Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
28.09.2007 N 1322

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики
N 1029 від 09.08.20
12)

Про погодження рішення
Ради Оптового ринку електричної
енергії України від 17.09.2007
(підпункт 4.8 протоколу N 10)

Відповідно до Закону України "Про електроенергетику" ( 575/97-ВР ), Указу Президента України від 21.04.98 N 335 "Питання Національної комісії регулювання електроенергетики України", згідно з положеннями Договору між Членами Оптового ринку електричної енергії України Національна комісія регулювання електроенергетики України постановляє:

1. Погодитись з рішенням Ради Оптового ринку електричної енергії України від 17.09.2007 (підпункт 4.8 протоколу N 10) про затвердження змін до Додатку 2 до Договору між Членами Оптового ринку електричної енергії України (Правила Оптового ринку електричної енергії України, затверджені постановою НКРЕ від 12.09.2003 N 921 у частині визначення показників, які використовуються для розрахунку цін за маневреність, робочу потужність та розвантаження енергоблоків теплових електростанцій нижче мінімально допустимого складу обладнання (Додаток Е до Правил Оптового ринку електричної енергії України), що додаються.

2. Постанову НКРЕ від 04.08.2005 N 611 "Про погодження рішення Ради Оптового ринку електричної енергії України від 02.08.2005 (підпункт 2.1 протоколу N 7)" визнати такою, що втратила чинність.

Голова Комісії С.Тітенко

Погоджено
Постанова НКРЕ
28.09.2007 N 1322

Затверджено
Протокол Ради Оптового ринку
електричної енергії України
17.09.2007 N 10

Зміни
до Додатка 2 до Договору між Членами
Оптового ринку електричної енергії України
(Правила Оптового ринку електричної енергії України,
затверджені постановою НКРЕ від 12.09.2003 N 921
у частині визначення показників,
які використовуються для розрахунку цін
за маневреність, робочу потужність та розвантаження
енергоблоків теплових електростанцій нижче
мінімально допустимого складу обладнання

1. Пункт 2.1.2 доповнити підпунктами "у" та "ф":

"у) заявлені умовно-постійні витрати блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС" (Дзупвм(Бу) , грн), та блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України (Дзупвм(ОЕС) , грн), в розрахунковому місяці;

ф) фактичні умовно-постійні витрати блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС" (Дфупвм-2(Бу) , грн), та блоків, які рацюють в іншій частині ОЕС України (Дфупвм-2(ОЕС) , грн), за місяць, який передував попередньому розрахунковому місяцю".

2. Підрозділ 5.12 доповнити пунктом 5.12.4 в такій редакції:

"5.12.4. Показники, які використовуються для розрахунку цін за робочу потужність для робочих і вихідних днів Кпз(Бу) та Кпз(ОЕС) , визначаються Розпорядником системи розрахунків відповідно до Додатка Е Правил".

3. Підрозділ 5.13 доповнити пунктом 5.13.4 в такій редакції:

"5.13.4. Показники, які використовуються для розрахунку цін за маневреність для робочих і вихідних днів Кмнмах(Бу), Кмнмін(Бу), Кмнмах(ОЕС) та Кмнмін(ОЕС), визначаються Розпорядником системи розрахунків відповідно до Додатка Е".

4. У пункті 8.7.1 у визначенні умовного позначення Црозв після слова "розрахунків" додати слова "та визначається відповідно до Додатка Е".

5. Додаток А до Правил Оптового ринку електричної енергії України доповнити в алфавітному порядку умовними позначеннями Дзупвм(Бу) , Дзупвм(ОЕС) , Дфупвм-2(Бу) , Дфупвм-2(ОЕС) та їх визначеннями:

зупвм(Бу) - заявлені умовно-постійні витрати блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", у розрахунковому місяці, грн;

зупвм(ОЕС) - заявлені умовно-постійні витрати блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України, у розрахунковому місяці, грн;

фупвм-2(Бу) - фактичні умовно-постійні витрати блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", за місяць, який передував попередньому розрахунковому місяцю, грн;

фупвм-2(ОЕС) - фактичні умовно-постійні витрати блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України, за місяць, який передував попередньому розрахунковому місяцю, грн".

