Виплата пенсій здійснюється за графіками (додатки 6, 7), які складаються підприємствами поштового зв'язку на підставі виплатних документів органів соціального захисту населення і узгоджуються з органами соціального захисту населення і Пенсійного фонду. Згідно з графіком кожному одержувачу встановлюється дата виплати, яка повідомляється йому при першій виплаті пенсії.
13. Якщо дати виплати пенсій збігаються зі святковими або вихідними днями підприємств поштового зв'язку, то виплата пенсії може здійснюватися достроково, але не раніше ніж за 3 дні до встановлених за графіком дат.
14. За заявкою одержувача, що надається до підприємства поштового зв'язку або органу соціального захисту населення, виплата пенсій може здійснюватися безпосередньо в операційних касах підприємств поштового зв'язку у встановлені графіком дати або після них протягом виплатного періоду за окремими відомостями, в яких проставляється відмітка "Для виплати в касі".
15. Відомості для виплати пенсій виготовляються органами соціального захисту населення технічними засобами по кожному підприємству поштового зв'язку в одному примірнику в розрізі дат виплати та доставочних дільниць. Кожна відомість розміщується на одній сторінці і складається з двох частин: виплатної частини та відривного талона.
16. Органи соціального захисту населення узгоджують з підприємствами поштового зв'язку кількість пенсіонерів для включення в одну відомість за доставочними дільницями відповідно до встановлених лімітів видачі готівки в доставку листоношам.
17. Кожен орган соціального захисту населення проводить власну нумерацію відомостей (по місяцях), починаючи з номера "один" для кожного підприємства поштового зв'язку. Якщо підприємство поштового зв'язку обслуговує одержувачів пенсій декількох адміністративних районів міста, то у відомості поряд з порядковим номером через дріб проставляється умовний номер адміністративного району.
18. Сума неодержаної пенсії за минулий період включається у відомість разом із пенсією за поточний місяць і обчислюється як одна сума.
19. Відомості на виплату пенсій після перевірки підписуються начальником і головним бухгалтером районного (міського, районного в місті) управління соціального захисту населення (начальником і старшим спеціалістом операційного відділу Центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги) і засвідчуються печаткою.
20. Не пізніше ніж за 2-3 робочих дні до початку виплатного періоду органами соціального захисту населення надсилаються до поштамтів (вузлів зв'язку) відомості, окремим комплектом для кожного підприємства поштового зв'язку. До кожного комплекту відомостей додаються реєстри за формою В3-М відповідно до додатка 8 в трьох примірниках. Реєстри записуються в супровідний опис за формою В4-М (додаток 9), який складається в трьох примірниках по кожному поштамту (вузлу зв'язку). Реєстри і супровідні описи підписують ті відповідальні особи органів соціального захисту населення, які підписують відомості та засвідчують печаткою.
21. Протягом виплатного періоду можуть видаватися додаткові відомості для виплати пенсій, які нараховуються вперше або після перерахунку за минулий час, і які з тих чи інших поважних причин не були включені до основних відомостей. За додатковими відомостями пенсії виплачуються не пізніш як наступного дня після одержання відомостей підприємствами поштового зв'язку.
Порядок виплати пенсій за
разовими дорученнями
22. За разовими дорученнями здійснюється виплата допомоги на поховання. У разі термінової потреби (у зв'язку зі зміною місця проживання, виїздом на постійне місце проживання за кордон, від'їздом до оздоровчих та лікувальних закладів) виплата пенсій також може здійснюватися за разовими дорученнями.
23. Разові доручення виготовляються органами соціального захисту населення друкарськими засобами на кожного одержувача в одному примірнику. Разове доручення розміщується на одній сторінці і складається з двох частин: виплатної частини та відривного талона.
24. Разове доручення виписується в день звернення до районного (міського, районного у місті) управління соціального захисту населення за місцем знаходження пенсійної справи або до Центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги особам, які здійснили поховання пенсіонера або одержувачам пенсій, які потребують термінової виплати.
Підставою для оформлення разового доручення є письмове розпорядження керівника органу соціального захисту населення (з зазначенням дати) на довідці про смерть, виданій органом ЗАГСу, або на заяві пенсіонера, в якій викладено вмотивування потреби термінової виплати пенсії.
