Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

(Рішення скасовано на підставі Рішення
Ради національної безпеки і оборони України
від 28.04.2014)

Про стан керівництва транспортною галуззю

( Рішення введено в дію Указом Президента
N 824/2007 від 06.09.20
07 )

Розглянувши стан керівництва транспортною галуззю, Рада національної безпеки і оборони України відзначає критичне зниження його рівня, що призводить до зростання ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру, заподіяння шкоди громадянам, підприємствам та державі.

Про це свідчать останні надзвичайні транспортні події, в тому числі з тяжкими наслідками. Так, мали місце схід локомотиву та п'яти вагонів пасажирського поїзда сполученням "Дніпропетровськ - Київ", що стався 2 травня 2007 року на станції "Росава" Південно-Західної залізниці, схід локомотиву та шістнадцяти вагонів вантажного поїзда, що стався 22 травня 2007 року на перегоні Грековата - Красний шахтар Придніпровської залізниці, схід дев'яти вагонів, що стався 29 травня 2007 року поблизу станції "Лавочне" Львівської залізниці при слідуванні колієрозбірника, схід трьох вагонів цементовозів, що стався 17 червня 2007 року на станції "Київ-Петрівка" Південно-Західної залізниці, схід трьох вантажних вагонів, що стався 29 червня 2007 року на перегоні Іларіонове - Ірпінь Придніпровської залізниці, аварія вантажного поїзда на перегоні Красне - Ожидів, що сталася 16 липня 2007 року у Львівській області, схід вантажного вагона та зіткнення його з пасажирським поїздом сполученням "Челябінськ - Сімферополь", що сталися 22 липня 2007 року на станції "Горлівка" Донецької залізниці, зіткнення цистерн з наступним загоранням, що сталося 3 серпня 2007 року на станції "Підзамче" Львівської залізниці, схід дев'ятнадцяти порожніх піввагонів, що стався 6 серпня 2007 року на перегоні Старовирівка - Прокопівка Південної залізниці, схід чотирьох вагонів, що стався 18 серпня 2007 року на перегоні Общая - Оріхівська Придніпровської залізниці, схід колісної пари підштовхуючого електровоза, що стався 28 серпня 2007 року на перегоні блок-пост "17 км" - "Київ-Петрівка" Південно-Західної залізниці при слідуванні вантажного поїзда з шістдесяти восьми вагонів.

У своєму рішенні від 20 липня 2007 року "Про стан ліквідації наслідків аварії у Львівській області", введеному в дію Указом Президента України від 24 липня 2007 року N 666, Рада національної безпеки і оборони України вже відзначала наявність загрозливої тенденції до виникнення надзвичайних подій на залізничному транспорті із зростаючими негативними наслідками, що викликає недовіру громадян щодо спроможності керівництва галузі забезпечити безпеку на транспорті, завдає шкоди національним інтересам, негативно впливає на економічний потенціал та імідж України як транзитної держави, і порушувала перед Кабінетом Міністрів України питання про надання принципової оцінки діям, бездіяльності відповідних посадових осіб.

Рада національної безпеки і оборони України констатує, що такої оцінки діяльності керівництву Міністерства транспорту та зв'язку України надано не було.

У зв'язку з наведеним та ураховуючи, що відповідно до статті 7 Закону України "Про основи національної безпеки України" ( 964-15 ) ослаблення системи державного регулювання і контролю у сфері економіки є загрозою національній безпеці України, Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Визнати діяльність Міністра транспорту та зв'язку України М. Рудьковського із забезпечення реалізації державної політики у сфері транспорту, керівництва Міністерством транспорту та зв'язку України незадовільною і такою, що створює загрозу національній безпеці України, стабільності в суспільстві.

У зв'язку з цим визнати за необхідне відсторонити М. Рудьковського від виконання повноважень Міністра транспорту та зв'язку України.

2. Прем'єр-міністрові України:

забезпечити вирішення в установленому порядку питання щодо дальшого перебування М. Рудьковського на посаді Міністра транспорту та зв'язку України;

розглянути питання щодо відповідності займаним посадам інших керівників Міністерства транспорту та зв'язку України;

здійснити інші заходи, що випливають із цього рішення.

3. Кабінету Міністрів України забезпечити вирішення у двомісячний строк питання щодо утворення відповідно до Закону України "Про природні монополії" ( 1682-14 ) національної комісії регулювання транспорту.

4. Заслухати на черговому засіданні Ради національної безпеки і оборони України інформацію Прем'єр-міністра України про хід виконання цього рішення.

Проти цього рішення проголосували М. Азаров, В. Плакіда; утримався О. Медведько; на засіданні Ради були відсутні О. Антіпов, С. Кириченко, В. Цушко, Л. Черновецький, В. Янукович, А. Яценюк.

Голова Ради національної безпеки і оборони України В.ЮЩЕНКО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України І.ПЛЮЩ

м. Київ, 4 вересня 2007 року