6. Правила Оптового ринку електричної енергії України доповнити Додатком Е:

"Додаток Е
до Правил Оптового ринку
електричної енергії України

Порядок
визначення показників, які використовуються
для розрахунку цін за маневреність, робочу потужність
та розвантаження енергоблоків теплових електростанцій
нижче мінімально допустимого складу обладнання

1. На підставі даних прогнозного балансу електричної енергії ОЕС України та прогнозних обсягів відпуску електроенергії в Оптовий ринок на розрахунковий місяць, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в електроенергетиці (при проведенні розрахунків до початку розрахункового місяця), або прогнозного балансу електроенергії, розрахованого Розпорядником системи розрахунків (при проведенні розрахунків протягом розрахункового місяця) із урахуванням необхідної величини розвантаження теплових електростанцій нижче мінімально допустимого складу обладнання, Розпорядник системи розрахунків визначає наступні величини:

1) обсяги відпуску електроенергії в Оптовий ринок блоками, що працюють в "острові Бурштинської ТЕС" (Ем(Бу) , МВт.год), та блоками, які працюють в іншій частині ОЕС України (Ем(ОЕС) , МВт.год);

2) прогнозовану величину розвантаження генеруючого обладнання виробників, які працюють за ціновими заявками, нижче мінімально допустимого складу обладнання (Ерозвм , МВт.год).

2. На підставі даних НКРЕ щодо тарифів на продаж електричної енергії в Оптовий ринок виробниками та інших витрат, що входять до складу оптової ринкової ціни, а також рівня затвердженої НКРЕ прогнозованої оптової ринкової ціни на розрахунковий місяць Розпорядник системи розрахунків визначає обсяг коштів, що може бути нарахований виробникам, які працюють за ціновими заявками (ДЦЗм , грн), з урахуванням необхідності забезпечення оптової ринкової ціни на рівні прогнозованої.

3. Розпорядник системи розрахунків визначає обсяги коштів, що можуть бути нараховані блокам, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС" (Дм(Бу), грн), та блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України (Дм(ОЕС), грн), за такими формулами:

1) блокам, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС":

                              пал      упв
Д = Д + Д +
м(Бу) м(Бу) м(Бу)

      -                                              -
| ЦЗ пал упв пал упв |
| Д - (Д + Д ) - (Д + Д )| х Е
| м м(ОЕС) м(ОЕС) м(Бу) м(Бу) | м(Бу)
- -
+ ---------------------------------------------------------- ;
Е + Е
м(ОЕС) м(Бу)

2) блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України:

                            пал        упв
Д = Д + Д +
м(ОЕС) м(ОЕС) м(ОЕС)

      -                                              -
| ЦЗ пал упв пал упв |
| Д - (Д + Д ) - (Д + Д )| х Е
| м м(ОЕС) м(ОЕС) м(Бу) м(Бу) | м(ОЕС)
- -
+ ---------------------------------------------------------- ;
Е + Е
м(ОЕС) м(Бу)

де Дпалм(Бу) та Дпалм(ОЕС) - прогнозовані витрати на паливо блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України, у розрахунковому місяці, грн;

Дупвм(Бу) та Дупвм(ОЕС) - прогнозовані умовно-постійні витрати блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України, у розрахунковому місяці, які визначаються за формулами:

                упв      зупв      зупв       фупв
Д = Д - (Д - Д ) ;
м(Бу) м(Бу) м-2(Бу) м-2(Бу)

            упв       зупв       зупв        фупв
Д = Д - (Д - Д ) ;
м(ОЕС) м(ОЕС) м-2(ОЕС) м-2(ОЕС)

де Дзупвм(Бу), Дзупвм(ОЕС) - заявлені умовно-постійні витрати блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України, у розрахунковому місяці, грн;

Дзупвм-2(Бу), Дфупвм-2(ОЕС) - заявлені умовно-постійні витрати блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України, за місяць, що передував попередньому розрахунковому місяцю, грн;

Дфупвм-2(Бу), Дфупвм-2(ОЕС) - фактичні умовно-постійні витрати блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України, за місяць, що передував попередньому розрахунковому місяцю, грн.