Разові доручення для виплати допомоги на поховання виписуються на ім'я особи, яка здійснила такі поховання.
Разові доручення дійсні тільки для виплат у межах адміністративного району, а в умовах централізованої виплати пенсії - в межах області.
Найменування підприємства поштового зв'язку зазначається в разових дорученнях органами соціального захисту населення при їх оформленні.
На разовому дорученні проставляється номер особового рахунка, і через дріб зазначається порядковий номер з відповідної книги реєстрації видачі разових доручень (додатки 10, 11).
25. В умовах централізованої виплати пенсій разові доручення на виплату пенсій оформляються тільки Центрами з нарахування і виплати пенсій та допомоги, а на виплату допомоги на поховання - Центрами з нарахування і виплати пенсій та допомоги або районними (міськими, районними в місті) управліннями соціального захисту населення.
26. Разові доручення після звірення їх з даними особових рахунків, пенсійними справами та перевірки наявності запису у відповідному розділі особового рахунка про оформлення разового доручення з зазначенням дати, суми та виду виплати, підписуються начальником і головним бухгалтером районного (міського, районного в місті) управління соціального захисту населення або начальником і старшим спеціалістом операційного відділу Центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги і засвідчуються печаткою.
27. Разові доручення для виплати сум допомоги на поховання, які видаються особам, що здійснили поховання, записуються органом соціального захисту населення протягом дня до реєстру за формою В3-М, який складається в трьох примірниках. Реєстрам надаються номери в порядку їх запису з початку року до книги реєстрації разових доручень. Зазначені реєстри передаються поштамтам (вузлам зв'язку) наприкінці робочого дня.
Виплата допомоги на поховання за разовими дорученнями здійснюється безпосередньо поштамтами (вузлами зв'язку) за місцезнаходженням відповідного органу соціального захисту населення або підприємствами поштового зв'язку при виплатних центрах в день одержання разового доручення.
Разові доручення на виплату пенсій приписуються органами соціального захисту населення до реєстрів за формою В3-М, які складаються в трьох примірниках на кожне підприємство поштового зв'язку і нумеруються згідно з черговістю їх запису у книзі реєстрації видачі разових доручень на оплату пенсій (додаток 11), та надсилаються поштамтам (вузлам зв'язку) з долученням супровідних описів за формою В4-М, що складаються в трьох примірниках за кожним поштамтом (вузлом зв'язку).
Реєстри за формою В3-М та супровідні описи за формою В4-М підписуються тими самими відповідальними особами, що й разові доручення, і завіряються печаткою органу соціального захисту населення.
28. Виплата допомоги на поховання та пенсії за разовими дорученнями здійснюється позачергово, згідно з порядком, визначеним в пунктах 38-44 цієї Інструкції.
29. У разі надходження до підприємств поштового зв'язку разових доручень, виписаних після закінчення виплатного періоду, поштамти (вузли зв'язку) надсилають до органів соціального захисту населення додатковий звіт на виплачені суми за такими дорученнями для включення їх до загального взаєморозрахунку за звітний місяць.
30. Разові доручення дійсні тільки до кінця того місяця, в якому вони були виписані.
Порядок приймання виплатних документів, організація
виплати, контролю та обліку виплати пенсій за
відомостями і разовими дорученнями
31. Працівник, який контролює виплату пенсій в поштамті, вузлі зв'язку (надалі - працівник, який контролює) під час прийому відомостей, разових доручень, реєстрів та супровідних описів зобов'язаний перевірити правильність їхнього оформлення, наявність на виплатних документах підписів відповідальних осіб органів соціального захисту населення та відбитків печаток цих органів, наявність відомостей, разових доручень, приписаних до супровідних документів, після чого підписати другий і третій примірники супровідного опису, поставити відбиток календарного штемпеля і повернути другий примірник органу соціального захисту населення, а третій примірник надіслати органу Пенсійного фонду для здійснення контролю за проведенням фінансування виплати пенсії. Перші примірники описів зберігаються в поштамті (вузлі зв'язку) в окремих справах за кожним органом соціального захисту населення.
