Открытое тестирование
КАБИНЕТ МИНИСТРОВ УКРАИНЫ
ДЕКРЕТ
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
О порядке осуществления расчетов в иностранной валюте
В целях стабилизации валютного курса украинского карбованца, повышения расчетной дисциплины Кабинет Министров Украины постановляет:
ДЕКРЕТ
( Декрет утратил силу на основании Закона
N 185/94-ВР от 23.09.94, ВВР, 1994, № 40, ст.364 )
( Декрет втратив чинність на підставі Закону
N 185/94-ВР від 23.09.94, ВВР, 1994, N 40, ст.364 )
Выручка в иностранной валюте, полученная резидентами от осуществленного до 1 января 1993 года экспорта продукции (работ, услуг), подлежит перечислению из-за границы в Украину в сроки выплаты задолженности, но не позднее 1 апреля 1993 года.
Про порядок здійснення розрахунків
у іноземній валюті
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 17, ст.186 )
1. Выручка резидентов - в иностранной валюте подлежит перечислению из-за границы в сроки выплаты задолженностей, указанные в контрактах, но не позднее 90 календарных дней с момента пересечения таможенной границы Украины экспортируемой продукцией, а в случае экспорта работ (услуг) - с момента подписания акта или иного аналогичного документа, удостоверяющего выполнение работ либо предоставление услуг.
( Із змінами, внесеними згідно із Законом
N 3651-XII від 25.11.93, ВВР, 1993, N 49, ст.462 )
( Додатково див. Закон
N 3898-XII від 01.02.94, ВВР, 1994, N 20, ст.120 )
Превышение указанных сроков требует индивидуальной лицензии Национального банка Украины.
З метою стабілізації валютного курсу українського карбованця, підвищення розрахункової дисципліни Кабінет Міністрів України постановляє :
2. Импортные операции резидентов, осуществляемые на условиях отсрочки поставки, в случае, когда такая отсрочка превышает 90 календарных дней с момента осуществления авансового платежа или открытия аккредитива в пользу импортера соответствующей продукции, требуют индивидуальной лицензии Национального банка Украины.
1. Виручка резидентів у іноземній валюті підлягає перерахуванню з-за кордону в терміни виплати заборгованостей, зазначені у контрактах, але не пізніше 30 календарних днів з моменту перетинання митного кордону України продукцією, що експортується, а у разі експорту робіт (послуг) - з моменту підписання акта або іншого аналогічного документа, що засвідчує виконання робіт чи надання послуг.
3. Резиденты, покупающие иностранную валюту через уполномоченные банки на межбанковском валютном рынке Украины для обеспечения выполнения обязанностей перед нерезидентами, обязаны осуществлять перечисление приобретенных сумм в течение пяти банковских дней с момента зачисления таких сумм на балансовые валютные счета резидентов.
6. Настоящий Декрет вступает в силу со дня опубликования.
Виручка в іноземній валюті, яку одержали резиденти від експорту продукції (робіт, послуг), здійсненого до 1 січня 1993 року, підлягає перерахуванню з-за кордону в Україну у терміни виплати заборгованості, але не пізніше 1 квітня 1993 року.
4. Резиденты, осуществляющие торговлю продукцией (работами, услугами), правами интеллектуальной собственности и иными имущественными правами за иностранную валюту на территории Украины на основании статьи 2 Указа Президента Украины от 19 марта 1992 года N 162 "О мерах по стимулированию внешнеэкономической деятельности", обязаны получить индивидуальную лицензию в порядке и сроки, устанавливаемые Национальным банком Украины.
Премьер-министр Украины Л. КУЧМА
Перевищення зазначених термінів потребує індивідуальної ліцензії Національного банку України. ( Стаття 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3651-12 від 25.11.93 )
Министр Кабинета Министров Украины А. ЛОБОВ
5. Нарушение резидентами сроков, предусмотренных статьями 1 и 2 настоящего Декрета, влечет взимание пени за каждый день просрочки в размере 0,3 процента от суммы неполученной выручки в иностранной валюте, пересчитанной по текущему валютному (обменному) курсу Национального банка Украины на день начисления пени.
2. Імпортні операції резидентів, що здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 30 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або відкриття акредитиву на користь імпортера відповідної продукції, потребують індивідуальної ліцензії Національного банку України. ( Стаття 2 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3651-12 від 25.11.93 ) ( Роз'яснення до статей 1, 2 згідно із статтею 24 Закону N 3898-12 від 01.02.94: "Надати право податковим органам за наслідками документальних перевірок безпосередньо застосовувати до резидентів, які порушують терміни, передбачені статтями 1 і 2 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 17-93 "Про здійснення розрахунків у іноземній валюті", стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 1,0 відсотка від суми неодержаної валютної виручки в іноземній валюті, перерахованої за поточним (обмінним) курсом Національного банку України на день нарахування пені" )
г. Киев, 19 февраля 1993 года
N 17-93
3. Резиденти, які купують іноземну валюту через уповноважені банки на міжбанківському валютному ринку України для забезпечення виконання зобов'язань перед нерезидентами, зобов'язані здійснювати перерахування придбаних сум протягом п'яти банківських днів з моменту зарахування таких сум на балансові валютні рахунки резидентів.
4. Резиденти, які здійснюють торгівлю продукцією (роботами, послугами), правами інтелектуальної власності та іншими майновими правами за іноземну валюту на території України на підставі статті 2 Указу Президента України від 19 березня 1992 року N 162 "Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності" зобов'язані одержати індивідуальну ліцензію у порядку та терміни, що встановлюються Національним банком України.
5. Порушення резидентами термінів, передбачених статтями 1 і 2 цього Декрету, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки в іноземній валюті, перерахованої за поточним валютним (обмінним) курсом Національного банку України на день нарахування пені.
6. Цей Декрет набуває чинності з дня опублікування.
Прем'єр-міністр України Л.КУЧМА
Міністр Кабінету Міністрів України А.ЛОБОВ
м. Київ, 19 лютого 1993 року
N 17-93
Опубліковано: "Урядовий кур'єр", 06.03.93