Прогнозовані витрати на паливо, заявлені та фактичні умовно-постійні витрати надаються виробниками, які працюють за ціновими заявками, Розпоряднику системи розрахунків щомісячно за п'ять робочих днів до початку розрахункового місяця або на запит Розпорядника системи розрахунків протягом двох робочих днів. Заявлені та фактичні умовно-постійні витрати повинні відповідати інформації, яка щомісячно надається в НКРЕ за формою звітності "6-НКРЕ - енерговиробництво".

4. Розпорядник системи розрахунків визначає ціну 1 МВт розвантаження нижче мінімально допустимого складу обладнання станції (Црозв , грн/МВт) за такою формулою:

                                  пал
Д - Д
розв м(ОЕС) м(ОЕС)
Ц = ------------------.
Е
м(ОЕС)

5. Розпорядник системи розрахунків визначає обсяги коштів, що можуть бути нараховані блокам, які працюють в "острові Бурштинскої ТЕС" (Дзпм(Бу) , грн), та блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України (Дзпм(ОЕС) , грн), у залишковому періоді розрахункового місяця з моменту введення показників, які використовуються для розрахунку цін за робочу потужність та маневреність, за такими формулами:

1) блокам, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС":

                 зп                ф        пр
Д = Д - Д - Д ;
м(Бу) м(Бу) м(Бу) м(Бу)

2) блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України:

               зп                  ф         пр
Д = Д - Д - Д ,
м(ОЕС) м(ОЕС) м(ОЕС) м(ОЕС)

де Дфм(Бу) та Дфм(ОЕС) - фактичні платежі, нараховані блокам, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України, з початку розрахункового місяця, грн.

Дпрм(Бу) та Дпрм(ОЕС) - платежі блокам, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України, що прогнозуються на період від останньої дати, за яку нараховані фактичні платежі, до дати введення показників, які використовуються для розрахунку цін за робочу потужність та маневреність, грн.

6. На підставі щоденної інформації щодо рівня цінових заявок Виробників та даних прогнозного балансу електроенергії, розрахованого Розпорядником системи розрахунків, здійснюється прогнозування середньозважених цін електричної енергії для блоків, що працюють в "острові Бурштинської ТЕС" (ЦееБу, грн./МВт.год), та для блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України (ЦееОЕС , грн./МВт.год), на період дії показників, які використовуються для розрахунку цін за робочу потужність та маневреність.

7. Розпорядник системи розрахунків визначає прогнозовані обсяги відпуску електроенергії в Оптовий ринок блоками, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС" (Езпм(Бу) , МВт.год), та блоками, які працюють в іншій частині ОЕС України (Езпм(ОЕС) , МВт.год), у залишковому періоді розрахункового місяця з моменту введення показників, які використовуються для розрахунку цін за робочу потужність та маневреність, за такими формулами:

1) блокам, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС":

                  зп                ф        пр
Е = Е - Е - Е ;
м(Бу) м(Бу) м(Бу) м(Бу)

2) блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України:

                зп                  ф         пр
Е = Е - Е - Е ,
м(ОЕС) м(ОЕС) м(ОЕС) м(ОЕС)

де Ефм(Бу) та Ефм(ОЕС) - фактичні обсяги відпуску електроенергії в Оптовий ринок блоками, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та блоками, які працюють в іншій частині ОЕС України, з початку розрахункового місяця, МВт.год;

Епрм(Бу) та Епрм(ОЕС) - обсяги відпуску електроенергії в Оптовий ринок блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України, що прогнозуються на період від останньої дати, за яку нараховані фактичні платежі, до дати введення показників, які використовуються для розрахунку цін за робочу потужність та маневреність, МВт.год.