32. У разі виявлення порушень в оформленні виплатних документів, розбіжностей між супровідними описами і відомостями складається акт за формою 51 (додаток 12) у двох примірниках. Перший примірник акта із додатком неправильно оформленої відомості, разового доручення повертається до органу соціального захисту населення для вжиття потрібних заходів. Другий примірник долучається до документів поштамту (вузла зв'язку). На всіх примірниках супровідного опису зазначається причина складення акта за формою 51. Переоформлені відомості і разові доручення надсилаються підприємствам поштового зв'язку.
33. Відомості і разові доручення, за якими виплата здійснюється в поштамтах (вузлах зв'язку), разом із реєстрами за формою В3-М залишаються в поштамтах (вузлах зв'язку), а відомості та разові доручення, за якими виплата здійснюється відділеннями зв'язку, надсилаються не пізніше наступного дня після їх одержання до відділень зв'язку із трьома примірниками реєстру за формою В3-М, приписаного до реєстру за формою 11 (додаток 13).
34. При одержанні у відділенні зв'язку виплатних документів перевіряється наявність виплатних документів, приписаних до реєстру за формою 11, а у разі їх нестачі складається акт за формою 51 у двох примірниках із зазначенням у ньому обставин виявленої нестачі. Акт підписується начальником (заступником) та працівником, який контролює і надсилається до поштамту (вузла зв'язку). Останній негайно повідомляє про це орган соціального захисту населення та надсилає лист із додатком копії акта. На підставі зазначених документів органом соціального захисту населення виготовляються нові виплатні документи - дублікати. Позначка "дублікат" проставляється на виплатній частині та на відривному талоні відомості за формою В1-М або разового доручення за формою В2-М.
35. Виплата пенсій за разовими дорученнями здійснюється в день їх надходження, за відомостями відповідно до зазначених на них дат, згідно з графіком, а за додатковими відомостями, одержаними підприємством поштового зв'язку після зазначеної дати виплати - в день їх одержання, але не пізніш як наступного дня.
Виплата пенсій раніше від зазначеної у відомості дати, крім випадків, передбачених у пункті 13 цієї Інструкції, може здійснюватися лише з письмового дозволу керівника органу соціального захисту населення.
36. На робоче місце оператора працівник, який контролює, щоденно подає відомості за датами виплати пенсій, додаткові відомості і разові доручення під розписку в спеціальному журналі (додаток 14), в якому записується їх кількість.
37. Для доставки пенсій одержувачам додому працівник поштового зв'язку записує відомості до книги за формою 55 (додаток 15), із зазначенням у графі 2 номера кожної відомості, її загальної суми до виплати, додаткової відомості та її суми, разового доручення і суми до виплати. Виплатні документи разом із готівкою видаються листоношам під розписку. Відомості, за якими частково не були виплачені суми пенсій, записуються за номером відомості, за загальною сумою, яка підлягала виплаті, і через дріб - частково невиплаченої суми.
38. Виплата пенсій (допомоги на поховання) провадиться листоношею (оператором) особисто одержувачу після звірення серії та номера пред'явленого паспорта з даними, зазначеними у відомості (разовому дорученні). За отримання грошей одержувач розписується у відомості (разовому дорученні) з проставленням дати одержання, а працівник зв'язку - за здійснення оплати. При оплаті пенсії за разовими дорученнями заповнюються також і відривні талони до цих доручень.
Якщо у відомості (разовому дорученні) не заповнені дані паспорта (серія, номер), то одержувач самостійно записує їх у призначеному місці. Ці дані працівником зв'язку заносяться і у відривний талон відомості (разового доручення). Якщо органом соціального захисту населення допущена помилка при заповненні паспортних даних, то працівником зв'язку помилка виправляється, про що робиться відмітка у відомості і у відривному талоні відомості (разового доручення).
39. Якщо одержувач неписьменний, то він повинен доручити іншій особі, крім працівників органів та установ соціального захисту населення, лікувально-профілактичних установ, Пенсійного фонду і зв'язку, розписатися за нього в одержанні пенсії. У графі "Підпис одержувача" зазначається: "За неписьменного розписався" та вписуються прізвище, ініціали та дані паспорта. В такому самому порядку здійснюється виплата пенсії одержувачу, який не може розписатися за станом здоров'я. При цьому у відомості (разовому дорученні) зазначається: "За хворого розписався..." та вписується прізвище, ініціали та дані паспорта.
