Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
НАКАЗ
22.08.2005 N 161
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
5 вересня 2005 р. за N 990/11270
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства надзвичайних ситуацій України
N 1185 від 10.09.2012)
Про затвердження Переліку однотипних
за призначенням об'єктів, які підлягають обладнанню
автоматичними установками пожежогасіння
та пожежної сигналізації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
України з питань надзвичайних ситуацій та у справах
захисту населення від наслідків
Чорнобильської катастрофи
N 531 від 03.08.2007 )
Відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" ( 3745-12 ) наказую:
1. Затвердити Перелік однотипних за призначенням об'єктів, які підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації (додається).
2. Керівникам Державного департаменту пожежної безпеки, головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, ректорам вищих навчальних закладів МНС України, начальнику Вінницького вищого професійного училища цивільного захисту довести до відома керівного складу органів управління системи МНС України та організувати вивчення особовим складом підпорядкованих їм підрозділів Переліку однотипних за призначенням об'єктів, які підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Горбенка М.О. та начальника Державного департаменту пожежної безпеки Бовсуновського В.В.
Виконуюча обов'язки Міністра Т.В.Амосова
Погоджено:
Державний комітет України з будівництва та архітектури
Перший заступник Голови А.В.Беркута
Державний комітет України з нагляду за охороною праці
Заступник Голови Комітету В.А.Плетньов
Затверджено
Наказ Міністерства України
з питань надзвичайних
ситуацій та у справах
захисту населення
від наслідків
Чорнобильської катастрофи
22.08.2005 N 161
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
5 вересня 2005 р. за N 990/11270
Перелік
однотипних за призначенням об'єктів,
які підлягають обладнанню автоматичними установками
пожежогасіння та пожежної сигналізації
1. Загальні положення
1.1. Автоматичні установки пожежогасіння (далі - АУПГ) та автоматичні установки пожежної сигналізації (далі - АУПС) належать до інженерно-технічних засобів захисту будинків, споруд, приміщень та устаткування (далі - об'єкти) від пожеж, які загрожують життю та здоров'ю людей, завдають матеріальних збитків від їх наслідків.
1.2. Перелік однотипних за призначенням об'єктів, які підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації (далі - Перелік), установлює види об'єктів, які підлягають обов'язковому обладнанню АУПГ та АУПС під час їхнього будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення, реставрації, капітального ремонту, зміни функціонального призначення та категорій приміщень і будинків за вибухопожежною і пожежною небезпекою.
Під час оренди об'єктів (частково або повністю) обов'язки сторін щодо забезпечення їх АУПГ та АУПС повинні встановлюватися договором оренди. У разі, якщо в договорі це питання не обумовлено, забезпечення обладнання установками АУПГ та АУПС покладається на орендодавця, а на орендаря - у частині утримання їх у справному стані.
1.3. Вимоги Переліку є обов'язковими для виконання юридичними та фізичними особами, незалежно від виду їх діяльності та форм власності.
1.4. Під час визначення об'єктів, які підлягають обладнанню АУПГ та АУПС, окрім Переліку, необхідно керуватися відомчими (галузевими) переліками, будівельними нормами та іншими нормативно-правовими актами, узгодженими з органами Державного пожежного нагляду. Вимоги, викладені в цих документах, не повинні знижувати вимоги Переліку.
1.5. Необхідність обладнання АУПГ та АУПС будинків і приміщень, що не вказані в цьому Переліку, повинна визначатись на підставі науково-технічного обґрунтування, яке повинно виконуватися фахівцями міністерств та відомств із залученням фахівців у галузі пожежної безпеки.
1.6. АУПГ та АУПС повинні проектуватися відповідно до ДБН В.2.5-13-98 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Пожежна автоматика будинків і споруд" та інших нормативно-правових актів, які містять вимоги за цими напрямками.
1.7. Тип АУПГ, вид вогнегасної речовини, спосіб гасіння, тип і кількість автоматичних пожежних сповіщувачів, обладнання та апаратура АУПС визначаються проектною організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності, з урахуванням вимог нормативно-правових актів.
