Открытое тестирование
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
01.09.2005 N 326
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 вересня 2005 р. за N 1073/11353
Про внесення змін до деяких нормативно-правових
актів Національного банку України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою
Національного банку
N 338 від 21.09.2007 )
Відповідно до статей 7, 44, 55, 56, 57, 61 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), статей 62, 71 Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ) і статей 12, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та з метою вдосконалення нормативно-правових актів Національного банку України з питань інспекційних перевірок та валютного контролю Правління Національного банку України постановляє:
1. Затвердити Зміни до Положення про планування та порядок проведення інспекційних перевірок, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17.07.2001 N 276 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.08.2001 за N 703/5894 (зі змінами), що додаються.
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 338 від 21.09.2007 )
3. Департаменту методології банківського регулювання та нагляду (Н.В.Іваненко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома самостійних структурних підрозділів, територіальних управлінь Національного банку України, а також банків для керівництва в роботі.
4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови А.В.Шаповалова, заступника Голови В.Л.Кротюка, Департамент банківського регулювання і нагляду (В.О.Зінченко), Департамент валютного контролю та ліцензування (О.Г.Біланенко) та начальників територіальних управлінь Національного банку України.
В.о.Голови А.В.Шаповалов
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
01.09.2005 N 326
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 вересня 2005 р. за N 1073/11353
Зміни
до Положення про планування та порядок
проведення інспекційних перевірок
1. У главі 1:
1.1. Абзац останній пункту 1.2 викласти в такій редакції:
"планова перевірка (інспектування) - інспекційна перевірка, що здійснюється комплексно або з окремих напрямів діяльності/операцій відповідно до плану інспекційних перевірок, затвердженого в порядку, передбаченому цим Положенням".
1.2. Пункт 1.10 викласти в такій редакції:
"1.10. Розпорядження про проведення позапланової перевірки має містити назву об'єкта перевірки, підставу, строки проведення перевірки (дати початку і закінчення), період інспектування, перелік питань, що підлягають перевірці, склад інспекційної групи".
1.3. У другому реченні пункту 1.11 слова "директора Генерального департаменту банківського нагляду чи" виключити.
1.4. Пункт 1.19 викласти в такій редакції:
"1.19. Для здійснення інспекційної перевірки інспектору або інспекційній групі видається посвідчення на право проведення цієї перевірки. У посвідченні зазначаються назва об'єкта перевірки, підстави, строки проведення інспекційної перевірки (дати початку і закінчення), період інспектування, перелік питань, що підлягають перевірці, склад інспекційної групи (із зазначенням прізвища, імені, по батькові, посади).
Посвідчення на право проведення планової інспекційної перевірки засвідчується підписом Голови Національного банку або його заступника, або начальника відповідного територіального управління Національного банку, або особи, що виконує обов'язки однієї із зазначених осіб.
У разі внесення змін до посвідчення на право проведення планової інспекційної перевірки в частині строків проведення інспекційної перевірки, періоду інспектування, переліку питань, що підлягають перевірці, складу інспекційної групи оформляється додаток до посвідчення з відповідною інформацією, який є невід'ємною частиною посвідчення на право проведення перевірки та засвідчується підписом особи, якій надано право на підписання цього посвідчення".
2. У главі 3:
2.1. Підпункт "в" пункту 3.4 доповнити словами "або на попередню звітну дату, якщо строки подання звітності для банку не настали".
2.2. Підпункт "а" пункту 3.6 доповнити словами "або на попередню звітну дату, якщо строки подання банками звітності, на підставі якої визначається фінансовий стан, не настали".
2.3. Пункти 3.11, 3.12 та 3.14 викласти в такій редакції:
"3.11. Під час проведення комплексної інспекційної перевірки або за результатами інспекційної перевірки з окремих напрямів діяльності/операцій банку (та/або його філій чи інших власних підрозділів банку) складаються довідки про перевірку.