40. Пенсія одержувачам, які перебувають в психоневрологічних диспансерах або проживають у будинках-інтернатах для осіб похилого віку та інвалідів, доставляється і виплачується працівниками поштового зв'язку протягом одного дня, в організованому порядку, у наданому керівниками цих установ приміщенні в присутності відповідальних осіб цих установ.
41. Одержувач пенсії може уповноважити іншу особу одержати пенсію за довіреністю. Довіреність на одержання пенсії засвідчується нотаріально, організацією, в якій довіритель працює або навчається, житлово-експлуатаційною організацією за місцем його проживання, а також адміністрацією стаціонарної лікувально-профілактичної установи, в якій він перебуває на лікуванні. Довіреності осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, засвідчуються начальниками відповідних установ. Довіреність без зазначення дати її вчинення вважається недійсною.
42. Термін дії довіреності не може перевищувати трьох років. Довіреність може бути видана як на один, так і на два-три місяці підряд. Після закінчення зазначеного терміну довіреність може бути переоформлена без обмеження кількості переоформлень. Після відновлення довіреності пенсія може бути сплачена за весь час відсутності одержувача за місцем його постійного проживання або перебування його у лікувальній установі. За довіреностями, засвідченими стаціонарними, лікувально-профілактичними закладами, виплата пенсії здійснюється один раз, після чого довіреність підлягає переоформленню.
Виплата пенсій працівникам Пенсійного фонду, органів соціального захисту населення і підприємств поштового зв'язку за довіреностями одержувачів не дозволяється, за винятком випадків, коли зазначені працівники мають з отримувачами родинні стосунки.
43. При виплаті пенсій за довіреністю працівник поштового зв'язку перевіряє правильність її оформлення і виплачує пенсію особі, на яку оформлена довіреність, згідно з вимогами пункту 38 цієї Інструкції.
44. Після першої виплати пенсії довіреність відбирається і зберігається в підприємстві поштового зв'язку в порядку, що забезпечує наявність довіреності в окремій справі.
45. Після закінчення кожної доставки листоноша зобов'язаний пред'явити працівнику, який контролює, відомості, разові доручення, а в разі невиплати пенсії - залишок готівки і довідку за формою 20 (додаток 16) із зазначенням у ній причини невиплати.
46. У випадку, коли пенсія не виплачена одержувачу внаслідок смерті, від'їзду або з інших поважних причин, працівник, який контролює, на підставі даних довідки за формою 20 у відривному талоні записує причину (код) невиплати. Довідки ф.20 зберігаються до закінчення взаєморозрахунків за звітний період.
47. У разі невиплати пенсії понад 6 місяців органи соціального захисту населення припиняють подальше нарахування пенсії для з'ясування причини.
48. Якщо за умови значних відстаней населених пунктів від підприємства поштового зв'язку листоноша не може повернутися в день виплати пенсії, то вона зобов'язана пред'явити виплатні документи і залишок готівки не пізніше наступного робочого дня.
49. Працівник, який контролює, приймаючи звіт від листоноші, підбиває підсумки у відомостях за кількістю і сумою виплачених пенсій, перевіряє наявність даних паспорта та підпису за одержання грошей, наявність довіреностей і довідок за формою 20 із зазначенням у них причин невиплати пенсії, приймає виплатні документи, залишок готівки і здійснює запис у книжці за формою 55, в якій після цього листоноша розписується за звіт.
50. Відомості і разові доручення, за якими залишилася невиплачена пенсія, видаються в доставку удруге. У разі невиплати пенсії при повторній доставці, відомості і разові доручення, за якими виплата пенсії не закінчена, щодня, до кінця виплатного періоду, передаються на робоче місце оператора під розписку в спеціальному журналі.