У разі відсутності норм проектування АУПГ та АУПС, а також відхилень від обов'язкових положень цього Переліку необхідно дотримуватись вимог НАПБ Б.02.014-2004 Положення про порядок погодження з органами державного пожежного нагляду проектних рішень, на які не встановлено норми та правила, обґрунтованих відхилень від обов'язкових вимог нормативних документів, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 15.11.2004 N 170, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22.11.2004 за N 1467/10066.
1.8. Перелік не поширюється на об'єкти, в яких зберігаються, виробляються або є в обігу вибухові речовини, сильнодіючі отруйні речовини, радіаційні та бактеріологічні засоби, а також на спеціальні об'єкти Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державної прикордонної служби України та Служби безпеки України.
1.9. АУПГ, АУПС, системи протидимного захисту, ліфти для транспортування пожежних підрозділів, системи оповіщення та управління евакуацією під час пожежі, внутрішній протипожежний водопровід тощо належать до систем протипожежного захисту (далі - СПЗ).
До систем та устаткування, що не входять до складу СПЗ, але пов'язані із забезпеченням безпеки людей на об'єкті при виникненні пожежі та інших надзвичайних ситуацій, належать установки вентиляції та кондиціювання повітря, що відключаються у разі пожежі; ліфти, ескалатори, травілатори, що повинні працювати в режимі "Пожежа"; машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, технологічне обладнання, що мають припиняти роботу, тощо.
1.10. У разі, якщо АУПС здійснює керування СПЗ та системами і устаткуванням, що не входять до складу СПЗ, але пов'язані із забезпеченням безпеки людей на об'єкті при виникненні пожежі та інших надзвичайних ситуацій, за схемою роботи та своїми параметрами повинна забезпечувати формування адресованого сигналу.
1.11. Керування роботою СПЗ та системами, що не входять до їх складу, але пов'язані із забезпеченням безпеки на об'єкті під час пожежі, повинно здійснюватись з центрального пульта управління СПЗ (далі - ЦПУ СПЗ), у якому також повинна відображатись інформація про технічний стан цих систем. ЦПУ СПЗ розташовується в будинках поблизу головного входу або в приміщенні першого чи цокольного поверху з виходом безпосередньо назовні.
1.12. ЦПУ СПЗ не допускається об'єднувати з диспетчерською інженерних служб будівлі відносно сумісництва виконання функцій персоналом, що здійснює цілодобове чергування.
1.13. Під поняттям "будинок, споруда" у Переліку розуміється будинок у цілому або частина будинку (протипожежний відсік), яка відокремлюється за допомогою протипожежних перешкод згідно з ДБН В.1.1-7-2002 "Захист від пожежі. Пожежна безпека об'єктів будівництва".
Під поняттям "приміщення" у Переліку розуміється частина будинку або споруди, виділена нормованими будівельними огороджувальними конструкціями (стінами, перегородками, перекриттями).
1.14. У будинках та спорудах не підлягають обладнанню АУПГ та АУПС приміщення:
з мокрими процесами (душові, басейни, мийні, умивальні; санвузли, крім санвузлів у будинках з атріумами, у громадських будинках багатофункціонального призначення, висотних громадських будинках, аеропортах та вокзалах, театрах, критих спортивних спорудах, кінотеатрах та підземних спорудах з масовим перебуванням людей (50 осіб і більше), охолоджувальні камери тощо);
припливних венткамер, що не обслуговують виробничі, складські приміщення категорій А, Б, або В; насосних станцій водопостачання, бойлерних тощо, приміщень для інженерного обладнання будинку (крім приміщень електрощитових та машинних відділень ліфтів), у яких для ізоляції поверхні трубопроводів та обладнання застосовуються матеріали групи горючості Г1 та займистості - В1, а також не застосовуються горючі матеріали та речовини (рідини, розчини, порошки, гранули тощо);
виробничих та складських приміщень за пожежною небезпекою категорії Д;
сходів та сходових кліток, крім типів С2.
1.15. Не підлягають обладнанню АУПГ та АУПС застраховані одноповерхові наземні об'єкти торгівлі, харчування, побутового обслуговування населення, площа протипожежного відсіку яких незалежно від їх ступеня вогнестійкості не перевищує 100 кв. м.
Якщо площа цих об'єктів становить 150 кв. м і більше, то сигнал про спрацювання АУПС повинен виводитись на пульт централізованого пожежного спостереження.