8. Розпорядник системи розрахунків визначає обсяги коштів, що можуть бути нараховані блокам, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС" (Дмн+рпм(Бу), грн), та блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України (Дмн+зпм(ОЕС), грн), за робочу потужність першої і другої групи блоків та маневреність, за такими формулами:

1) блокам, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС":

             мн+рп    зп       ее
Д = Д - Д - ДЕЛЬТА Д ;
м(Бу) м(Бу) м(Бу) м(Бу)

2) блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України:

       мн+рп     зп        ее        розв
Д = Д - Д - Д - ДЕЛЬТА Д ,
м(ОЕС) м(ОЕС) м(ОЕС) м м(ОЕС)

де ДЕЛЬТАДм(Бу) та ДЕЛЬТА Дм(ОЕС) - прогнозовані обсяги коштів, які можуть бути нараховані виробникам за робочу потужність третьої та четвертої групи блоків, за пуски блоків (корпусів), за відхилення фактичного виробітку від заданого графіка для створення резерву і виконання вимог системи, з урахуванням можливих зменшень платежів за порушення режиму роботи (для блоків, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та для блоків, які працюють в іншій частині ОЕС України) на період дії показників, які використовуються для розрахунку цін за робочу потужність та маневреність, грн;

Деем(Бу) , Деем(ОЕС) - прогнозовані платежі за електричну енергію блокам, які працюють в "острові Бурштинської ТЕС", та блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України, на період дії показників, які використовуються для розрахунку цін за робочу потужність та маневреність, що визначаються за такою формулою:

                  ее        зп        ее
Д = Е х Ц ;
м(ОЕС) м(ОЕС) ОЕС)

                    ее       зп       ее
Д = Е х Ц ;
м(Бу) м(Бу) Бу

Дрозвм - прогнозований платіж виробникам, які будуть працювати складом обладнання нижче мінімально допустимого у період дії показників, які використовуються для розрахунку цін за робочу потужність та маневреність, який визначається за такою формулою:

                        розв    розв    розв
Д = Ц х Е .
м м

9. Обсяги коштів, які можуть бути нараховані за робочу потужність першої і другої групи блоків та маневреність блокам, що працюють в "острові Бурштинської ТЕС" (Дрпм(Бу) , Дмнм(Бу) , грн), та блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України рп мн (Дм(ОЕС) , Дм(ОЕС) , грн), розподіляється Розпорядником системи розрахунків за такими правилами:

1) блокам, що працюють в "острові Бурштинської ТЕС":

                     рп       мн+рп
Д = Д х ламбда;
м(Бу) м(Бу)

                   мн       мн+рп
Д = Д х (1-ламбда);
м(Бу) м(Бу)

2) блокам, які працюють в іншій частині ОЕС України:

                    рп        мн+рп
Д = Д х ламбда;
м(ОЕС) м(ОЕС)

                мн        мн+рп
Д = Д х (1-ламбда),
м(ОЕС) м(ОЕС)

де ламбда - частка коштів, що можуть бути нараховані за робочу потужність виробникам, які працюють за ціновими заявками, яка затверджується Радою Оптового ринку та погоджується НКРЕ.

10. Розпорядник системи розрахунків за допомогою програмного забезпечення здійснює підбір показників, які використовуються для розрахунку цін за робочу потужність блоків першої та другої групи (Кпз(Бу) та Кпз(ОЕС) ) та маневреність, (Кмнмах(Бу) , Кмнмін(Бу) , Кмнмах(ОЕС) та Кмнмін(ОЕС) ) для робочих та вихідних днів, використовуючи наступну вхідну інформацію:

1) середнє погодинне покриття характерних днів розрахункового місяця;

2) середня погодинна робоча потужність блоків першої та другої групи в характерні дні розрахункового місяця;

3) середній погодинний діапазон регулювання генеруючого обладнання, що планується в роботу та оперативний резерв".