51. Після закінчення операційного дня працівник, який контролює, а у відділенні зв'язку - начальник (заступник) підраховує по відомостях виплачені суми і в розрахунковій частині відомості проставляє дату, суму, виплачену протягом дня, і суму, виплачену з початку місяця. За разовими дорученнями підраховуються виплачені суми.
52. Виплачені суми пенсій за кожною відомістю і разовим дорученням щоденно записуються до реєстру за формою 10-а (додаток 17), який складається у двох примірниках, із зазначенням в ньому номера відомості, разового доручення, кількості виплат і суми виплаченої пенсії. В кінці запису підбивається підсумок, кількість виплат зазначається цифрами, а сума - цифрами і прописом та засвідчується підписами оператора і працівником, який контролює виплату пенсій в поштамті (вузлі зв'язку), а у відділенні зв'язку - оператором і начальником відділення.
Протягом виплатного періоду талони до разових доручень на виплату допомоги на поховання записуються до окремого реєстру за формою 10-а із зазначенням прізвища померлого. Зазначений реєстр складається в трьох примірниках із виведенням підсумків за робочий день за кількістю виплат та по загальній сумі (прописом), які засвідчуються підписом оператора і працівником, який контролює. Після закінчення виплатного періоду в реєстрі підбивається підсумок з початку місяця. Кількість виплат проставляється цифрами, а сума цифрами та прописом і засвідчується працівником, який контролює. Два примірники реєстру за формою 10-а залишаються в підприємстві поштового зв'язку, а третій - надсилається органу соціального захисту населення разом із відривними талонами до разових доручень та третіми примірниками реєстрів за формою В3-М.
53. Загальна сума виплачених пенсій за відомостями та разовими дорученнями за операційний день записується у касову довідку за формою М3-42. Після звірення записів у цій довідці з виплатними документами працівник, який контролює, підписує її. Виплачені суми пенсій в поштамті (вузлі зв'язку) списуються за касовою книжкою за формою КО-4, а у відділеннях зв'язку - за щоденником за формою 130.
54. Наприкінці виплатного періоду у відділеннях, поштамтах і вузлах зв'язку працівником, який контролює, перевіряються всі відомості і підбиваються підсумки:
на кожному аркуші відривного талона підраховується та записується кількість і сума невиплачених пенсій;
сума виплачених пенсій визначається як різниця між нарахованими і невиплаченими пенсіями, і звіряється з останнім записом "З початку місяця" в розрахунковій частині відомості. Підсумки засвідчуються підписом працівника, який контролює, і проставляється відбиток календарного штемпеля;
після перевірки підраховані загальні суми виплачених і невиплачених пенсій за всіма відомостями записуються у графи 4-9 звіту за формою В5-М, який складається у трьох примірниках (додаток 18);
відомості і разові доручення підбираються за номерами, від відомостей і разових доручень відрізаються відривні талони, окремо підбираються талони з повною виплатою і невиплатою та додаються разом із реєстром за формою В3-М до звіту за формою В5-М. У звіт за формою В5-М записується загальна кількість відривних талонів. Звіт за формою В5-М підписується начальником відділення зв'язку і працівником, який контролює.
По виплатах, які фінансуються органами соціального захисту населення з інших джерел і подаються ними поштамтам (вузлам зв'язку) окремим пакетом виплатних документів, в аналогічному порядку формуються окремі звіти за формою В5-М.
55. Із відділень зв'язку оформлені належним чином відомості, разові доручення, відривні талони, реєстри за формою В3-М (два примірники), звіт за формою В5-М (два примірники) і реєстр за формою 10-а (один примірник) не пізніше 22 числа звітного місяця надсилаються поштамту (вузлу зв'язку).
56. У поштамті (вузлі зв'язку) працівник, який контролює, перевіряє відповідність доданих до реєстру за формою В3-М виплатних документів, правильність складення звіту за формою В5-М, наявність відривних талонів, правильність їх оформлення, правильність підрахування кількості і суми невиплачених пенсій за відривними талонами, відповідність кількості і суми невиплачених пенсій, записаних у звіт за формою В5-М.