1.16. При виборі типу АУПГ або АУПС для складських приміщень, що розташовані в підвальних або цокольних поверхах, значення площ необхідно приймати вдвічі меншими, ніж вказані в стовпчиках 2 і 3 таблиць Переліку.
1.17. Об'єкти, на які доступ пожежних підрозділів для гасіння пожеж та проведення аварійно-рятувальних робіт здійснюється тільки за наявності спеціального письмового дозволу адміністрації, повинні захищатись АУПГ, незалежно від їх виду, площі та поверховості.
1.18. У разі розташування електрообладнання АУПГ та АУПС у межах вибухонебезпечної зони допустимий рівень вибухозахисту і ступінь захисту оболонки електричних апаратів і приладів, способи прокладання проводів і кабелів у таких зонах повинні відповідати вимогам ДНАОП 0.00-1.32-01 "Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок" відповідно до класу вибухонебезпечної зони.
1.19. У таблицях Переліку, де передбачено одночасне обладнання приміщень чи будинків АУПГ та АУПС, АУПС необхідно розглядати як систему для управління СПЗ.
1.20. За наявності технічної можливості сигнали від приймально-контрольних приладів АУПГ та АУПС виводять на пульт централізованого пожежного спостереження.
1.21. Простори за підвісними стелями, де прокладено відкрито більше 12 проводів або кабелів (незалежно від напруги та сили струму, на які вони розраховані), виконані з помірно небезпечних за токсичністю продуктів горіння (група Т2) та з помірною димоутворювальною здатністю (група Д2) матеріалів, які не поширюють горіння у пучках за категорією навантаження А (нормативний об'єм горючого навантаження - 7 л на метр погонний згідно з ГОСТ 12176 "Кабели, провода и шнуры. Методы проверки на нераспространение горения"), дозволяється не обладнувати АУПГ за умови наявності на такі проводи та кабелі відповідних сертифікатів Системи УкрСЕПРО, а також обладнання просторів за підвісними стелями АУПС з димовими сповіщувачами та світловою індикацією про їх спрацювання, що встановлюється на підвісних стелях.
1.22. У разі розміщення обладнання пожежної автоматики за підвісною стелею, де немає можливості доступу до пожежних сповіщувачів або зрошувачів, необхідно передбачати технологічні отвори для їх обслуговування.
1.23. Для захисту блоку сервера, шаф з електричним обладнанням, дизель-генераторних тощо допускається використовувати автоматичні модульні установки локального пожежогасіння.
1.24. Для гасіння пожеж при загорянні жиру в зонах з кухонним обладнанням (плити; сковороди; вертикальні, кутові, ланцюгові печі; шашличні печі з використанням газу, дерева, вугільного каміння; фритюрниці; жарові шафи; "китайські котли" та ін.; системи вентиляції; витяжні труби та шафи) допускається використовувати автоматичні модульні установки локального пожежогасіння.
1.25. Усі приміщення висотних громадських будинків та передпокої квартир і позаквартирні коридори, ліфтові холи в житлових будинках з умовною висотою більше 47 м обладнуються адресними АУПС.
1.26. Приміщення квартир та кімнати гуртожитків повинні додатково, окрім вимог, викладених у Переліку, обладнуватися автономними оптико-електронними димовими сповіщувачами.
1.27. У разі, якщо вибухопожежонебезпечні чи пожежонебезпечні ділянки розміщуються в приміщеннях категорії Г та Д за вибухопожежною та пожежною небезпекою і не відокремлені протипожежними перешкодами, дозволяється влаштування локального автоматичного пожежогасіння в межах ділянки.
1.28. Кабельні лінії, призначені для живлення АУПГ, систем протидимного захисту, ліфтів для транспортування пожежних підрозділів, насосів внутрішнього протипожежного водопроводу, повинні мати межу вогнестійкості не менше 90 хв. згідно з ДСТУ Б В.1.1-4-98 "Захист від пожежі. Будівельні конструкції. Методи випробувань на вогнестійкість. Загальні вимоги", а системи оповіщення та управління евакуацією під час пожежі - не менше 15 хв.