Кожна довідка про перевірку складається в трьох примірниках та засвідчується підписом інспектора (інспекторів), який є відповідальним за перевірку в цілому або за перевірку відповідного напряму діяльності банку (та/або філії чи іншого власного підрозділу банку).
Два примірники кожної з довідок надаються відповідно голові правління банку або керівнику його філії чи іншого власного підрозділу банку, або іншому уповноваженому керівнику внутрішнього підрозділу банку, що відповідає за визначений напрям роботи банку (далі - керівник банку), під його підпис на третьому примірнику, який зберігається в інспектора або керівника інспекційної групи.
Керівник банку зобов'язаний не пізніше третього робочого дня з дати отримання довідок повернути один підписаний ним примірник інспектору.
У разі наявності заперечень (зауважень) щодо фактів та висновків, викладених у довідці, керівник банку повертає підписаний примірник довідки з позначкою "із запереченнями" з одночасним наданням у письмовій формі обґрунтованих заперечень з поясненнями та документальним підтвердженням, які є невід'ємною частиною довідки.
За потреби для перевірки інформації, викладеної в запереченнях щодо довідки, строк інспекційної перевірки може бути подовжений на 15 календарних днів або може бути призначена позапланова перевірка.
У разі неповернення банком в установлений строк підписаного примірника довідки, наданої для ознайомлення та підписання, або відмови від її підписання довідка вважається такою, що не має заперечень з боку банку. У цьому разі керівник інспекційної групи використовує для подальшої роботи третій примірник довідки, який зберігається в Національному банку (або територіальному управлінні Національного банку).
3.12. За результатами комплексного інспектування банку на підставі довідок про перевірку окремих напрямів діяльності/операцій банку (у тому числі його філій та/або інших власних підрозділів, що перевірялися під час проведення комплексної перевірки банку) складається звіт про інспектування.
Звіт про інспектування має визначену форму, яка затверджується заступником Голови Національного банку, який згідно з розподілом функціональних обов'язків здійснює керівництво службою банківського нагляду Національного банку.
Звіт про інспектування складається у двох примірниках. Один примірник звіту залишається в Національному банку (територіальному управлінні Національного банку), другий - надається (надсилається спецзв'язком або нарочним) раді та правлінню банку разом із супровідним інформаційним листом, який має містити загальний висновок про результати проведеної інспекційної перевірки.
Звіт про інспектування надається банку протягом трьох робочих днів після його погодження заступником Голови Національного банку, який згідно з розподілом функціональних обов'язків здійснює керівництво службою банківського нагляду Національного банку. Особливості порядку надання банку звіту про інспектування, що проведене територіальним управлінням Національного банку, визначені в пункті 3.14 цієї глави";
"3.14. Копія довідки про перевірку, що була проведена інспекторами територіального управління Національного банку, після завершення процедури, визначеної в пункті 3.11 цієї глави, надсилається Департаменту банківського регулювання і нагляду.
У разі проведення комплексної інспекційної перевірки інспекторами територіального управління Національного банку звіт про інспектування банку подається Департаменту банківського регулювання і нагляду для погодження. Після отримання інформації від Департаменту банківського регулювання і нагляду про погодження звіту територіальне управління Національного банку протягом трьох робочих днів надсилає спецзв'язком (або нарочним) раді та правлінню банку один примірник звіту. Звіт надсилається разом із супровідним інформаційним листом, який має містити загальний висновок про результати проведеної інспекційної перевірки.
Другий примірник звіту залишається в територіальному управлінні Національного банку, а його копія надсилається Департаменту банківського регулювання і нагляду".
3. Абзац п'ятий пункту 4.1 викласти в такій редакції:
"виносити за межі банку копії документів, у тому числі виготовлені методом сканування або створення фотокопій, що можуть свідчити про факти порушення банком банківського законодавства, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку".
4. У тексті Положення слова "Генеральний департамент банківського нагляду" у всіх відмінках замінити словами "Департамент банківського регулювання і нагляду" у відповідних відмінках.
Директор Департаменту методології
банківського регулювання та нагляду Н.В.Іваненко