57. Після перевірки звітності всіх підприємств поштового зв'язку, поштамтами (вузлами зв'язку) складається "Звіт про виплату пенсії та грошової допомоги" за формою 57-а в трьох примірниках (додаток 19). Для заповнення звіту за формою 57-а підбиваються підсумки з відповідних граф звітів за формою В5-М. Після звірення даних звітів за формою В5-М із даними звіту за формою 57-а останній підписується директором і головним бухгалтером поштамту (вузла зв'язку).
Звітність по виплатах, що фінансуються органами соціального захисту населення і подаються окремим пакетом документів, оформляється окремо звітом за формою 57-а.
58. Після відповідного контролю та оформлення відривні талони з одним примірником реєстру за формою В3-М, звіту за формою В5-М, трьома примірниками звіту за формою 57-а і одним примірником реєстру за формою 10-а на виплату допомоги на поховання за разовими дорученнями не пізніше 23-го числа звітного місяця надсилаються до органу соціального захисту населення. По одному примірнику звіту за формою В5-М, реєстру за формою В3-М та реєстру за формою 10-а залишаються в поштамті (вузлі зв'язку) для контролю.
59. Не пізніше 4-го числа місяця, наступного за звітним, до органу соціального захисту населення надсилається додатковий звіт за разовими дорученнями, які надійшли до підприємства поштового зв'язку після виплатного періоду до 30-31 числа місяця.
60. Відомості і разові доручення в поштамтах (вузлах зв'язку), підібрані за номерами до однієї підшивки, в установленому порядку зберігаються протягом 3-х років. Супровідні описи за формою В4-М, реєстри за формою В3-М, звіти за формою В5-М і реєстри за формою 10-а зберігаються протягом року в спеціально заведеній справі за місяцями і датами їх надходження.
Контроль виплачених пенсій в органах
соціального захисту населення
61. Після одержання з поштамтів (вузлів зв'язку) виплатної документації в органах соціального захисту населення перевіряється:
правильність оформлення реєстрів за формою В3-М, звітів за формою В5-М і формою 57-а та реєстрів за формою 10-а з виплати допомог на поховання за разовими дорученнями за звітний місяць, наявність підписів та відбитків календарних штемпелів;
кількість комплектів відривних талонів, приписаних до звіту за формою 57-а.
62. Після перевірки виплатної документації органи соціального захисту населення на всіх примірниках звіту за формою 57-а роблять напис "Звіт перевірено, належить до оплати_______грн._______коп." (сума цифрами і прописом) і завіряють його підписами керівника, головного бухгалтера органу соціального захисту населення (в Центрах з нарахування і виплати пенсій та допомог - начальника операційного відділу, старшого спеціаліста) та печаткою. Один примірник звіту повертається до поштамту (вузла зв'язку), а другий примірник надсилається до Пенсійного фонду, третій залишається у справах органу соціального захисту населення.
Не пізніше 5-го числа місяця, наступного за звітним, органи соціального захисту населення надають органам Пенсійного фонду довідки за формою додатку 20 для проведення взаєморозрахунків із поштамтами (вузлами зв'язку), в яких належна до оплати органами Пенсійного фонду сума розшифровується в розрізі джерел фінансування.
63. У разі виявлення помилок у виплатних документах, а також у разі неправильних виплат пенсій з вини працівників зв'язку, органи соціального захисту населення письмово повідомляють про це поштамт (вузол зв'язку). Підприємства поштового зв'язку негайно з'ясовують причини виникнення помилок і розбіжностей у сумах, вживають необхідних заходів і письмово повідомляють органи соціального захисту населення для внесення відповідних змін до звіту за формою 57-а до його затвердження.
Звірення розрахунків з виплати пенсій
64. Підсумки звірення розрахунків, підбиті до 7-го числа місяця, наступного за звітним, оформляються актом за формою В9-М (додаток 21), який складається в трьох примірниках, а за останній місяць кварталу - в чотирьох примірниках органами Пенсійного фонду на підставі звіту за формою 57-а, довідки про виплачені суми, наданої органами соціального захисту населення, і даних платіжних документів. Акт підписується керівником, головним бухгалтером органу Пенсійного фонду і директором та головним бухгалтером поштамту (вузла зв'язку). Підписи засвідчуються печатками органу Пенсійного фонду та поштамту (вузла зв'язку).
