Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.06.2007 N 325
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 липня 2007 р. за N 773/14040
Про затвердження Показників якості
імунобіологічних препаратів
(вакцин та анатоксинів)
Відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 N 1542 та з метою забезпечення належного рівня якості імунобіологічних препаратів згідно Державної політики у сфері створення, виробництва, контролю якості та реалізації лікарських засобів і у відповідності з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та на виконання Рішення Комітету з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства Верховної Ради України від 12 січня 2006 року N 06-4/4-95 "Про забезпечення населення лікарськими засобами та шляхи подальшого реформування фармацевтичної галузі", доручення Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2006 року N 3727/1/1-06 до листа першого заступника голови Комітету з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства Верховної Ради України від 27 січня 2006 року N 06-4/4-49 наказую:
1. Затвердити Показники якості імунобіологічних препаратів (вакцин та анатоксинів), що додаються.
2. Директору Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду Пономаренку А.М. забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря С.П. Бережнова.
Міністр Ю.О.Гайдаєв
Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
15.06.2007 N 325
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 липня 2007 р. за N 773/14040
Показники
якості імунобіологічних препаратів
(вакцин та анатоксинів)
Основними показниками якості імунобіологічних препаратів (вакцин та анатоксинів) є такі загальноприйняті показники - реактогенність, імуногенність та епідеміологічна ефективність. На підставі аналізу даних післямаркетингового моніторингу щодо реактогенності вакцин та анатоксинів Календаря профілактичних щеплень в Україні, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 03.02.2006 N 48, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.06.2006 за N 665/12539 (далі - Календар профілактичних щеплень в Україні), даних клініко-епідеміологічних спостережень за їх реактогенністю та імуногенністю, та даних Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо їх безпеки та ефективності, розроблені ці Показники якості імунобіологічних препаратів (вакцин та анатоксинів) в Україні.
Терміни, які вживаються в цьому документі, мають такі значення:
Показники якості показники, які є обов'язковими для всіх вакцин, |
Вакцини гетерогенний клас антибактеріальних лікарських |
Вакцинація щеплення за допомогою вакцин або анатоксинів. |
Комбіновані препарати, призначені для захисту від декількох |
Активна вакцинація, проведена протягом деякого часу |
Імуногенність здатність вакцини утворювати гуморальний |
Сероконверсія продукування або збільшення концентрації |
Захисний титр титр антитіл, що захищає проти визначених |
Реактогенність патологічні явища, що виникають у наслідок |
Епідеміологічна зниження кількості випадків захворювання |
В Україні для активної імунізації відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні можуть використовуватись тільки вакцини та анатоксини, що відповідають показникам якості, а саме:
- реактогенність за даними клініко-епідеміологічних досліджень, проведених в Україні та моніторингу післявакцинальних реакцій та ускладнень повинна становити:
частота місцевих реакцій - не більше 25%;
частота загальних реакцій - не більше 15%;
частота ускладнень розраховується на 100 тис. щеплених та не повинна перевищувати показники, отримані при проведенні клініко-епідеміологічних досліджень;
- імуногенність вакцини (визначення відсотка сероконверсії серед щеплених даною вакциною відповідно до значень захисних титрів антитіл) за даними клініко-епідеміологічних досліджень, має бути більше 90%; для комбінованих вакцин кожен компонент вакцини повинен відповідати даному показнику;
- при наявності даних в Україні не менше ніж за 5 років використання вакцини визначається її епідеміологічна ефективність; коефіцієнт епідеміологічної ефективності розраховується у відсотках для кожної вікової групи, щепленої вакциною одного виробника за такою формулою:
100 (P - P ) |
де
E - коефіцієнт, що відображає питому вагу осіб, які були щеплені, захист яких забезпечений вакцинацією;
P1 - кількість захворілих серед не щеплених;
P2 - кількість захворілих серед щеплених.
- наявність даних за динамікою зниження захворюваності щодо інфекції (інфекцій), проти яких призначена дана вакцина, за останні 5 років не менше ніж за 2 країнами, де вона використовувалася.
Застосовуються вакцини та анатоксини які зареєстровані відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 06.12.2001 N 486, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.02.2002 за N 204/6492.
Директор Департаменту державного
санітарно-епідеміологічного нагляду А.М.Пономаренко