1.29. Перелік об'єктів, які підлягають обладнанню АУПГ та АУПС, наведений у таблицях 1-4 Розділу 2 Переліку.
2. Однотипні за призначенням об'єкти, які підлягають
обладнанню автоматичними установками пожежогасіння
та пожежної сигналізації
2.1. Будинки різного призначення
Таблиця 1 |
------------------------------------------------------------------ |
|---------------------------+-----------------------+------------| |
|---------------------------+-----------------------+------------| |
|---------------------------+-----------------------+------------| |
|---------------------------+-----------------------+------------| |
|---------------------------+-----------------------+------------| |8.3. Двоповерхові та вищі |При загальній площі |При | | |3500 кв. м і більше |загальній | | | |площі менше | | | |3500 кв. м | |---------------------------+-----------------------+------------| |9. Житлові будинки | - |Приміщення | | | |квартир та | | | |позаквартир-| | | |ні коридори | | | |в будинках з| | | |умовною | | | |висотою | | | |більше | | | |26,5 м | |---------------------------+-----------------------+------------| |10. Будинки гуртожитків при| - |Усі | |кількості проживаючих | |приміщення | |більше 50 осіб | | | |---------------------------+-----------------------+------------| |11. Будинки для людей | - |Приміщення | |похилого віку та сімей з | |квартир, | |інвалідами | |коридори, | | | |ліфтові | | | |холи, | | | |адміністра- | | | |тивні та | | | |допоміжні | | | |приміщення | | | |нежитлового | | | |призначення,| | | |незалежно | | | |від площі | |---------------------------+-----------------------+------------| |12. Будинки та приміщення |Приміщення категорії В |Усі | |комплексів автозаправних |площею понад 20 кв. м, |приміщення | |станцій |складські приміщення з | | | |наявністю ЛЗР та ГР, | | | |незалежно від площі, | | | |приміщення постів | | | |технічного | | | |обслуговування площею | | | |понад 100 кв. м, а | | | |також приміщення БП | | | |АЗС, АГЗС об'ємом | | | |500 куб. м та більше, в| | | |яких розміщується | | | |обладнання | | | |перекачування | | | |скрапленого | | | |вуглеводневого газу, що| | | |входить до складу | | | |технологічної системи | | | |АЗС | | |---------------------------+-----------------------+------------| |13. Виробничі будинки | | | |категорії В за | | | |вибухопожежною небезпекою: | | | |---------------------------+-----------------------+------------| |13.1. Підземні |Усі приміщення при |Усі | | |загальній площі |приміщення | | |700 кв. м та більше |при | | | |загальній | | | |площі менше | | | |700 кв. м | |---------------------------+-----------------------+------------| |13.2. Одноповерхові |Усі приміщення при |Усі | | |загальній площі |приміщення | | |1000 кв. м та більше |при | | | |загальній | | | |площі менше | | | |1000 кв. м | |---------------------------+-----------------------+------------| |13.3. Двоповерхові та |Усі приміщення при |Усі | |більше |площі поверху 500 кв. м|приміщення | | |та більше |при площі | | | |поверху | | | |менше | | | |500 кв. м | ------------------------------------------------------------------ |
2.2. Споруди різного призначення
Таблиця 2 |
------------------------------------------------------------------ | Вид споруди | Нормативний показник та перелік | | |приміщень, що підлягають обладнанню АУПГ | | | та АУПС | | |-----------------------------------------| | | АУПГ | АУПС | |----------------------+--------------------+--------------------| | 1 | 2 | 3 | |----------------------+--------------------+--------------------| |1. Наземні резервуари |Об'ємом 5000 куб. м | - | |для зберігання нафти і|і більше | | |нафтопродуктів | | | |----------------------+--------------------+--------------------| |2. Споруди складів |500 кв. м і більше |Менше 500 кв. м при | |нафти та |при кількості нафти |кількості нафти та | |нафтопродуктів |та нафтопродуктів |нафтопродуктів | |(розливні, |більше 15 кг / кв. м|більше 15 кг / кв. м| |розфасовочні та інші) | | | |----------------------+--------------------+--------------------| |3. Маслопідвали |Незалежно від площі | - | |----------------------+--------------------+--------------------| |4. Кабельні підвали |В яких прокладено |В яких прокладено | | |більше 12 кабелів |від 5 до 12 кабелів | |----------------------+--------------------+--------------------| |5. Кабельні підвали та|Незалежно від об'єму| - | |тунелі енергетичних |та кількості кабелів| | |об'єктів (АЕС, ТЕЦ, | | | |ГЕС, ГРЕС, ТЕС тощо) | | | |----------------------+--------------------+--------------------| |6. Внутрішньоцехові |В яких прокладено |В яких прокладено | |кабельні та |більше 12 кабелів |від 5 до 12 кабелів | |комбіновані тунелі | | | |----------------------+--------------------+--------------------| |7. Міжцехові кабельні |В яких прокладено |В яких прокладено | |та комбіновані тунелі,|більше 12 кабелів |від 5 до 12 кабелів | |що розміщені поза | | | |будинками | | | |----------------------+--------------------+--------------------| |8. Підстанції з | | | |трансформаторами | | | |напругою, кВ: | | | |----------------------+--------------------+--------------------| |8.1. менше 500 | - |Незалежно від площі | |----------------------+--------------------+--------------------| |8.2. 500 і вище |Незалежно від площі | - | ------------------------------------------------------------------ |
2.3. Приміщення, розташовані в будинках та спорудах різного призначення
Таблиця 3 |
------------------------------------------------------------------ | Вид приміщення | Нормативний показник та перелік | | | приміщень, що підлягають | | | обладнанню АУПГ та АУПС | | |----------------------------------| | | АУПГ | АУПС | |-----------------------------+-----------------+----------------| | 1 | 2 | 3 | |-----------------------------+-----------------+----------------| |1. Підвальні приміщення |700 кв. м і |Менше 700 кв. м | |категорії В |більше | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |2. Виділені приміщення |24 кв. м і більше|24 кв. м і менше| |керуючих пристроїв на |(з урахуванням | | |основі ЕОМ автоматичних |пункту 1.23 | | |міжміських телефонних |розділу 1 | | |станцій при ємності |Переліку) | | |станцій 10 тис. міжміських | | | |каналів і більше | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |3. Приміщення автозалів | - |Незалежно від | |АТС ємністю 10 тис. | |площі | |номерів і більше, де | | | |встановлюється комутаційне | | | |обладнання | | | |квазіелектронного і | | | |електронного типів спільно | | | |з ЕОМ, яка | | | |використовується в якості | | | |керуючого комплексу, і | | | |пристроями вводу-виводу | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |4. Приміщення електронних | - |Незалежно від | |комутаційних станцій, | |площі | |вузлів, центрів | | | |документального | | | |електрозв'язку ємністю | | | |10 тис. і більше номерів, | | | |каналів або точок | | | |підключення | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |5. Приміщення |Незалежно від |Незалежно від | |ретрансляторів мобільного |площі (з |площі | |зв'язку, регенераційних |урахуванням | | |пунктів, що не |пункту 1.23 | | |обслуговуються |розділу 1 | | | |Переліку) | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |6. Приміщення з |Незалежно від |Незалежно від | |електронним обладнанням |площі (з |площі | |енергетичних об'єктів |урахуванням | | |(ТЕЦ, ГЕС, ГРЕС, ТЕС |вимог пункту 1.23| | |тощо) |розділу 1 | | | |Переліку) | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |7. Приміщення вбудованих, | - |Незалежно від | |прибудованих та дахових | |площі | |котельних установок на | | | |газовому паливі | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |8. Приміщення вбудованих та |Незалежно від | - | |прибудованих котельних |площі | | |установок на рідкому паливі | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |9. Приміщення |Незалежно від |Незалежно від | |дизель-генераторних |площі (з |площі | | |урахуванням вимог| | | |пункту 1.23 | | | |розділу 1 | | | |Переліку) | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |10. Приміщення, де у |Незалежно від |За кількістю | |просторах над підвісною |площі, при |проводів або | |стелею прокладено відкрито |кількості |кабелів від 5 до| |проводи або кабелі з |проводів або |12 | |ізоляцією із горючих |кабелів більше 12| | |матеріалів (з урахуванням |(з урахуванням | | |пункту 1.22 розділу 1 |пункту 1.21 | | |Переліку) |розділу 1 | | | |Переліку) | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |11. Приміщення очищення |Більше 1000 кв. м|Від 100 до | |зерна, сушіння і оброблення | |1000 кв. м | |солоду і зерна | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |12. Приміщення розмельні, |Незалежно від | - | |лущильні (шеретувальні) і |площі | | |зерноочисні млинозаводів і | | | |крупозаводів | | | |----------------------------------------------------------------| |Виробничі приміщення | |----------------------------------------------------------------| |13. Приміщення захисних | | | |покриттів: | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |13.1. Ділянки консервування |500 кв. м і |Менше 500 кв. м | |виробів в установках |більше. | | |періодичної дії з |Незалежно від | | |використанням горючих рідин |площі (з | | |(ванни, конвеєрні лінії тощо)|урахуванням | | | |пункту 1.27 | | | |розділу 1 | | | |Переліку) | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |13.2. Ділянки консервування |500 кв. м і |Менше 500 кв. м | |на основі легкозаймистих |більше. | | |рідин |Незалежно від | | | |площі | | |
|-----------------------------+-----------------+----------------| |14. Деревообробки: | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |14.1. Приміщення |500 кв. м і |Менше 500 кв. м | |деревообробки |більше | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |14.2. Просочування деревини |500 кв. м і |Менше 500 кв. м | |антисептиками та іншими |більше. | | |просочувальними рідинами на |Незалежно від | | |основі органічних розчинників|площі (з | | | |урахуванням | | | |пункту 1.27 | | | |розділу 1 | | | |Переліку) | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |14.3. Ділянки полірування та | | | |шліфування виробів із | | | |деревини та лакових | | | |покриттів: | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |категорії А і Б за |Незалежно від | - | |вибухопожежною небезпекою |площі | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |категорії В за вибухопожежною|500 кв. м і |Менше 500 кв. м | |небезпекою |більше | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |15. Приміщення витратних |50 кв. м і |Менше 50 кв. м | |комор лакофарбових |більше | | |матеріалів, горючих миючих | | | |засобів, мастил, інших | | | |горючих рідин, що розміщені | | | |у виробничих будинках | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |16. Приміщення виробництв |500 кв. м і |Менше 500 кв. м | |деталей з горючих матеріалів |більше. | | | |Незалежно від | | | |площі (з | | | |урахуванням | | | |пункту 1.27 | | | |розділу 1 | | | |Переліку) | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |17. Випробувальні станції та | | | |лабораторії: | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |17.1. Приміщення |300 кв. м і |Менше 300 кв. м | |випробувальної апаратури, |більше. | | |гідровипробувань гасом, |Незалежно від | | |крапельної дефектоскопії |площі (з | | |легкозаймистими рідинами та |урахуванням | | |інші, що належать до |пункту 1.27 | | |категорії |розділу 1 | | |вибухопожежонебезпечних |Переліку) | | |приміщень | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |17.2. Цехові | - |Незалежно від | |експрес-лабораторії аналізів | |площі | |-----------------------------+-----------------+----------------| |17.3. Приміщення (кабіни, |Незалежно від | - | |бокси) випробувань із |площі | | |використанням горючих і | | | |легкозаймистих рідин | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |18. Механічні, ремонтні та | | | |складальні: | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |18.1. Ділянки промивання |Незалежно від | - | |виробів у гасі, бензині, |площі (з | | |уайт-спіриті та інших горючих|урахуванням | | |та легкозаймистих рідинах |пункту 1.27 | | | |розділу 1 | | | |Переліку) | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |18.2. Приміщення обробки |750 кв. м і |Менше 750 кв. м | |металів із використанням |більше (з | | |устаткування, що містить |урахуванням | | |горючі рідини у силовій |пункту 1.27 | | |гідросистемі та системі |розділу 1 | | |охолодження у кількості 60 кг|Переліку) | | |і більше в одиниці обладнання| | | |при робочому тиску 0,2 МПа і | | | |більше | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |18.3. Приміщення збирання |750 кв. м і |Менше 750 кв. м | |виробів із наявністю горючих |більше | | |матеріалів на робочих місцях,| | | |що належать до категорії В | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |19. Приміщення із |Незалежно від |Незалежно від | |застосуванням лужних та |площі (з |площі | |лужноземельних металів (Na, |урахуванням | | |K, Mg, Ca та ін.), а також |пункту 1.27 | | |пожежовибухонебезпечних |розділу 1 | | |металевих порошків (Ti, Al, |Переліку) | | |Fe та ін.), зварювання тощо | | | |