Перший примірник акта передається в поштамт (вузол зв'язку), другий надсилається до органу соціального захисту населення, а третій лишається у відділі Пенсійного фонду. Наприкінці кварталу четвертий примірник акта поштамтом (вузлом зв'язку) разом з балансом підприємства на 1 січня, 1 квітня, 1 липня, 1 жовтня надсилається обласному підприємству поштового зв'язку (об'єднанню) за підпорядкованістю.
По виплатах, що фінансуються органами соціального захисту населення з інших джерел, складаються окремі акти звірення розрахунків у двох примірниках. А за останній місяць кварталу - в трьох примірниках. Акти підписуються керівником і головним бухгалтером органу соціального захисту населення, директором і головним бухгалтером поштамту (вузла зв'язку) та засвідчуються печатками.
65. Поштамти (вузли зв'язку) відкривають в установах банків рахунки для обліку цільових бюджетних та позабюджетних коштів, що надходять від органів Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення, призначених для виплати пенсій та грошової допомоги.
66. Аналітичний облік надходження та використання коштів для виплати пенсії провадиться поштамтами (вузлами зв'язку) окремо за кожним органом Пенсійного фонду та соціального захисту населення.
Порядок оформлювання та виплати пенсій
поштовими переказами
67. Поштовими переказами виплачуються пенсії за місцем тимчасового проживання одержувача, а також ті пенсії та доплати до них, які не включені з різних причин у відомості, аліменти та інші відрахування з пенсій на користь фізичних осіб.
68. Поштові перекази за формою 112 оформляються органами соціального захисту населення і включаються в списки за формою 103 (додаток 22), окремо на виплату пенсій та на утримання з пенсій. Списки складаються окремо за виплатами, які фінансуються за рахунок коштів Пенсійного фонду, в трьох примірниках - по виплатах, та в двох примірниках - за виплатами, що фінансуються органами соціального захисту населення з інших джерел. В один список може включатися до 100 поштових переказів.
Списки та поштові перекази по виплатах, що фінансуються органами Пенсійного фонду, передаються їм при складених описах (додаток 23) у двох примірниках, в яких загальна за списками сума розшифровується за джерелами фінансування. Органи Пенсійного фонду реєструють ці документи у спеціальному журналі (додаток 24).
69. Центри з нарахування і виплати пенсій та допомог, які не мають банківських рахунків для коштів Пенсійного фонду, складають списки поштових переказів за виплатами, що фінансуються органами Пенсійного фонду, та описи до них у трьох примірниках в розрізі районних, міських, районних в місті управлінь соціального захисту населення і пересилають їх відповідному райміськвідділу Пенсійного фонду.
70. На підставі вищезазначених документів органи Пенсійного фонду та соціального захисту населення перераховують кошти підприємствам поштового зв'язку гарантованими платіжними дорученнями і здають їм поштові перекази разом зі списками ф.103 та гарантованими платіжними дорученнями.
71. Як засвідчення прийняття поштових переказів працівник поштового зв'язку на кожній сторінці списку за формою 103 (на трьох примірниках) проставляє відбиток календарного штемпеля, а наприкінці списку - підписується і видає квитанцію з зошита за формою 5 або касового апарата.
Перші примірники списків за виплатами, що фінансуються із Пенсійного фонду, залишаються в підприємстві поштового зв'язку, а другі та треті примірники списків з квитанціями повертаються відповідному органу Пенсійного фонду.
Органи Пенсійного фонду повертають органам соціального захисту населення на наступний день після їх отримання треті примірники списків, із зазначенням на них дат і номерів квитанцій, та другі примірники описів.
Перші примірники списків за виплатами, що фінансуються органами соціального захисту населення з інших джерел, залишаються в підприємстві поштового зв'язку, а другі разом із квитанцією повертаються до органів соціального захисту населення.
72. Не виплачені з різних причин поштові перекази після закінчення терміну їх зберігання підприємствами поштового зв'язку перераховуються на розрахункові поточні рахунки органів Пенсійного фонду або соціального захисту населення, за зворотними адресами, зазначеними у поштових переказах. Талони і повідомлення разом із четвертим примірником платіжного доручення відсилаються адресатам рекомендованими службовими листами.
73. Органи Пенсійного фонду на другий день після одержання документів за невиплаченими поштовими переказами повертають органам соціального захисту населення талони від невиплачених поштових переказів з припискою до реєстрів в двох примірниках, в яких зазначається кількість талонів і загальна сума, або надсилають реєстр в двох примірниках, в якому зазначаються прізвище, назва і номер поштового відділення зв'язку, номер особового рахунка, сума за кожним поштовим переказом і зазначається загальна сума за реєстром.
74. Відповідальна особа органу соціального захисту населення після перевірки реєстру підтверджує отримання підписом на другому примірнику із зазначенням дати і повертає його органу Пенсійного фонду. Після закінчення місяця орган соціального захисту населення надсилає органу Пенсійного фонду довідку з розшифруванням суми, яку повернуто в розрізі джерел фінансування.
75. Пенсія, яка пересилається поштовими переказами, виплачується особисто одержувачам згідно з пунктом 38 цієї Інструкції, а в окремих випадках згідно з пунктами 39-43 цієї Інструкції.
Додаток 1
до пункту 2 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою В1-М |
Відомість N ________ ВІДРИВНИЙ ТАЛОН N |
Додаток 2
до пункту 2 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою В2-М |
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Додаток 3
до пункту 2 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою В2-М |
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Додаток 4
до пункту 2 Інструкції про порядок
оформлення, фінансування та виплати
пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Додаток 5
до пункту 6 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
Заявка |
(суми вказуються в тис.грн.) |
Поштові видатки______________________________________________ |
Додаток 6
до пункту 12 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
Графік виплати пенсії та грошової допомоги в |
——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Керівник підприємства |
Додаток 7
до пункту 12 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
Графік |
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Начальник відділення зв'язку_______________________ (підпис) |
Додаток 8
до пункту 20 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою В3-М |
Реєстр N___________ |
—————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Всього:_________________________________________________ |
Додаток 9
до пункту 20 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою В4-М |
Супровідний опис N ______ |
—————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Всього:______________________________________________________ |
Додаток 10
до пункту 24 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
Книга |
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Додаток 11
до пункту 24 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
Книга |
————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Додаток 12
до пункту 32 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
акт за формою 51 |
Акт N _______ |
Зміст акта: |
Додаток 13
до пункту 33 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
Реєстр N_________ |
Додаток 14
до пункту 36 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
Спеціальний журнал |
—————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Додаток 15
до пункту 37 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
Книга за формою 55 |
————————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Додаток 16
до пункту 45 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою 20 |
Довідка |
Причина невручення __________________________________________ |
Додаток 17
до пункту 52 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою 10-а |
Реєстр |
За період з ____________________ |
————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Працівник, який контролює ________________________(підпис) |
Додаток 18
до пункту 54 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою В5-М |
Звіт про виплату пенсій та допомоги за |
——————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Виплачено _________________________________________________ |
Додаток 19
до пункту 57 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою 57-а |
Звіт N_________ |
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Всього виплачено пенсій та допомог________________________________ |
Додаток 20
до пункту 62 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою В8-М |
Довідка |
—————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Керівник органу соціального |
Додаток 21
до пункту 64 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою В9-М |
Акт звірення розрахунків по виплаті пенсій та допомоги |
1. Належність поштамту (вузла зв'язку) за виплачені суми |
2. Перераховано поштамту (вузлу зв'язку) |
3. Заборгованість по розрахунках на кінець місяця |
—————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Від ___________________ Від ___________________ |
Додаток 22
до пункту 68 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
Список ф. 103 |
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Всього: _______________ |
Додаток 23
до пункту 68 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
за формою В10-М |
Опис списків ф. 103 на відправку поштових переказів, |
—————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Всього: ____________________________________________________ |
Додаток 24
до пункту 68 Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
Журнал реєстрації |
————————————————————————————————————————————————————————————————————————————— |
Додаток 25
до Інструкції про порядок
організації оформлення, фінансування
та виплати пенсій, грошової допомоги
підприємствами поштового зв'язку
України
зразок |
Довіреність |
Місто (селище, село)_________________________________________ |