|-----------------------------+-----------------+----------------| |20. Приготувальні: | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |20.1. Клейоприготувальні на |Незалежно від | - | |основі легкозаймистих та |площі | | |горючих рідин | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |20.2. Підготовки упаковки |750 кв. м і |Менше 750 кв. м | | |більше | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |21. Приміщення наповнення |Незалежно від | - | |балонів горючими газами |площі | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |22. Приміщення насосних та |Незалежно від | - | |компресорних станцій з |площі | | |перекачування легкозаймистих | | | |та горючих рідин | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |23. Підвальні приміщення, |Незалежно від | - | |технічні поверхи з |площі | | |обладнанням, у яких | | | |циркулюють горючі мастильні | | | |матеріали та охолоджувальні | | | |рідини, маслоохолоджувальні | | | |агрегати тощо | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |24. Приміщення обробки | | | |матеріалів у гарячому стані | | | |та з тепловим | | | |випромінюванням: | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |24.1. Відділення (ділянки) |500 кв. м і |Менше 500 кв. м | |виготовлення і розплавлення |більше | | |модельних складів | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |24.2. Приміщення масляних |500 кв. м і |Менше 500 кв. м | |ванн загартування |більше. | | | |Незалежно від | | | |площі (з | | | |урахуванням | | | |пункту 1.27 | | | |розділу 1 | | | |Переліку) | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |25. Фарбувальні та | | | |фарбоприготувальні ділянки: | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |25.1. Пофарбування різними |500 кв. м і |Менше 500 кв. м | |методами (за винятком |більше | | |занурювання, струменевого | | | |полиття, безкамерного | | | |пофарбування) | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |25.2. Пофарбування |Незалежно від | - | |занурюванням, струменевим |площі | | |политтям, безкамерне | | | |пофарбування | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |25.3. Фарбоприготувальні на |Незалежно від | - | |основі легкозаймистих та |площі | | |горючих рідин, камери для | | | |пофарбування | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |26. Камери сушки пофарбованих|Незалежно від | - | |виробів, деревини та виробів |площі | | |із горючих матеріалів за | | | |винятком сушки паром | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |27. Адміністративні, офісні | - |Незалежно від | |та побутові приміщення у | |площі | |виробничих будівлях | | | |----------------------------------------------------------------| |Складські будинки та приміщення | |----------------------------------------------------------------| |28. Будинки складів гуми, | | | |каучуку та виробів із них: | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |28.1. Одноповерхові |При загальній |При загальній | | |площі 750 кв. м |площі менше | | |та більше |750 кв. м | |-----------------------------+-----------------+----------------| |28.2. Двоповерхові |Незалежно від |Незалежно від | | |площі |площі | |-----------------------------+-----------------+----------------| |29. Складські приміщення |Незалежно від |Незалежно від | |целулоїду та виробів із нього|площі |площі | |-----------------------------+-----------------+----------------| |30. Складські приміщення для |200 кв. м і |Менше 200 кв. м | |зберігання мастильних |більше | | |матеріалів у підвалах та | | | |цокольних поверхах | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |31. Склади горючих або |700 кв. м і |Менше 700 кв. м | |негорючих матеріалів в |більше | | |упаковці, що може горіти, | | | |розташовані у підвалах | | | |-----------------------------+-----------------+----------------| |32. Склади горючих матеріалів|1000 кв. м і |Менше 1000 кв. м| |(крім складів деревини, |більше | | |лужних металів, гумотехнічних| | | |виробів, нафтопродуктів, | | | |аміачної селітри та горючих | | | |пестицидів) | | | |
|-----------------------------+-----------------+----------------| |
|----------------------------------------------------------------| |
2.4. Устаткування різного призначення
Таблиця 4 |
------------------------------------------------------------------ |
( Перелік із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 531 від 03.08.2007 )
Начальник Державного департаменту пожежної безпеки МНС України В.В.Бовсуновський